Acte necesare angajare, analize si zile

next generation
User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Sun Dec 04, 2011 11:38 am

De cand se poate incepe? Auzisem ceva, dupa data de 12? pe Site-urile oficiale nu vad nimic legat de asta...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Riley » Sun Dec 04, 2011 12:09 pm

Pai suna sau du-te la RUNOS-ul spitalului platitor pe care l-ai ales (am inteles ca deja a fost repartitia spitalelor platitoare) si ti se va spune acolo ce si cum, fiecare spital are "cutumele" lui.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Sun Dec 04, 2011 12:12 pm

Ce repartitie a spitalelor platitoare? la ce te referi?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Riley » Sun Dec 04, 2011 2:07 pm

Pai nu v-ati ales spitalele platitoare deja? La noi a fost o repartitie separata dar am inteles ca acum (la Bucuresti cel putin) s-au ales spitalele platitoare odata cu specializarea-in Bucuresti sunt 4 spitale platitoare. Pe de alta parte e posibil ca in alte centre sa nu existe decat un singur spital platitor si atunci nu ar avea sens o repartitie.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Sun Dec 04, 2011 3:42 pm

aa, tu de Bucuresti vorbeai...
La mine pe foaia de repartitie, spune ca incadrarea pe loc de rezident se face de la 1 ian, formele de incadrare(actele de angajare) intre 12 si 17 dec, si repartitia pe spitale, pe 19 dec. Toate astea valabile pentru centrul universitar IASI.
stie cineva ce analize trebuiesc? Eu nu-s in Iasi, de aia intreb...

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby bobi13 » Sun Dec 04, 2011 3:53 pm

lista cu analizele ii aceeasi pt toata lumea indiferent de spital?

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Sun Dec 04, 2011 4:34 pm

Inclin sa cred ca nu. Eu am schimbat spitalele anu trecut si mi s-au cerut analize complet diferite. Fiecare cu ce-l doare, din cate stiu...

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby bobi13 » Mon Dec 05, 2011 1:45 pm

care mai sunteti incadrati la spitalul judetean sibiu?...stiti ce analize trebuie facute aici?

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby ada33 » Mon Dec 05, 2011 1:58 pm

pt cei care sunt incadrati la spitalul judetean sibiu si NU SUNT din sibiu trebuie sa duca fisa de aptitudini de la med de medicina muncii ........doamna cu care am vb a spus ca medicul de med muncii de la mine din localitate decide ce analize trebuie pt a ma angaja...............deci un singur drum si asteptat la o singura coada :D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 4:01 pm

Analizele treb platite de catre angajat?

Ma ibteres sit de pe teren, b3 , stiu ce zice legea, nu te obosi

luhian1
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Nov 25, 2011 2:34 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby luhian1 » Mon Dec 05, 2011 7:43 pm

Eu am ca si spital platitor Sf.Ioan Bucuresti. Stie cineva ce acte trebuie? analize?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 7:58 pm

da, trebuie analize. HIV-uld ee xemplu, desi nu te poate refuza la angajare daca ai HIV, nu?
dar cine le plateste?

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby mihai_525 » Mon Dec 05, 2011 7:59 pm

Jul Sezar !
edit alen delon
America first

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Mon Dec 05, 2011 9:37 pm

trident wrote:da, trebuie analize. HIV-uld ee xemplu, desi nu te poate refuza la angajare daca ai HIV, nu?
dar cine le plateste?


Pentru IASI, de exemplu, e fiecare pe pielea lui... Ori le rezolvi in privat, pe banii tai, ori faci o donare de sange, astepti 2 zile si le scoti mokka oarecum, ori bati pe la usi ,te recomanzi ca rezident si poate poate nu te amana si nu-ti ia bani. :)
Pentru Sf Spiridon IASI, analizele necesare sunt:
HiV, VDRL, Hepatitele B si C, Exudat faringian, Rx Torace, Ex neuropsihiatric, si coprocitologic & Coprocitograma.
Alte acte necesare pentru a intregi dosarul sunt: Adeverinta medic familie in care sa specifice ca nu esti luat in evidenta cu boli cronice,copie certif de nastere, copie Buletin Identitate, Cazier, Copie sau originalul adeverintei de rezidentiat, si extras de cont(cod IBAN) la bancile 'preferate' de spital mai exact Banca Transilvania sau BRD. Codul IBAN le trebuie sa aiba idee unde sa vireze bruma de bani numita salar.
Analizele vor fi stampilate pe certificatul medical luat de pe la ambulatoriu de la Xerox de acolo(cei din Iasi stiu), deasemenea fisa de incadrare, tot de acolo... oricum ele vin in tandem.
bafta si postati sa ne tinem la curent cu evolutia...

chad
Posts: 4
Joined: Tue Nov 29, 2011 1:02 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby chad » Tue Dec 06, 2011 1:13 am

Stie cineva ce acte si analize trebuie pentru galati?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Tue Dec 06, 2011 5:59 am

Rasurbo wrote:
trident wrote:da, trebuie analize. HIV-uld ee xemplu, desi nu te poate refuza la angajare daca ai HIV, nu?
dar cine le plateste?


Pentru IASI, de exemplu, e fiecare pe pielea lui... Ori le rezolvi in privat, pe banii tai, ori faci o donare de sange, astepti 2 zile si le scoti mokka oarecum, ori bati pe la usi ,te recomanzi ca rezident si poate poate nu te amana si nu-ti ia bani. :)
Pentru Sf Spiridon IASI, analizele necesare sunt:
HiV, VDRL, Hepatitele B si C, Exudat faringian, Rx Torace, Ex neuropsihiatric, si coprocitologic & Coprocitograma.
Alte acte necesare pentru a intregi dosarul sunt: Adeverinta medic familie in care sa specifice ca nu esti luat in evidenta cu boli cronice,copie certif de nastere, copie Buletin Identitate, Cazier, Copie sau originalul adeverintei de rezidentiat, si extras de cont(cod IBAN) la bancile 'preferate' de spital mai exact Banca Transilvania sau BRD. Codul IBAN le trebuie sa aiba idee unde sa vireze bruma de bani numita salar.
Analizele vor fi stampilate pe certificatul medical luat de pe la ambulatoriu de la Xerox de acolo(cei din Iasi stiu), deasemenea fisa de incadrare, tot de acolo... oricum ele vin in tandem.
bafta si postati sa ne tinem la curent cu evolutia...


si ce se intampla daca solicitati angajatorului ca in concordanta cu legislatia in vigoare sa achite costul analizelor sau sa le efectueze in laboratoriul propiu, eventual cu discutie prealabila la manger?????

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Tue Dec 06, 2011 12:53 pm

Ce se intampla? probabil o s-o dea intoarsa, te ameteste cu acte si paraacte, asteptari cu zilele, aprobari, etc etc, si daca te tzii tare pe pozitie, poate le plateste. Dar la noi, chestia e destul de improbabila.
Nu stiu, alti rezidenti de an mai mare, au reusit sa faca analizele pe banii angajatorului? Daca da, sa posteze cum si pasii necesari .

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Tue Dec 06, 2011 5:23 pm

tocmai ti-am spus cum. si adreseaza-i cerere scrisa si solicita raspuns srcis pt ca NU va putea sa scrie ca nu suporta consturile analizelor.
da-i in cerere si partea de legislatie cu sublienierea chestiei care te intereseaza si care il obliga sa iti plateasca analizele.

acum daca nu te descurci (NU, nu iti scriu eu cererea) nici macar dupa ce ti-am spus ce si cum atunci poate ca meriti sa le platesti din buzunarul parintilor (sau ala tau, daca mai ai alt serviciu)

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Phat Skidz » Tue Dec 06, 2011 5:48 pm

Pe vremea mea, la un mare spital bucureştean (cel mai mare), nu ne-au făcut nicio analiză dar ne-au zis că dacă ne întreabă cineva să spunem că le-am făcut, că altfel mama dracului ne ia. Ne-au făcut în schimb radioscopie, că radiografia era prea scumpă, aşa că am încasat o doză babană de radiaţii. Pe atunci eram complet tâmpit şi am înghiţit găluşca asta fără să crâcnesc. Dacă păţiţi la fel, PROTESTAŢI.

Nu spun care era spitalul dar începe cu SU şi se termină cu UB. La Floreasca am auzit în schimb că au fost foarte riguroşi, am colegi care au fost OBLIGAŢI să îşi pună ochelari.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Tue Dec 06, 2011 7:51 pm

nu face sens ce spui, cum aduica daca te intreaba cineva, pai daca era sa intrebe intai ii intreba pe ei, si ei trebuia sa scoata din dosar nistea nalize, nu vad cum ar fi facut asta.

ce spital este ala? oricum puteti adresa aceste intrebari si pe BLOGUL spitalului, iata: (atentie la reclama adsense... mai tineti minte amifiteatrul? acuma fac r3clama la metode de copiat..)
http://imageshack.us/photo/my-images/855/52726090.jpg/
adresa este:
http://suub.blogspot.com/

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby AllBlue » Tue Dec 06, 2011 10:49 pm

si la sf pantelimon ne-au pus sa ne facem analizele din banii proprii.
da fapt ni s-a spus ca ei n-au medicina muncii in spital si ca putem sa mergem oriunde cu "trimiterea" de la ei. si ca nu ii intereseaza analizele propriu-zise, ci adeverinta de la medicul de medicina muncii.
numai ca nu stiu daca vreunul de la mm o sa vrea sa ne dea adeverinta aia cum ca suntem sanatosi fara analize...
Carpe Diem, Baby!

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby mihai_525 » Tue Dec 06, 2011 11:32 pm

mai asa si eu puteam sa am azi toate hartiile dar pt linistea mea am zis ca totusi o sa merg maine sa fac hiv'u b'u si c'u.
vdrl/copro/rx etc etc etc normal ca nu le mai fac dar ar fi ok cum ziceam pt linistea ta sa iti faci alea mai ales daca esti pe chirurgie.
o sa te intepi sa stii si hai ca daca ai fost tu cretin si te-ai imbolnavit e ok i can live with that dar sa fii bolnav fara sa stii si sa-l imbolnavesti pe altul mi se pare naspa.
America first

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Tue Dec 06, 2011 11:35 pm

trident stai relax man, ca noi, cei tineri ne vom descurca fara probleme, nu e nevoie sa ne faca nimeni cereri, poate o sa te surprinda vestea da nu suntem toti idioti cum presupun anumiti elderi de pe aici ;) cheers

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Krisler12 » Wed Dec 07, 2011 2:07 am

Rasurbo wrote:
trident wrote:da, trebuie analize. HIV-uld ee xemplu, desi nu te poate refuza la angajare daca ai HIV, nu?
dar cine le plateste?


Pentru IASI, de exemplu, e fiecare pe pielea lui... Ori le rezolvi in privat, pe banii tai, ori faci o donare de sange, astepti 2 zile si le scoti mokka oarecum, ori bati pe la usi ,te recomanzi ca rezident si poate poate nu te amana si nu-ti ia bani. :)
Pentru Sf Spiridon IASI, analizele necesare sunt:
HiV, VDRL, Hepatitele B si C, Exudat faringian, Rx Torace, Ex neuropsihiatric, si coprocitologic & Coprocitograma.
Alte acte necesare pentru a intregi dosarul sunt: Adeverinta medic familie in care sa specifice ca nu esti luat in evidenta cu boli cronice,copie certif de nastere, copie Buletin Identitate, Cazier, Copie sau originalul adeverintei de rezidentiat, si extras de cont(cod IBAN) la bancile 'preferate' de spital mai exact Banca Transilvania sau BRD. Codul IBAN le trebuie sa aiba idee unde sa vireze bruma de bani numita salar.
Analizele vor fi stampilate pe certificatul medical luat de pe la ambulatoriu de la Xerox de acolo(cei din Iasi stiu), deasemenea fisa de incadrare, tot de acolo... oricum ele vin in tandem.
bafta si postati sa ne tinem la curent cu evolutia...


De unde anume stii ca trebuie astea ?
Unde ai citit ca pe dsp nu e nimic ?
Pentru cei pe loc sau doar pentru cei pe post ?

Multumesc !

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Wed Dec 07, 2011 1:33 pm

am fost si am intrebat la personal ce acte trebuiesc in mod normal pentru angajare, si ce analize.. si pe astea mi le-au spus.
In fiecare an au cerut la fel, cel putin pana acum, nu vad nici un motiv sa fie situatia diferita anul asta.
De ce crezi ca pe site-ul dsp trebuie sa apara ceva? te angajeaza dsp-ul? ;)
Tu ai treaba cu serviciul personal din cadrul spitalului, nu cu dsp-ul...

Minnalouche
Posts: 3
Joined: Mon Nov 28, 2011 3:03 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Minnalouche » Wed Dec 07, 2011 2:24 pm

Pentru cei care au ales ca spital platitor Floreasca: am sunat la departamentul de resurse umane si mi s-a spus ca avem nevoie de urmatoarele:
- Diploma legalizata (sau adeverinta)
- Certificat de nastere - 1 copie xerox
- CI - 2 copii xerox
- Cazier
- 2 poze tip buletin
- Adeverinta de la MF ca suntem clinic sanatosi
- Codul IBAN pt un card de salarii , de la ING sau BRD
- Un act care sa ateste vechimea, in cazul in care am mai lucrat (aici nu stiu detalii pt ca nu a fost cazul meu)
- Dosar sina

Dosarul asta am inteles ca poate fi depus oricand. Mai trebuie completate acolo niste fise, iar pentru analize trebuie sa mergem la Medicina Muncii in cadrul spitalului, iar doamna dr de acolo este doar pe zilele de 12 si 14 decembrie , intre orele 8 si 13. Analizele vor fi platite integral de spital si nu se accepta sa le facem in alta parte. Data pentru incheierea contractului nu se stie .. "la sfarsitul anului"..

Spor la strans acte!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Wed Dec 07, 2011 6:48 pm

Rasurbo wrote:trident stai relax man, ca noi, cei tineri ne vom descurca fara probleme, nu e nevoie sa ne faca nimeni cereri, poate o sa te surprinda vestea da nu suntem toti idioti cum presupun anumiti elderi de pe aici ;) cheers

Pai de asta ai intrebat, ca nu stiai
Sa ne zici cum ati rezolvat voi cei tineri

dibo
junior
junior
Posts: 73
Joined: Tue Apr 13, 2004 1:14 pm
Location: 44N25 26E06 (aproximativ)

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby dibo » Wed Dec 07, 2011 9:55 pm

vlad s. wrote:Pe vremea mea, la un mare spital bucureştean (cel mai mare), nu ne-au făcut nicio analiză dar ne-au zis că dacă ne întreabă cineva să spunem că le-am făcut, că altfel mama dracului ne ia. Ne-au făcut în schimb radioscopie, că radiografia era prea scumpă, aşa că am încasat o doză babană de radiaţii.

Mie mi-au zis (2005) ca ar fi trebuit sa-mi faca nu stiu ce analize (hepatite s.a.), dar ca spitalul nu are bani, si deci nu le fac, nu le platesc, dar sa-mi tin gura, ca altfel ma pun sa le fac pe banii mei. Am refuzat radioscopia, asa ca mi-au facut grafie (am inteles ca prin 2007 s-a scos radiografia din lista de examinari).
Nu stii - te invatam, nu poti - te ajutam, nu vrei - te obligam!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Thu Dec 08, 2011 5:12 am

ei, asa mai merge treaba, te indeamna sa taimuniesti o infractiune, hahaha. sper ca ai totusi coloana vertebrala si le arati tu lor ce si cum si daca nu isi permit medici sa nu isi angajeze

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Fri Dec 09, 2011 8:13 pm

Pentru centrul Universitar Iasi :

http://www.dspiasi.ro/index.php?loc=anunturi


se pare ca data de 19 nu era batuta in cuie...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby b3 » Sat Dec 10, 2011 2:51 am

AllBlue wrote:si la sf pantelimon ne-au pus sa ne facem analizele din banii proprii.
da fapt ni s-a spus ca ei n-au medicina muncii in spital si ca putem sa mergem oriunde cu "trimiterea" de la ei. si ca nu ii intereseaza analizele propriu-zise, ci adeverinta de la medicul de medicina muncii.
numai ca nu stiu daca vreunul de la mm o sa vrea sa ne dea adeverinta aia cum ca suntem sanatosi fara analize...


n-au pe naiba ! Ii obliga legea sa aiba contract de medicina muncii, sunt controlati din cand in cand si primesc amenda daca n-au contract cu o firma de MM / n-au angajat un medic de MM.

HARTIE SCRISA cum va invata trident. Si de fapt asta sa va fie regula de acum inainte. Nu va luati dupa zvonuri, vorbe, asa a zis doamna Carmen/ Geta/ Veta/ Maricica de la RUNOS, a zis manageru', a zis ministrul. DACA NU E SCRIS NU EXISTA ! In scris le e frica de obicei sa bage minciuni. Uneori le baga ca sunt total pe langa si nu stiu ce scrie in legi.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Sat Dec 10, 2011 12:52 pm

b3 wrote:

HARTIE SCRISA cum va invata trident. Si de fapt asta sa va fie regula de acum inainte. Nu va luati dupa zvonuri, vorbe, asa a zis doamna Carmen/ Geta/ Veta/ Maricica de la RUNOS, a zis manageru', a zis ministrul. DACA NU E SCRIS NU EXISTA .. Zzzzzzzz...legi.


Nu faceti cum va zic cei de la spital, faceti cum va invata trident!!

Hartia scrisa poate dura f mult , b3
Li se rupe de cele 30 de zil
Daaa, ii da cineva on judecata in ziua 31 cu termen peste 15 luni ... Hai sa fim seriosi

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Jerome » Sat Dec 10, 2011 1:30 pm

trident wrote:Nu faceti cum va zic cei de la spital, faceti cum va invata trident!!

Si o sa ajungeti DEPARTE! ...problema e ca n-o sa va mai puteti intoarce.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby b3 » Sun Dec 11, 2011 12:11 am

trident wrote:
b3 wrote:

HARTIE SCRISA cum va invata trident. Si de fapt asta sa va fie regula de acum inainte. Nu va luati dupa zvonuri, vorbe, asa a zis doamna Carmen/ Geta/ Veta/ Maricica de la RUNOS, a zis manageru', a zis ministrul. DACA NU E SCRIS NU EXISTA .. Zzzzzzzz...legi.


Nu faceti cum va zic cei de la spital, faceti cum va invata trident!!

Hartia scrisa poate dura f mult , b3
Li se rupe de cele 30 de zil
Daaa, ii da cineva on judecata in ziua 31 cu termen peste 15 luni ... Hai sa fim seriosi


La cat de agitati sunt cu actele crezi ca daca asculta cineva indemnurile astea doar o sa depuna hartia si dup-aia pa, revine dupa 30 de zile sa vada raspuns? :D Nu stii cata indrazneala au generatiile astea :) Se duc cu hartia si la manager si stau pe capul lui pana raspunde, ca ei stiu ca trebuie sa se angajeze in ziua aia :)

Dar n-o sa asculte nimeni, e prea complicat sa te zbati pt drepturile tale. Daca toata turma plateste analizele (sau se descurca)...

Sfatul era si pt viitor, nu doar pt momentul asta.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby 187.92a » Sun Dec 11, 2011 2:02 am

Da, in regula, si eu zic sa fac exact cum ii invata trident si pe viitor, nu doar acum.
Te rog sa nu iti mai faci colegii " turma"

Suntmuci
junior
junior
Posts: 83
Joined: Fri Sep 17, 2010 12:09 pm
Location: Zen

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Suntmuci » Mon Dec 12, 2011 7:00 pm

Astazi am semnat contractul . Acte necesare : copie buletin , certificat nastere , adeverinta DSP , adeverinta licenta , adeverinta medicala , cont iban. Salariu calculat in mana 1290 lei + bonuri . Instructaj despre pontaj si o discutie foarte interesanta cu managera spitalului .
Arbeit macht frei !

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby sms_mihai » Mon Dec 12, 2011 7:57 pm

Suntmuci wrote:Astazi am semnat contractul . Acte necesare : copie buletin , certificat nastere , adeverinta DSP , adeverinta licenta , adeverinta medicala , cont iban. Salariu calculat in mana 1290 lei + bonuri . Instructaj despre pontaj si o discutie foarte interesanta cu managera spitalului .


1290 net zici? Ai ceva sporuri, sau au marit fata de anii trecuti?

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby canci » Mon Dec 12, 2011 8:29 pm

Are spor si destul de maricel.
Suntmuci, ce hartie ti-au dat dupa ce ai semnat contractul?

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Rasurbo » Mon Dec 12, 2011 11:38 pm

mie imi da 1240. depinde si de spital. Un coleg care e pe post, primeste 1340. Depinde.
Suntmuci precizeaza si centrul universitar, daca esti amabil, sa stim si noi despre ce e vorba.

Suntmuci
junior
junior
Posts: 83
Joined: Fri Sep 17, 2010 12:09 pm
Location: Zen

Re: Acte necesare angajare, analize si zile

Postby Suntmuci » Tue Dec 13, 2011 12:03 am

Spitalul angajator -> http://cardiologie-covasna.ro/
Centru pregatire : Mures
Specializare : ATI , spor 75%
Mi-au dat o adeverinta care confirma faptul ca sunt angajatul lor , cu ea ma prezint luni la repartitie.
Last edited by Suntmuci on Tue Dec 13, 2011 12:06 am, edited 1 time in total.
Arbeit macht frei !


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests