Medicina de laborator

laborator
Posts: 1
Joined: Wed Dec 09, 2015 9:32 am

Medicina de laborator

Postby laborator » Wed Dec 09, 2015 9:50 am

Salut !

Sunt studenta in anul 5 si ma intereseaza medicina de laborator. As vrea sa fac rezidentiatul in Ro si stagiile in Franta (e mai ok asa?). As putea sa fac acelasi lucru si in alte tari vorbitoare de franceza (Belgia, Canada, Elvetia, etc.)? Va rog sa-mi spuneti daca aveti informatii despre viata ca medic de laborator in strainatate (in special Franta). Vreau sa ma axez pe medicinia moleculara sau poate imuno. :D

serban277
Posts: 1
Joined: Fri Jul 21, 2017 2:02 am

Re: Medicina de laborator

Postby serban277 » Fri Jul 21, 2017 2:04 am

Salut!

A trecut ceva vreme de când ai postat...
Până la urmă la ce concluzii ai ajuns? Ce opțiuni ai găsit? Se poate pleca pe medicina de laborator? Poți face eventual conexiunea cu o alta disciplina de tipul bioingineriei?

monatekey
Posts: 4
Joined: Wed Jan 30, 2019 5:04 pm

Re: Medicina de laborator

Postby monatekey » Wed Jan 30, 2019 5:24 pm

Medic Medicina Laborator Menton , Grasse, Nice , Antibes
Medic Medicina Laborator Menton , Grasse, Nice , Antibes Se cauta Medic Medicina de Laborator , polivalent , pentru un lant de laboratoare din zona de Sud a Frantei ( pe coasta Mediteraneana; Grasse, Nice, Antibes,Menton) :
Laborator de analize medicale deservind clinica si spital ( investigatii in ambulatoriu , spitalizare continua si de zi) ; ofera analize si investigatii : biochimie, hematologie, imunologie, microbiologie, parazitologie
Echipament : Hematologie LH 780 Beckman Coulter, VS Test 1 Alifax, coagulare STA-R Evolution® de Stago, Biochimie AU 5800 Beckmann Coulter ,Capillarys 3 SEBIA ( imunoglobulina ), microbiologie : URISED (I2A) citologie urinara, SIRSCAN 2000 I2A antibiograma , BacT/ALERT® 3D 60 de BioMérieux hemocultura ,


Cerinte

• Absolvent de studii de specialitate (facultatea de medicina, specializare medicina de laborator
• Nivel bun de franceza
• Experienta in validare ,departamentele ( microbiologie , hematologie , imunologie , biochimie )


Return to “Franta”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests