Belgia

Daniela Susinschi
Posts: 4
Joined: Sun Dec 11, 2016 2:04 pm

Re: Belgia

Postby Daniela Susinschi » Sun Dec 11, 2016 2:42 pm

Buna ziua!

Sunt studenta a facultății de medicina generală și Îmi doresc ca la finalul anului VI de studii sa ma mut in Bruxelles pentru a realiza acolo rezidențiatul.
Aveți idee cum ar trebui sa procedez, de ce am nevoie și cam cât ar dura eliberarea actelor in urma absolvirii?

Va mulțumesc anticipat!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Belgia

Postby Chingachgook » Sun Dec 11, 2016 5:04 pm

prin octombrie-noiembrie obtii o adeverinta care tine loc de diploma (pana o fi aia gata)
cu limba cum stai?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Daniela Susinschi
Posts: 4
Joined: Sun Dec 11, 2016 2:04 pm

Re: Belgia

Postby Daniela Susinschi » Mon Dec 12, 2016 9:00 am

Chingachgook wrote:prin octombrie-noiembrie obtii o adeverinta care tine loc de diploma (pana o fi aia gata)
cu limba cum stai?


Dumnezeule, nu as fi crezut ca îmi va Răspunde cineva!!!
Cu limba franceza sunt încă in pregătire, mai am un pic de timp, fiind in anul 5.
Dar in privința rezidențiatului? Nu as vrea sa îl susțin in România, am inteles ca in Belgia este pe baza de interviu. Ai putea sa ma ajuți cu anumite informații mai exacte?
Mulțumesc frumos!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Belgia

Postby Chingachgook » Mon Dec 12, 2016 10:09 am

te-ai bucurat degeaba, eu sunt in germania :)

din cate stiu in belgia e un fel de examen de rezidentiat. de ce ai ales belgia? dupa ce ca e o tara mica doar jumatate din ea vorbeste frantuzeste
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Daniela Susinschi
Posts: 4
Joined: Sun Dec 11, 2016 2:04 pm

Re: Belgia

Postby Daniela Susinschi » Mon Dec 12, 2016 10:16 am

Chingachgook wrote:te-ai bucurat degeaba, eu sunt in germania :)

din cate stiu in belgia e un fel de examen de rezidentiat. de ce ai ales belgia? dupa ce ca e o tara mica doar jumatate din ea vorbeste frantuzeste


In urma vizitelor, m-am Atașat de Bruxelles in toate formele posibile.
Îți mulțumesc oricum pentru răspuns, îmi păstrez in acest caz, speranța... ca îmi va Răspunde cineva care a ales Belgia! :D


Return to “Europa- altele”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests