[fake]blanculescu si rezidentiatul

for future reference; read only..
vader
Posts: 4
Joined: Sat Oct 04, 2003 2:18 pm

Postby vader » Thu Oct 30, 2003 10:00 pm

Aseara, la emisiunea lui Adrian Paunescu de pe Realitatea TV, Ministrul Blanculescu a spus ca, personal, nu e de acord cu modalitatea actuala de desfasurare a rezidentiatului si ca o va schimba. Astfel,se vor da doar teste la prima vedere,alcatuite de catre comisiile respective in seara de dinaintea examenului.
Asadar, adio teste.

User avatar
dange
junior
junior
Posts: 67
Joined: Thu Jul 10, 2003 7:33 pm

Postby dange » Thu Oct 30, 2003 10:05 pm

Asta ai auzit tu cu urechile tale sau ti s-a transmis?
E vorba de rezi de anul asta sau pe viitor?

vader
Posts: 4
Joined: Sat Oct 04, 2003 2:18 pm

Postby vader » Thu Oct 30, 2003 10:10 pm

Anul asta, luna viitoare.E sfarsitul lumii omule.Ce dracu ne facem?
A mai vazut cineva emisiunea? Eram cu Victor, cand am vazut emisiunea.

User avatar
dange
junior
junior
Posts: 67
Joined: Thu Jul 10, 2003 7:33 pm

Postby dange » Thu Oct 30, 2003 10:17 pm

cel mai in masura sa ne spuna e Florian Popa abia astept sa vedem ce zice!

User avatar
Bechi
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:27 am

Postby Bechi » Thu Oct 30, 2003 10:17 pm

Acum pe bune de ce ti-a luat aproape 24 de ore sa postezi stirea asta???
Astept confirmarea lui Victor. Macar sa stiu ca a vazut si el emisiunea impreuna cu tine

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Thu Oct 30, 2003 10:18 pm

Bai Vadere, tot nu te-ai saturat de mancat *****?

Va mai amintiti asta?

vader wrote:Acum a fost difuzat pe Realitatea TV un interviu telefonic cu prof Popa, in care acesta isi cere scuze pentru articolul aparut in Viata Medicala privitor la modul in care se va sustine examenul de rezidentiat. A mai spus ca nu a fost luata nici o hotarare in privinta modului de alcatuire a caietului cu intrebari, dar ca nimeni nu trebuie sa se bazeze doar pe testele de pe internet.
A incheiat spunand ca in maximum 2 saptamani, va avea loc o conferinta de presa in care se vor clarifica toate aspectele privind modul de desfasurare al examenului.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu Oct 30, 2003 10:21 pm

vader: falsa impresie, fantasma a inconstientului care se cere demascata imediat :evil:

nu am vazut cu nimeni asemenea emisiune, nu exista nici o cale prin care aceasta informatie sa fie adevarata. cadrul legal al rezidentiatului in conditiile actuale se poate schimba doar prin ordonanta de urgenta a guvernului publicata in monitorul oficial, ori pe departe ...

vader banned. :twisted:

o sa mai revin cu noutati maine, dupa audienta la dn. prof Popa. Azi am vb cu dansul telefonic la ora 15.00 si in nici un caz nu era vorba de orice schimbare majora sau minora.
Last edited by victor on Thu Oct 30, 2003 10:24 pm, edited 1 time in total.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Oct 30, 2003 10:21 pm

stai linistit, ca il tineam minte. are BAN de acum.

User avatar
adyry
senior
senior
Posts: 178
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Postby adyry » Thu Oct 30, 2003 10:22 pm

de ce este lasat sa faca misto de noi??? :twisted: daca minte ,il fugaresc prin bucuresti pe 23 :evil: :evil:

User avatar
Bechi
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:27 am

Postby Bechi » Thu Oct 30, 2003 10:24 pm

Vadere, vadere ce rau ti-a facut mama ta mai baiatule? Nu-ti dai seama cati o pomenesc acu??

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Oct 30, 2003 10:26 pm

Eu scrisesem la Realitatea...de ce ati sters?
Era o gluma buna!
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Oct 30, 2003 10:28 pm

s-a inscris la noi pe 4 oct, cu e-mail-ul alexbaby20002000@yahoo.com.. make sure he gets your best wishes :twisted:

ii urmaresc de-acum providerul de net, pentru eventuale viitoare conturi.

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Thu Oct 30, 2003 10:29 pm

Oameni ca Vader sunt inca o dovada in plus ca prezervativul TREBUIE folosit, in special de catre unii, respectiv Tata lu' Vader... Dar acum e prea tarziu...

adinutza
Posts: 3
Joined: Sat Oct 04, 2003 2:37 pm

Postby adinutza » Thu Oct 30, 2003 10:37 pm

Am vazut si eu emisiunea.Vader are dreptate.Se vor da teste la prima vedere.Asa a hotarat ministrul sanatatii.Nu mai puneti pumnul in gura la oameni.

adinutza
Posts: 3
Joined: Sat Oct 04, 2003 2:37 pm

Postby adinutza » Thu Oct 30, 2003 10:38 pm

Vreti sa-i nenorociti pe cei ce citesc.Sa luati numai voi...
cat de ticalosi sunteti.Uitativa la Tv.Se va da in reluare in seara asta

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Thu Oct 30, 2003 10:39 pm

adyry wrote:de ce este lasat sa faca misto de noi??? :twisted: daca minte ,il fugaresc prin bucuresti pe 23 :evil: :evil:

parerea mea e sa-ti infometezi pitbull-ul vreo saptamana inainte si sa vii cu el la intalnirea cu vader :D

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu Oct 30, 2003 10:40 pm

pentru linistirea spiritelor sa va spun ultimele noutati la care am reusit sa am acces; nu sunt majore, dar poate fac o imagine mai clara despre situatia actuala din MSF/MEC - "sefii" centrului de perfectionare postuniversitara [...]: dupa discutiile de la MECT in legatura cu greva de zilele astea, am incercat sa urgentez discutiile cu MSF - intrucat medicina depinde si de MEC si de MSF. mi s-a spus clar din MECT ca dn. Blanculescu este ministru intermediar cu sarcini foarte clare de lucru, nu este medic de profesie si nu se va baga peste probleme de educatie medicala - si intalnirea MECT-MSF-FASMR-ASSRo pentru discutii in legatura cu situatia in care se afla invatamantul medical superior va avea loc doar cu urmatorul ministru, care se va intampla peste aprox inca 30 de zile. Asadar - la rezidentiatul de anul acesta aproape sigur de la ministerul sanatatii nu va mai veni nici o schimbare - parerea mea. S-ar putea sa fie ministru interimar pentru inca ceva timp peste cele 30 de zile, sper sa nu fie cazul - ca sa putem discuta direct cu MSF rezidentiatul de la anu' - pentru care pregatesc "dosar" si de care sunt direct interesat.

Blanculescu azi din cate stiu a declasant doua scandale la spitalul judetean din brasov - achizitie de medicamente - si la o maternitate din iasi - o centrala de o2 cumparata si nedistributia prin firma MEDINVEST SRL.

more: adinutza il apara si pe denim cu stiri culegeri alternative; banned. posteaza de pe acelasi IP de pe care posta si vader :twisted:


Return to “rezidentiat 2003”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests