Inscrieri pt rezi 2011

next generation
MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby MedRx » Thu Sep 22, 2011 4:45 pm

poti sa dai fara nici o problema,ai luat concursul!,postul e al tau!

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Thu Sep 22, 2011 7:23 pm

optimus wrote:Daca are cineva un model de cerere inscriere rezi 2011 de la dsp timis il rog sa o posteze daca poate.Am vazut ca cererile difera de la un dsp la altul iar inteligentii de la dsp timis nu s-au obosit sa posteze un astfel de model pe site-ul lor de kko.
:allright:


nu te agita cu modelul acela, il primesti de la DSP la inscriere, nu trebuie sa vii cu el de acasa!
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Thu Sep 22, 2011 7:28 pm

tanti aia zapacita (care verifica cu ziarul actele mele, ca nici macar nu stia ce sa imi ceara), m-a intrebat de la bun inceput pe loc sau pe post. atat. nu e adevarata faza cu brasov/ craiova, nu o intereseaza, iar centrul trebuie sa il alegi tu si stii tu pe mai departe ce sa faci...


in ceea ce priveste centrul, oare ?!
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

tym
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Sep 22, 2011 6:09 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby tym » Fri Sep 23, 2011 10:02 am

s-a inscris cinve pe Covasna, oare e balamuc mare acolo?

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby canci » Fri Sep 23, 2011 10:34 am

Intrebare: dc imi scot certificatul medical intr-o localitate si apoi imi depun dosarul in alt oras are ceva? Stiu ca suna stupid dar nu vreau sa ma trezesc ca am dat bani pe un certificat care nu e valabil. :roll:

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Fri Sep 23, 2011 10:51 am

canci wrote:Intrebare: dc imi scot certificatul medical intr-o localitate si apoi imi depun dosarul in alt oras are ceva? Stiu ca suna stupid dar nu vreau sa ma trezesc ca am dat bani pe un certificat care nu e valabil. :roll:




nu are nimic, eu asa am facut.

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby canci » Fri Sep 23, 2011 10:59 am

Mersi! :D

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby emilia_med » Fri Sep 23, 2011 12:28 pm

Eu mi-am luat certificatul medical din orasul in care locuiesc,am avut nevoie de parafa de la med interna si psihiatrie si nu m-a costat nimic. In Bucuresti am inteles ca se platesc vreo 40 de lei la SUUB ca sa ti-l elibereze si ca ti-l da a doua zi.Nu inteleg de ce intr-o parte se plateste si in alte parti nu,dar in fine... Pe site-ul DSP Bucuresti,la acte necesare,scrie ca pe certificat treb sa scrie apt/inapt pt exercitarea activitatii in domeniul pt care candideaza,cu precizarea domeniului...are cineva scris ceva de genul acesta pe certificat? la mine scrie doar apt pt exercitarea profesiei...

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Fri Sep 23, 2011 12:40 pm

emilia_med wrote:Eu mi-am luat certificatul medical din orasul in care locuiesc,am avut nevoie de parafa de la med interna si psihiatrie si nu m-a costat nimic. In Bucuresti am inteles ca se platesc vreo 40 de lei la SUUB ca sa ti-l elibereze si ca ti-l da a doua zi.Nu inteleg de ce intr-o parte se plateste si in alte parti nu,dar in fine... Pe site-ul DSP Bucuresti,la acte necesare,scrie ca pe certificat treb sa scrie apt/inapt pt exercitarea activitatii in domeniul pt care candideaza,cu precizarea domeniului...are cineva scris ceva de genul acesta pe certificat? la mine scrie doar apt pt exercitarea profesiei...



la mine scrie doar Apt :D

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby canci » Fri Sep 23, 2011 12:44 pm

emilia_med wrote:Eu mi-am luat certificatul medical din orasul in care locuiesc,am avut nevoie de parafa de la med interna si psihiatrie si nu m-a costat nimic. In Bucuresti am inteles ca se platesc vreo 40 de lei la SUUB ca sa ti-l elibereze si ca ti-l da a doua zi.Nu inteleg de ce intr-o parte se plateste si in alte parti nu,dar in fine... Pe site-ul DSP Bucuresti,la acte necesare,scrie ca pe certificat treb sa scrie apt/inapt pt exercitarea activitatii in domeniul pt care candideaza,cu precizarea domeniului...are cineva scris ceva de genul acesta pe certificat? la mine scrie doar apt pt exercitarea profesiei...


In alte parti se plateste chiar 100, 200 de lei :D si cand te gandesti ca e doar o bucata de hartie...

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Fri Sep 23, 2011 2:29 pm

ada33 wrote:
emilia_med wrote:Eu mi-am luat certificatul medical din orasul in care locuiesc,am avut nevoie de parafa de la med interna si psihiatrie si nu m-a costat nimic. In Bucuresti am inteles ca se platesc vreo 40 de lei la SUUB ca sa ti-l elibereze si ca ti-l da a doua zi.Nu inteleg de ce intr-o parte se plateste si in alte parti nu,dar in fine... Pe site-ul DSP Bucuresti,la acte necesare,scrie ca pe certificat treb sa scrie apt/inapt pt exercitarea activitatii in domeniul pt care candideaza,cu precizarea domeniului...are cineva scris ceva de genul acesta pe certificat? la mine scrie doar apt pt exercitarea profesiei...



la mine scrie doar Apt :D



la mine scrie "Apta. S-a eliberat pentru inscriere la rezidentiat " .
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby MedRx » Fri Sep 23, 2011 4:17 pm

Acest certificat A5 este o pura fomalitate,la cati rezidenti am vazut cu serioase tulburari de comportament....chiar am avut un caz la care de la inceput s-au obs la ea anumite ciudatenii,dupa cateva luni am aflat de la Prof ca tipa respectiva a avut repetate internari la Obregia.Oricum ati vazut asa ceva si in timpul facultatii! :allright:

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Fri Sep 23, 2011 6:03 pm

interesant a fost la mine, cand m-a intrebat exact in formula asta: "ai avut vreodata cu capu'? "
oare ce raspuns s-ar fi asteptat sa auda?!... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Rasurbo » Fri Sep 23, 2011 7:32 pm

'DA' :P

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Mon Sep 26, 2011 10:58 am

pana la urma de unde pot sa iau certificatul medical A5? si dupa ce il am unde exact trebuie sa merg(interne, psihiatrie, ofta??)...si ii numai un formular cu care trebuie sa merg pe la toate sectiile sau ii separat pt fiecare in parte...??

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Mon Sep 26, 2011 11:28 am

bobi13 wrote:pana la urma de unde pot sa iau certificatul medical A5? si dupa ce il am unde exact trebuie sa merg(interne, psihiatrie, ofta??)...si ii numai un formular cu care trebuie sa merg pe la toate sectiile sau ii separat pt fiecare in parte...??



eu iti spun cum am facut eu si a fost bine............am luat certificatul de la med de fam(unde mi-a scris ca sunt apt fizic si ca nu am boli cr), am mers la dsp si m-au trimis la un psihiatru anume unde am primit o parafa pe spatele certificatului, apoi m-am intors la dsp si totul a fost ok.

nicco_28
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 12, 2011 7:52 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby nicco_28 » Mon Sep 26, 2011 2:15 pm

mie mi s-a spus de la Dsp ca nu ma pot inscrie cu certif. medical emis in ambulatoriu de spital al unui oras, la alt dsp din alt oras..
Este obligatoriu sa te inscrii doar la Dsp-ul din orasul unde ai facut si fisa medicala?
Mersi

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby canci » Mon Sep 26, 2011 6:19 pm

Asta am intrebat si eu mai sus si a zis cineva ca atunci cand s-a inscris nu au fost probleme din punctul asta de vedere. Tu la ce dsp ai intrebat?

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby canci » Tue Sep 27, 2011 10:33 am

Mda, nu se poate, trebuie sa ai certificat medical de la "mama lor", adica unde iti depui dosarul din acelasi judet sa ai si certificatul medical... cica scrie foarte clar si in metodologie, eu am citit doar ca e necesar un certificat medical A5 si atat dar in fine, asta e, prefer sa fac un drum in plus decat sa ma trezesc ca n-am dosarul in regula.

stoica
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Mar 02, 2009 9:09 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby stoica » Wed Sep 28, 2011 6:18 am

am citit metodologia si nu scrie ca trebuie sa mergi la dsp-ul din judetul de unde ai luat si certificatul medical

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Wed Sep 28, 2011 9:21 am

kathalinna wrote:deci pana la urma este adevarat ca daca ma inscriu sa dau examnul in centrul Craiova tb sa aleg si pe ce locuri concurez adica ori pe cele din Craiova ori pe cele din Brasov? CEI CARE V-ATI INSCRIS DEJA ,stiti ceva despre asta ???



din cate am citit pe site-ul rezidentiat.info/ si pe site-ul dspcluj, unde publica cererea de inscriere se pare ca nu trebuie sa specifici centrul unde vrei sa faci pregatirea ci numai centrul unde vei sustine examenul...eu asa am inteles...voi ce ziceti ? v-ati mai inscris, cum e pana la urma???

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Wed Sep 28, 2011 9:33 am

MAI CLAR DE ATAT, NU SE POATE.


Comunicat privind inscrierile la concurs

Ministerul Sanatatii organizeaza la data de 20.11. 2011, concurs de intrare in rezidentiat pe post si rezidentiat pe loc in domeniile medicina, medicina dentara si farmacie. Concursul se desfasoara in centrele universitare Bucuresti, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Targu-Mures si Timisoara.

inscrierile pentru rezidentiatul pe loc se fac la directiile de sanatate publica, respectiv la ministerele cu retea sanitara proprie, din momentul aparitiei in presa a publicatiei de concurs pana la data de 7 octombrie 2011, inclusiv.

Pentru solutionarea solicitarilor candidatilor, ca urmare a dificultatilor intampinate la inscrire, facem urmatoarele precizari lamuritoare:

I. Candidatii inscrisi la concursul pe loc, la nivelul oricarei Directii de Sanatate Publica, vor opta la inscriere pentru centrul universitar in care doresc sa sustina concursul si vor concura in data de 20.11.2011 dupa cum urmeaza:
1. centrul universitar Bucuresti concureaza pentru locurile publicate de catre centrele universitare Bucuresti si Constanta;
2. centrul universitar Cluj-Napoca concureaza pentru locurile publicate de catre centrele universitare Cluj-Napoca si Oradea;
3. centrul universitar Craiova concureaza pentru locurile publicate de catre centrele universitare Craiova si Brasov;
4. centrul universitar Iasi concureaza pentru locurile publicate de catre centrele universitare Iasi si Galati;
5. centrul universitar Targu Mures concureaza pentru locurile publicate de catre centrele universitare Targu Mures si Sibiu;
6. centrul universitar Timisoara concureaza pentru locurile publicate de catre centrele universitare Timisoara si Arad.
II. inscrierile la rezidentiatul pe post se vor face la Directia de Sanatate Publica a judetului in care se afla unitatea sanitara care a scos postul la concurs. Candidatii care opteaza pentru sustinerea concursului pe post, nu sunt conditionati sa faca dovada domiciliului in judetul care a scos postul la concurs.
III. Candidatii cetateni de origine etnica romana din Republica Moldova, Albania, Bulgaria, Macedonia, Serbia, Ucraina si Ungaria si etnicii romani cu domiciliul stabil in strainatate se inscriu la concurs la Ministerului Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului, cu respectarea prevederilor publicatiei de concurs.


SURSA: WWW.REZIDENTIAT.INFO
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby MedRx » Wed Sep 28, 2011 4:32 pm

E o situatie foarte complicata,dupa 6 ani de facultate sa nu poti intelege pe ce lume esti!

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Thu Sep 29, 2011 8:43 am

MedRx wrote:E o situatie foarte complicata,dupa 6 ani de facultate sa nu poti intelege pe ce lume esti!



eu am inteles foarte bine, se pare ca altii nu pricep ! "Pentru solutionarea solicitarilor candidatilor, ca urmare a dificultatilor intampinate la inscrire, facem urmatoarele precizari lamuritoare ... " , din partea lor, pentru cei ce nu pricep.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Lizz22 » Fri Sep 30, 2011 5:04 pm

kathalinna wrote:imi poate spune cineva cati studenti au terminat anul asta la craiova?? multumesc


in fiecare an apx 200...sa zicem 230...max!

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Fri Sep 30, 2011 8:49 pm

254.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Fri Sep 30, 2011 9:42 pm

la sibiu 80

dar de targu mures stie cineva?

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Sat Oct 01, 2011 8:24 am

Brasov???
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Sat Oct 01, 2011 8:55 am

bobi13 wrote:la sibiu 80

dar de targu mures stie cineva?




304 la mures

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Sat Oct 01, 2011 9:18 am

ada33 wrote:
bobi13 wrote:la sibiu 80

dar de targu mures stie cineva?




304 la mures


asa multi??? :shock: numai la generala sau cu totul?

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Sat Oct 01, 2011 9:40 am

bobi13 wrote:
ada33 wrote:
bobi13 wrote:la sibiu 80

dar de targu mures stie cineva?




304 la mures


asa multi??? :shock: numai la generala sau cu totul?


numai generala

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Sun Oct 02, 2011 12:45 pm

obstetrix wrote:254.



eu am vb cu o colega de la craiova si mi-a spus ca au terminat 200 anul asta tu de unde ai scos 254???

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Sun Oct 02, 2011 1:44 pm

kathalinna wrote:
obstetrix wrote:254.



eu am vb cu o colega de la craiova si mi-a spus ca au terminat 200 anul asta tu de unde ai scos 254???



te-ai gandit ca as putea fi si eu colega ?

clar ca nu prea gandesti.

CAND AM INTREBAT CATI AU TERMINAT LA BRASOV, TU FIIND DE ACOLO, AI TACUT CA ...IN IARBA...
DAR ESTI FOARTE CURIOASA UNDE M-AM INSCRIS, EI BINE, TINE-TE BINE CA ATERIZEZ!


privitor la ceea ce ai scris in alte randuri, "kathalinna wrote:
deci pana la urma este adevarat ca daca ma inscriu sa dau examnul in centrul Craiova tb sa aleg si pe ce locuri concurez adica ori pe cele din Craiova ori pe cele din Brasov? CEI CARE V-ATI INSCRIS DEJA ,stiti ceva despre asta ???" ; imi intaresti convingerea



nu de alta, dar esti prea incisiva cu "scosul meu"...suna mai bine la secretariat ca doamnele sunt foarte amabile, si iti spun aceeasi cifra.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Sim0n3l
senior
senior
Posts: 103
Joined: Sun Nov 15, 2009 8:44 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Sim0n3l » Sun Oct 02, 2011 2:12 pm

La Brasov au terminat 78!

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Sun Oct 02, 2011 7:43 pm

obstetrix wrote:
kathalinna wrote:
obstetrix wrote:254.



eu am vb cu o colega de la craiova si mi-a spus ca au terminat 200 anul asta tu de unde ai scos 254???



te-ai gandit ca as putea fi si eu colega ?

clar ca nu prea gandesti.

CAND AM INTREBAT CATI AU TERMINAT LA BRASOV, TU FIIND DE ACOLO, AI TACUT CA ...IN IARBA...
DAR ESTI FOARTE CURIOASA UNDE M-AM INSCRIS, EI BINE, TINE-TE BINE CA ATERIZEZ!


privitor la ceea ce ai scris in alte randuri, "kathalinna wrote:
deci pana la urma este adevarat ca daca ma inscriu sa dau examnul in centrul Craiova tb sa aleg si pe ce locuri concurez adica ori pe cele din Craiova ori pe cele din Brasov? CEI CARE V-ATI INSCRIS DEJA ,stiti ceva despre asta ???" ; imi intaresti convingerea



nu de alta, dar esti prea incisiva cu "scosul meu"...suna mai bine la secretariat ca doamnele sunt foarte amabile, si iti spun aceeasi cifra.




cat atac, esti stresata? si pt informatia ta nu stau toata ziua pe calculator ca am alte treburi mai importante si din nou pt informatia ta nu ma intereseaza in ce centru te-ai inscris( a fost pusa intrebarea mai sus pt ca am sunat la mai multe dsp-uri din tara si mi-au dat raspunsuri diferite, sincer putin imi pasa in ce centru aterizezi numai nu strica zona)

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Sun Oct 02, 2011 7:52 pm

te-ai gandit ca as putea fi si eu colega ?

clar ca nu prea gandesti.

CAND AM INTREBAT CATI AU TERMINAT LA BRASOV, TU FIIND DE ACOLO, AI TACUT CA ...IN IARBA...
DAR ESTI FOARTE CURIOASA UNDE M-AM INSCRIS, EI BINE, TINE-TE BINE CA ATERIZEZ!


privitor la ceea ce ai scris in alte randuri, "kathalinna wrote:
deci pana la urma este adevarat ca daca ma inscriu sa dau examnul in centrul Craiova tb sa aleg si pe ce locuri concurez adica ori pe cele din Craiova ori pe cele din Brasov? CEI CARE V-ATI INSCRIS DEJA ,stiti ceva despre asta ???" ; imi intaresti convingerea



nu de alta, dar esti prea incisiva cu "scosul meu"...suna mai bine la secretariat ca doamnele sunt foarte amabile, si iti spun aceeasi cifra.[/quote]



iar cu faza cu ganditul ne vedem la rezidentiat sa te ved de ce esti in stare!! ca esti tare-n gura, mai ai si alte atuuri??

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Sun Oct 02, 2011 9:32 pm

puteai sa mi te adresezi direct, sunt foarte receptiva la tot ce vine din partea ta.

"iar cu faza cu ganditul ne vedem la rezidentiat sa te ved de ce esti in stare!! ca esti tare-n gura, mai ai si alte atuuri??[/quote] = frumoasa exprimare pentru o dra dr ("scos", "tare-n gura")" = specific ca eu tastez aici, din cate bine se vede

tot nu pot trece peste tine din iarba. :peace:
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Sun Oct 02, 2011 9:39 pm

"cat atac, esti stresata? si pt informatia ta nu stau toata ziua pe calculator ca am alte treburi mai importante si din nou pt informatia ta nu ma intereseaza in ce centru te-ai inscris( a fost pusa intrebarea mai sus pt ca am sunat la mai multe dsp-uri din tara si mi-au dat raspunsuri diferite, sincer putin imi pasa in ce centru aterizezi numai nu strica zona)[/quote]

1.daca citeai cu atentie metodologia de desfasurare a concursului, nu sunai pe la DSP-uri sa intrebi tampenii, care le faceau si pe alea sa le stea mintea-n loc, ca tie de altfel...

2.daca nu te interesa de inscrierea mea, nu intrebai!


subiect inchis.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby obstetrix » Sun Oct 02, 2011 9:45 pm

Sim0n3l wrote:La Brasov au terminat 78!


Multumesc, Sim0n3l.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Mon Oct 03, 2011 7:46 am

obstetrix wrote:"cat atac, esti stresata? si pt informatia ta nu stau toata ziua pe calculator ca am alte treburi mai importante si din nou pt informatia ta nu ma intereseaza in ce centru te-ai inscris( a fost pusa intrebarea mai sus pt ca am sunat la mai multe dsp-uri din tara si mi-au dat raspunsuri diferite, sincer putin imi pasa in ce centru aterizezi numai nu strica zona)


1.daca citeai cu atentie metodologia de desfasurare a concursului, nu sunai pe la DSP-uri sa intrebi tampenii, care le faceau si pe alea sa le stea mintea-n loc, ca tie de altfel...

2.daca nu te interesa de inscrierea mea, nu intrebai!


subiect inchis.[/quote]
dar tu te-ai gandit ca poate nu am terminat la Bv obstetrix???? chiar nu inteleg de ce te ataci in halul asta :shock:


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests