Office-ul si cateva probleme

acajou
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Aug 07, 2008 11:32 pm
Location: lumea viselor

Office-ul si cateva probleme

Postby acajou » Tue Jan 06, 2009 3:16 am

salut,

am instalat office 2003 dar nu pe tot, ci doar word, excel si pp. problema e ca as vrea sa eliberez restul de informatie de pe disc pentru ca sunt in criza de spatiu. mai exact, dupa ce am dezarhivat pachetul office, aveam ocupat vreo 600 Mb. la instalare mi-a zis ca ocupa numai vreo 200. cum pot sa sterg restul de chestii neinstalate dar care imi mananca spatiu?

gracias!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Office-ul si cateva probleme

Postby Chingachgook » Tue Jan 06, 2009 9:27 am

pai daca nu le-ai instalat nu sunt acolo
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

acajou
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Aug 07, 2008 11:32 pm
Location: lumea viselor

Re: Office-ul si cateva probleme

Postby acajou » Tue Jan 06, 2009 11:28 am

sunt pentru ca a trebuit sa dezarhivez inainte sa instalez... nu sunt instalate ca am dat custom install, dar sunt pe hard si ocupa o gramada de spatiu.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Office-ul si cateva probleme

Postby Chingachgook » Tue Jan 06, 2009 12:25 pm

dezarhiveaza pe alta partitie, instalezi pe c: si pe urma stergi dezarhivarea initiala.

parca suntem fratii lu Bahoi.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

acajou
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Aug 07, 2008 11:32 pm
Location: lumea viselor

Re: Office-ul si cateva probleme

Postby acajou » Tue Jan 06, 2009 3:58 pm

pai vrei sa dau timpul inapoi, sa umblu pe la restore point si alte actiuni din astea psihedelice. ideal asa era cum zici, dar in momentul asta ce sa mai fac, ca sunt toate impartite care pe unde, nu le-am dezarhivat intr-un fisier separat.

cine este cetateanul Bahoi?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Office-ul si cateva probleme

Postby Chingachgook » Tue Jan 06, 2009 4:09 pm

Bahoi e un contemporan de-al nostru, expert in it

uite aici un clip lamuritor.

http://www.youtube.com/watch?v=sddDSdAKAYk


:D
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

acajou
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Aug 07, 2008 11:32 pm
Location: lumea viselor

Re: Office-ul si cateva probleme

Postby acajou » Tue Jan 06, 2009 4:20 pm

da, instructive mai ales comentariile; totusi, m-am gandit si as putea sa gasesc fisierele, dupa data la care au fost create. intrebarea e de care dintre ele are nevoie ce am instalat din office, si de care nu.


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests