renuntare rezidentiat

Apocalypse NOW
prisacarusilvia
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 24, 2012 5:31 pm

renuntare rezidentiat

Postby prisacarusilvia » Thu May 31, 2012 9:16 am

stie cineva daca vrei sa renuni la rezidentiat (demisie),dupa ce dai din nou iti sunt recunoscute stagiile comune facute pe vechea specialitate?

34blue43
Posts: 3
Joined: Sun May 27, 2012 1:15 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby 34blue43 » Thu May 31, 2012 11:14 am

da, stagiile comune se echivaleaza

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: renuntare rezidentiat

Postby Rasurbo » Mon Jun 04, 2012 8:46 pm

cu cerere facuta in prealabil la minister, semnata de coordonator si copii dupa carnetul de note, si asteptat ceva timp sa se gandeasca aia de la minister daca iti aproba sau nu :)

adry850
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:58 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby adry850 » Mon Jul 02, 2012 7:03 pm

si eu sunt in aceeasi situatie ,stiti cumva un nr de tel sau o adresa de la minister unde m-as putea adresa pentru echivalarea stagiilor ?
multumesc

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby 187.92a » Tue Jul 03, 2012 1:06 am

Cauti tel pe net la ms sau la centrul vraca si te indruma de acolo
Ce sens are sa stii dinainte interiorul

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby mihai_525 » Thu Jul 05, 2012 10:26 pm

centrul vaca
stimate coleg mergi PERSONAL acolo pt ca nu-ti raspunde nici dracu la telefoanele alea
este pe langa sala palatului, mai exact cum vii pe calea victoriei (dinspre piata victoriei)
faci imediat dreapta dupa b1 tv la intersectia cu hotel novotel si mergi pe straduta aia spre sala palatului iar cand dai de niste coloane faci stanga si fix acolo in gangul ala infect este george vraca
neaparat neaparat
sa ai carnetul de rezident la tine
succes
America first

adry850
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:58 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby adry850 » Thu Jul 05, 2012 10:40 pm

multumesc !

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby 187.92a » Fri Jul 06, 2012 1:25 pm

Acolo stai la coada la umilinta vreo 5 ore? Caldura.. Rezidenti transpirati, rezidente transpirate cu aroma de ciorba facuta pt toata saptamana, pozitia aplecata a coloanei vertebrale, buzele arse de asskissing, stranse intr-o prinsoare a posesorilor cu viata care suna cam asa" vreau sa fac medicina , nu sa muncesc".. Si.. atitudini umile si da.. Priviri... Oh. Ati vazut vreodata PRIVIRILE celor care stau la coada la centrul Vaca? In ele se citeste dezamagirea, teama, lipsurile ( si la cei ca mihai se citeste si lipsa), umilinta din spitale, duterea morala sau la unii nu se citeste nimic. Privirile alea ma urmaresc si acum.. Cand trag de tine cand intind mainile cu degete vinete de la pensele primite peste si strangulate de TR-ale... Incercand ca zombi sa te traga de sacoul armani..
Face f rau la moral sa mergi la centrul vraca.
Dupa ce stai acolo la coada ori iti iei viata ori innebunesti ori esti pur si simplu un bow care nu intelege.
Eu nu am stat NICIODATA la coada acolo.
Si pt cei ca noi, exista telefon.
Simplu: tzrr, buna ziua, centrul Rezident, cu ce va putem ajuta?

Ah. Da. Treb sa investesti in caratul unei cafele dar hei daca ar face lumea asa, unde ar mai fi faza?!??

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: renuntare rezidentiat

Postby 187.92a » Fri Jul 06, 2012 1:39 pm

E vara. Calduri insuportabile. Doar e 2 la pranz, ora la care mustele pica pe jos ca pensionarii pe asfaltul inmuiat. Bei o bere in cismigiu, parc situat la mai putin de 300 m de zidurile umilintei din vraca. Berea este rece, te si mira ca mai poti simti asta si un tremur pkacut al simtirii te cuprinde cand degetele aluneca usor strangand cutia de metal aburita umed.... Cantecul etern si familiar iti revine in urechi
tzzr, Tzzrrrr...
Buna ziua. Centrul Rezident.... Ce putem face pt DUMNEAVOASTRA?
...

Zambesti. Cand ai un telefon si te duce si capul, parca nici viata nu mai e asa greu

Pe banca mai pica o musca, semn ca pe undeva efectul fluture intalneste un pensionar si da de munca unor rezidenti pe yrgente sau mai rau, amaratilor de la neurochir.

"..buna ziua... Centrul Rezident..."

mishap87
Posts: 2
Joined: Thu Jul 26, 2012 11:23 am

Re: renuntare rezidentiat

Postby mishap87 » Thu Jul 26, 2012 11:41 am

hahaha
trident, tu cred ca ar trebui sa suni la Casa Scriitorilor sa vezi daca-ti publica vre-un volum, nu la Vraca
si daca nu ai ajuns rezident la psihiatrie ( cu infinit respect pentru aceasta specializare) , considera un Tzzrr la Vraca pentru reangajare :-)


Return to “Rezidentiat 2012”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests