ebooks medicale romanesti

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Mon Aug 18, 2008 12:13 pm

stie cineva unde se gasesc pe net carti medicale ebooks (gratuit). am gasit ceva torente pe docs.torents.ro dar f putin. ( si la alte site-uri de torente nu am de la cine sa fac rost de invitatie). ma intereseaza carti romanesti pe domeniul radiologie si imagistica dar orice ii binevenit. Daca ma puteti ajuta cu ceva link-uri sau sfaturi unde sa gasesc asa ceva v-as fi recunoscator:). SI la randul meu daca pot sa aut cu ceva( torente ebooks eng, etc..)?. Multumesc.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Mon Aug 18, 2008 12:23 pm

nu exista ebooks medicale romanesti.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Mon Aug 18, 2008 1:36 pm

Stiu ca suntem cam inapoiati fata de restu lumii... dar suntem in 2008. Netu a aparut de mult. Trebuie sa fie ceva :? ....Chiar deloc? Pe tot netul...? Exista pe net toate prostiile posibile la care pe poti gandi si nu exista carti...? Nu neaparat ebooks ci orice fel de forma de carte :P care sa cuprinda un text medical in romana. NU s-a chinuit nimeni sa pirateze carti? ca si cele straine? sa le scaneze si sa le puna in formate pdf(adobe reader) sau pbd( pentru PAD-uri)?. Pe docs.torents, de exemplu am gasit de exemplu ecografie (de prof badea ,cuoscut prof prin cluj si cartea lui costa mult). Dar foarte putin am gasit pe acolo si cele mai multe is pe engleza. Deci trebuie sa fie... orice fel de informatie ma ajuta mult... link-uri la site-uri, site-uri unde se gasesc cursuri, hub-uri de dc sau torente......oricetext medical in romana ( in special pe radiologie si imagistica ma intereseaza deocamdata dar orice ii bine...) mi-ar fi foarte de ajutor. Deci daca stiti cumva ceva, orice... v-as fi recunoscator. Daca vreti ceva adrese sau torente medicale in engleza, cu asta pot sa ajut eu cumva... dar mie imi trebuie ceva in romana...Deci daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscator :D .

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Mon Aug 18, 2008 2:17 pm

aia de eco a lui badea exista deaorece a facut-o el in format electronic.
mai exista asa cate un atlas ratacit facut de cate o catedra cu poze de la morfopat si parca si histo. mai exista si niste culegeri de cursuri in format electronic dar alea nu se pot numi carti.
acum intre noi fie vorba, mai degraba citesti in engleza.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Mon Aug 18, 2008 2:47 pm

de citit nu-i problema nu am problema sa le citesc...ma descurc binisor cu engleza... problema ii ca trebuie sa fac o lucrare de diploma si ii foarte greu de tradus, tine foarte mult, mai mult te chinui cu traducerea decat sa scrii ce trebuie pentru diploma...( am gasit ceva program de tradus dar iti dai seama ca nu traduce prea bine... cuvinte de medicina nu le traduce, aranjarea cuvintelor in propozitie difera intre limbi si expresiile sau sensul cuvintelor ii greu de tradus). deci cam asta ii problema :( .

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Mon Aug 18, 2008 2:51 pm

nu stii cumva un fel de solutie la problema mea... sau culegerile alea de cursuri unde le gasesc?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Mon Aug 18, 2008 10:08 pm

deci sa inteleg ca tu vrei o carte de unde sa dai cu copy-paste.
si e lenea atat de mare incat nu vrei sa iei o carte pe hartie si sa dactilografiezi de acolo cum am facut toti, ci una eventual cu titlul lucrarii tale pe care sa o adaugi din 3 clickuri.
sa mor eu de mai aveti vreo rusine.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: ebooks medicale romanesti

Postby danhia » Tue Aug 19, 2008 10:13 am

:lol: :lol:
stiu eu pe careva care scrie/ compune lucrari de diploma si alte lucrari. nu e nevoie sa citesti decat poate de pe slide in cazul in care o si prezinti undeva.
Red Apple

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Tue Aug 19, 2008 1:03 pm

hoo... nu trece direct la presupuneri...ca is lenes si ca vreau cineva sa-mi faca lucrarea... am facut pana acum jumate din lucrare, am trudit la ea, dar sa zicem ca acuma in momentul asta nu se mai poate...bilioteca medicinii din orasul meu se muta, deci nu mai pot face rost de carti....de aceea caut pe net asa ceva...si am gasit in engleza dar merge f greu cu tradusul si de aceea am fost curios daca nu se gasesc carti, texte in romana pe net. lucrarea nu vreau sa platesc pe altcineva sa mi-o faca... dupa parerea mea o singura data faci o lucrare de diploma in viata si arata munca ta...si eu vreau sa mi-o fac eu sa-mi amintesc de aceasta lucrare pe viitor ca fiind o realizare de-a mea. deci nu-s lenes cum crezi tu ( poate daca as gasi ceva si mi-ar placea si se potriveste cu restul textuli si planului pt diploma as profita sa fur ceva propozitii, fraze sau idei:P). am dat de forumul asta si am crezut ca pe forumuri oamenii discuta si se ajuta cu informatii si am zis ca poate gasesc ceva interesant si poate facem o mica biblioteca de link-uri sau de carti romanesti care se gasesc pe net.... si cine mai ii interesat de asa ceva ( care nu gaseste carti sau nu vrea sa plateasca nu stiu cat pe ele...) sa gaseasca o rezolvare aici pe forumul aceasta...Atat am vrut numai :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Tue Aug 19, 2008 4:11 pm

duty14 wrote: o singura data faci o lucrare de diploma in viata si arata munca ta...


:peace: :peace: :peace: :peace: :peace:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ebooks medicale romanesti

Postby tapirul » Tue Aug 19, 2008 8:11 pm

totul e relativ
eu sunt la a treia deja

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Tue Aug 19, 2008 11:57 pm

la a treia ce?....... Ar fi bine sa existe asa ceva in general ( nu numai pt mine ca acuma mie imi trebuie ceva)... cei de peste mari si tari deja au toate genurile de ebooks, exista site-uri special pt asta , bloguri etc....pe langa ca sistemul medical ii la pamant si intatamantul lor ii dezastru.cand termini faculta nu te poti lauda ca stii medina bine( inveti majoritatea la locul de munca)... no in fine deci numai ma gandeam eu prostii de ale mele care stiu ca vb degeaba ca n-au cum sa se intample. nu stiu cand am vazut forumul asta medical am crezut ca o sa gasesc informatii interesante pe aici dar din ce am cautat eu pe aici nu prea am vazut mai nimic( sau prea putin). nici nu stiu de ce mi-am incercat norocul ca nu prea era mare sansa de reusita...( am crezut ca romanii find asa smecheri si mari piraateristi o sa gasesc ceva..dar se pare ca nu). m-am inv minte, nu-mi mai fac speratne si urmez calea traditionala si veche ( cursurile slabute, bilioteca cu carti vechi depasite daca vrei carti noi atunci strange bani si cumparati si ce va fi va fi). Supravietuim in Romania.
P.S. Aici este un link la un blog facut de un canadian:It was made by a medical student who believes that everyone has the right to medical knowledge.
http://www.medicalebooks.co.cc/
nu fac reclama ci asta mi s-a parut mie frumos si ma bucur ca exista asa ceva ( eu mi-am luat multe carti de acolo).Lumea avanseaza, cartile sunt inlocuite cu internetul (de ce sa ai o biblioteca mare in casa cand poti sa pastrezi intr-un calculator de 10-20 -30 ori mai multa informatie si mai acutalizata). Totul avanseaza numai romanii stau pe loc.Mi-am terminat discursul :P Daca am ofensat pe cineva cu prostiile care le-am scris in forumul asta imi cer scuze...(daca criticati ,criticati-ma usor :) ).Sper ca macar link-ul ala sa fie de un ajutor daca textul ce l-am scris e o prostie :P .

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Wed Aug 20, 2008 12:16 am

esti incoerent rau.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Wed Aug 20, 2008 1:58 am

mersi de observatie dar eu nu cred ca asta ma interesa sa aflu...( eu am vazut acolo 3 elder useri....esti unul singur de fapt?).nobody gives a fuck.
no bine nu mai are rost sa mai scriu pe aici... numa bine si sanatate:). pa

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Wed Aug 20, 2008 2:05 am

scuze partea cu elder am incurcat, eram obosit cand am scirs asta. cheers :)

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ebooks medicale romanesti

Postby tapirul » Wed Aug 20, 2008 11:42 am

a treia lucrare de diploma. O predau lunea care vine, dupa care ma imbat, ma trezesc, si ma duc la sustinerea ei.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: ebooks medicale romanesti

Postby alimori » Wed Aug 20, 2008 5:43 pm

duty14 wrote: Totul avanseaza numai romanii stau pe loc.


Atunci lasa jalea si pune mana si traduce. Nu tre` sa scrii cuvant cu cuvant din vreo carte straina (pana la urma nici nu-i legal), daca pricepi ideea poti s-o reformulezi, nu?
Io mi-am tradus pt lucrarea de diploma si nu mi s-a parut pierdere de vreme, ca doar exersam o limba straina, nu faceam munca patriotica. Daca te stii lenes, macar nu mai comenta cat de inapoiati sunt romanii.
Hai succes!

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Thu Aug 21, 2008 2:26 pm

Mda...nu-i vorba numai e mine si traducerea mea..nu-i o chestie de sfarsitul lumii...eu o sa traduc si mi-o rezolv si o sa fie bine ca doar nu-i nu stiu ce mare scofala(nimeni nu a avut probleme cu asa ceva)... m-am chinuit sa scriu textele alea degeaba... eu o las moarta ca nu au sens aceste discutii..imi pare rau ca v-am batut la cap si imi cer scuze. Va urez succes in viata ,in meserie sau scoala si orice altceva.. Numa bine..

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Thu Aug 21, 2008 2:28 pm

Succes Tapirul si iti urez o betie zdarvana :P :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Fri Aug 22, 2008 12:50 am

doamne ce loser.
si tot el se intreaba de ce sunt romanii inapoiati
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: ebooks medicale romanesti

Postby danhia » Fri Aug 22, 2008 1:55 am

acuma desi e moda asta cu cartile electronice nimic nu se compara cu o carte d-aia cu pagini.
desi recunosc ca m-am obisnuit sa le maltratez sa le subliniez si sa scriu tot felul de comentarii pe margini si desi stiu ca ai functiile astea si in word, tot le prefer pe cele pe hartie . internetul si toata informatia ajuta nu neg asta mai ales cand vrei sa afli ceva rapid .
Red Apple

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby oya » Fri Aug 22, 2008 1:55 pm

Incearca si pe www.scribd.com poate a scanat careva vreo carte medicala romaneasca si a uploadat-o pe acolo. Mai poti incerca si pe forumul Romania Inedit ca mai erau si pe acolo carti romanesti (poate sunt si medicale): http://romania-inedit.3xforum.ro
Un alt site este http://docs.torrents.ro/

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Fri Aug 29, 2008 12:38 am

Mersi fff mult Oya :D . Si mersi oya si danhia pentru intelegere, am crezut ca am scris degeaba textele alea( mersi ca ati inteles ceva din textele mele si "for beeing open minded" :D ). Da sunt de acord cu tine ii mai bine cu cartile normale ca iti strici ochii in fata monitorului incercand sa ctesti astea electronice. Dar!!!... daca cartea care o vrei nu o gasesti in librarie ( sau nu ai bani sa o cumperi) sau in biblioteca ( nu o au sau au numai un exemplar si nu o poti imprumuta sau a imprumutat-o altcineva si tu trebuie sa astepti sa o returneze acea persoana, sau orice alte scenarii, posibilitati). Si se lanseaza foarte multe carti constant de care noi habar n-avem si poate unele dintre ele ne prind foarte bine ( asta daca am stii ca exista) si unele nici nu ajung in libraria sau biblioteca din orasul nostru. Si cartile care le gasesti de exemplu in biblioteca de obicei sun mai vechiute ( putine sunt noi ) sau inclusiv astea care apar noi de fapt au cel putin 1-2 ani vechime( procesul pana concepe cartea, o tipareste, o distribuie etc.). Si asta nu inseamna ca ii foarte rau ( medicina in majoritatea lucrurilor raman neschimbate, tot acelasi corp cu aceleasi procese ramane.. :D ) dar in unele domenii unde medicina progreseaza foarte mult ( si ex cazul imagistica medicala in ce era nou anul trecut sau acum cativa ani, acuma ii de domeniul trecutului). Si in plus tot ce se gaseste intr-o biblioteca, toata acea informatie acum cu ebooks o poti avea pe toata si chiar mai mult pe un singur calculator.Si faci ce vrei cu cartile si informatia ( nu mai trebuie sa o iei imprumut sau sa ai grija sa nu o deteriorezi cartea, sau sa platesti amenzi ca ai uitat sa o returnezi etc.) De fapt acum cateva saptamani am auzit o stire ca se digitalizeaza documentele vechi, unice, istorice ale romaniei si se pun pe un site unde orice curios le poate citi ( inainte cati aveau acces la ele?). Si asta ii partea frumoasa ca gasesti ce informatie vrei, in cata cantitate vrei, cand vrei( fara restrangeri), de orice calitate....totul just a click away:). Dar binenteles exista si avantaje si dezavantaje ( probleme pt sanatate-ochii, piraterie, virusi, unele organzatii si institutii incep sa nu mai aiba profit si sa dispara...). Totul avanseaza si nu stiu daca in bine sau in rau... tot ce stiu ii ca trebuie sa tinem pasul :D :allright:

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Fri Aug 29, 2008 1:43 am

Aaa si mersi kooksee (greseala mea ca iti raspund inapoi dar asta este...) sper ca atunci macar tu nu esti "looser". Sper ca tu fiind asa destept si "cool" nu pierzi vremea atat pe forumuri spunand numai prostii care nu folosesc la nimeni ( si faci chestii folositoare pe forumuri si in realitate,in viata ta sociala). Arata totusi putin respect, bun simt, cei 7 ani de acasa etc. Cum poti sa fii la medicina si sa duci lipsa de astea + lipsa de inteligenta.Sper ca viitor medic sa nu fii asa cum imi imaginez. Am facut eu greseala ( si imi pare rau) ca am zis ca imi fac diploma si s-a inteles ca is un lenes care vreau totul gata facut. Diploma mii gata ( am muncit la ea, am tradus si am terminat-o cinstit). Asa ca nu mai trageti concluzii pripite. Daca vroiam totul gata facut plateam pe cineva sa-mi faca ( cum am ceva colegi care asa au facut) sau plateam o agentie sa traduca informatia care vroiam ( cum au facut alti colegi de-ai si pretul nu era mare :P ). Eu ziceam ca pe foumul asta sa ne ajutam unii pe alti si sa participam care putem pe subiectul post-ului. Daca nu participati nu-i nici o problema... dar nu va bagati in seama numai asa...Uite Oya a postat niste link-uri care nu numai mie imi sunt folositoare ci poate la mai multi care le-ar trebui asa ceva, si citind acest forum poate gasesc ce cauta. Si v-ati suparat ca am zis ca romanii sunt inapoiati?(poate pt kooksee cuvantul se potriveste :lol: ..glumesc :P ) Pai asta ii adevarul....asa suntem. Ce aveti conditii de ultima generatie la scoala sau in spitale ( apraturi, materiale etc.)? Nu cred. SI eu sunt roman si la fel sunt si eu inapoiat. Toti suntem. Si nu trebuie sa o luam ca pe o insulta ( ca asta ii adevarul) ci sa o luam ca pe atare si poate unii dintre noi care poate chiar fac ceva( cei care au cumva o posibilitate..) Nu zic ca eu sunt ala sau nu stiu care ii ala care ar trebui... Dar aici am incercat sa deschid un subiect in care poate intra fiecare cu ceva ( nu mare lucru, nu ceva revolutionar ci fiecare cat poate; putin cate putin poate s-ar fi adunat ceva folositor..). Oya a facut acest lucru si ii multumesc inca o data :D . Si nu merge intotdeauna ca si in engleza ii bine (is deacord dar nu in toate cazurile ii ca traduci si astfel exersezi limbi straine... atunci de ce nu incepem din anul 1 cu toate cartile in engleza de ce sa ne mai chinuim cu romana?... suntem romani si invatam medicina in Romania si poate o folosim in Romania). Cand pleci in strainatate atunci exersezi cat vrei... no mia-m terminat pledoria cu toate prostiile din cap :P .. scrieti ce vreti: critici, injurii, batjocuri dar daca veniti cu critici veniti cu argumente si sa se poarte o discutii logice si cu bun simt. Poate ca gresesc si mai am multe de invatat si trait..dar deocamdata mi-o mentin pe a mea pana la proba contrarie :D .Numa bine

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby oya » Fri Aug 29, 2008 1:10 pm

Ma bucur ca ti-au fost de folos linkurile. Oricum, daca mai ai nevoie o sa mai gasesti prin forum (cel mai probabil siteuri cu carti medicale in limba engleza), ca si eu am mai folosit unele siteuri sugerate de alti colegi forumisti si mi-au fost foarte utile. Dar nu te mai supara asa, ca sunt convinsa ca poti sa iti petreci timpul mult mai frumos decat sa fii suparat pe colegii de pe forum. Succes cu lucrarea! :allright:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Sat Aug 30, 2008 12:38 am

duty14 wrote: Dar!!!... daca cartea care o vrei nu o gasesti in librarie ( sau nu ai bani sa o cumperi) sau in biblioteca ( nu o au sau au numai un exemplar si nu o poti imprumuta sau a imprumutat-o altcineva si tu trebuie sa astepti sa o returneze acea persoana, sau orice alte scenarii, posibilitati).



da, sau iti pica un meteorit in cap.
bai fratele meu albastru cand renuntati (tu si categoria din care faci parte) la atitudinile astea.
aicea suntem intre noi, toti am facut intr-un fel sau altul aceeasi facultate, toti stim ce se intampla pe la examene, cum se fac lucrarile de diploma, etc.
sa nu uitam totusi de unde am plecat. tie iti era lene sa copiezi dintr-o carte romaneasca, let alone sa traduci. ai scris 2 posturi pline de balarii, tot felul de truisme si locuri comune.
oya a fost draguta desi nu meritai.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

cristi_1993
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 14, 2011 1:29 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: ebooks medicale romanesti

Postby cristi_1993 » Wed Jun 20, 2012 1:44 pm

nu sunt...ebooks....incearca metoda old school, cu cartea de hartie:P asa mai merge pe la noi..mai avem de avansat pana sa ajungem acolo:))

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Wed Jun 20, 2012 7:27 pm

M-am chinuit eu ceva pe atunci sa scriu texte :) Si am mai dat si de "smecheri" care te fac "looser" :) Am fost putin naiv.. :) Oricum spor la toti cu sau fara ebooks :) (inclusiv si la smecheri :)) )

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Wed Jun 20, 2012 7:39 pm

eu te facusem loser. vad ca nu ai avansat.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

duty14
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:55 am

Re: ebooks medicale romanesti

Postby duty14 » Thu Jun 21, 2012 12:04 pm

:)) geniala replica. ma uimesti tot timpul:)). hai ca n-are rost, nici nu imi bat capu.. serios.. eu imi vad de treaba mea si tu da-te smecher pe altundeva cum deja sigur cred ca faci:) numa bine in ceea ce faci

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ebooks medicale romanesti

Postby Chingachgook » Thu Jun 21, 2012 8:58 pm

pai am intervenit doar sa clarificam termenii.
m-ai acuzat ca te-am facut looser ceea ce e un falsch.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
cristirg
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Aug 30, 2014 1:33 am
Location: Brasov
Contact:

Re: ebooks medicale romanesti

Postby cristirg » Sat Aug 30, 2014 3:31 pm

400 de carti medicale romanesti (24.51 GB): http://katproxy.com/carti-medicale-roma ... 59224.html


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests