Ordinea ocuparii locurilor 2004?

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
duofruo
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Jun 04, 2004 7:49 pm
Location: Bucuresti

Ordinea ocuparii locurilor 2004?

Postby duofruo » Mon Jun 27, 2005 5:34 pm

Am aici un fisier cu ordinea ocuparii locurilor pe chirurgie din anul 2003. Ma poate ajuta cineva cu un fisier similar care sa aiba ordinea ocuparii locurilor pe chirurgie din anul 2004? V-as ramane recunoscator forever.

Atentie, fisierul urmator contine date despre rezidentiat2003, nu 2004!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Postby medstar » Sat Jul 02, 2005 12:32 pm

Nu exista un tabel oficial (dupa cum stii) pentru ca e mult mai greu sa mai "miste" ceva anumite persoane.
Asa "anumiti" supradotati (dar care au probleme de exprimare) pot lua specialitatea aleasa.

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Sat Jul 02, 2005 3:13 pm

pt medicala anu trecut am notat eu pozitia si specialitatea aleasa...
singura problema e ca le am notate de mana pe coli si sunt vreo 6 coli

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Sat Jul 02, 2005 5:03 pm

Poate poti sa le scanezi cumva sau poate totusi iti faci timp si le postezi...te rugam frumos :)
" Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti." Heyde

blueadi
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Sep 03, 2004 11:45 am

Postby blueadi » Sun Jul 03, 2005 11:18 am

si eu as fi intereat de pozitiile pe medicala

blueadi
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Sep 03, 2004 11:45 am

Postby blueadi » Sun Jul 03, 2005 11:18 am

si eu as fi intereat de pozitiile pe medicala

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sun Jul 03, 2005 11:32 am

ati cautat in sectiunea aia cu rezi 2004? parca era pe-aco0lo asha ceva..
sau nu?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Sun Jul 03, 2005 1:33 pm

Catat. Nu exista. Anul asta s-au facut c-au uitat... Mi s-a povestit cum dispareau si reapareau locuri prin tara si cum alora de la DSP care tineau socoteala nu le-au dat in final aceleasi rezultate :evil:

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Thu Jul 21, 2005 12:32 am

spuneati ceva de ordinea ocuparii locurilor la medicala :D inca le mai asteptam .......

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Jul 21, 2005 2:43 am

chiar nu si-a notat nimeni anu trecut?
(pe mine personal m-ar fi interesat la cat s-a luat anul trecut dermato..)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Jul 21, 2005 8:47 am

271 parca.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Thu Jul 21, 2005 4:34 pm

gastro....endocrine? :D

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Thu Jul 21, 2005 11:53 pm

Repartitii 2004 pe medicale.Atat cat a putut sa noteze un coleg.

Endo-71
Gastro-102
Cardio-142
Legala-255
Derma-258
Diabet-302
Neuro-386
Nefro-402
Hema-519
Balneo-521
Interne-547
Infectioase-587
Oncologie-591
ATI-666
Psihi infantila-754
Pneumo-823
Radio-960
Psihiatrie-937
Anatomie pat-991
Expertiza med-1029
Genetica-1091
Farmacologie-1108
Med de urgenta-1118
SP-1132
Epidemio-1137
Igiena-1140

Alta varianta:

endo-70
gastro-102
cardio-142
reumato-173
med legala-255
derma-258
diabet-302
neuro-386
nefro-402
hema-519
balneo-521
interne-547
infectioase-587
oncologie-591
alergologie-596
pedi-650
ATI-pe la 700.....oricum,cam pe aici au fost....
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
salex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Jun 13, 2005 4:03 pm
Location: CNPDS

Postby salex » Fri Jul 22, 2005 9:54 am

alimori wrote:Catat. Nu exista. Anul asta s-au facut c-au uitat... Mi s-a povestit cum dispareau si reapareau locuri prin tara si cum alora de la DSP care tineau socoteala nu le-au dat in final aceleasi rezultate :evil:


Din povestit se stiu multe ...

Din 2000 particip la Repartitia rezidentilor. Probabil cativa dintre voi stiu care este atmosfera in amfiteatrul unde se tine "tele-speaker"-ul.
Oameni buni; toata lumea vorbeste, vocifereaza, se foieste, intra/iese chiar daca nu sunt din specialitatea care alege locuri.

In ultimii ani am incercat sa facem si o statistica a locurilor ramase libere. Erau 2 video-proiectoare. Evident ca nu se auzea nimic din boxe, (din cauza galagiei si a transmisiei proaste), asa ca pe ecran situatia era, cateodata in urma fata de realitate. La MS insa, situatia locurilor era exacta !

Cand reuseam sa actualizam si statistica, normal ca dispareau cate 1..2 locuri deodata. In sala se striga ca furam locuri si alte aberatii ...

Asa ca nu mai credeti povesti nemuritoare, ci informati-va de la sursa !

mezzo
junior
junior
Posts: 71
Joined: Tue Jan 11, 2005 4:33 pm

Postby mezzo » Fri Jul 22, 2005 11:45 am

salex wrote:
alimori wrote:Catat. Nu exista. Anul asta s-au facut c-au uitat... Mi s-a povestit cum dispareau si reapareau locuri prin tara si cum alora de la DSP care tineau socoteala nu le-au dat in final aceleasi rezultate :evil:


Din povestit se stiu multe ...

Din 2000 particip la Repartitia rezidentilor.

Asa ca nu mai credeti povesti nemuritoare, ci informati-va de la sursa !


Va rugam sa ne faceti cunoscute listele cu repartitiile pe specialitati, din 2004. (vezi primul post din aceasta sectiune...cam cum a facut duofruo )
Multumim anticipat.
...una dintre cele mai importante legi ce trebuie cunoscuta este aceea ca,destinul oamenilor depinde de felul cum isi folosesc propriile energii,in ce directie si le indreapta...

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Fri Jul 22, 2005 1:08 pm

N-am facut nici o acuzatie, salex. Se pare, inca, ca "auzitele" mele mi-au povestit corect. Cu ce ma linisteste pe mine ca MS are situatia exacta, daca rezidentii sunt in urma si aleg pe bajbaite o specialitate pe care cei mai multi or s-o practice toata viata? Ti se pare normal sau scuzabil?
Deci cum e cu repartitia aia? De ce nu apare pe site?

User avatar
salex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Jun 13, 2005 4:03 pm
Location: CNPDS

Postby salex » Fri Jul 22, 2005 1:19 pm

N-am intentionat sa infierez cu manie proletara pe nimeni, dar singura mea rugaminte este sa nu v-a luati dupa "auzite". Cel mai corect intrebati pe cineva din CNPDS (fie prin e-mail , fie direct).

Ca sa revin la subiect :
Din totdeauna hartia si pixul au fost sfinte !
Indiferent cata tehnologie ar fi disponibila, tot la hartie si pix ne intoarcem
In sala TOTI isi bifeaza locurile care s-au dat, aproape ca nici nu se uita pe ecran (ai sa te convingi si tu cand o sa ii vezi cat de haotici sunt in fata presedintelui comisiei dr. Nedelciu- de obicei).

Acest presedinte nu da locuri dupa cum zice rezidentul (viitor) ci se uita pe niste hartii si este supervizat de MS. Asa ca erori nu se pot intampla.
Singurii care raman in dubii sunt cei din sala care nu realizeaza ca , totusi, acolo nu este la piata si ca locurile nu se pot scoate din burta. Daca ar fi mai atenti nu ar avea de ce sa se intrebe asupra corectitudinii procesului de repartizare.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Fri Jul 22, 2005 1:35 pm

De ce nu apare repartitia pe site?? Hartia si pixul celor citati de C.M. nu-mi sunt suficiente; nu ma intereseaza unde s-a luat pe tara, vreau sa stiu locurile pe centre universitare; mai ales ca nu toate specialitatile apar in lista data de CM. Vreau sa-mi vad colegii de an ce-au ales.
Nu ne mai aburi cu corectitudinea repartitiei, poate nu te credem pe cuvant. Vreau s-o vad cu ochii mei pe site. Suntem in iulie!!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Jul 23, 2005 4:29 am

dupa umila mea parere salex este un tip f de treaba la prima vedere, care se poate ocupa de o gramada de chestii dar care niciodata nu face NIMIC. nu e vba de o polemica aici, este doar parerea mea.
si personal ma deranjeaza ca se baga intr=o gramada de discutii, dar in afar de "vom vedea ce se poate face" nu stie nimic altceva. aici sau pe forumul pe care-l patroneaza si care desi ne-ar putea fi de un real folos, sta degeaba cu 2-3 useri, pt ca salex the admin la fiecare doua posturi isi delimiteaza atributiile, desi nu inteleg de ce intervine daca nu e decat tipul de la cablu.
el tot incearca..asta cand e vba fie sa incerce sa afle ceva, fie sa incerce sa scoata asistentul pisica, fie sa incerce sa faca o statistica.
mi se apre jenant ca CNPP.. sa angajeze asa ceva.
parerea mea de contribuabil si nu numai.
si din moment ce lucreaza intr-o institutie in care noi ne punem sperante si de ce nu, am vrea sa avem incredere, fie face o treaba buna, fie se abtine de la a-si delimita la fiecare doua posturi atributiile si mai nou de la a afisa peste tot incapacitatea manageriala a institutiei in care lucreaza.

asa ca ori-ori, fie devii useful fie ramai langa serverul ala si fa altceva in timpul liber, trust me, suntem si asa destul de incordati si n-avem chef de bagatori de seama, cu atat mai mult acolo unde nu ar trebui sa fie doar bagatori de seama, ci ceva useful.

sincer nu faci decat sa te basgi in seama si jur esti superenervant, cati useri trebuie sa ti-o spuna ca sa intelegi?

multa bafta.

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Sat Jul 23, 2005 1:20 pm

salex wrote:N-am intentionat sa infierez cu manie proletara pe nimeni, dar singura mea rugaminte este sa nu v-a luati dupa "auzite". Cel mai corect intrebati pe cineva din CNPDS (fie prin e-mail , fie direct).

mi-am permis bolduirea
eu propun sa stringem bani pentru o statuie... ce ziceti? sau mai bine o gramatica??? :)

User avatar
salex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Jun 13, 2005 4:03 pm
Location: CNPDS

Postby salex » Mon Jul 25, 2005 10:21 am

"Trident":
1.In cate discutii m-am bagat eu pana acum pe forumul vostru ?
Am considerat ca acolo unde se vorbea in termeni generali, gen "am auzit ca" sau ca aplicatia va cere nu stiu ce resurse in viitor (cand se vedea clar ca respectivul habar nu avea despre ce vorbea), era util sa fac putina lumina.
Greseala mea; n-am stiut ca acest forum este cu circuit inchis, plin de doctori in filologie si de useri (mai multi decat cei 2..3 useri ai CNPDS) care mai de care mai priceput in a da calificative (de obicei negative).

2.Incerc sa fiu un "tip de treaba", dar nu o sa ma transform intr-o trompeta a doleantelor voastre. Nu este de datoria mea sa va rezolv problemele. D-aia exista audiente !

"bogdanescu":
In contextul discutiei de fata exista "cel mai corect" . (Un cumul de moral, logic, etic ...).
Statuie, despre ce vorbesti ? Cred ca nu stii ce este acela sarcasm ...

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Mon Jul 25, 2005 10:08 pm

Taticu' Salex, vad ca sa raspunzi la atacuri esti bun.
Dar la intrebarea acestui topic de ce nu raspunzi? Cand o sa afisati listele cu repartitiile pe specialitati, din 2004? Vrem si noi sa le vedem. Daca tot afirmi sus si tare corectitudinea sistemului de repartizare, nu vad nici un motiv pentru care nu s-ar publica aici sau pe site-ul rezidentiat2004 lista cu specialitatile alese in 2004. Ce-i asa mare lucru?
A man is only as big as the dreams he dares to live!

User avatar
salex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Jun 13, 2005 4:03 pm
Location: CNPDS

Postby salex » Tue Jul 26, 2005 10:51 am

Wizzy wrote:Taticu' Salex, vad ca sa raspunzi la atacuri esti bun.
Dar la intrebarea acestui topic de ce nu raspunzi? Cand o sa afisati listele cu repartitiile pe specialitati, din 2004? Vrem si noi sa le vedem. Daca tot afirmi sus si tare corectitudinea sistemului de repartizare, nu vad nici un motiv pentru care nu s-ar publica aici sau pe site-ul rezidentiat2004 lista cu specialitatile alese in 2004. Ce-i asa mare lucru?


Ce este rau in a raspunde atacurilor :shock: Sau EU nu am dreptul ?
Uite ca raspund si la intrebare : ai adresa de email a sefului de la Rezidenti (lmarineanu@perfmed.ro). Scrie-i si vezi ce zice!

In statul de functii, in dreptul numelui meu nu scrie "DIRECTOR" !
Nu pot sa ma duc la cel responsabil de rezidenti (evident cu functie superioara) si sa-l trag de guler: "cand pui pe site repartitia din 2004 ?"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Jul 27, 2005 4:40 am

mi-e jena sa zic ca am dat peste replica asta DUPA ce am scris pe threadu cu Aplicatia..
imi pare bine sa te gasesc confirmand ce-am zis, stii, asa.., acelasi sentiment pe care-l ai cand ti se adevereste ceva.

circuit inchis... de ce ma interbati tocmai pe mine... filologi.. nu e de datoria mea.. am facut pt voi.. trambitza doleantelor..

eu cred ca ai numai nori in cap si nici nu intelegi care e treaba ta. te asezi ca o varza in fatza unor pb, apoi te intrebi de ce te lovesc, ba mai te si ratzoiesti ca de ce nu inteleg altii care e pozitia ta.
si epitelele negative si cele mai corecte:P vin tocmai cand devine evident ca nici nu-ti dai seama ce dude scoti din tine.

totusi atata gingasie ma misca.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Wed Jul 27, 2005 12:43 pm

tirde, salex nu se ratzoieste.. :?
ratzoitul e atuul meu, exprima-te altfel, frate.. :cry:

in alta oridne de idei, ar fi bine sa se decreteze odata ceva.
acusi acusi suntem in prag de rezi si oficialii parca au incetat sa existe. :cry:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Wed Jul 27, 2005 1:28 pm

ratzushka wrote:in alta oridne de idei, ar fi bine sa se decreteze odata ceva.
acusi acusi suntem in prag de rezi si oficialii parca au incetat sa existe. :cry:

gresesti, sint doar intr-un concediu "meritat"

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Fri Jul 29, 2005 12:02 pm

da sigur, concediu... :cry:
pana in nov 19? sau cat?
sigur ca au si ei dreptul la concediu, ca tot omul, dar numai dupa ce au si lucrat ceva, nu?
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
duofruo
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Jun 04, 2004 7:49 pm
Location: Bucuresti

Postby duofruo » Sat Jul 30, 2005 1:52 am

Mare kko patiram noi cu tot circul asta din guvern, tariceanu e mai schimbator ca o muiere, ba pleaca ba mai sta, astia de prin ministere s-au rahatit pe ei se aude zvon de remaniere nici naiba nu se mai ocupa de comisia aia reunita ministeru sanatatii - ministeru educatiei. Toata criza asta ne-a intarziat rau cu rezidentiatu, dar poate o sa iasa ceva bun din varza asta. Si anume sa se reuneasca prea tarziu ca sa mai faca ceva cu capitolele alea in engleza, ca dureaza si tradusul ala. Si cine stie, poate ramanem noi fara genom in programa :P . Din pacate tre sa revin cu picioarele pe pamant. Cred ca mai plauzibila e varianta " n-avem timp sa le traducem deci trebuie sa le invatati in engleza". Parca-mi amintesc cat de contrariat era Cioculescu la intalnirea de pe 16 iunie : " dar ce vi se pare in neregula sa invatati cateva capitole in engleza? Fiecare student trebuie sa fie in stare sa citeasca o bibliografie intr-o limba straina daca vrea sa aiba un avantaj fata de ceilalti!". Mda... Adevarat, dar totusi incearca si tu Cioculescule draga SA NE RESPECTI! Apropos, stiati ca omologul domnului Cioculescu din Republica Populara China, sau cum s-o mai numi acuma, domnul Profesor doctor docent artist emerit al poporului Ling Cea Puk, tocmai a scos editia a 8-a a tratatului de medicina "Nam Su Tien Daam Chi Lo Tzii"? Se vehicula aseara ideea prin institutul Parhon ca ar trebui introdus pentru acest rezidentiat un capitol din editia a 7-a a amintitului tratat. Nu se stie daca va fi tradus, pentru ca dureaza pana contactezi editura din China, sa le obtii acordu, etc. Dar nu conteaza, ca io stau la 5 statii de en-gros-ul "Europa" si ma consult cu vanzatorii de acolo la o adica :D
Poate ca am dat-o in balarii, dar eu nici acum nu pot sa-mi dau seama ce era in mintea astuia cand lasa din prima in off-side pe astia care n-au avut norocul sa faca engleza prin liceu. Oameni care au pierdut 6 ani din viata cu facultatea asta netrecandu-le prin cap nici o clipa ca vor fi practic condamnati sa pice rezidentiatul pentru ca mamica lor i-a dat la scoala XY in loc sa-i dea la scoala YX unde se studia engleza si nu franceza. Dezolant... Si nu vreau sa ma intelegeti gresit, eu am facut engleza intensiv, as fi fost printre putinii oameni care ar fi fost avantajati de bibliografia in lb engleza.
Pai cand ii trazneste lu Ciocu cate o traznaie de genu asta, cum sa mai stau linistit in privinta rezidentiatului? De ce traiesc eu cu impresia ca va fi un rezidentiat celebru, gen Rezi 2003 :?: :?: :?:

Edit - E caterinca faza cu capitolul in limba chineza, mai glumeste si omu :wink: . Desi stiu ca in ceea ce-l priveste pe Ciocu cu ideile lui nu e bine sa glumesti, ca cine stie?

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Sat Jul 30, 2005 2:02 am

dear duofruo,ne-am prins de subtilitatea titlului,dar nu vedem legatura dintre titlu si tratat apoi intre titlu si tratat de medicina.jokin' of course.in alta ordine de idei instabilitatea la nivel guvernamental se poare repercuta extrem de kkniu in privinta datei examenului.ca daca le bubuie capul de anticipate ,ca sa evite scandal cu rezi ,pot amana rezi .si atunci sa vezi circ.asa ca eu nu cred ca instabilitatea de care da dovada guvernul tariceanu e a bine pt noi.nici macar din punct de vedere umoristic.ca in definitiv tot noi o sa fim rupti in gura,nu ei.

dragos297
senior
senior
Posts: 419
Joined: Thu Jan 29, 2004 11:11 pm

Postby dragos297 » Sat Jul 30, 2005 2:06 am

duofruo wrote: Cred ca mai plauzibila e varianta " n-avem timp sa le traducem deci trebuie sa le invatati in engleza". Parca-mi amintesc cat de contrariat era Cioculescu la intalnirea de pe 16 iunie : " dar ce vi se pare in neregula sa invatati cateva capitole in engleza? Fiecare student trebuie sa fie in stare sa citeasca o bibliografie intr-o limba straina daca vrea sa aiba un avantaj fata de ceilalti!".


Intr-un fel e mai bine asa. Ar trebui sa invatzam toata materia in engleza si dupa rezi ne ducem cu totii sa ne dam stepurile. Impuscam doi iepuri dintr-un foc.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Postby vmc » Sat Jul 30, 2005 1:43 pm

dragos297 wrote:Intr-un fel e mai bine asa. Ar trebui sa invatzam toata materia in engleza si dupa rezi ne ducem cu totii sa ne dam stepurile. Impuscam doi iepuri dintr-un foc.

nu fii convins ca impusti doi, daca le trece prin cap sa traduca angelescu :D :D :D
cate grile pot veni dintr-un subiect? aproximativ trei, daca respectam proportiile. si daca le gresesc pe toate trei (zero puncte, cam greu de crezut, dar fie...) o sa am 935 de puncte. cu scorul asta pot lua si chirugie plastica, asa ca pot sa traduca genomul si in limba mea materna (diferita de romana) si tot nu-l citesc :) :P

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

ordinea ocuparii locurilor la rezidentiat 2004

Postby cristianlica » Wed Nov 09, 2005 2:14 pm

pana la urma la chirurgicale pe 2004 care a fost ordinea? .duo fruo a aratat-o pe cea de pe 2003.am cautat pe rezidentiat2004 arhiva dar nu mai e nimik de genul asta.dc ati notat voi ceva spuneti-mi si mie.
multumesc!!!!

User avatar
YY
senior
senior
Posts: 307
Joined: Tue Dec 14, 2004 2:57 pm
Location: Bucuresti

Postby YY » Wed Nov 09, 2005 3:51 pm

ÃŽnvăţatul dăunează grav sănătaţii !

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Nov 09, 2005 9:05 pm

nu asta bre, ordinea in care s-au luat specialitatile

Adriana
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Jul 25, 2005 5:28 pm

Postby Adriana » Thu Nov 10, 2005 5:16 pm

La ce interval de la data sustinerii rezid se face repartitia pe centre universit?

User avatar
pickymed
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Oct 02, 2005 11:44 pm

Postby pickymed » Thu Nov 10, 2005 5:36 pm

teoretic,daca nu se mai intampla nimic,la 1 sapt dupa,adica pe data de 27(duminica)

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

ordinea ocuparii locurilor 2004

Postby cristianlica » Thu Nov 10, 2005 5:40 pm

ce e pe adresele alea stiam si io.io voiam rezultatele pe specialitati.dc le are cineva rog frumos sa le afisati sa le vedem si noi muritorii de rand...
multumesc

User avatar
YY
senior
senior
Posts: 307
Joined: Tue Dec 14, 2004 2:57 pm
Location: Bucuresti

Postby YY » Thu Nov 10, 2005 8:50 pm

pickymed wrote:teoretic,daca nu se mai intampla nimic,la 1 sapt dupa,adica pe data de 27(duminica)


Asa devreme ? Anul trecut rezidentiatul a fost pe 19 dec si repartitia a fost pe la mij lui ian....intr-o luni, si apoi la o sapt (tot luni) a fost alegerea spitalului platitor pt cei care au ales Bucurestiul.
ÃŽnvăţatul dăunează grav sănătaţii !

User avatar
co_dr
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 08, 2005 10:29 pm

Postby co_dr » Thu Nov 10, 2005 11:25 pm

anul trecut s-au afisat rezultatele inainte de Craciun. cine crezi ca era dispus sa-si sacrifice vacanta pt. repartitii? pana anul tecut repartitiile erau la o saptamana dupa ex. schneller, scheller...das ist gut :lol: :lol: :lol: apropo, se discuta pe aici pe undeva despre mediile de anul trecut. ultima a fost 861 (pe chirurgie) si a fost un decalaj de vreo 11 locuri (toate de neuroch.)

User avatar
co_dr
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 08, 2005 10:29 pm

Postby co_dr » Thu Nov 10, 2005 11:49 pm

Asa devreme ? Anul trecut rezidentiatul a fost pe 19 dec si repartitia a fost pe la mij lui ian....intr-o luni, si apoi la o sapt (tot luni) a fost alegerea spitalului platitor pt cei care au ales Bucurestiul.[/quote]

care luni? de unde ai tu informatiile astea eronate? a fost intr-o duminica( intotdeauna se fac duminica) parca in 9 ianuarie. dar ce importanta mai are? mai sunt 10 zile pana la "marea incercare"( speram si marea , imensa, incomensurabila reusita) acuma trebuie sa privim spe "viitorul" luminos care ne asteapta cu bratele deschise. :lol: :lol: :lol: "tot inainte vrednici pionieri"!!! :lol: :lol: :lol: inapoi nici ca sa-ti iei elan!


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests