trenduri in ultimii ani

next generation
User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby canci » Wed Nov 30, 2011 11:50 pm

Am uitat sa specific, vb din auzite. :lol: N-am fost la repartitie dar stiu ce au luat colegii mei si ce punctaje au avut...pe primele pozitii cica a plouat cu cardio.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Wed Nov 30, 2011 11:52 pm

trident wrote:sper ca dermato s0-a luat prima, nu-i asa?


Nu neaparat. Cel putin nu pe centrul universitar IASI. Am impresia ca dupa pozitia 80, cam asa...

User avatar
SALUCO
junior
junior
Posts: 38
Joined: Mon Oct 11, 2004 8:03 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby SALUCO » Thu Dec 01, 2011 8:04 am

canci wrote:75% pe urgente si ATI...eu asa stiu. Ai luat urgente in Cta? Daca da...mult noroc, din toate pct de vedere. :D



Merci pt info, dar nu inteleg faza cu norocul...daca ştii ceva ce îmi scăpa,"plz, share"
si nu sunt deloc ironic, accept orice informaţie utilă. Eu am terminat in bucureşti,dar stau de ceva vreme in CT si n.am nici chef sa plătesc casa in două locuri :) :(
Dar cum.spuneam, sunt deschis la.orice informatie.

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby canci » Thu Dec 01, 2011 8:59 pm

La urgente e greu oriunde pana la urma, eu am ales Buc pt ca fiind un centru mai mare ai mai multe oportunitati, desi am tot auzit ca in orasele mai mititele ai mai multe sanse sa pui mana si sa faci ceva practic...asta ramane de vazut.
Cta este un oras f frumos, vara nu mai trebuie sa dai bani ca sa faci o baie in mare si sa te bronzezi...priveste si partea buna :D cu medicina te dumiresti tu mai tarziu ce si cum, parerile sunt impartite oricum si prefer sa ma abtin. :)

User avatar
SALUCO
junior
junior
Posts: 38
Joined: Mon Oct 11, 2004 8:03 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby SALUCO » Fri Dec 02, 2011 12:15 am

canci wrote:La urgente e greu oriunde pana la urma, eu am ales Buc pt ca fiind un centru mai mare ai mai multe oportunitati, desi am tot auzit ca in orasele mai mititele ai mai multe sanse sa pui mana si sa faci ceva practic...asta ramane de vazut.
Cta este un oras f frumos, vara nu mai trebuie sa dai bani ca sa faci o baie in mare si sa te bronzezi...priveste si partea buna :D cu medicina te dumiresti tu mai tarziu ce si cum, parerile sunt impartite oricum si prefer sa ma abtin. :)



Cât de "Bine " e la cta crede.ma , Sunt lămurit, ca stau de 5 ani aici....si cand stăteam la Bucureşti făceam mai multă plajă faţă de acum cand stau la cta, dar e fain totusi sa alergi dimineaţa pe plajă (asta pentru ceui care nu Sunt amatori de sunci :) )
Credeam, din.exprimarea usor ironică , ca ai ceva informaţii despre UPU ct, dar o sa aflu eu cum.e si.o.sa împărtăşesc pe aici :)
De Bine de rau, UPU e renovată, (după lupte seculare),si toate cazurile grave din judeţ ajung aici, nu vad de ce n.ar fi oportunităţi de a învaţă,plus ca eu nu Sunt genul care sa sprijine peretele :)

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Jerome » Fri Dec 02, 2011 3:09 pm

canci wrote:75% pe urgente

asa mult e? Tot e ceva.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Fri Dec 02, 2011 5:44 pm

ti se pare mult? La ce munca infernala e, n-as prea crede. Plus ca urgentistul nu are privilegiul unui cabinet particular, cum au altii... 100% era mai corect sa fie...

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby sms_mihai » Sat Dec 03, 2011 3:02 pm

Jerome wrote:
canci wrote:75% pe urgente

asa mult e? Tot e ceva.


Nu, e nimic. La ce salarii sunt, 2000% (doua mii, adica de 20 de ori mai mult) ar fi fost corect.

Garzi. Ciclu nictemeral dat peste cap. Ulcer. Familie ioc. Stres. Risc biologic. Alte riscuri ("dom' doctor sa-l faceti bine manca*as pe ala micu") etc

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Jerome » Sat Dec 03, 2011 3:49 pm

Rasurbo wrote:ti se pare mult? La ce munca infernala e, n-as prea crede. Plus ca urgentistul nu are privilegiul unui cabinet particular, cum au altii... 100% era mai corect sa fie...

Mi se pare mai ok decat stiam eu ca au. Ar merita mult mai mult.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby mihai_525 » Sat Dec 03, 2011 4:02 pm

urgentistul mi se pare ca s-ar putea sa poata sa-si faca cabinet de medicina de familie si sa fie urgentist/medic de familie.
America first

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby 187.92a » Sun Dec 04, 2011 1:52 am

Asta ca o specialitate ar necesita spor mai mare pt ca nu permite deschiderea unui cabinet particular nu am mai auzit-o!

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sat Dec 10, 2011 7:27 pm

Bineinteles ca n-ai auzit. Dar ce ai auzit in schimb?
Sigur ca da, fraeru de urgentist sa muncesca pe gratis, da-l incolo, pai cum facem rost de timp in care cardiologul sau chirurgul sa doarma mai mult in garda? Asa facem...
Eventual daca e cuminte, poate-i scapam si o zi de concediu pe an, nu? Sau e prea mult? bine bine, hai juma de zi, ca se invata dupa aia...
Ce ne intereseaza pe noi cum se intretine el in restul timpului? El trebuie sa contribuie, nu sa primeasca... nu-i asa trident?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Calico » Sat Dec 10, 2011 10:37 pm

Ce le mai zice baiatul asta.
Asa si neurochirurgul poate sa ceara spor ca nu poate sa-si deschida cabinet particular. Si anatomopatologul sa ceara spor ca nu poate sa ia spaga.

Cum munceste, ma, urgentistul pe gratis daca are salariu + spor 75%? Asa toti medicii muncesc pe gratis.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 12:22 am

tu ce specializare ai, mother Spain? nu de alta dar e util pentru mine de stiut sa stiu cu cine stau de vorba, daca ai spus in vreun post nu am fost atent...

app, cat castigi pe luna in Spania? te simti confortabil numarand mii de euro nu? zuper...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Calico » Sun Dec 11, 2011 12:41 am

Esti offtopic. Era vorba de specialitatile din Romania.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 12:42 am

Exact. Daca ne referim la specialitatile din Romania, nu mai posta , intrucat tu nu esti in Romania, ia si posteaza pe forum de Spania

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: trenduri in ultimii ani

Postby holliday » Sun Dec 11, 2011 12:44 am

Rasurbo wrote:.

app, cat castigi pe luna in Spania? te simti confortabil numarand mii de euro nu? zuper...


castiga de cel putin 10 ori mai mult ca tine in ro.
si nu cred ca are satisfactia sa numere banii, ca ii vin pe card. poate numara cardu de cateva mii de ori.

on topic: eu am lucrat in urgente, ar trebui sa fie salariu cu 50 % mai mic, pentru senzatiile tari si nivelul de adrenalina crescut.

ps: nu exista forumuri in spaniola aici pe forum si daca ar exista, muma inca nu e la nivelul ala sa scrie pe ele. in spaniola.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 12:49 am

stai asa maestre, ca n-a fost intamplatoare intrebarea mea.. te simti in aceeasi barca? sau tu castigi in lire sterline?

''on topic: eu am lucrat in urgente, ar trebui sa fie salariu cu 50 % mai mic, pentru senzatiile tari si nivelul de adrenalina crescut.''
Ce vorbesti ma? daca vroiam adrenalina si senzatii tari ma faceam salvamontist, sau lucrator alpinist la izolatii pe bloc, eventual pilot de curse, nu medic.

Daca salarul ar fi cum spui tu cu 50 la suta mai mic, ar mai face cineva urgente? sau oricare alta specializare??
sa traiesti tu cu minimul pe economie intr-o tara in care lucrurile merg din rau in foarte prost.
a dar stai, am uitat, voi numaratii euro... asa e.. imi cer scuze...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Calico » Sun Dec 11, 2011 12:54 am

Sigur ca sunt in Romania.
Am 50 de ani, sunt un burtos paros si sunt sofer pe RATB. 105. Astazi parca nu s-a mai terminat ziua... a fost un trafic infernal si mereu se gaseste cate un batranel sa ne injure ca nu mai venim la timp, de parca ar fi fost vina noastra. Noroc cu casierita aia tatoasa de la cap de linie, ca parca-ti ia enervarea cu mana cand iti arunca vreo doua ocheade la sfarsitul zilei. Pacat ca si-o trage cu Vasile, femeie de moravuri usoare. Am ajuns acasa si nevasta-mea iar a inceput cu cicaleala ca sa mergem pe la maica-sa weekendul viitor, ca are nu stiu ce parastas, fi-miu iar mi-a cerut bani si a tulit-o in oras cu castile pe urechi. Mama lor de trantori, imi vine sa-mi iau lumea in cap. Noroc cu forumul ca intru si eu sa fac misto de niste medici, ma mai descarc.


Baiatule, tu habar nu ai ce e aia un forum sau o discutie.
Nu zice nimeni sa traiesti cu minimul pe economie, mi s-ar parea normal sa va creasca salariile tuturor medicilor.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: trenduri in ultimii ani

Postby holliday » Sun Dec 11, 2011 1:02 am

Rasurbo wrote:stai asa maestre, ca n-a fost intamplatoare intrebarea mea.. te simti in aceeasi barca? sau tu castigi in lire sterline?

''on topic: eu am lucrat in urgente, ar trebui sa fie salariu cu 50 % mai mic, pentru senzatiile tari si nivelul de adrenalina crescut.''
Ce vorbesti ma? daca vroiam adrenalina si senzatii tari ma faceam salvamontist, sau lucrator alpinist la izolatii pe bloc, eventual pilot de curse, nu medic.

Daca salarul ar fi cum spui tu cu 50 la suta mai mic, ar mai face cineva urgente? sau oricare alta specializare??
sa traiesti tu cu minimul pe economie intr-o tara in care lucrurile merg din rau in foarte prost.
a dar stai, am uitat, voi numaratii euro... asa e.. imi cer scuze...

ah, scuze, nu stiam ca tu nu faci medicina din pasiune.

ps: insa nu ai dreptate, nu toti numaram euro. :(
ps2: iesi si tu la o terasa, ia o bere, aeriseste'ti putin creierul si apoi vino sa discutam. dar o sa fie cam greu daca nu faci medicina din pasiune ci pentru bani.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 1:06 am

pentru mother Spain :

hai ca faci omleta din cuvintele alea, care le mai citeste are impresia ca s-a nascut Einstein a doua oara...
bine ca stii tu ce e ala forum, nu ma mira, doar iti traiesti viata pe el, mananci cu imedu in fata dimineata, te culci logata cu useru pe el seara... si tot asa. Povestioara ta cu soferul e penibila, tu stii ce ai vrut sa scoti in evidenta... adica nimic.
In ceea ce priveste salariile, cum ca esti de acord sa fie marite... ce sa spun, sunt impresionat ca ai afirmat asa ceva, dar stai linistita, nu te intrecem pe tine la finante.
Am mai spus-o si o mai spun inca o data: e jenant, spre ridicol, sa fii prin tari straine, sa-ti mearga totul struna financiar, si cu o aroganta sfidatoare, sa intri si sa postezi sfaturi moraliste si de conduita, unor persoane care probabil depun aceeasi munca ca si tine, dar au ziua de maine pusa sub semnul indoielii, pentru ca traiesc in tara in care traiesc...

PS : scuzati cacofonia :)
Last edited by Rasurbo on Sun Dec 11, 2011 1:14 am, edited 1 time in total.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 1:09 am

holliday wrote:
Rasurbo wrote:stai asa maestre, ca n-a fost intamplatoare intrebarea mea.. te simti in aceeasi barca? sau tu castigi in lire sterline?

''on topic: eu am lucrat in urgente, ar trebui sa fie salariu cu 50 % mai mic, pentru senzatiile tari si nivelul de adrenalina crescut.''
Ce vorbesti ma? daca vroiam adrenalina si senzatii tari ma faceam salvamontist, sau lucrator alpinist la izolatii pe bloc, eventual pilot de curse, nu medic.

Daca salarul ar fi cum spui tu cu 50 la suta mai mic, ar mai face cineva urgente? sau oricare alta specializare??
sa traiesti tu cu minimul pe economie intr-o tara in care lucrurile merg din rau in foarte prost.
a dar stai, am uitat, voi numaratii euro... asa e.. imi cer scuze...

ah, scuze, nu stiam ca tu nu faci medicina din pasiune.

ps: insa nu ai dreptate, nu toti numaram euro. :(
ps2: iesi si tu la o terasa, ia o bere, aeriseste'ti putin creierul si apoi vino sa discutam. dar o sa fie cam greu daca nu faci medicina din pasiune ci pentru bani.


poanta cu ''medicina din pasiune'' e veche si fumata
unde am zis eu in posturile mele ca am facut medicina pt bani? iti zic eu, NICAIERI. Sunteti depasiti in discutii si bagati strambe. Holliday aveam pretentii de la tine.

PS. tu nu numeri euro? scuze atunci ce anume numeri? ca sigur nu numeri lei.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: trenduri in ultimii ani

Postby holliday » Sun Dec 11, 2011 1:17 am

Rasurbo, ce ai tati de esti asa inversunat? Pleaca si tu din ROmania, sau te tine cineva cu forta?


aaa, pasiunea, scuza'ma, da, acum m'am prins.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 1:21 am

unde vezi ca-s inversunat? poate doar putin iritat de tupeul unora.. se stiu ei care

scoate si tu la iveala salarul tau holliday, sa stim si noi in ce ape te scalzi. Il spun si eu, dar se stie ca e vai de el, sunt in Ro, de altfel. Ce-mi place cand o dati cotita la faza asta. Treaba cu pasiunea e un fel de apropo mascat? E sub forma de persiflare sau cum? nush nu m-am prins, trebuie sa elaborezi...

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: trenduri in ultimii ani

Postby holliday » Sun Dec 11, 2011 1:25 am

prietene, vrei sa'ti tai venele daca'ti zic salariul meu? ce ai, serios acum, nu a facut nimeni comparatii aiurea.
banuiesc ca nu platesti 2000 de euro chirie si nici n'ai asigurarea de sanatate la 300 de euro.
asa ca nu are rost sa'ti spun cat am eu salariu. (desi sunt salariile pe net, daca stii sa cauti, dar nu asta e problema).

ti'am spus,daca te simti frustrat, poti sa pleci si tu din tara. inveti 2.3 limbi in plus si gata.
de fapt, germania te ia numai dupa poza din buletin.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 1:33 am

Eu frustrat? :)) Pai bine mai holliday, cum erau vremurile alea ma in care imi dadeai mesaje private sa nu-i introduc in seama pe alde kooksee si mumapadurii, ca ei isi traiesc viata pe imed si is varza si nu mai stiu ce alte chestii?
Acum vad ca te-ai dat cu ei? De unde crezi ca stiu ca-s plecati afara? de la tine, normal, doar n-am stat sa-i intreb.
Uite unde era lupul moralist, care ma pune pe mine la punct. Poate mumaspaniei nu stie, dar ai vorbit-o prin private de i-au mers fulgii :)) etc

Am inteles, te-ai inscris in partid. eu nu ma inscriu amice, cred ca am ceva coloana vertebrala... daca o am subreda, o sa fac o cura de calciu...

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: trenduri in ultimii ani

Postby holliday » Sun Dec 11, 2011 1:37 am

pai eu te'am ajutat, te'am pus in garda dar mai mult nu pot sa fac, se pare, inteligenta nu am cum sa'ti dau, ca nu se transmite pe PM.
ei stiu parera mea despre ei, nu trebuie sa le'o repeti si tu. :)

da, ai coloana vertebrala de meduza :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Calico » Sun Dec 11, 2011 1:38 am

Rasurbo wrote:Am mai spus-o si o mai spun inca o data: e jenant, spre ridicol, sa fii prin tari straine, sa-ti mearga totul struna financiar, si cu o aroganta sfidatoare, sa intri si sa postezi sfaturi moraliste si de conduita, unor persoane care probabil depun aceeasi munca ca si tine, dar au ziua de maine pusa sub semnul indoielii, pentru ca traiesc in tara in care traiesc...

Greu cu frustrarile. Iar esti offtopic. Cine te-a moralizat, domnule? Era vorba de sporurile urgentistilor, ca dumneata ziceai ceva ca ar merita sporuri mai mari pentru ca nu pot sa-si deschida cabinet. Si lumea facea misto de afirmatia asta, normal. Unde era vorba de discutii despre etica? Vezi daca sari ca ars inainte sa intelegi discutia si tot repeti ideile tale fixe ca "strainii vin aici sa ne dea noua lectii de morala"?

Acum, referitor la ultima ta afirmatie, faptul ca ai salariu mic si ai ziua de maine pusa sub semnul indoielii nu te scuteste de efortul de a fi cinstit. Si faptul ca eu am un salariu normal (nu il am mare decat in comparatie cu tine) nu imi ia dreptul de a putea sa-ti atrag atentia atunci cand nu esti.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Calico » Sun Dec 11, 2011 1:40 am

Rasurbo, nu e frumos sa postezi informatii despre discutiile din privat.
De fapt, ai putea sa-ti iei warn pe treaba asta. Eu nu te raportez, ca-s fata buna, dar holliday ar putea. :P

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 1:46 am

holliday am inteles. Tu postezi doar cand nu-s prea multi angrenati in discutie, ca sa nu fii luat in vizor si terfelit. E si asta o strategie. Dar nu e a mea. Daca am ceva de spus, pot sa nu fie de acord 100 de pe forum, eu imi mentin ideea pana la argumente contrarii.(cum s-a vazut si pana acum in posturile mele)

Si daca ma raportati ce? bagati material... asa face omul cand nu mai face fata unei discutii. Cu alte cuvinte, i-ai zis lui holliday ce sa faca. Dar rapoteaza-ma tu, ce te mai obosesti, vad ca se lucreaza murdar ca de obicei :)

schimbati va rog poanta cu frustrarile, cu medicina din pasiune, cu toate aburelile astea inutile, mai cautati pe google ceva fraze inteligente, va rog eu... sa facem discutia mai interesanta

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: trenduri in ultimii ani

Postby holliday » Sun Dec 11, 2011 2:03 am

MumaPadurii wrote:Rasurbo, nu e frumos sa postezi informatii despre discutiile din privat.
De fapt, ai putea sa-ti iei warn pe treaba asta. Eu nu te raportez, ca-s fata buna, dar holliday ar putea. :P


ei, e mic copil, nu'l raportez ca nu a dat dat din casa exact ca in pm, a inflorit de la el.
e si asta un 'trend in ultimul an'.


eu postez cand ma lasa sa postez, nu cand vreau sau cand am timp.
esti mici copil, mai studiaza, nu mai trage concluzii pripite.

daca recitesti textul peste vreo 5 ani, o sa realizezi ca de fapt nici nu vorbeam in contradictoriu. :)

ps: eu nu ma chinui sa par inteligent, o sa te las pe tine sa te raportezi singur. :devil:

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 2:12 am

da bine, hai du-te la somn ca deja stai nasol cu gramatica...
traiasca partidul... si dictatorul...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby 187.92a » Sun Dec 11, 2011 6:03 am

Rasurbo wrote:Eu frustrat? :)) Pai bine mai holliday, cum erau vremurile alea ma in care imi dadeai mesaje private sa nu-i introduc in seama pe alde kooksee si mumapadurii, ca ei isi traiesc viata pe imed si is varza si nu mai stiu ce alte chestii?
Acum vad ca te-ai dat cu ei? De unde crezi ca stiu ca-s plecati afara? de la tine, normal, doar n-am stat sa-i intreb.
Uite unde era lupul moralist, care ma pune pe mine la punct. Poate mumaspaniei nu stie, dar ai vorbit-o prin private de i-au mers fulgii :)) etc


nu inteleg!

Rasurbo wrote:Bineinteles ca n-ai auzit. Dar ce ai auzit in schimb?
Sigur ca da, fraeru de urgentist sa muncesca pe gratis, da-l incolo, pai cum facem rost de timp in care cardiologul sau chirurgul sa doarma mai mult in garda? Asa facem...
Eventual daca e cuminte, poate-i scapam si o zi de concediu pe an, nu? Sau e prea mult? bine bine, hai juma de zi, ca se invata dupa aia...
Ce ne intereseaza pe noi cum se intretine el in restul timpului? El trebuie sa contribuie, nu sa primeasca... nu-i asa trident?


nu il pune nimeni sa isi aleaga aceasta specialitate.
nu e normal sa existe ce zici tu, "spor pt ca nu poate deschide cabinet privat"

poate deschide UPU privat, nu vad care sa fie pb. medlife de ex.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: trenduri in ultimii ani

Postby 187.92a » Sun Dec 11, 2011 6:37 am

in plus, nu exista "restul timpului" pt un urgentist serios si muncitor, ceea ce redeseneaza considerabil datele problemei :)

ce alte trenduri ati descoperit in ultimii ani?

stiti pe cineva care a terminat rezi pe cardio si o duce bine? eu nu

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: trenduri in ultimii ani

Postby Rasurbo » Sun Dec 11, 2011 2:01 pm

''nu il pune nimeni sa isi aleaga aceasta specialitate.
nu e normal sa existe ce zici tu, "spor pt ca nu poate deschide cabinet privat"

poate deschide UPU privat, nu vad care sa fie pb. medlife de ex.[/quote] ''



N-am spus ca e normal sa existe spor din cauza cabinetului privat, am avansat doar o idee, nu un fapt sau o certitudine.

Cardio? Parerea mea e ca toti o duc bine, chiar daca nu vor sa recunoasca. Si bravo lor, pana la urma si cardio e grea, cine vrea sa o invete si sa fie tare in domeniu, cinste lui.


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests