Cardiologie - spitale, indrumatori?

next generation
pantazi
Posts: 2
Joined: Wed Nov 30, 2011 4:04 am

Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby pantazi » Wed Nov 30, 2011 4:15 am

As dori sa stiu care sunt spitalele unde ai sanse sa inveti ceva cardiologie in rezidentiat...Fundeni, Floreasca, Coltea, Elias? Unde se face cel mai bine, si mai ales, sub indrumarea cui?

Cameron
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Oct 07, 2010 3:23 pm

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby Cameron » Fri Dec 02, 2011 6:57 pm

sa-nteleg ca domnii doctori cardiologi nu utilizeaza imed-ul... :?

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby MedRx » Fri Dec 02, 2011 6:59 pm

ha ha ha ! poi,un an faci FO,repeti in scris ce medicatie a fost adm in ziua ant,te mai plimbi nitel cu pacientul,completezi toate FO care au fost in garda,stai dimineata la raport,si daca mai faci 3-4 externari,e deja ora 4 pm! Intre tipm poate mai pica cate un curs de ECG si alte chestiuni!Bafta la mult visata 'CARDIOLOGIA'
Last edited by MedRx on Fri Dec 02, 2011 7:06 pm, edited 1 time in total.

Cameron
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Oct 07, 2010 3:23 pm

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby Cameron » Fri Dec 02, 2011 7:00 pm

MedRx wrote:ha ha ha !


amuzat sau doar ironic?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby Chingachgook » Fri Dec 02, 2011 8:15 pm

ignorati-o pe medrx
ea are frustrarile ei ca nu a prins decat radio. si ii uraste pe toti aia care chiar trateaza pacienti, au halat si stetoscop, care sunt medici intr-un cuvant.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby mihai_525 » Sat Dec 03, 2011 4:31 pm

radio e super specialitate, va fi a doua mea specialitate. garçon o nota daca se poate...?
on topic fundeni la cc iliescu. daca mai pui intrebari unde se face cardio in bucuresti inseamna ca nu esti din zona. du-te la cc iliescu daca ai luat sus.
America first

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby rox » Sat Dec 03, 2011 6:10 pm

eu cand am facut cardiologie la cc iliescu rezidentii de pe sectie se ascundeau pe dupa colturi si se jucau pe telefon, asistentul se uita in tavan si nu ne baga in seama si venea seful de sectie la vizita sa dicteze ce sa treaca in foaie. daca as fi rezident pe cardio clar nu mi-as dori asa ceva.
nu dati cu pietre, s-o fi schimbat intre timp, nu stiu, zic doar ca atunci cand am facut eu cardio acolo asa se intampla pe sectia unde am facut noi (terapie intensiva coronariana).
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby MedRx » Sat Dec 03, 2011 6:55 pm

Prof. Georgescu pe patul de moarte, ii spunea unui coleg tot prof,vezi mai; au trecut 40 de ani si la inceput am crezut ca voi schimba ceva,dar iata ca nu am reusit sa schibamam nimic!

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: Cardiologie - spitale, indrumatori?

Postby Harapu » Sat Dec 10, 2011 6:29 pm

MedRx wrote:Prof. Georgescu pe patul de moarte, ii spunea unui coleg tot prof,vezi mai; au trecut 40 de ani si la inceput am crezut ca voi schimba ceva,dar iata ca nu am reusit sa schibamam nimic!

Profund!....Foarte profund


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests