Semiologie

raluca87
Posts: 3
Joined: Mon Sep 21, 2009 9:41 pm

semio

Postby raluca87 » Tue Jan 26, 2010 6:48 pm

imi poate zice cineva cum e examenu la semio la sf ioan? practic ..

Catalina23
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Sep 24, 2010 1:33 pm

Semiologie

Postby Catalina23 » Fri Sep 24, 2010 1:47 pm

Seria mea a prins Sf Ioan la semiologie. Am auzit numai de bine, dar vroiam sa vorbim pentru un asistent bun. Doctorii Omer si Baboi au fost luati cica de la sf anului trecut, deci am ramas cu gandul intre :
- dr. Gongu Ioana
- dr. Harbuz Lorena
- dr. Cuisdean.

Este cineva care sa imi dea si mie niste informatii referitoare la stilul de predare, examinare, etc. Ce le face bune si ce nu?

Multumesc anticipat
Catalina

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Semiologie

Postby daby » Tue Oct 05, 2010 3:16 pm

poate cineva sa-mi spuna cum este dr.Grigorescu-Coltea?

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Semiologie

Postby De3a » Tue Oct 05, 2010 6:02 pm

stie cnva cum e dr Mandita Adina la semio SUUB?

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Semiologie

Postby ionutz_1185 » Tue Oct 05, 2010 10:03 pm

daby wrote:poate cineva sa-mi spuna cum este dr.Grigorescu-Coltea?

daca faci la ea ai nimerit prost pt ca e singura sau mai sunt care nu prea se ocupa de studenti..total dezinteresata...mergi pe la alti asistenti. dr.mihailescu dr spataru dr savulescu. nu sta la ea daca nu va baga in seama, alti asistenti explica k lumea si la semio Coltea se invata bine

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Semiologie

Postby daby » Wed Oct 06, 2010 12:34 pm

da, am avut ghinionul de a pica la ea...era singura pe care nu o doream :( am inteles ca daca te duci pe la alti asistenti se crizeaza

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Semiologie

Postby ionutz_1185 » Wed Oct 06, 2010 12:44 pm

daby wrote:da, am avut ghinionul de a pica la ea...era singura pe care nu o doream :( am inteles ca daca te duci pe la alti asistenti se crizeaza

da se crizeaza... insa vezi si tu sa nu te vada, vorbesti cu un coleg sa te cheme cand face ceva cu grupa ta

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Wed Oct 06, 2010 6:40 pm

De3a wrote:stie cnva cum e dr Mandita Adina la semio SUUB?

Ii tine locul lui Ionescu,daca nu ma insel e si sefa de sectie pe acolo, nu prea are timp sa va arate, nu e o alegere buna pt semio lp. are si cateva cursuri pe care le tine in mare graba, maxim 30-40 minute.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Semiologie

Postby Cactus » Fri Oct 08, 2010 8:19 am

daby wrote:da, am avut ghinionul de a pica la ea...era singura pe care nu o doream :( am inteles ca daca te duci pe la alti asistenti se crizeaza

exista si mai rau ca ea... crede-ma :D

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Semiologie

Postby daby » Fri Oct 08, 2010 5:07 pm

sincer dupa primele lp-uri a fost ok :allright:

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Doddy » Tue Oct 26, 2010 9:41 pm

Pentru semio la Sf. Ioan, cartea domnului Georgescu si cursurile doamnei Aron sunt suficiente?
Sau mai e necesara vreo carte?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Semiologie

Postby Cactus » Thu Oct 28, 2010 3:44 pm

Doddy wrote:Pentru semio la Sf. Ioan, cartea domnului Georgescu si cursurile doamnei Aron sunt suficiente?
Sau mai e necesara vreo carte?

acum 2 ani s-au dat 10 cu duiumul la sf ioan. stres minim :rightblinky: dar oricum cartea de baza e georgescu.

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Doddy » Mon Nov 08, 2010 9:35 pm

acum 2 ani s-au dat 10 cu duiumul la sf ioan. stres minim :rightblinky: dar oricum cartea de baza e georgescu.


:) Mersi!

Imi poti spune cum e examenul, te rog, cu dna Aron?
Dam la pacient cu dumneaei? Cum decurge (adica ce mai cere in afara de anamneza)?
Iar despre examenul mare? Este scris, grila, oral?

(scuze de multitudinea asta de intrebari, m-a apucat si pe mine un avant muncitoresc cauzat de dorinta de a nu mai ma trezi in sesiune cu trei sferturi de materie necitita... nu imi doresc sa mai am de-a face cu restantele - cum am avut in anul 1 - sau cu maririle - cum am avut in anul 2 - )
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Semiologie

Postby De3a » Sun Jan 30, 2011 11:23 am

imi spoate spune si mie cineva cum e examenul la semio la suub?(cum sunt grilele, daca sunt mot a mot din cursuri sau cat de cat logice, si daca alea 30 intrebari ptr nota 5 sunt intr-adevar cele mai usoare..etc):-S

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Riley » Sun Jan 30, 2011 10:35 pm

Acum vreo 4 ani erau logice si nu mot a mot din curs. Eu am dat TOATA materia la final pt ca fusesem primul semestru in Franta si am avut doar 4 zile pt semio. Pe ce am prins de la cursuri si ce am mai citit si inainte am facut foarte bine. Bafta multa.
LE: la noi au fost doar compl simplu.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Mon Jan 31, 2011 6:25 pm

De3a wrote:imi spoate spune si mie cineva cum e examenul la semio la suub?(cum sunt grilele, daca sunt mot a mot din cursuri sau cat de cat logice, si daca alea 30 intrebari ptr nota 5 sunt intr-adevar cele mai usoare..etc):-S

anul trecut, cele 30 de grile (pt nota 5) au fost mult mai grele decat celelalte, drept pentru care in prima faza a picat jumate' de serie. apoi s a mai dat 1data examenul si au facut curba lui gauss+asa zisa "multa indulgenta" si a trecut toata lumea - note ...variate..de la5-10(multi de5,6,7 - noroc ca s-au putut da maririle in toamna). cat despre grile, unele sunt din cursuri...alte nu :devil: .
so,from my point of view, examenul este o mare bataie de joc !
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Riley » Mon Jan 31, 2011 6:33 pm

dr.tm wrote:
De3a wrote:imi spoate spune si mie cineva cum e examenul la semio la suub?(cum sunt grilele, daca sunt mot a mot din cursuri sau cat de cat logice, si daca alea 30 intrebari ptr nota 5 sunt intr-adevar cele mai usoare..etc):-S

anul trecut, cele 30 de grile (pt nota 5) au fost mult mai grele decat celelalte, drept pentru care in prima faza a picat jumate' de serie. apoi s a mai dat 1data examenul si au facut curba lui gauss+asa zisa "multa indulgenta" si a trecut toata lumea - note ...variate..de la5-10(multi de5,6,7 - noroc ca s-au putut da maririle in toamna). cat despre grile, unele sunt din cursuri...alte nu :devil: .
so,from my point of view, examenul este o mare bataie de joc !

:shock: :shock: pare ca s-a schimbat destul de mult de cand am dat eu..... :(
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Mon Jan 31, 2011 6:44 pm

Riley, cine era the big boss cand ai facut tu semio ?
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Riley » Mon Jan 31, 2011 6:48 pm

proful Olteanu.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Mon Jan 31, 2011 6:55 pm

Tocmai am elucidat misterul ! Acum este Dorin Ionescu... :hate: .
**Dan Olteanu mai preda cateva cursuri la partea de digestiv( super prof :allright: )
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Riley » Mon Jan 31, 2011 7:10 pm

ahhhh da. Acum se explica intr-adevar. Cele mai urate cursuri si implicit grile erau ale sale. Imi pare rau pt voi.... :(
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Mon Jan 31, 2011 7:12 pm

Amin !
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby b3 » Tue Feb 01, 2011 3:12 pm

fraaaaaaaaaate. Dupa ce ca face praf tot sistemul din postul de director la casa de asigurari, acum mai face praf si generatii de studenti, si incepand cu semiologia ! Nu putea sa ramana pe nefro sau pe ce era el ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Riley » Tue Feb 01, 2011 7:09 pm

Pai a ramas pe nefro, nu cred ca s-a schimbat doar ca acum e responsabil cu examenul :devil: :devil: :devil:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Tue Feb 01, 2011 7:12 pm

Riley wrote:Pai a ramas pe nefro, nu cred ca s-a schimbat doar ca acum e responsabil cu examenul :devil: :devil: :devil:

True, true :devil:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Semiologie

Postby De3a » Wed Feb 02, 2011 5:46 pm

dar grilele din respirator si cv sunt din cartile de. Dragos Dorin?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby dr.tm » Thu Feb 03, 2011 1:59 pm

De3a wrote:dar grilele din respirator si cv sunt din cartile de. Dragos Dorin?

unele da, altele nu
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Doddy » Fri Feb 04, 2011 11:12 pm

Cumva mai tineti minte... (desi se pare ca de aici nu a facut nimeni semio la Sf. Ioan)... la grile la examen la Sf. Ioan, la doamna Aron, cam la ce sa ma astept? Are ceva preferinte pe ce insista?
Si media cum se face? cu nota asistentului si cu lp-ul, cat conteaza fiecare?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

catlive
Posts: 2
Joined: Mon Feb 07, 2011 6:18 pm

Re: Semiologie

Postby catlive » Mon Feb 07, 2011 6:54 pm

De3a wrote:imi spoate spune si mie cineva cum e examenul la semio la suub?(cum sunt grilele, daca sunt mot a mot din cursuri sau cat de cat logice, si daca alea 30 intrebari ptr nota 5 sunt intr-adevar cele mai usoare..etc):-S



Eu am facut semiologie medicala la SUUB,etajul 13. Anul trecut au introdus pentru prima data acest sistem,130 grile,primele 30 fiind "pentru nota 5", eliminatorii. Teoretic,daca nu reuseai sa faci 30 din 30,nu mai corectau..Cele 30 de intrebari nu au fost chiar pentru nota 5 asa cum ni s-a spus,aveau acelasi grad de dificultate ca si restul sau erau chiar mai grele.Intr-adevar,intrebarile de renal,din cursurile Dr.Dorin Ionescu ,au fost cele mai ciudate/dificile ca si cursurile dansului de altfel care sunt sub orice critica,practic inexistente. Intrebarile din CV si respirator au fost din cartea Dr.Dorin Dragos ,nu identice,insa foarte asemanatoare,chiar mai usoare.Personal,cele de tip asociere, mi s-au parut cele mai logice si mai simple..Restul au fost strict din cursuri,insa nu mot a mot,ci lucruri esentiale,la care poti raspunde daca citesti cu atentie materia in timpul semestrului..Anul trecut,toate cursurile de digestiv au fost predate de Prof. Olteanu :peace: (la seria mea).De altfel si intrebarile din cursurile dansului au fost cele mai usoare..
Examenul nu este unul greu daca citesti din timp,anul trecut a fost mult tam-tam intrucat au fost multi care nu au reusit sa faca grilele eliminatorii si au picat..Ulterior,s-a mai dat inca o data si s-a facut curba lui Gauss..Eu am fost printre cei care au trecut de prag si a fost foarte bine..In rest, note variate de la 7 in sus (la seria mea).
Mult succes,nu e un examen imposibil.. :D

Celline
Posts: 4
Joined: Tue May 06, 2008 5:26 pm

Re: Semiologie

Postby Celline » Fri Feb 11, 2011 3:17 pm

Stie cineva cum este examenul practic la Sf Ioan cu Prof Dina??? :help:

bimbambum
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Mar 23, 2011 3:51 pm

Re: Semiologie

Postby bimbambum » Wed Mar 23, 2011 4:12 pm

imi puteti da niste sfaturi la ce spital e cel mai ok semio pt ca am auzit k la SUUB nu se face nimic si ma rog multe povesti contrdictorii si as vrea sa stiu unde exista o sansa sa se predea bine materia si sa fie si un examen corect. care sunt profesorii si asistentii care se ocupa de studenti, care predau si se implica?

multumesc anticipat!

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Semiologie

Postby ionutz_1185 » Fri Mar 25, 2011 2:40 pm

bimbambum wrote:imi puteti da niste sfaturi la ce spital e cel mai ok semio pt ca am auzit k la SUUB nu se face nimic si ma rog multe povesti contrdictorii si as vrea sa stiu unde exista o sansa sa se predea bine materia si sa fie si un examen corect. care sunt profesorii si asistentii care se ocupa de studenti, care predau si se implica?

multumesc anticipat!

Spitalul Clinic Coltea nota 9,5

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Semiologie

Postby Cactus » Fri Mar 25, 2011 3:04 pm

ionutz_1185 wrote:
bimbambum wrote:imi puteti da niste sfaturi la ce spital e cel mai ok semio pt ca am auzit k la SUUB nu se face nimic si ma rog multe povesti contrdictorii si as vrea sa stiu unde exista o sansa sa se predea bine materia si sa fie si un examen corect. care sunt profesorii si asistentii care se ocupa de studenti, care predau si se implica?

multumesc anticipat!

Spitalul Clinic Coltea nota 9,5

depinde si cu cine faci acolo :lol:

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Semiologie

Postby Doddy » Fri Mar 25, 2011 8:21 pm

Depinde foarte mult treaba asta cu spitalele. Din ce am vorbit cu colegii de la alte spitale, poate sa fie ok sau nasol peste tot, depinde extrem de mult de asistentul de la LP. In orice caz, nicaieri nu e dracul atat de negru si la fel, nicaieri nu umbla cainii cu covrigi in coada!
Examenele se aude ca's mai usoare la Sf. Ioan si la Sf. Pantelimon, si mai grele la celelalte.

Iti recomand Sf. Ioan, cu conditia sa faci la LP cu Dr. Baboi sau cu Dr. Omer (sunt excelenti amandoi). Altfel, o sa pierzi destul de multe la semio, nu prea se ocupa asistentii ceilalti atat de mult (am mai auzit ca sunt pe la cardio doua profe care mai fac cate ceva cu studentii, dar nu le-am vazut "in actiune", la Omer si la Baboi am mai stat cu studentii lor la LP-uri si intr-adevar sunt foarte buni amandoi).
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

bimbambum
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Mar 23, 2011 3:51 pm

Re: Semiologie

Postby bimbambum » Sun Mar 27, 2011 7:28 pm

ok multumesc mult! stii cumva cate ceva despre situatia de la coltea? care ar fii asistentii ok acolo pentru ca sf ioan este din pacate cam in fundul bucurestiului si ar fii mult mai la indemana coltea...?!

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Semiologie

Postby Cactus » Sun Mar 27, 2011 9:53 pm

bimbambum wrote:ok multumesc mult! stii cumva cate ceva despre situatia de la coltea? care ar fii asistentii ok acolo pentru ca sf ioan este din pacate cam in fundul bucurestiului si ar fii mult mai la indemana coltea...?!

dr. ilinca savulescu
dr. spataru
si cam atat.

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Semiologie

Postby ionutz_1185 » Mon Mar 28, 2011 1:15 pm

Cactus wrote:
bimbambum wrote:ok multumesc mult! stii cumva cate ceva despre situatia de la coltea? care ar fii asistentii ok acolo pentru ca sf ioan este din pacate cam in fundul bucurestiului si ar fii mult mai la indemana coltea...?!

dr. ilinca savulescu
dr. spataru
si cam atat.

Dr.Spataru nu e asa stralucit,in generatia mea nu prea era interesat de studenti...
Alti:
Dr. Margareta Caruntu (daca nu o fi iesit la pensie)
Dr. Dragos Teodosiu
Dr. Mihailescu. si ar mai fi..dar le am uitat numele.

bimbambum
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Mar 23, 2011 3:51 pm

Re: Semiologie

Postby bimbambum » Tue Mar 29, 2011 8:10 pm

multumesc mult pentru informatii :)

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: Semiologie

Postby laleaua neagra » Mon Apr 04, 2011 6:53 pm

ionutz_1185 wrote:
Cactus wrote:
bimbambum wrote:ok multumesc mult! stii cumva cate ceva despre situatia de la coltea? care ar fii asistentii ok acolo pentru ca sf ioan este din pacate cam in fundul bucurestiului si ar fii mult mai la indemana coltea...?!

dr. ilinca savulescu
dr. spataru
si cam atat.

Dr.Spataru nu e asa stralucit,in generatia mea nu prea era interesat de studenti...
Alti:
Dr. Margareta Caruntu (daca nu o fi iesit la pensie)
Dr. Dragos Teodosiu
Dr. Mihailescu. si ar mai fi..dar le am uitat numele.


d acord la faza cu spataru..chiar nu!!
asistentii cei mai buni:savulescu,caruntu,dragos,mihailescu..
la coltea se invata semio,ori d drag ori d frika lu isacof:))..si note mari...,conteaza si nota pe care ti-o da asistentul,pt scris se gaesc si pe net niste subiectele...nu si cazurile cl care nu-s f grele... e ok!

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Semiologie

Postby Cactus » Mon Apr 04, 2011 8:30 pm

d acord la faza cu spataru..chiar nu!!
asistentii cei mai buni:savulescu,caruntu,dragos,mihailescu..
la coltea se invata semio,ori d drag ori d frika lu isacof:))..si note mari...,conteaza si nota pe care ti-o da asistentul,pt scris se gaesc si pe net niste subiectele...nu si cazurile cl care nu-s f grele... e ok![/quote]
daaa... cazurile nu sunt deloc grele... banale :)) fii serioasa!! la ce note s-au luat in generatia noastra. se face gauss, sau se facea atunci. caruntu s-a pensionat.


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests