Rezitests 2012

Apocalypse NOW
User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Rezitests 2012

Postby Alexei___ » Sun Apr 15, 2012 9:24 pm

Hello! Deschid un topic şi pentru anul 2012, mai ales că materia s-a schimbat fundamental. Pe site am adăugat noile teme, cele vechi fiind active până la rezidenţiatul din mai. Principala metodă de adăugare de grile va fi prin contribuţia utilizatorilor, neavând la dispoziţie resurse pentru realizarea de grile.

Mulţumesc anticipat celor care se vor implica în activitatea site-ului (contribuţie grile, raportări grile greşite, idei de îmbunătăţire etc.). Spor!
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Thu Apr 26, 2012 11:01 pm

succes si tie cu colectarea veniturilor generate de reclamele extrem de abundente (pana la intoxicare, imho-am incercat si eu sa intru pe site sa fac grile si am renuntat).

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Rezitests 2012

Postby pc7 » Fri Apr 27, 2012 2:32 am

pe mine nu m-au deranjat reclamele, asa ca multumiri si succes in continuare
Life's not fair, get used to it

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Sat May 05, 2012 6:50 pm

Alexei , success in continuare cu rezitests. N-ai idee cat de mult au ajutat grilele tale in pregatirea pentru rez.

PS: nu baga in seama ganganii de alde trident etc, sunt prea mici, nu merita sa-i bagi in seama...

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: Rezitests 2012

Postby Alexei___ » Wed May 09, 2012 10:18 pm

Rasurbo wrote:Alexei , success in continuare cu rezitests. N-ai idee cat de mult au ajutat grilele tale in pregatirea pentru rez.

PS: nu baga in seama ganganii de alde trident etc, sunt prea mici, nu merita sa-i bagi in seama...


Mulţumesc pentru aprecieri. Sper ca până la sfârşitul lui mai să existe suficiente grile pentru noua tematică, aici aşteptând şi sprijinul utilizatorilor (creare şi raportare grile).

Cât despre 3D, el este unul dintre utilizatorii care au conferit o utilitate Ignore list-ului :D
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Wed May 09, 2012 10:39 pm

cata grija pentru candidatii-utilizatori, pacat ca nu se materializeaza si in scoaterea acelor reclame care incarca situl si deranjeaza utilizatorul. n-am nimic impotriva recvlamelor, dar de la un nivel incolo este de neamprost. ma mir ca nu are si de la reteaua de afiliere 2parale, mi s-ar parea destul de potrivit

cum se numea addonul ala care permitea sa navighezi linistiti fara sa te mai deranejeze recllamele care strica toata treaba? eu asta as recomanda utilziatorilor. adblock ceva

eu cred ca pentru un randament mai bun pe rezitest este indicat sa va instalati:
https://chrome.google.com/webstore/deta ... kkbiglidom
sau
http://adblockplus.org/en/


explicatii, aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/Adblock_Plus

mult succes!

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: Rezitests 2012

Postby Alexei___ » Sun May 27, 2012 10:45 pm

Am scos grilele vechi, astfel că secţiunea de grile şi cea de teste vor conţine doar grilele conforme cu noua programă.
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
grasuX
senior
senior
Posts: 142
Joined: Sat Sep 16, 2006 11:13 am
Location: Bucuresti

Re: Rezitests 2012

Postby grasuX » Thu May 31, 2012 2:12 pm

Probabil că majoritatea am început să învăţăm mai serios pentru rezidenţiat şi tocmai de aceea mă gândeam că poate ne organizăm cumva să introducem cât mai multe grile pe site pentru ca mai târziu prin august septembrie să putem rezolva teste din toată materia...spor la treabă :)
"If every instinct you have is wrong, then the opposite would have to be right."

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Thu Jun 21, 2012 1:01 am

grasuX wrote:Probabil că majoritatea am început să învăţăm mai serios pentru rezidenţiat şi tocmai de aceea mă gândeam că poate ne organizăm cumva să introducem cât mai multe grile pe site pentru ca mai târziu prin august septembrie să putem rezolva teste din toată materia...spor la treabă :)

nu are sens sa practici pe grile facute de colegi.
pentru ca astfel de grile nu pot fi decat mediocre, si asta SE POATE DEMONSTRA, cand aveti chef. asta daca mai este necesar pentru cineva.
sa te ghidezi dupa astfel de grile si sa iti asiguri un loc la rezi este la fel cu a te ghida dupa luna cand cauti aur. nimeni nu spune ca nu-l poti gasi, dar nu exista nicio cauzalitate intre luna si locul unde este aurul, cum nu este nici intre succesul la rezi si rezolvarea unor grile de factura alora.
sunt evenimente INDEPENDENTE.

si este fara indoiala pierdere de timp.
sa le rezolvi.


sa le si faci este din pct meu de vedere o problema de organizare a prioritatilor si de intelegere a fenomenului concurentei si in general arata o eroare fundamentala in percepia asupra procesului de INVATARE. cumva eu cred ca arata niste deficiente cognitive oarecum incompatibile cu statutul de absolvent de studii superioare medicale. cu atat mai mult sa practici pe astfel de grile este o greseala.


este destul de stiintific sa spui ca treaba cu rezitestul este o aiureala care NU TE AJUTA la rezi.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Thu Jun 21, 2012 12:35 pm

trident wrote:succes si tie cu colectarea veniturilor generate de reclamele extrem de abundente (pana la intoxicare, imho-am incercat si eu sa intru pe site sa fac grile si am renuntat).


dar tu de ce ai intrat sa faci grile? Minti ca in codru. Esti cumva absolvent? Te intereseaza in mod special sa rezolvi grile?

NU.
Cand am dat rezul, am folosit si eu site-ul lui alexei si vreau sa spun ca m-a ajutat foarte mult. introduc mana in foc ca nu numai pe mine... Pe tine te deranjeaza ca are el nush ce reclama de la emag pe acolo? Sincer, nici n-am stat sa observ prea mult, cand esti interesat sa rezolvi o grila sa-ti testezi cunostintele, nu te uiti in stanga si in dreapta dupa reclame.

trident wrote:nu are sens sa practici pe grile facute de colegi.
pentru ca astfel de grile nu pot fi decat mediocre, si asta SE POATE DEMONSTRA, cand aveti chef.

sa mori tu? atunci cum se face ca un numar semnificativ de grile date la rezul din 2009 si 2010 au fost cam aceleasi ca cele dupa rezitests?
ai impresia ca numai studentii se uita pe site-ul ala??

trident wrote:este destul de stiintific sa spui ca treaba cu rezitestul este o aiureala care NU TE AJUTA la rezi.


stiintific? cunosti definitia termenului? sau cand se foloseste el? sau pur si simplu tastezi sa te afli in treaba?
go and take a dump... really.. maybe you`ll feel better after.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Rezitests 2012

Postby Velvet Underground » Thu Jun 21, 2012 8:19 pm

Sunt utile grilele. Nu indispensabile dar foarte utile.
Ca unele sunt facute de imbecili, nu conteaza.
Sunt utile grilele facute de oriunde pana la urma.
Ca e rezitests, ca sunt grile din carti, prea putin conteaza.
Dar pe rezitests calcularea punctajului automat conteaza, e mult mai usor.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Thu Jun 21, 2012 8:30 pm

exact. subscriu

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Sun Jul 01, 2012 3:04 am

Velvet Underground wrote:grilele. Nu indispensabile dar foarte utile.
Ca unele sunt facute de imbecili, nu conteaza.

exact. subscriu.
nu conteaza ce faci, important e sa faci grile. indiferent cat de stu[ide sau aberante, noi asa stim, sa facem grile,d eci facem
sigur ca sunt mediocre, sigur ca stiintific.

Rasurbo wrote:cum se face ca un numar semnificativ de grile date la rezul din 2009 si 2010 au fost cam aceleasi ca cele dupa rezitests?
ai impresia ca numai studentii se uita pe site-ul ala??

comisia de consurs face grilele in noaptea aia stand pe net pe reziteste :D
de fat, e siteul lor. e o conspiratie :D
Rasurbo wrote:Cand am dat rezul, am folosit si eu site-ul lui alexei si vreau sa spun ca m-a ajutat foarte mult

ce rezultat ai obtinut?

Rasurbo wrote:Pe tine te deranjeaza ca are el nush ce reclama de la emag pe acolo? Sincer, nici n-am stat sa observ prea mult, cand esti interesat sa rezolvi o grila sa-ti testezi cunostintele, nu te uiti in stanga si in dreapta dupa reclame.


cand esti interesat sa iei reziul nu stai sa faci grile, ci inveti.

sigur ca deranjeaza reclamele, nu pot sta pe un site care are reclame asa, la modul neam prost, ca ma deranjeaza la retina si ma distrage de la grile.
daca ar fi o reclama emag aar fi o chestie. dar sunt vreo 23 cred? nu exagerez

voua nu vi se pare o lipsa de respect fata de colegi? mie mi se pare. sau poate doar pentru ca eu ma respect

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Rezitests 2012

Postby Velvet Underground » Sun Jul 01, 2012 11:35 am

Despre ce reclame tot vorbiti? Poate e de la adblockerul meu (pentru ca ma respect :D), dar nu vad nici una.
Nu zice nimeni sa nu inveti si sa faci doar grile, asta e o tampenie.
Dar daca la fiecare capitol, dupa ce il inveti faci 50-60 grile (nu mai multe ca iti ia prea mult timp) e foarte util.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Sun Jul 01, 2012 2:11 pm

de ce spui ca e util?
ai luat 945 sau de ce?

si chiar daca, cei de peste 900 au facut asta?
sau mai precis, stim cum ar fi fost daca cei care au facut grile nu faceau?
case-control?

sau macar tu: 945, nu?
rasurbo, la fel, 943 cred :D

aiurea.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Rezitests 2012

Postby Velvet Underground » Sun Jul 01, 2012 2:57 pm

Eu nu am facut grile, sau am facut prea putine pentru ca nu am avut timp.
Dar daca ma apucam cum trebuie de invatat, sigur la fiecare capitol ii faceam si grilele.
90% din cei cu punctaje mari pe care ii stiu faceau si grile.
Nu scrie nicaieri ca te ajuta sa faci 945 puncte, dar in mod sigur e mai util sa faci grile 30 minute decat sa o freci aiurea 30 minute pe net :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Sun Jul 01, 2012 3:25 pm

Velvet Underground wrote: daca la fiecare capitol, dupa ce il inveti faci 50-60 grile (nu mai multe ca iti ia prea mult timp) e foarte util.
Velvet Underground wrote:Eu nu am facut grile,

dupa cum spueam.
eu am obs ca 90% dintre cei care sustin utilitatea grilelor au probleme de logica.
la fel am avut colegi care faceau mii de grile si ce daca, eui luam in facultate note numai de zece in timp ce aia luau 7 sau 8.
Velvet Underground wrote:dar in mod sigur e mai util sa faci grile 30 minute grile decat sa o freci aiurea pe net


comparatia NU se face cu frecatul aiurea, ci fie cu reincarcatul bateriilor fie cu invatatul'


iarasi gresiti. logica formala eronata.

dar SIGUR SIGUR grilele sunt utile, nu? hahahaha

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Rezitests 2012

Postby Velvet Underground » Sun Jul 01, 2012 9:47 pm

Sunt foarte utile, da.
Dar in cele 2 saptamani cat am invatat pentru rezidentiat nu am avut timp fizic sa mai fac si grile, altfel la un program normal de invatat de 4-5 luni faceam fara discutii grile.
Am facut in 2 zile cca 200 grile si pe urma am lasat-o, nu pentru ca era inutil ci pentru ca imi facusem prost programul.
Iar rezolvarea grilelor fac si ele parte din programul de invatat.

PS: am vazut alti colegi ca se apucau sa faca mii de grile fara sa citeasca tema. Aia mi se pare o tampenie, nu ajuta la nimic.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Rezitests 2012

Postby Velvet Underground » Sun Jul 01, 2012 10:01 pm

Pentru un punctaj de >800p recomand invatat 5-6 luni, citit bine temele si facut grile.
Insa niciodata pana la epuizare :)
Incarcatul bateriilor e foarte important in egala masura.
Tocmai de-aia nu incurajez sufocarea cu grile.
Dar sa faci moderat gen 50 grile zilnic nu strica deloc, si nici nu iti ia mai mult de 30-35 minute.
Aici avantaj rezitest, pentru ca punctajul iti apare instant.
Ce-i drept, calitatea unor grile de acolo e destul de slaba, in sensul in care unele sunt gresite, prost scrise, etc.
Dar overall siteul ala e foarte util, ca platforma mai ales.
Incercati sa faceti 50 grile clasic, pe hartie si 50 pe rezitest si o sa vedeti cat de rapid merge treaba in cazul al 2lea.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Mon Jul 02, 2012 2:23 am

bai voi va dati seama cu cine vorbim aici?
vedem cine ne explica noua ce e util pt rezi si ne recomanda cu tarie sa facem in anume fel?
tare de to.
Velvet Underground wrote:Pentru un punctaj de >800p recomand invatat 5-6 luni, citit bine temele si facut grile.
Incercati sa faceti 50 grile clasic, pe hartie si 50 pe rezitest si o sa vedeti cat de rapid merge treaba in cazul al 2lea.

atentie
Velvet Underground wrote:Sunt foarte utile, da.
Dar in cele 2 saptamani cat am invatat pentru rezidentiat nu am avut timp fizic sa mai fac si grile, altfel la un program normal de invatat de 4-5 luni faceam fara discutii grile.


ok, am notat sfaturile tale

mersi poti sta jos

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Mon Jul 02, 2012 12:05 pm

si daca si-a dat omu cu parerea care-i problema ta ?
El a spus cum a facut el probabil, si metoda lui a dat roade(cel putin pentru el).
Tu in loc sa spurci cu gura aia flaushata, mai bine ti-ai da cu parerea in legatura cu o metoda mai buna de invatat, sau mai usoara, ca doar ai experienta(cica).
Asta conteaza pentru medicinistii care termina, mai putin conteaza balacarelile si mizeriile pe care le postezi frecvent in ultimul timp...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Rezitests 2012

Postby Velvet Underground » Mon Jul 02, 2012 4:15 pm

Nu recomand nimic cu tarie, de altfel cuvintele scrise de mine si bolduite de trident exprima tocmai caracterul amical al sfaturilor mele, nu impun nimic nimanui.
Am spus doar ce am facut in timpul avut la dispozitie si ce as fi facut in cazul in care as fi avut mai mult timp.
Cui ii se pare util bine, cui nu, iarasi bine.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Mon Jul 02, 2012 5:32 pm

Eu am si inventat si brevetat metoda trident de luat rezi
E pe topice mai vechi

Asa ca pa :)

E ok ca aveti pareri, dar pacat ca sunt cam
Proaste

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Tue Jul 03, 2012 2:56 pm

zise salahorul imedului...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Tue Jul 03, 2012 6:30 pm

cred ca am primit peste 50 de multumiri de la cei care au luat reziul cu metoda mea.
asta zic si eu ajutor.
ps: nu era pe bani si reclame la adsense, evident :)

Cameron
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Oct 07, 2010 3:23 pm

Re: Rezitests 2012

Postby Cameron » Wed Jul 04, 2012 10:18 pm

...sunt curioasa care-i metoda trident... :shock: si nu, n-o zic la mishto.

trident wrote:cred ca am primit peste 50 de multumiri de la cei care au luat reziul cu metoda mea.
asta zic si eu ajutor.
ps: nu era pe bani si reclame la adsense, evident :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Thu Jul 05, 2012 2:27 am

nu fara mandrie, dar cu mndrie pertinenta
http://lmgtfy.com/?q=tactica+trident am luat linkul de pe google" tactica trident" :)


aici: viewtopic.php?f=3&t=4822


citez de pe topic

"Tactica Trident=eficienta
Trebuie personalizata, adaptata si aplicata "

sau
"mersi Trident. eu am reusit cu tactica ta :D :D :D numai ca din pacate am descoperit-o prea tarziu pe forum,altfel cu siguranta as fi luat muuult mai sus..."
sau
"na, ca eu nu-s clona nimanui..si eu am luat reziul cu tehnica tridentului..la fel cum zicea insa cineva mai sus...am aplicat-o cam tarzior, dupa ce pierdusem zile bune cu DZ, AVC, etc...nu am luat cu punctaj mare, dar am luat!"

mult succes in viata va doresc!
cat despre generatiile de medici care au pasit in viata profesionala datorita mie, si mai mult succes! :) e asa frumos sa stii ca ai facut ceva si pentru altii in viata asta!..

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Thu Jul 05, 2012 4:38 pm

doamne fereste, cata arogantza.
dar observ ca in viata nu ai auzit de cuvantul modestie.
adevarul ca daca nu erai tu, spitalele din Romania erau de mult inchise, din lipsa de medici care nu reuseau sa promoveze rezidentiatul. Ce ne-am fi facut fara tine...
btw, tot n-am reusit sa dau de asazisa ta "tactica" , pe unde naiba ai postat-o, numai tu stii. Nu de alta dar vroiam sa vad daca e pertinenta...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Thu Jul 05, 2012 4:47 pm

Ce sa evaluezi tu care nici nu o gasesti cu linkul in fata :))

E un fisier excel acolo. In plus, exista si explicatii ale tacticii date de altii -o candidata care reusise si era f fericita o explica destul de bine..

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Rezitests 2012

Postby Rasurbo » Mon Jul 09, 2012 4:23 pm

bai , fac eu ceva pe linkul tau, dar nu zic ce, ca nu e frumos.
deci nu gasesc nici un fisier excel.
ori is eu prea obosit, ori nu stiu...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Mon Jul 09, 2012 7:45 pm

esti un obosit, este postat acolo.
am senzatia ca pe tine nici o tactica din lumea asta nu te poate ajuta
viewtopic.php?t=4447&start=60
al 5-lea post
doah

ancutz
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat May 19, 2012 2:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby ancutz » Sat Jul 14, 2012 6:18 pm

trebuie sa fi logat ca sa il downloadezi

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: Rezitests 2012

Postby Alexei___ » Fri Jul 27, 2012 10:57 pm

Cu ajutorul mai multor utilizatori toate temele au un minim de grile acum și testele sunt cât de cât mai relevante. Până cu o lună înainte de concurs mai aștept contribuțiile voastre, atunci închizând posibilitatea de a introduce grile. De asemenea, raportările sunt binevenite pentru a corecta cât mai multe greșeli înainte de concurs. Mulțumesc & spor!

P.S. Ignore list-ul a fost inventat pentru cei ca 3D, utilizați-l cu încredere :)
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Rezitests 2012

Postby 187.92a » Sat Jul 28, 2012 1:05 pm

Corect este sa spui "minimul"
Ridic urmatoarea intrebare: ce baza sa pui pe grilele alea daca cei care contribuie nu pot utiliza o romana corecta?
Cum poate cineva sa faca o grila buna daca are probl elementare de gramatica?
O intrebare pertinenta..

Bjorne
senior
senior
Posts: 462
Joined: Thu Mar 01, 2012 3:20 pm

Re: Rezitests 2012

Postby Bjorne » Sat Jul 28, 2012 4:37 pm

Nu

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: Rezitests 2012

Postby woody » Thu Aug 02, 2012 2:25 pm

grilele de pe rezitest au ceva legatura cu grilele din cartea scoasa de cei din bucuresti de grile? :shock:

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Rezitests 2012

Postby Cactus » Thu Aug 02, 2012 3:39 pm

woody wrote:grilele de pe rezitest au ceva legatura cu grilele din cartea scoasa de cei din bucuresti de grile? :shock:

nu au nimic in comun. din fericire.

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: Rezitests 2012

Postby woody » Thu Aug 02, 2012 3:52 pm

Cactus wrote:
woody wrote:grilele de pe rezitest au ceva legatura cu grilele din cartea scoasa de cei din bucuresti de grile? :shock:

nu au nimic in comun. din fericire.

adica?
vreau sa stiu dca ar avea sens sa investesc in cartea aia sau nu ca cine stie de unde se iau grilele pt rezi

Hedwig
junior
junior
Posts: 47
Joined: Sat Nov 26, 2011 3:17 pm

Re: Rezitests 2012

Postby Hedwig » Thu Aug 02, 2012 6:25 pm

nu investi! :lol: sau cel mult poti sa o iei xeroxata. in original chiar nu se merita.

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: Rezitests 2012

Postby woody » Fri Aug 03, 2012 11:51 am

o gasesc xeroxata undeva ? in regie nu mai e , sau la xerox e un anumit cod de a cumpar asa ceva?,
nu o are nimeni pdf sau nu a avut nimeni chef sa o scaneze ? ms


Return to “Rezidentiat 2012”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests