PROTEJATII SISTEMULUI

next generation
rezidentUMF2011
Posts: 1
Joined: Fri Nov 25, 2011 1:52 pm

PROTEJATII SISTEMULUI

Postby rezidentUMF2011 » Fri Nov 25, 2011 2:49 pm

Stimati colegi.

Asa cum am constatat cu totii, si in acest an a fost un experiment destinat celor care stiau formula castigatoare.
Vis a vis de faptul ca s-a organizat examenul pe centre,foarte bine,multi dintre noi fiind salvati de cheltuieli suplimentare,dar ... fiind un examen national, se impunea,cred eu,elaborarea de subiecte unice,pe plan national..

Sa trecem insa la subiect !

Indiferent de sistem,de conjunctura,baitii destepti{pilosii} vor face parte intodeauna din categoria celor protejati de sistem !

Si aici ma refer la cei care au toate usile deschise,cei pentru care nu exista lege si bun simt,cei care isi bat joc si rad de colegii lor care au stat ca "fraierii",tocindu-si coatele invatand.

Pe acestia toata lumea ii cunoaste,toata lumea vorbeste despre ei,dar din pacate doar pe la colturi,fara sa aiba curajul sa-i demaste.

Ca atare, daca aveti astfel de exemple,de "protejati ai sistemului",va invit sa-i divulgati{doar cazuri reale-verificabile,NU fabulatii} si poate,asftel,cei din umbra lor {medici,profesori,tatici,
mamici , catei si purcei}, vor face pasul inapoi.

User avatar
kcuf_di
senior
senior
Posts: 320
Joined: Thu Dec 04, 2008 2:02 pm
Location: SG

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby kcuf_di » Fri Nov 25, 2011 3:23 pm

cse kestie

Suntmuci
junior
junior
Posts: 83
Joined: Fri Sep 17, 2010 12:09 pm
Location: Zen

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Suntmuci » Fri Nov 25, 2011 4:02 pm

kcuf_di wrote:http://www.youtube.com/watch?v=uGQF8LAmiaE


HAHAHAHAHA ! :))
Arbeit macht frei !

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby alimori » Fri Nov 25, 2011 8:45 pm


User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2011 9:28 pm

Pai fratele meu albastru, tie iti e usor sa demasti ca esti anonim.

La mine care sunt de atatia ani aici e usor de asociat numele cu userul.
Clonele sunt interzise, deci ma aflu intr-o dilema.

Tu din ce oras esti?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Mihai.doc
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Oct 28, 2011 8:07 am

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Mihai.doc » Fri Nov 25, 2011 9:36 pm

rezidentUMF2011 wrote:Stimati colegi.

Asa cum am constatat cu totii, si in acest an a fost un experiment destinat celor care stiau formula castigatoare.
Vis a vis de faptul ca s-a organizat examenul pe centre,foarte bine,multi dintre noi fiind salvati de cheltuieli suplimentare,dar ... fiind un examen national, se impunea,cred eu,elaborarea de subiecte unice,pe plan national..

Sa trecem insa la subiect !

Indiferent de sistem,de conjunctura,baitii destepti{pilosii} vor face parte intodeauna din categoria celor protejati de sistem !

Si aici ma refer la cei care au toate usile deschise,cei pentru care nu exista lege si bun simt,cei care isi bat joc si rad de colegii lor care au stat ca "fraierii",tocindu-si coatele invatand.

Pe acestia toata lumea ii cunoaste,toata lumea vorbeste despre ei,dar din pacate doar pe la colturi,fara sa aiba curajul sa-i demaste.

Ca atare, daca aveti astfel de exemple,de "protejati ai sistemului",va invit sa-i divulgati{doar cazuri reale-verificabile,NU fabulatii} si poate,asftel,cei din umbra lor {medici,profesori,tatici,
mamici , catei si purcei}, vor face pasul inapoi.



Discursul acesta este un discurs de persoana frustrata. Daca tot esti asa batut de soarta si cunosti tu persoane d'astea piloase demascheaza-le tu, nu mai face apel, lider de sindicat ce esti!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2011 9:40 pm

Iti dai seama ca a frecat-o toata vara, a luat punctaj mic la rezi si acuma trebuie niste justificari in fata oglinzii
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Mihai.doc
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Oct 28, 2011 8:07 am

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Mihai.doc » Fri Nov 25, 2011 9:47 pm

inteleg sa fii suparat si sunt de acord ca sistemul din acest an a fost defectuos din foarte multe puncte de vedere. Dar de la asta pana la a face afirmatiile facute de el/ea e cale lunga. Ce este si mai grav, e ca alaturi de acuzele aduse nu exista NICI O DOVADA. Unii ii zic calomnie :))

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby cristina1986 » Fri Nov 25, 2011 10:20 pm

eu cunosc cativa "pilosi" care au picat a 2 a oara rezidentiatul... da, e un examen nasol! da, regulamentul e de toata jena! da, in bucuresti a fost concurenta mai mare decat ...oriunde! DAR.... examenul il trece oricine daca invata :roll: si eu am stat pe bara un an, m-am revoltat, m-am rasculat, m-am deprimat si apoi m-am apucat de invatat. am dat pe post si am luat :) si nu, nu fac parte din categoria post de X specialitate ravnita/banoasa cu punctaj de toata jena.

indiferent care au fost regulile jocului iti garantez ca nu a trisat nimeni.... cel putin grile la prima vedere pentru toata populatia examinata! :peace:

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Radonne » Fri Nov 25, 2011 10:27 pm

Poate e fix unul dintre cei pe care ii descrie in post :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby cristina1986 » Fri Nov 25, 2011 10:33 pm

cine? eu? mah, pe mine sistemul nu m-a protejat ci mai degraba anul trecut s-a cam sters cu mine la partile care nu sunt menite sa vada lumina :)) oricum nu zic ca nu mi-ar placea sa fiu V.I.P

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Lizz22 » Fri Nov 25, 2011 10:36 pm

ma si miram sa nu apara anul asta topicuri cu titluri/subiecte aberante!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2011 11:55 pm

cristina1986 wrote:oricum nu zic ca nu mi-ar placea sa fiu V.I.P


Ba nu va mai faceti bine

Va dati seama ca domnisorica asta cu prima ocazie care i se iveste va deveni o rotita in tot mecanismul spaga, pile, nepotism romanesc.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby cristina1986 » Sat Nov 26, 2011 12:27 am

kooksee wrote:
cristina1986 wrote:oricum nu zic ca nu mi-ar placea sa fiu V.I.P


Ba nu va mai faceti bine

Va dati seama ca domnisorica asta cu prima ocazie care i se iveste va deveni o rotita in tot mecanismul spaga, pile, nepotism romanesc.


asta era! m-ai citit :D of of ca un om mare :lol: dau acatiste la biserica pentru o rotita in stanga sau in dreapta :shock: daca iti spun ca acum ma pregatesc sa ies cu prietenii in club ce inseamna, mama omida? :help:

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: PROTEJATII SISTEMULUI

Postby Rasurbo » Sat Dec 17, 2011 12:43 am

Ca se lasa cu orgii pe mese? :))


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests