Fiziopatologie

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Fiziopatologie

Postby Doddy » Wed May 25, 2011 6:42 pm

Salut!

Vreau sa va intreb si eu doua chestii legate de examenul de fiziopatologie de la Bals:

1. Cum este examenul, atat ca desfasurare, cat si ca pretentii?
2. Sunt suficiente cursurile pe care ni le trimit profii pe net (desi in unele locuri sunt foarte ambigue) pentru examen?
3. Exista vreo lista de subiecte (eventual rezolvate)?

Multumesc!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Wed Jun 01, 2011 7:05 pm

Anybody? :help:

Raman valabile doar primele 2 intrebari, lista oficiala de subiecte a sosit intre timp!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Fiziopatologie

Postby daby » Thu Jun 02, 2011 4:52 pm

Doddy, din ce am auzit eu dam 2 sub si in functie de ce sub ne pica, ne asculta persoana care a predat respectivul curs (daca pica ceva din IC dam cu Panduru, ceva din soc cu Chivu s.a.m.d) am inteles ca nu sunt asa de pretentiosi, este suficient sa vada ca ai citi si ai inteles ceva
Cursurile sunt suficiente pentru examen
bafta!

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Thu Jun 02, 2011 7:20 pm

Da, teoretic asa auzisem si eu, insa as vrea sa citesc si o parere de la cineva mai mare care a dat deja!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
purple
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:14 pm

Re: Fiziopatologie

Postby purple » Thu Jun 02, 2011 8:23 pm

Doddy wrote:Anybody? :help:

Raman valabile doar primele 2 intrebari, lista oficiala de subiecte a sosit intre timp!

E afisata sau se gaseste la xerox?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Sun Jun 05, 2011 2:02 pm

A fost trimisa pe net, la fel cum au fost trimise si cursurile.
E valabila doar pentru cei care fac la Bals!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Fiziopatologie

Postby MedRx » Sun Jun 05, 2011 4:08 pm

are careva cursurile de fizpat,?am nevoie!

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Fiziopatologie

Postby De3a » Wed Jun 08, 2011 5:25 pm

stie cnva cum e examenu la fiziopat cu dr.Serban?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Riley » Thu Jun 09, 2011 10:46 am

Foarte ok. Invata cursurile, este suficient. Noi am dat scris, a ales el niste subiecte dintr-o lista (nu era afisata pe undeva dar bantuia :) printre studenti). Note maxime. Bafta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Thu Jun 09, 2011 1:18 pm

Eu am facut imuno cu Dr. Serban, si am avut 3 intrebari din cursurile predate de el, care erau fix subtitluri de acolo (plus una din LP, insa la fiziopat cred ca se da separat exam de lp). Probabil ca si la fiziopat da la fel. Vin multi asistenti la examen insa si nu se poate copia, eventual daca stai bine mai poti schimba 2-3 vorbe, insa doar atat.

Daca va da la fel, sa ai grija cu timpul, da subiecte foarte mari si risti sa te pierzi scriind, eu de ex la imuno am scris vreo 3 pagini la un subiect, vreo alte 3 la celalalt, 1 si ceva la LP, iar la al 3-lea subiect de curs nu am mai avut timp sa scriu nici o jumatate de pagina (bine, nici nu il stiam foarte bine, dar daca mai aveam timp mai scriam pe langa). Apropos, Riley (si scuzati putin offtopicul), iti mai amintesti, proful corecteaza la punct si virgula, sau se uita in mare pe ele? Am scris cele doua subiecte foarte complet si cum le-a predat el, cu desene, insa am facut cateva greseli mai mult din graba (gen am incurcat numele unui receptor si am uitat sa trec vreo 2-3 mediatori). La al treilea nu stiu daca ma va puncta, fiind foarte putin scris :( . Ma astept sa iau intre 4 si 8 :lol: .

Scuze de semi-offtopic.


Inca nu a aparut nimeni pe aici care sa fi facut fiziopat la bals si care sa impartaseasca mai en-detail experienta?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Fiziopatologie

Postby Cactus » Thu Jun 09, 2011 3:33 pm

eu am facut fiziopat la bals cu profa daniela ion mi-s pare ca o chema. a fost foarte ok examenul. 3 subiecte parca am avut. este timp suficient ca sa scrii subiectele. pe noi ne-a ascultat ea, lazar si inca un tip . Lazar e mai exigent, dar ea e de treaba si in general notele au fost bune. nota de la practic a contat. cursurile sunt arhisuficiente pentru examen.
daca ai subiect din sange, este extrem de probabil sa intrebe din coagulare, mai ales daca te balbai.
exigenta nu e mare, mai ales la profa, dar tre sa pari sigur pe tine.

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Thu Jun 09, 2011 7:21 pm

Cactus wrote:eu am facut fiziopat la bals cu profa daniela ion mi-s pare ca o chema. a fost foarte ok examenul. 3 subiecte parca am avut. este timp suficient ca sa scrii subiectele. pe noi ne-a ascultat ea, lazar si inca un tip . Lazar e mai exigent, dar ea e de treaba si in general notele au fost bune. nota de la practic a contat. cursurile sunt arhisuficiente pentru examen.
daca ai subiect din sange, este extrem de probabil sa intrebe din coagulare, mai ales daca te balbai.
exigenta nu e mare, mai ales la profa, dar tre sa pari sigur pe tine.


Mersi! Sper sa fie OK, mi-as dori nota mare la fiziopat! Noi dam 2 subiecte! :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Riley » Thu Jun 09, 2011 8:35 pm

Doddy wrote:Eu am facut imuno cu Dr. Serban, si am avut 3 intrebari din cursurile predate de el, care erau fix subtitluri de acolo (plus una din LP, insa la fiziopat cred ca se da separat exam de lp). Probabil ca si la fiziopat da la fel. Vin multi asistenti la examen insa si nu se poate copia, eventual daca stai bine mai poti schimba 2-3 vorbe, insa doar atat.

Daca va da la fel, sa ai grija cu timpul, da subiecte foarte mari si risti sa te pierzi scriind, eu de ex la imuno am scris vreo 3 pagini la un subiect, vreo alte 3 la celalalt, 1 si ceva la LP, iar la al 3-lea subiect de curs nu am mai avut timp sa scriu nici o jumatate de pagina (bine, nici nu il stiam foarte bine, dar daca mai aveam timp mai scriam pe langa). Apropos, Riley (si scuzati putin offtopicul), iti mai amintesti, proful corecteaza la punct si virgula, sau se uita in mare pe ele? Am scris cele doua subiecte foarte complet si cum le-a predat el, cu desene, insa am facut cateva greseli mai mult din graba (gen am incurcat numele unui receptor si am uitat sa trec vreo 2-3 mediatori). La al treilea nu stiu daca ma va puncta, fiind foarte putin scris :( . Ma astept sa iau intre 4 si 8 :lol: .

Scuze de semi-offtopic.


Inca nu a aparut nimeni pe aici care sa fi facut fiziopat la bals si care sa impartaseasca mai en-detail experienta?



Nu era absurd cand corecta. Daca atingi ce considera ca trebuie sa punctezi cand vine vorba de subiectul respectiv iti da punctajul. Sincer nu il vad avand un barem foarte bine stabilit (mai ales daca spui ca v-a dat subiecte mari). Noua la fiziopat din contra, ne-a dat subiecte micute, subtitluri de subtitluri de curs, dar repet-erau in lista aia de subiecte asa ca nu a fost o (mare) surpriza.
In conditiile astea, eu zic sa te astepti minim la nota 7, poate chiar mai sus-acum ca ai incurcat cativa mediatori din multitudinea aia chiar nu-i un capat de tara ;).
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Thu Jul 28, 2011 2:42 pm

Cum este la marire la fiziopatologie la Bals?
Tot 2 subiecte din lista aia se dau, fiecare subiect cu proful care a predat cursul respectiv?
De marit maresc? Am sansa sa-mi mareasca de la 8 la 10?

Multumesc anticipat! :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

Alex18
Posts: 3
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:19 pm

Re: Fiziopatologie

Postby Alex18 » Mon Sep 19, 2011 4:46 pm

Riley wrote:Foarte ok. Invata cursurile, este suficient. Noi am dat scris, a ales el niste subiecte dintr-o lista (nu era afisata pe undeva dar bantuia :) printre studenti). Note maxime. Bafta!

mai ai cumva lista aceea? :D noua in vara ne'a dat niste subiecte mai ciudatele?stie cineva cum e marirea la fiziopat cu conf.Serban?

Allesya
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Feb 06, 2008 3:48 pm

Re: Fiziopatologie

Postby Allesya » Sat Nov 19, 2011 5:14 pm

Ce puteti sa-mi spuneti si mie de proful Serban? Cum este la exam? Tine cont de nota de la practic?

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Tue Dec 06, 2011 6:22 pm

Despre dr.Razvan Chivu la LP stie cineva ceva?

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Fiziopatologie

Postby daby » Tue Dec 06, 2011 7:08 pm

examenul practic cu dr. Chivu e usurel...da un ekg si un caz clinic ce trebuie interpretat pe baza unor analize(e bine sa stii si valorile normale pentru ca unii le primesc pe toate altii nu )...in rest, el e foarte la obiect la lp
daca pici si la examenul mare la el te-ai scos :allright:

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Tue Dec 06, 2011 7:36 pm

Ieri am avut primul LP si mi s-a parut un tip foarte misto, degajat si cu simtul umorului, dar si serios cand a fost de predat. :allright:

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Fiziopatologie

Postby mihai_525 » Tue Dec 06, 2011 10:24 pm

fiziopat la bals:
e o &*%$# de asistenta parca e gerontoloaga, pe la vreo 30 de ani (acum are 34-35 probabil) pe care o cheama Octavia.
inalta, slaba cu o privire fixa si par lung, drept, poarta haine care nu o avantajeaza deloc probabil le are din donatii ale pacientelor de la ana aslan.
i-am provocat o criza de nervi cred ca niciodata in viata ei nu a enervat-o vreun student mai tare decat am enervat-o eu atunci.
a incercat sa ma lase repetent norocul meu a fost ca profa Daniela Ion daca tin bine minte a fost o doamna, m-a ascultat/am stiut/am trecut spre disperarea Octaviei.
e singurul minus la stagiul asta. in rest de la chivu (super asistent) am invatat ekg cu el la recuperare (a trebuit sa recuperez niste lpuri pt ca octavia imi punea absente la lp desi eram prezent si a trebuit sa dau examenul in toamna) si chiar stiam ekg atunci.
America first

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Thu Dec 08, 2011 1:53 am

Nu mai este Octavia (sau cel putin anul trecut nu a fost). Anul trecut erau 4 asistenti: Panduru, Chivu (El si Ea) si Lazar, si profa mare, Daniela Ion, pe care noi insa am vazut-o doar la cursul introductiv.
Examenul este ok, notele sunt bune comparativ cu cele ale celor care fac la Obregia. Nu se iau foarte multi de 10, insa cam ploua cu 8 si 9. Sunt foarte putine note mici (pentru cine nu stie nimic), iar de picat pica doar cei prinsi copiind si care nu stiu nimic.
Legat de fiziopat de la Bals, este poate singura materie de pana acum la care cursurile date de ei in format .pdf si .ppt sunt foarte bune, logice si realmente se poate invata din ele.


Allesya wrote:Ce puteti sa-mi spuneti si mie de proful Serban? Cum este la exam? Tine cont de nota de la practic?

Scrie mai sus in acest topic despre el, am scris si eu la cel cu profi de nota 10.
Du-te la cursuri si scrie tot, proful preda excelent, la punct si virgula. Invata din cursurile lui si atat. Examenul este scris (eu am facut imuno cu dumnealui, insa nu cred ca e diferit la fiziopat), notele sunt mari. Nu stiu insa daca tine cont de practic.
Ai mare noroc ca faci cu dumnealui fiziopat ;).
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Fiziopatologie

Postby madaaa » Thu May 17, 2012 11:43 pm

hello! are cineva cursurile domnului dr Serban si are un suflet atat de bun incat sa le imprumute? :D

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Sun May 27, 2012 9:23 pm

Stie cineva cum este dr.Panduru la practic?

User avatar
andreiumf
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:25 pm

Re: Fiziopatologie

Postby andreiumf » Fri Jun 01, 2012 11:37 am

Exista lista de subiecte la fiziopat?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Sat Jun 02, 2012 11:47 am

andreiumf wrote:Exista lista de subiecte la fiziopat?


La Bals da, exista o lista de subiecte, dar se da foarte tarziu, noi am primit-o cu vreo 2 saptamani inainte de examen.
Vezi ca sunt foarte-foarte multe subiecte din cursurile de coagulare / hemostaza, si iarasi surprinzator de multe din echilibrul apei. Sunt subiecte de detaliu (gen 1-2 slide-uri = 1 subiect). Cele din insuficiente si diabet sunt ok, suficient de mari si faine.

Daca faci la Obregia, nu stiu daca ai lista de subiecte. :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Sun Jun 03, 2012 5:07 pm

Am eu lista de subiecte de la Bals, daca vrei.

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: Fiziopatologie

Postby choux » Sun Jun 03, 2012 6:32 pm

cum e dr Lazar (Bals) la examenul practic?

Tia
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Feb 05, 2007 12:01 pm

Re: Fiziopatologie

Postby Tia » Wed Jun 06, 2012 6:40 pm

Ciprian_90 wrote:Stie cineva cum este dr.Panduru la practic?

Ai aflat cumva cum e la examenul practic? Daca da note decente (ca alti asistenti) sau daca te intreaba mult din cazurile alea clinice?

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Thu Jun 07, 2012 6:32 pm

Nu am aflat ceva concret, dar din auzite ar fi foarte ok la note.

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Thu Jun 07, 2012 10:09 pm

Toata catedra de la Bals este foarte foarte ok, nu va mai faceti probleme.
Pentru practic sa stiti ECG si ceva din analizele alea, iar pentru examenul final .ppt-urile alea.

Chiar este lejer examenul, comparativ cu ce se aude de la Obregia ;)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Sun Jun 17, 2012 7:31 pm

Cazul clinic se da doar din EAB sau din ce?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Mon Jun 18, 2012 6:07 pm

Nu numai din EAB. E si EAB, insa si altele.
Eu am avut un set de analize cu proteine si enzime parca (albumina, LDH, AST, ALT...) si te intreaba in ce boli apar crescute elementele de acolo. Unii colegi mi se pare ca au avut sumar de urina...
Sincer nu mai tin minte, pentru LP m-am pregatit mai mult cu ECG-ul, pe celelalte nu prea am insistat si nu mai imi amintesc prea bine ce era. La mine era un caz cu cineva care conform analizelor cel mai probabil avea ciroza.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Ciprian_90 » Tue Jun 19, 2012 12:52 am

ok, mc mult!

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Dmndash » Tue Jun 19, 2012 9:13 pm

Stiu ca a intrebat si Doddy mai sus...dar nu strica sa repet
Se merita marirea la bals fiziopat? E usor/greu? Lista subiecte sau cursurile lor integral? pentru 8-> 10 intreb
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Doddy » Wed Jul 18, 2012 12:58 am

Dmndash wrote:Stiu ca a intrebat si Doddy mai sus...dar nu strica sa repet
Se merita marirea la bals fiziopat? E usor/greu? Lista subiecte sau cursurile lor integral? pentru 8-> 10 intreb

La noi s-au inscris foarte multi (printre care si subsemnatul), insa nu s-a dus nimeni cred (de lene, nu de frica). Totusi, la cat de de treaba au fost la restante, nu vad de ce la mariri nu ar fi la fel. ;)
Eu zic ca merita sa incerci! :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

e.med
junior
junior
Posts: 50
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:02 pm

Re: Fiziopatologie

Postby e.med » Fri Sep 28, 2012 3:45 pm

Ce-mi puteti spune despre fiziopat la Obregia?

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Fiziopatologie

Postby Alfa_omega » Fri Sep 28, 2012 5:37 pm

e.med wrote:Ce-mi puteti spune despre fiziopat la Obregia?


Mie mi-a placut mult. La curs poti face cu d-nii Constantin Bâră, Mihnea Serban si Mihaela Gheorghiu. Eu i-am avut pe d-ul Serban la fiziopat, respectiv pe d-ul Bâră la imuno.
D-ul Serban e foarte ok ca prof, are niste cursuri bine structurate(si chiar relativ usor de invatat), interesante, la care e o placere sa te duci. Nu pune absente, iar la examen subiectele au fost mai mult decat acceptabile...daca invatai era imposibil sa nu faci bine, mai ales ca se cereau de principiu lucruri generale...notele, de asemenea, mari. Singurele sale defecte ar fi, pe de-o parte, ca uneori tinde sa dicteze foarte repede(cu toate ca niciodata n-am fost presati de timp, ba am mai si terminat cu 20-30 de minute inainte), si pe de alta parte, nu e foarte deschis ca persoana, se poarta ca un robot ca sa zic asa. :lol:

D-ul Bâră insa e un super prof, cum rar mai vezi in facultate. Pana acum cred ca ar mai fi doar 2 sau 3 profesori care sa se ridice la inaltimea sa, din punct de vedere pedagogic si profesional. Singurul meu repros este ca si dumnealui tinde sa dicteze uneori cam repede, iar din aceasta cauza tinde sa devina(mai ales pe la final), greu de urmarit.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Fiziopatologie

Postby roxitzu » Fri Sep 28, 2012 6:16 pm

si cursurile de fiziopat care se tin la obregia nu sunt si la xerox? ... adica ma gandesc ca asa nu ar mai fi o problema cat de repede dicteaza :o

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fiziopatologie

Postby Dmndash » Fri Sep 28, 2012 6:56 pm

Serban a iesit la pensie(cred ca definitiv anu asta ca ne povestea ca teoretic e pensionar de mai multi ani). Pe noi ne-a luat la imunologie si ne-a lasat dupa jumatate de semestru.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Fiziopatologie

Postby roxitzu » Tue Oct 02, 2012 2:36 pm

nu sunt foarte in tema ... dar dr. Serban a luat si seria mea anul asta la fiziopat ... sper sa nu ne lase si pe noi dupa primul sem :lol:


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests