repartitii pe stagii 2013-stie cineva ceva?

Apocalypse NOW
gothicsaina
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Dec 03, 2012 7:42 pm

repartitii pe stagii 2013-stie cineva ceva?

Postby gothicsaina » Mon Dec 10, 2012 8:34 pm

Salut, am dat rezi anul asta si, spre marea mea surprindere, pana acum nu s-a afisat nimic in legatura cu repartitiile la spitalele pregatitoare sau repartitia pe stagii, cum a fost in anii trecuti. Pe rezidentiat.umf.ro scrie doar ca trebuie sa te prezinti la spitalele platitoare pentru incheierea formelor legale de angajare, dar in rest? Curricula de anul viitor, etc, nimic? La Minister nu raspunde nimeni. A aflat cineva ceva?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: repartitii pe stagii 2013-stie cineva ceva?

Postby Chingachgook » Mon Dec 10, 2012 9:23 pm

ce curricula? acum in decembrie cand tocmai au fost alegeri?
sunteti ultima lor grija. du-te sa iti alegi spitalele si mai vezi pe parcurs. neaparat ia un spital platitor unde ai mai multi colegi o sa vezi cat de mult conteaza.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

iurges
Posts: 4
Joined: Mon Nov 26, 2012 11:04 pm

Re: repartitii pe stagii 2013-stie cineva ceva?

Postby iurges » Mon Dec 10, 2012 10:55 pm

gothicsaina wrote:Salut, am dat rezi anul asta si, spre marea mea surprindere, pana acum nu s-a afisat nimic in legatura cu repartitiile la spitalele pregatitoare sau repartitia pe stagii, cum a fost in anii trecuti. Pe rezidentiat.umf.ro scrie doar ca trebuie sa te prezinti la spitalele platitoare pentru incheierea formelor legale de angajare, dar in rest? Curricula de anul viitor, etc, nimic? La Minister nu raspunde nimeni. A aflat cineva ceva?

Grija voastră pentru săptămîna asta este să începeți demersurile de angajare (fie la spitalul plătitor unde a fost repartizată specialitatea voastră, fie la spitalul unde aveți post) și să vă luați de acolo adeverința cu care veți fi obligați să vă prezentați la repartiția pe unități de îndrumare metodologică. Aceasta va avea loc cel mai probabil începînd cu 18 sau 19 dec., așa cum a fost și anul trecut, și probabil tot pînă pe 17 se va afișa și distribuția locurilor pentru fiecare unitate de îndrumare metodologică. Cît despre curriculum-ul de pregătire în specialitatea pe care ți-ai ales-o, îl vei găsi aici http://www.paginamedicala.ro/stiri-medicale/MS-a-publicat-ultimele-forme-updatate-ale-curriculelor-de-pregatire-in-rezidentiat_17193/ (nu se schimbă de la un an la altul).
Kooksee sunt convins că a încercat să-ți fie de ajutor, dar după ce lași în urmă întortocheatele și încețoșatele căi ale perioadei imediat post-examen, e mai greu să rezonezi cu cei ce sunt încă pe acele cărări. :)
Mult succes pe drumul pe care ți l-ai ales! :)


Return to “Rezidentiat 2012”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests