repartitie Min Sanatatii?

next generation
sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 1:17 pm

Am intrebat la Resurse Umane (Spit Sf Ioan) si au cerut ai o astfel de adeverinta.

Mai stie cineva de ea? Cat dureaza? te duci la minister, faci cerere si gata?

Nota: au spus clar ca e diferita de adev pe care ne-au dat-o la conferinta.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby Dixie » Wed Nov 30, 2011 2:10 pm

stai putin mihai ca m-ai bagat in ceata. si eu am spital platitor tot sf ioan bucuresti.
ai aflat exact ce acte avem nevoie pt a te inscrie acolo? daca da, poti scrie aici concret, te rog?! inclusiv, poti da mai multe detalii legate de "repartitie min sanatatii" ? pt ca ma simt offtopic total... :| :hammer:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 2:25 pm

Dixie wrote:stai putin mihai ca m-ai bagat in ceata. si eu am spital platitor tot sf ioan bucuresti.
ai aflat exact ce acte avem nevoie pt a te inscrie acolo? daca da, poti scrie aici concret, te rog?! inclusiv, poti da mai multe detalii legate de "repartitie min sanatatii" ? pt ca ma simt offtopic total... :| :hammer:


De repartitie nu stiu exact, voi incerca sa aflu.

Mai trebuie asa (am aflat la telefon) - hartii pt Sf Ioan - incadrare:
-copie diploma bac (xerox)
-copie diploma licenta (xerox) (sau adev)
-foaia matricola (xerox)
-copie certif nastere (xerox)
-copie CI/BI (xerox) - doua copii, cu nr telefon scris pe ele, probabil pt contact
-carnet munca (cine are)(xerox), alte dovezi ale vechimii (xerox) - pt stabilirea vechimii in munca (probabil conteaza la salariu)
-fisa medicala (cum ca esti apt de munca) de la medicul de familie
-dosar cu sina
-repartitia de la Min Sanatatii (nu stiu ce-i cu ea)

Se poate suna la 021.334.51.90 int 1033 (nu la Res umane!)

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 2:31 pm

In plus pe site-ul DSP Mun Buc, a mai aparut asta:
http://www.dspb.ro/diverse/20111130-attn-rezidenti.pdf

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 2:36 pm

Despre acea repartitie de la Min Sanatatii voi afla maine de la Res Umane intre 8 si 10 sau asa ceva. :hate:
Asta daca am timp, daca raspund ei, daca aflu (si n-o fi alta pista falsa).

luhian1
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Nov 25, 2011 2:34 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby luhian1 » Wed Nov 30, 2011 2:41 pm

sms_mihai wrote:
Dixie wrote:stai putin mihai ca m-ai bagat in ceata. si eu am spital platitor tot sf ioan bucuresti.
ai aflat exact ce acte avem nevoie pt a te inscrie acolo? daca da, poti scrie aici concret, te rog?! inclusiv, poti da mai multe detalii legate de "repartitie min sanatatii" ? pt ca ma simt offtopic total... :| :hammer:


De repartitie nu stiu exact, voi incerca sa aflu.

Mai trebuie asa (am aflat la telefon) - hartii pt Sf Ioan - incadrare:
-copie diploma bac (xerox)
-copie diploma licenta (xerox) (sau adev)
-foaia matricola (xerox)
-copie certif nastere (xerox)
-copie CI/BI (xerox) - doua copii, cu nr telefon scris pe ele, probabil pt contact
-carnet munca (cine are)(xerox), alte dovezi ale vechimii (xerox) - pt stabilirea vechimii in munca (probabil conteaza la salariu)
-fisa medicala (cum ca esti apt de munca) de la medicul de familie
-dosar cu sina
-repartitia de la Min Sanatatii (nu stiu ce-i cu ea)

Se poate suna la 021.334.51.90 int 1033 (nu la Res umane!)

Si eu am spital platitor tot Sf.Ioan Bucuresti. Cazier nu ne trebuie? si analize medicale? Din cate am inteles celor de la TM li se cer si astea.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby Dixie » Wed Nov 30, 2011 2:52 pm

aha, merci mult de tot mihai.
probabil ar trebui sa publice si ei ceva concret, actele necesare, nu?
si toate actele astea vor xerox sper, nu copie legalizata la notar, ca dam o caruta de bani... :hate:

si in plus, auzisem si eu de cazier si analize medicale ( care culmea le platesti si costa vreo 120 lei :hate: :hate: ) ...
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
mimi.
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Dec 07, 2010 12:54 am

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby mimi. » Wed Nov 30, 2011 4:12 pm

sms_mihai wrote:-repartitia de la Min Sanatatii (nu stiu ce-i cu ea)




Nu cumva e hartia pe care ati primit-o la repartitie in data de 27.11.2011? Hello

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby Rasurbo » Wed Nov 30, 2011 4:48 pm

:)) da, cred ca la hartia aceea se refera amicul nostru pe care-l vad putin derutat.

O sa apara pe rezidentiat.info sau pe site-urile facultatilor detalii referitoare la actele de angajare? Eu am fost azi la dsp si mi s-a spus sa astept pt ca nu au primit nimic de la minister in legatura cu intervalul in care se face angajarea sau alte chestii...

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 6:12 pm

mimi. wrote:
sms_mihai wrote:-repartitia de la Min Sanatatii (nu stiu ce-i cu ea)




Nu cumva e hartia pe care ati primit-o la repartitie in data de 27.11.2011? Hello


Nu, nu e aia. Am intrebat.

Eu sun maine la minister, daca nu astept si eu (ca toata lumea) sa vad ce zice DSPul. Oricum, la spital trebuie acea repartitie.
Alte hartii, analize, cazier nu a spus nimic.

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby canci » Wed Nov 30, 2011 6:26 pm

Eu stiu ca sunt 2 chestii diferite, la anagajare, cand faci acel contract cu spitalul platitor, duci adeverinta de la repartitie si cand are loc repartitia pe spitale coordonatoare trebuie sa duci adeverinta de la spitalul platitor cum ca ai incheiat contract de munca pe durata determinata/nederminata cu spitalul platitor...s-a inteles ceva? :d Sper ca da. De adeverinta de la MS e prima data cand aud.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby Rasurbo » Wed Nov 30, 2011 6:32 pm

cum adica la repartitia pe spitale trebuie sa duci adeverinta de la angajare? pai apuci sa te angajezi pana atunci? nu se face dupa??

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby canci » Wed Nov 30, 2011 6:40 pm

La mine pe adeverinta asa scrie...pe 17, 18, 19 are loc repartitia pe clinici si coordonatori si se face pe baza adeverintei eliberate de spitalul cu care s-a incheiat contractul, este exact anuntul de la dsp pus mai sus. Mai multe nici eu nu stiu, e prima data cand trec prin asta si sunt la fel de ametita...acte peste acte, situatii absurde, vezi adeverinta de la facultate depusa in original la inscriere si acum mi se cere tot in original si la angajare, de parca m-as fi putut inscrie la rezidentiat dc terminam ASE-ul.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby Rasurbo » Wed Nov 30, 2011 6:42 pm

nu cred ca e posibil sa ne angajam pana pe 16-17,. cum afirma ei. probabil ca adeverinta de rapartitie o sa fie suficienta, din cate retin eu de anu trecut.
Pai or sa fie colegi care nu se vor angaja asa devreme, din diverse motive. Ei ce vor face, nu vor fi repartizati? :))
e cam ilogic dar nu ma mira nimic, Romania rulz....

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 6:52 pm

Rasurbo wrote:cum adica la repartitia pe spitale trebuie sa duci adeverinta de la angajare? pai apuci sa te angajezi pana atunci? nu se face dupa??


Mai intai se face angajarea (incheierea contr de munca, la spit platitor). Spitalul asta iti da o adeverinta: "Da, de acum esti angajat" si cu asta iti alegi spt coord etc, pe 20 dec sau cat o fi.

Scrie aici:
http://www.dspb.ro/diverse/20111130-attn-rezidenti.pdf

Dar daca e ceva inexact nu ma impuscati...

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby canci » Wed Nov 30, 2011 11:41 pm

sms_mihai wrote:
Rasurbo wrote:cum adica la repartitia pe spitale trebuie sa duci adeverinta de la angajare? pai apuci sa te angajezi pana atunci? nu se face dupa??


Mai intai se face angajarea (incheierea contr de munca, la spit platitor). Spitalul asta iti da o adeverinta: "Da, de acum esti angajat" si cu asta iti alegi spt coord etc, pe 20 dec sau cat o fi.

Scrie aici:
http://www.dspb.ro/diverse/20111130-attn-rezidenti.pdf

Dar daca e ceva inexact nu ma impuscati...

Inexact este faptul ca respectiva informatie este pt rezidentii pe post. Tu esti pe loc, nu? Teoretic pasii ar trebui sa fie la fel dar n-ai de unde sa stii asta...mai asteapta putin si intre timp strange actele necesare, mai devreme de 12-13 decembrie nu cred ca ar trebui sa se intample ceva prea important de genul alta repartitie pe clinici, pe spitale, pe coordonatori si restul de bla-bla.

zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby zunthor » Wed Nov 30, 2011 11:44 pm

Oameni buni, ce e pe site-ul dsp-ului e pentru rezidentiatul pe post, dupa cum vedeti acolo, scrie clar: contract pe perioada nedeterminata. Pentru cei pe loc, trebuie sa asteptam repartiitia pe clinici si spitale, si apoi se face incadrarea la spitalul platitor. Anul trecut, faimoasa repartitie pe clinici a fost undeva pe 16-17 decembrie.

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: repartitie Min Sanatatii?

Postby sms_mihai » Wed Nov 30, 2011 11:46 pm

canci wrote:
sms_mihai wrote:
Rasurbo wrote:cum adica la repartitia pe spitale trebuie sa duci adeverinta de la angajare? pai apuci sa te angajezi pana atunci? nu se face dupa??


Mai intai se face angajarea (incheierea contr de munca, la spit platitor). Spitalul asta iti da o adeverinta: "Da, de acum esti angajat" si cu asta iti alegi spt coord etc, pe 20 dec sau cat o fi.

Scrie aici:
http://www.dspb.ro/diverse/20111130-attn-rezidenti.pdf

Dar daca e ceva inexact nu ma impuscati...

Inexact este faptul ca respectiva informatie este pt rezidentii pe post. Tu esti pe loc, nu? Teoretic pasii ar trebui sa fie la fel dar n-ai de unde sa stii asta...mai asteapta putin si intre timp strange actele necesare, mai devreme de 12-13 decembrie nu cred ca ar trebui sa se intample ceva prea important de genul alta repartitie pe clinici, pe spitale, pe coordonatori si restul de bla-bla.

Da, scrie acolo ca e pentru "pe post". Scuze.
Atunci asteptam si atat?...


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests