Inscrieri pt rezi 2011

next generation
andy8
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sun Jan 30, 2011 10:07 pm

Inscrieri pt rezi 2011

Postby andy8 » Sun Sep 04, 2011 10:21 am

Știe cineva dacă au început inscriirile pt rezi 2011? Mă interesează detalii despre București ,unde,cum...? Multumesc

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby MedRx » Sun Sep 04, 2011 6:00 pm

esti la medicina sau intrebi pt altcineva?

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby darksunrise » Sun Sep 04, 2011 6:46 pm

Sincera sa fiu nu stiu, dar presupun ca sunt dupa licenta, care e pe 14 sept, prezentarile lucrarilor de diploma tin pana pe 30 sept... deci mai dureaza.
Cred ca nu s-a inscris nimeni la rezidentiat inainte sa aiba rezultatul de la licenta :D
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Sun Sep 04, 2011 6:49 pm

pana nu se afla lista cu posturi si locuri nu te poti inscrie la rezi

bubitza
senior
senior
Posts: 198
Joined: Mon Sep 05, 2011 11:33 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bubitza » Mon Sep 05, 2011 11:36 am

Inscrierile la rezi incep dupa ce se termina licenta, nu au nici o legatura cu afisarea locurilor si posturilor, acestea sunt afisate cu destul de putin timp inainte de rezi!

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Tue Sep 06, 2011 7:41 am

anul trecut s-au facut inscrierile dupa ce s-au afisat locurile (pt ca totusi tb sa stii pe ce te inscrii pe loc sau pe post). am dat rezi anul trecut si stiu ce vorbesc.

kathalinna
junior
junior
Posts: 94
Joined: Wed Dec 08, 2010 1:01 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby kathalinna » Tue Sep 06, 2011 7:43 am

cel putin asa a fost anul trecut

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Radonne » Tue Sep 06, 2011 7:52 am

La inceputul lui octombrie incep inscrierile. Anul trecut in 8 octombrie a aparut in viata medicala lista cu locurile si posturile scoase la concurs. Parca era vineri 8 octombrie si luni 11 octombrie au inceput inscrierile. Ma rog, anul acesta cu marea descentralizare se poate sa fie diferit.

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby canci » Tue Sep 06, 2011 8:30 am

Pentru cine nu a avut chef si rabdare sa se intereseze... in metodologie scrie foarte clar:

Înscrierile pentru rezidenţiatul pe loc se fac la universităţile de medicină şi farmacie din România şi direcţiile de sănătate publică, respectiv la ministerele cu reţea sanitară proprie, din momentul apariţiei în presă a publicaţiei de concurs până la data de 14 octombrie 2011 inclusiv. Înscrierile la rezidentiatul pe post se vor face la directia de sănătate publică a judetului în care se află unitatea sanitară care a scos postul la concurs.
(2) Publicaţia de concurs cuprinde:
a) data, locul şi ora desfăşurării concursului;
b) condiţiile de participare;
c) locul şi perioada de înscriere;
d) numărul de locuri pe specialităţi şi centre de pregătire;
e) lista posturilor;
f) informaţii generale.

lcf4ever
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Jun 27, 2008 8:00 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby lcf4ever » Tue Sep 06, 2011 12:32 pm

in metodologia de rezidentiat 2011 care a ajuns la mine (parte integrata a bibliografiei de examen - cele doua venind la set in acelasi pdf) nu scrie data maxima de depunere a dosarelor de inscriere, in sensul ca acolo unde in varianta expusa mai sus apare 8 octombrie la mine apar [...]
[...] " din momentul aparitiei in presa a publicatiei de concurs pana la data de ... octombrie 2011 inclusiv."

lcf4ever
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Jun 27, 2008 8:00 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby lcf4ever » Tue Sep 06, 2011 12:34 pm

14 octobmrie scuzati-ma. 8 octombrie era o alta varianta vehiculata prin seria mea

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Wed Sep 07, 2011 9:04 am

buna

am si eu cateva nelamuriri, asadar apelez la cei informati corect

-inscrierea am inteles ca se face la DSP-ul de care apartii(jud unde ai domiciliul?) , asa este?

dar ceea ce nu stiu eu este unde trebuie sa dau examenul, in ce centru ma prezint? sunt obligata sa dau intr-un centru anume sau dau unde imi convine mie? iar apoi cu punctajul obtinut am dreptul sa aleg un loc oriunde in tara?

va rog sa ma lamuriti ca sunt putin dezorientata cu marea descentralizare

:D
multumesc anticipat

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby md_gr » Wed Sep 07, 2011 9:12 am

Anul trecut puteai sa te inscrii la orice dsp. Eu nu m-am inscris la dsp de care apartin, ci in Bucuresti.
Asteapta sa dai licenta si o sa vezi exact si exact ce vor astia de la voi.

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Radonne » Wed Sep 07, 2011 9:34 am

ada33 wrote:buna

am si eu cateva nelamuriri, asadar apelez la cei informati corect

-inscrierea am inteles ca se face la DSP-ul de care apartii(jud unde ai domiciliul?) , asa este?

dar ceea ce nu stiu eu este unde trebuie sa dau examenul, in ce centru ma prezint? sunt obligata sa dau intr-un centru anume sau dau unde imi convine mie? iar apoi cu punctajul obtinut am dreptul sa aleg un loc oriunde in tara?

va rog sa ma lamuriti ca sunt putin dezorientata cu marea descentralizare

:D
multumesc anticipat


Anul trecut putei sa te inscrii la orice DSP si la teleconferinta putei sa alegi, in functie de cum iti permitea punctajul si pozitia din clasamentul final, loc in orice centru de pregatire din tara pentru ca apoi sa te detasezi sau transferi (in fucnctie de bunavointa si pile/relatii). Anul acesta trbuie sa te inscrii la DSP-ul unde doresti sa dai examenul si sa faci pregatirea in specialitate, dar nu te obliga nimeni sa te inscrii la DSP-ul corespunzator centrului unde ai terminat facultatea. De ex: daca termini in Bucuresti si tu doresti sa faci rezidentiatul in Cluj trebuie sa mergi sa te inscrii la DSP Cluj, sa dai examenul la Cluj iar apoi iti alegi din locurile alocate centrului Cluj-Oradea si iti vei face pregatirea in Cluj sau Oradea. Daca sa zic vrei cardio, vei putea alege doar din locurile de cardio alocate pe Cluj si Oradea nu din toate locurile alocate pe tara pentru ca apoi sa te detasezi sau transferi. Deci tu concurezi numai pentru locurile alocate centrului unde te-ai inscris la examen.

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Wed Sep 07, 2011 10:43 am

Radonne wrote:
ada33 wrote:buna

am si eu cateva nelamuriri, asadar apelez la cei informati corect

-inscrierea am inteles ca se face la DSP-ul de care apartii(jud unde ai domiciliul?) , asa este?

dar ceea ce nu stiu eu este unde trebuie sa dau examenul, in ce centru ma prezint? sunt obligata sa dau intr-un centru anume sau dau unde imi convine mie? iar apoi cu punctajul obtinut am dreptul sa aleg un loc oriunde in tara?

va rog sa ma lamuriti ca sunt putin dezorientata cu marea descentralizare

:D
multumesc anticipat


Anul trecut putei sa te inscrii la orice DSP si la teleconferinta putei sa alegi, in functie de cum iti permitea punctajul si pozitia din clasamentul final, loc in orice centru de pregatire din tara pentru ca apoi sa te detasezi sau transferi (in fucnctie de bunavointa si pile/relatii). Anul acesta trbuie sa te inscrii la DSP-ul unde doresti sa dai examenul si sa faci pregatirea in specialitate, dar nu te obliga nimeni sa te inscrii la DSP-ul corespunzator centrului unde ai terminat facultatea. De ex: daca termini in Bucuresti si tu doresti sa faci rezidentiatul in Cluj trebuie sa mergi sa te inscrii la DSP Cluj, sa dai examenul la Cluj iar apoi iti alegi din locurile alocate centrului Cluj-Oradea si iti vei face pregatirea in Cluj sau Oradea. Daca sa zic vrei cardio, vei putea alege doar din locurile de cardio alocate pe Cluj si Oradea nu din toate locurile alocate pe tara pentru ca apoi sa te detasezi sau transferi. Deci tu concurezi numai pentru locurile alocate centrului unde te-ai inscris la examen.



ok, multumesc acum m-am lamurit si eu

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Wed Sep 07, 2011 12:31 pm

deci sa inteleg ca urmatoarele centre de pregatire impartite ar fi: cluj-oradea; brasov-craiova; sibiu-tg mures; galati-iasi; bucuresti-constanta; timisoara-arad....

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby MedRx » Wed Sep 07, 2011 1:55 pm

nope,anul asta unde ai ales,acolo ramai,fara transfer sau detasare!!fiecare centru universitar va avea alt punctaj pe fiecare specilitate.Descentralizare s a facut pt a limita migratia medicilor!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby gaurav_singh_md » Wed Sep 07, 2011 8:01 pm

MedRx wrote:Descentralizare s a facut pt a limita migratia medicilor!

:lol: tare naiv/a esti.

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby optimus » Thu Sep 08, 2011 7:41 am

Inseamna ca practic, daca vrei sa dai in cluj faci doua drumuri:unul pentru a te inscrie si altul cand dai examenul.COOL. :peace: :lol: Traiasca Romanica. :mrgreen:
REST IN PEACE!

User avatar
MrStud
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Apr 15, 2011 9:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby MrStud » Thu Sep 08, 2011 6:20 pm

well, ieri a aparut si in Monitorul Oficial metodologia de concurs rezidentiat
http://moficial.ro/2011/0638.pdf pag. 7-13

Manu

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Radonne » Thu Sep 08, 2011 7:06 pm

MrStud wrote:well, ieri a aparut si in Monitorul Oficial metodologia de concurs rezidentiat
http://moficial.ro/2011/0638.pdf pag. 7-13

Manu


M-am uitat destul de fotografic peste metodologia concursului de rezidentiat. Nu am gasit acolo, sau poate am omis, daca subiectele vor fi unice pe tara sau fiecare centru cu subiectele lui. Am vazut ca fiecare centru are o comisie dar nu am vazut sa scrie daca fiecare centru are subiecte proprii. Daca e adevarat ceea ce am auzit pana sa citesc metodologia, cum ca fiecare centru va avea subiect propriu, asta e o MARE MIZERIE.

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Thu Sep 08, 2011 7:15 pm

sa inteleg din ce am citit ca aflam rezultatele pe loc, dupa corectarea electronica a grilelor???

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Radonne » Thu Sep 08, 2011 7:23 pm

Rezultatul tot timpul s-a aflat pe loc. La 15 minute dupa incheierea timpului de concurs incepe corectarea in fiecare sala cu candidatii in banci. Te striga, mergi la calculator, pune grila la scanner, programul arata nota si tu zici dacaiti convine sau nu si semnezi un proces verbal, proces verbal care il mai semneaza seful de sala, un supraveghetor si 2 candidati din sala.

andy8
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sun Jan 30, 2011 10:07 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby andy8 » Thu Sep 08, 2011 8:14 pm

Din câte înțeleg eu din metodologia de concurs nu este obligatoriu sa te inscrii numai la DSP-ul din centrul universitar pe care îl alegi pt a da rezi ci te poți înscrie la orice DSP,din județul unde ai domiciliul sau de unde ai terminat fac,nu?voi nu asta întelegeti?

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Fri Sep 09, 2011 10:43 am

referitor la inscrierea pe post sau pe loc...daca vrei sa te incrii la rezi pe post, o sa stii dinainte cam cati s-au mai inscris pe postul respectiv sau vezi doar la repartizari??? si cae ar fi avantajele si dezavantajele la rezi pe post sau pe loc?

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Radonne » Fri Sep 09, 2011 11:16 am

bobi13 wrote:referitor la inscrierea pe post sau pe loc...daca vrei sa te incrii la rezi pe post, o sa stii dinainte cam cati s-au mai inscris pe postul respectiv sau vezi doar la repartizari??? si cae ar fi avantajele si dezavantajele la rezi pe post sau pe loc?


Daca vrei sa te inscrii pe post sa fii putin mai sigur de sepecialitatea dorita (din ce stiu eu poti sa vezi la DSP cati candidati sunt iscrisi si pe ce posturi) te inscrii pe postul dorit sau pe un post pe specialitatea dorita, in ultima zi de inscrieri. Avantajele postului e ca poti sa iei specialitati care se iau printre primele cu punctaje mult mai mici decat s-au luat pe locuri (anul trecut s-a luat cardio, derma si ofta cu sub 680 pct) si ca ai asigurtat un loc de munca in specialitatea respectiva dupa rezidentiat (daca nu se desfiinteaza spitalul respectiv). Dezavantaje ar fi ca posturile se scot in orase cu deficit de medici pe anumite specialitati (nu prea se scot posturi in centrele universitare) si ca dupa rezidentiat esti legat prin contract de postul respectiv un numar de ani egal cu perioada de rezidentiat a specialitatii respective (daca vrei sa pleci ori trebuie sa platesti echivalentul salariului primit de tine in anii de rezidentiat ori la mica intelegere cu conducerea spitalului :D)

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby bobi13 » Fri Sep 09, 2011 1:32 pm

inteleg acum, cam asa ii. si cam cand apare llista cu locuri si posturi? banuiesc ca anul asta fiecare centru scoate locurile si posturile separat, in functie de nevoi....sa avem timp sa ne holbam si sa vedem cam ce ne asteapta...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Riley » Sat Sep 10, 2011 7:12 am

bobi13 wrote:inteleg acum, cam asa ii. si cam cand apare llista cu locuri si posturi? banuiesc ca anul asta fiecare centru scoate locurile si posturile separat, in functie de nevoi....sa avem timp sa ne holbam si sa vedem cam ce ne asteapta...


Dupa licenta, cel mai probabil inceputul lui oct. Cam asa a fost in fiecare an.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

stoica
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Mar 02, 2009 9:09 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby stoica » Sat Sep 10, 2011 10:17 am

am o intrebare! in metodologia de examen spune ca trebuie facuta o cerere la minister in caz ca vrei sa iti schimbi specialitatea; stie careva ce ar trebui sa contina aceasta cerere? mersi!

ummagamma
Posts: 1
Joined: Mon Sep 12, 2011 10:45 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ummagamma » Mon Sep 12, 2011 10:52 am

In Monitorul Oficial scrie asa:
Art. 12. — (1) Înscrierile pentru rezidențiatul pe loc se fac la direcțiile de sănătate publică, respectiv la ministerele cu rețea sanitară proprie, din momentul apariției în presă a publicației de concurs până la data de 7 octombrie 2011 inclusiv. Înscrierile la rezidențiatul pe post se vor face la direcția de sănătate publică a județului în care se află unitatea sanitară care a scos postul la concurs.

nicco_28
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 12, 2011 7:52 pm

inscriere rezidentiat 2011

Postby nicco_28 » Mon Sep 12, 2011 8:07 pm

:roll: la orice directie de sanatate publica se vor face inscrieri oare?, de ex cineva cu buletin pe bacau sau tulcea treb sa se inscrie doar la dsp -urile de aici?

nicco_28
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 12, 2011 7:52 pm

Re: inscriere rezidentiat 2011

Postby nicco_28 » Mon Sep 12, 2011 8:14 pm

ma refer la rezid pe loc, deoarece ambele incrieri si la cel pe loc, si la cel pe post se fac la dsp acum, comform piblicatiei din MO de acum cateva zile..eu cel putin asa am inteles..

stoica
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Mar 02, 2009 9:09 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby stoica » Tue Sep 13, 2011 7:43 am

de unde luam cererea de inscriere la concurs?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: inscriere rezidentiat 2011

Postby rox » Tue Sep 13, 2011 8:21 am

pt rezi pe post trebuie sa te inscrii la DSP-ul de care apartine postul respectiv. de ex dc esti din bacau dar vrei un post la turda (care e in jud cluj) trebuie sa te inscrii la DSP Cj.
pt rezi pe loc eu am inteles ca poti sa te inscrii la orice DSP (nu conteaza daca de unde ai terminat fac, unde candidezi sau de unde esti)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby ada33 » Tue Sep 13, 2011 8:54 am

stoica wrote:de unde luam cererea de inscriere la concurs?




de la DSP.

nicco_28
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 12, 2011 7:52 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby nicco_28 » Tue Sep 13, 2011 3:41 pm

Are cineva idee, sau a platit cineva taxa de inscriere ptr rezidentiat? Daca ati platit ,cum ati procedat, ati platit intr-un cont anume al MS ? Multumesc

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Rasurbo » Thu Sep 15, 2011 7:26 am

nicco_28 wrote:Are cineva idee, sau a platit cineva taxa de inscriere ptr rezidentiat? Daca ati platit ,cum ati procedat, ati platit intr-un cont anume al MS ? Multumesc



ce nu iti este clar ? plata taxei se face atunci cand incep inscrierile, cand poti afla si tu contul unde sa virezi banii prin transfer postal, etc. Vrei sa platesti de acum? Ia zi-mi si mie unde platesti? in ce cont? Ce aveti oameni buni? Sunteti nerabdatori de parca vreti sa dati maine examenu asta, cine nu stie are impresia ca sunteti pregatiti sa luati 2000 de puncte :)))

stoica
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Mar 02, 2009 9:09 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby stoica » Thu Sep 15, 2011 10:34 am

la dosar trebui doar o adeverinta de la medicul de familie?

Radonne
senior
senior
Posts: 100
Joined: Tue Jun 14, 2011 2:28 pm

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Radonne » Thu Sep 15, 2011 11:01 am

Din ce tin minte anul trecut iti trbuia asa: Fisa medicala, se incepe cu o adeverinta de la medicul de familie, cum ca sunteti sanatosi, apoi se face undeva VDRL-ul, apoi se continua la policlinica desemnata de DSP examenele solicitate: boli interne, chirurgie, ortopedie, neurologie, psihiatrie, examen psihologic, oftalmologie, O.R.L. . In cabinetele policlinicii se pot face aceste examinari medicale ( la Cluj la Centrul de diagnostic si tratament)
Formularul pentru asta le gasiti si la orice tipografie, de fapt este acelasi tipar ca si pentru Fisa de consultatii medicale tip A (B) pentru conducatori auto.
Anul trecut taxa a fost de 300 ron si se putea plati la orice oficiu postal prin ordin de plata. Contul si detaliile platii vor aparea in publicatia de concurs cel mai probabil dupa ce se finalizeaza examenul de licenta la toate universitatiile din tara (la Cluj numai peste o saptamana incepe).
Pentru cei care va veti inscrie la DSP Cluj, plata, cel mai simplu se poate face la oficiul postal nr.4 de pe strada Petru Maior nr. 6-8, langa Biblioteca Centrala Universitara si parcarea primariei. Doamenele de acolo stiu exact cum trebuie facuta plata pentru inscrierea la examenul de rezidentiat.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Inscrieri pt rezi 2011

Postby Rasurbo » Fri Sep 16, 2011 7:41 am

Listele cu locuri si posturi s-au afisat astazi in viata medicala, care costa 2 lei. Generoase ofertele, daca pot spune asa... :) mult mai bine ca anul trecut, probabil ca inchiderea spitalelor nu a avut cine stie ce efect pe numarul de locuri si posturi.
http://www.ms.ro sau revista viata medicala... sariti pe ele....

A, apropo, si metodologia cu publicatia, sunt tot acolo...
Taxa a ramas tot 300 de lei, se plateste in contul trezoreriei .
Citat din publicatie : '' Chitanta de plata a taxei de concurs in valoare de 300 de lei /participant. Taxa se va plati in contul IBAN nr RO85TREZ7005003XXX000092, CUI-4266456, DTMB(DIRECTIA DE TREZORERIE A MUNICIPIULUI BUCURESTI ) Beneficiar Ministerul Sanatatii, adresa : str Cristian Popisteanu nr. 1-3, sector 1, Bucuresti, cod 010024 ''

http://www.ms.ro/?pag=202


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests