carnetele de rezidenti

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

carnetele de rezidenti

Postby C.M » Sat Dec 17, 2005 1:16 am

Nu ma omorati ca am deschis un topic nou....
Ma intereseaza daca e cineva pe-aici,rezident in iasi si a primit faimosul carnet ,ca n-as vrea sa ma duc acolo special pt el...
Si inca ceva...tot pt cei care sunteti rezi prin iasi...ati semnat contractul de munca?
Mersi
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Sat Dec 17, 2005 9:54 am

am depus doar actele necesare cu exceptia unei semnaturi a medicului sef de la ambulatoriul de pneum (sunt rez pneumo). luni ma duc sa rezolv si asta. teoretic poti depune actele pana pe 3 ianuarie cand probabil vor vedea lumina zic eu si faimoasele contracte.


cum stiu ceva te anunt bine? :D :D
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

audia
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Apr 02, 2005 2:10 pm

Postby audia » Sat Dec 17, 2005 8:31 pm

eu nu am ajuns decit pe 7 decembrie in iasi si mi-au dat o hirtiuta cu actele necesare ptr. contractul de munca care mi-au zis ca se depun intre 3 si 6 ianuarie si ptr ca inca nu aveau carnetele de rezident au zis ca o sa-l primesc in ianuarie;tot atunci au zis ei ca pot sa depun si cererea de transfer;acum eu am alta intrebare:ati primit aprobarea detasarii prin posta?ca la mine inca nu a ajuns

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Sun Dec 18, 2005 12:02 am

Audia,eu am vb marti la DSP si a zis tanti de-acolo ca le va trimite prin posta a doua zi.Probabil ca nu le-a pus prioripost (costand destul de mult )si le-a pus normal...de-aia fac asa de mult.Prob.ca tre'sa le primim!
Mersi de info...nu stiam ca cererile de transfer se depun acolo intre 3-6 ian.E sigura treaba?

P.S-mersi mult ,tutza!Chiar te rog sa ma anunti si pe mine daca apare vreo noutate (event.pm)!
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Sun Dec 18, 2005 3:22 am

audia wrote:tot atunci au zis ei ca pot sa depun si cererea de transfer;

Stii ceva daca pt transfer ne trbuie aprobarea indrumatorului de rezi?Si sa zicem ca el nu vrea si pace sa -si dea acordul...chiar daca am motive super intemeiate si acte justificative...CNPDS poate sa treaca peste faptul ca n-am acordul lui si sa aprobe,avand in vedere motivele?
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Sun Dec 18, 2005 9:21 am

Etichetele ni le lipim singuri in carnet? La ce folosesc?

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Sun Dec 18, 2005 2:02 pm

alimori wrote:Etichetele ni le lipim singuri in carnet? La ce folosesc?


etichetele ni le lipim singuri. nu stiu exact la ce folosesc, dar probabil ca au un scop daca ni le-au dat :) probabil, sa ne recunoasca dupa codul de bare, ca in supermarketuri :wink:

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Sun Dec 18, 2005 2:19 pm

Ce lipiti? Unde lipiti? Ati primit deja carnetele? :roll: Noua la Cluj ne-au zis ca o sa le primim in cursul lunii ianuarie. Poate ni le dau cand mergem sa luam acordurile de detasare..
Are cineva vesti despre cum mai sunt lucrurile la Cluj?
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
grasshopper
elder
elder
Posts: 1029
Joined: Sun Mar 06, 2005 1:54 am
Location: among fake flesh

Postby grasshopper » Sun Dec 18, 2005 3:43 pm

la cluj nu se grabeste nimeni, pe site n-a mai aparut nimik, probabil cum spui tu, ianuarie...

si mai e o chestie ciudata in cj, celor incadratzi la spit judetzean le-au spus ca au nevoie doar de o adeverintza de la med de familie cum ca sunt aptzi pt munca, iar altora incadratzi la alte spitale le-au dat un pachet de analize care trebuiesc efectuate...

audia
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Apr 02, 2005 2:10 pm

Postby audia » Sun Dec 18, 2005 5:15 pm

pentru C.M. :asa mi-a zis nenea de acolo de la DSP cind am intrebat de detasari,ca detasarile se dau ptr. 2 luni si apoi facem cerere de transfer pe care o putem depune in ianuarie cind mergem cu toate actele ptr incadrare(cica transferurile se depun intre 1-15 februarie la minster) ;n-am cerut amanunte legate de transfer ca am zis ca rezolv asta atunci;mai multe amanunte poti gasi pe forumul vechi de rezidentiat 2004(daca nu ma insel in "viata de spital" de pe forumul vechi) sau daca nu ai decit nr. de telefon al doamnei de la dsp pot sa ti-l dau si pe al domnului care cred ca e seful ei;daca afli ceva spune-mi si mie te rog(eventual pm)

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Mon Dec 19, 2005 1:12 am

Mersi mult Audia,dar d-na respectiva (cred ca se numea Geta) mi s-a parut destul de draguta!Daca aflu ceva...dau de veste!
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Mon Dec 19, 2005 5:04 pm

grasshopper wrote:l
si mai e o chestie ciudata in cj, celor incadratzi la spit judetzean le-au spus ca au nevoie doar de o adeverintza de la med de familie cum ca sunt aptzi pt munca, iar altora incadratzi la alte spitale le-au dat un pachet de analize care trebuiesc efectuate...


Da. Acolo mai am alta problema. Tanti de la RUNOS mi-a zis ca analizele le fac pe 3 ianurie, la ei, cand vin sa depun si celelalte acte.. Am intrebat ce analize sunt alea, sa vin eu cu ele de acasa. Mi-a raspuns ca n-are rost, ca oricum daca vin cu analizele trebuie sa mi le semneze si medicul lor de medicina muncii... Asa ca am renuntat. :cry:
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests