Forme de angajare

next generation
zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Forme de angajare

Postby zunthor » Mon Nov 28, 2011 12:17 am

Ne poate indruma si pe noi un coleg mai mare ce trebuie sa facem pentru spitalul platitor suub? ne trebuie cazier, analizele le facem noi, sau le fac ei? daca le facem noi ce trebuie sa le aducem? :help:

rhodococcus
junior
junior
Posts: 40
Joined: Tue Dec 15, 2009 4:40 pm

Re: Forme de angajare

Postby rhodococcus » Mon Nov 28, 2011 9:30 am

Ma gandesc ca iti spun de la RUNOS la spitalul respectiv ce iti trebuie . Deci : SEMNAREA CONTRACTULUI CU SPITALUL PLATITOR :Cand am dat eu , acum catva ani ,la spitalul platitor m-am dus cu : diploma bac, diploma licenta , certificat nastere , C.I. , carte de munca /fisa lichidare- dupa caz, dosar plic , adeverinta medic familie clinic sanatos , repartitia ,certif de casatorie- dupa caz . (copii si originale ) .
nota: unele spitale gen suub cer analize medicale efectuate la ei , altii mai cer : cazier , fotografii, deci mai bine sunati la runos al spitalului respectiv si intrebati ce acte va trebuie .
Cele de mai sus iti trebuie pt semnarea contractului cu spitalul platitor .
Apoi a urmat REPARTITIA PE CLINICI SI COORDONATORI care s-a facut la CNPDS din strada Bodesti care , cred ca s-a desfiintat acum , unde m-am dus cu adeverinta de la spitalul platitor ca m-am angajat , chitanta taxa 75 ron pt carnet rezident si log book .
Informatiile de mai sus sunt petru cei ce au ales loc in centrul universitar Bucuresti .
Cred ca o sa primim informatii pe rezidentiat.info si pe site-ul MS .

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Forme de angajare

Postby hmm » Mon Nov 28, 2011 2:32 pm

Buna!
Ma gandeam daca pot sa imi iau o minivacanta pana cand se va face repatitia pe centre de pregatire. Stie cineva cam cand va fi asta? M-am uitat in arhiva site-ului de rezidentiat si am vazut ca anul trecut a fost prin 16 decembrie. Credeti ca imi permit sa plec o saptamana? Multumesc!
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests