Germania - rezidențiatul (arhivă)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 8:57 pm

Si eu rog moderatorul sa stearga divergentele, mai ales cele care sunt atacuri la persoana si provocari si intentii de cearta. vmc, te-am rugat de nenumarate ori sa incetezi cu atacurile astea la persoana, nu stiu ce ti-am facut, dar get a life, intelegi.
Daca ce am zis eu e adevarat sau neadevarat nu decide moderatorul. Si nici Doftoroiu sau vmc. Eu mi-am spus si argumentat un punct de vedere, voi altul, nu e un concurs de poplularitate si un om civilizat ar trebui sa respecte parerea celorlati, chiar daca nu sunteti de acord cu ea.

Nu stiu de unde-ai scos faza ca chirurgii n-ar vorbi cu pacientii sau n-ar avea nevoie de germana. E o aberatie din punctul meu de vedere.

Comentariul cu babele si telenovelele nu-si are rostul, e un atac la persoana complet aiurea, dar vad ca iar recidivezi cu jignirile si certurile. Daca asta e modul tau "civilizat" de a zice ca spaniola e mai usoara, da, ai dreptate, spaniola e mult mai usoara ca germana. Nu vad ce legatura are.

vmc wrote:spital in Barcelona unde insa nu am auzit sa se opereze nici un sef de stat, prefera Germania in spitale de la tara, naiba stie de ce

Pai tocmai s-a operat regele la Hospital Clinic din Barcelona, naiba stie de ce n-a preferat un spital de la tara din Germania.

Felicitari vmc, ma bucur ca tu castigi 6500 de euro, vad ca asta iti da o satisfactie personala imensa, urmeaza acum sa-ti iei un bmv. Hai sa ne batem in salarii mai mari, care a trebuit sa invete limba mai grea, care lucreaza la un spital mai bun.
N-are nici o legatura cu discutia, dar asa stie vmc sa se certe. Si apoi tot ea tipa ca sunt mesaje offtopic. Germania asta vad ca te face foarte uracios si agresiv.

User avatar
kooksee2
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu Jun 17, 2010 2:16 am

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby kooksee2 » Thu Jun 17, 2010 9:04 pm

medicina in germania e praf trebuie sa recunoastem

salariile sunt mai mici ca in uk si scandinavia
domnul presedinte basescu s-a operat la viena nu in germania
asta spune multe

User avatar
cris3
senior
senior
Posts: 256
Joined: Sun Oct 04, 2009 12:39 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby cris3 » Thu Jun 17, 2010 9:12 pm

kooksee2 wrote:domnul presedinte basescu s-a operat la viena nu in germania


si finul lui in germania :mrgreen:

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby vmc » Thu Jun 17, 2010 9:12 pm

MumaPadurii wrote: Poate pentru tine, fiind chirurg, nu conteaza asta asa mult, dar eu stiu cat de greu si de important e pentru unele specialitati sa comunici bine cu pacientul


uite, de-aici am scos-o.
mi-ati dat un link in spaniola, anyway, s-a operat de o tumoare benigna :D :D :D :D , BENIGNA, vai viata mea, nu merita benzina sa vina in Germania pentru asta. s-o asteptam pe aia maligna, sa vezi cum da fuguta la o clinica privata din jermania.

hai mai kooksee2 (pe cand un holliday2, trident2, manolo2?), are base bani sa se opereze aici? am auzit ca-si doneaza salariul finilor

MP, aici e topicul de GERMANIA, repet GERMANIA, redactat si prezentat de vmc, care de-a lungul a doi ani a facut tot romanul sa spere ca germana se invata ca spaniola si banii sunt dublu de multi. nu-ti convin atacurile? pleaca. inca nu ai gasit pe nimeni de pe topicul asta sa-ti cante in struna, esti departe de adevar ca cerul de pamant.
nicht wahr?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 9:44 pm

Nu vreau sa-mi cante nimeni in struna, nu stiu ce te-a frustrat, dar vreau sa termini cu atacurile personale. Topicul asta nu e tarlaua ta sa latri ca un caine de paza cand intra cineva care nu-ti convine.

Citatul pe care l-ai dat n-are nici o legatura cu ce ai afirmat tu.
Deci tu sustii ca pentru un chirurg, un radiolog si un psihiatru comunicarea cu pacientul are exact aceeasi pondere in practicarea meseriei si ca nu exista nici o diferenta intre diferite specialitati din punctul asta de vedere. :lol: :lol:
Si cica EU sunt departe de adevar ca cerul de pamant.

vmc wrote:MP, aici e topicul de GERMANIA, repet GERMANIA [...] nu-ti convin atacurile? pleaca
Eu de GERMANIA, repet GERMANIA, vorbeam. Nu-ti convine ca EU vorbesc de GERMANIA? Pleaca si fa-ti blog.

De dragul acestui topic serios si a userilor care intra pe el, te rog sa pastrezi o atitudine civilizata si sa nu mai deviezi discutiile cu certuri si atacuri la persoana, chiar daca nu ma inghiti pe tarlaua ta. Stiu ca e greu.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby vmc » Thu Jun 17, 2010 10:11 pm

mp, tu realizezi cat esti de penibila?
nicht wahr?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 10:17 pm

vmc, insist inca o data sa termini cu offtopicurile, atacurile la persoana si (in cazul asta) jignirile directe; de cand ai intrat in aceasta discutie nu ai facut decat sa ma ataci pe mine, totusi e un topic serios, nu de balacareala
sa stii ca si eu pot sa injur, dar nu ma cobor pana acolo; sa pastram un cadru civilizat

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby vmc » Thu Jun 17, 2010 10:34 pm

Doftoroiu` wrote:Nu e asa greu de inteles...numai ca e cam pe dos...... :mrgreen:
E mult mai usor sa discuti cu un pacient, unde de regula ai un numar limitat de variante de intrebari si raspunsuri care pot fi invatate intr-un timp scurt, decat sa incerci sa descrii, intr-o germana-franceza-engleza-spaniola decenta si mai ales adaptata la notiunile anatomice, ceea ce vezi pe o radiografie, ca sa nu mai vorbim de o tomografie la un operat pe burta a 16 oara, dupa rezectiile si abcesele de rigoare...Iar daca mai incerci sa povestesti si cum ai pus un stent pe femurala dupa angiografie, devine chiar groaznic :rightblinky: Cateodata chiar mi-e dor de o conversatie decenta cu pacientul, despre fibrilatia lui atriala.... :roll:



matrix wrote:limba germana are un numar de cuvinte infinit mai mare decat ceea ce presupune nivelul B2 pe care multi vor sa il sunteze. cel putin pe partea medicala exista cuvinte extrem de precise pe care daca le inveti - bine, daca nu te uiti ca mata in calendar.
germana la nivel conversational e frectie fata de germana medicala.


darksunrise wrote:Da, pentru ca e topic despre Germania deci parerea unei persoane care e intr-o tara cu o limba mult mai usoara ocupa topicul degeaba, no offence, dar e plin de lume care e mai mult off topic. Aici discutam despre lumea care e in Germania sau vrea sa plece acolo, nu vad ce sens are sa ii facem pe cei care citesc forumul sa parcurga paginile umplute degeaba.
On topic, problema cu radiologia in Germania e ca din cate am inteles dictezi rezultatele deci exprimarea ar cam trebui sa fie fluenta.


Doar 3 exemple de cat de offtopic esti. Ai un report din partea mea.
nicht wahr?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 10:54 pm

:lol: Tu nu stii ce inseamna sa fii offtopic.
In primele doua posturi eu vad doua exemple de oameni care nu sunt de acord cu parerea mea. E un lucru pe care il respect, nu vreau sa-mi cante nimeni in struna. Dar daca exista persoane care sunt de acord cu tine, nu inseamna ca esti offtopic. Chiar daca spui un neadevar, nu inseamna ca esti offtopic. De asta exista forumul, sa discutam diferite idei, in mod CIVILIZAT.

In al treilea post, chiar daca persoana respectiva zice ca sunt offtopic, asta nu inseamna ca si este asa. Faptul ca traiesc in Spania nu face sa fiu offtopic pe un topic despre Germania, atata timp cat vorbeam despre Germania. Singura care esti offtopic esti tu, pentru ca ma ataci in continuu, fara sa contribui in mod constructiv la discutie

vmc, eu te raportasem oricum pentru offtopic si atac repetat la persoana.
daca ai probleme personale, incearca sa nu le rezolvi pe forum, mai bine cumpara-ti un sac de box daca vrei sa te descarci, sectiunea asta e pentru discutii serioase, nu ca sa te certi tu pe ea

mariusel86
junior
junior
Posts: 52
Joined: Tue Nov 10, 2009 10:16 pm
Location: ro

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby mariusel86 » Thu Jun 17, 2010 10:58 pm

nu doriti sa va certati pe privat ?.. cred ca pe nimeni nu intereseaza certurile voastre...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 11:08 pm

exact ce spuneam si eu
vmc, daca ai probleme cu mine poti sa mi le scrii de acum incolo pe privat, cum te-am rugat de nenumarate ori
dupa cum vezi, alti useri sunt deranjati de aceste certuri

hai sa termini si tu odata cu asta si sa lasam topicul asta in pace

User avatar
george.nero
senior
senior
Posts: 111
Joined: Wed Mar 30, 2005 3:09 pm
Contact:

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby george.nero » Thu Jun 17, 2010 11:34 pm

Ma frate dare mai terminati o data cu prostiile astea....VMC te credeam mult mai serioasa. Cred chiar ca este pe undeva de datoria ta sa faci porcaria asta sa inceteze.Pe cind tu nu stii cum sa o mai lungesti, las-o in pace fii mai desteapta decit cea care vad ca nu prea are ce sa faca.Cred ca o intereseaza f tare sa schimba tara. Din partea mea este invitata oricind in Jermania. dar mai intii tre sa dea cu capul de limba asta ...Ca grea mai e.Hai pa la toti

User avatar
george.nero
senior
senior
Posts: 111
Joined: Wed Mar 30, 2005 3:09 pm
Contact:

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby george.nero » Thu Jun 17, 2010 11:35 pm

mai intii tre sa dea cu capul de limba asta ...hi hi..chiar asa cu capul hi hi

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 11:48 pm

Eu nu m-am certat cu nimeni si nu m-am luat de nimeni, ba chiar am insistat de nenumarate ori sa se termine cu aceste atacuri. Ma bucur ca s-a terminat in sfarsit si consider discutia incheiata din punctul meu de vedere.
Ne putem intoarce sa vorbim despre rezidentiatul din Germania.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby vmc » Fri Jun 18, 2010 12:54 am

george.nero wrote:mai intii tre sa dea cu capul de limba asta ...hi hi..chiar asa cu capul hi hi


keine Depression :D

Depressive Personen nehmen schneller zu als gesunde Personen. Zu diesen Erkenntnissen gelangten Wissenschaftler um Belinda Needham von der Universität von Alabama in Birmingham. Ihre Ergebnisse publizierten die Forscher in der Zeitschrift American Journal of Public Health (DOI: 10.2105/AJPH.2009.172809).

Die Wissenschaftler untersuchten die Daten der CARDIA-Studie, einer Studie mit 5.115 Männern und Frauen im Alter von 18 bis 30 Jahren. Sie wollten prüfen, ob der Bodymassindex (BMI) mit einem erhöhten Risiko an einer Depression zu erkranken verbunden war oder aber, ob Depressionen Änderungen von BMI und Taillen-Umfang hervorrufen.

Zu diesen Zwecken vermaßen sie die Taillenumfänge der Studienteilnehmer und errechneten außerdem deren BMI. Zusätzlich ließen sie ihre Probanden nach 5, 10, 15 und 20 Jahren einschätzen, inwieweit und wie stark eine Depression bei ihnen vorläge.

„Wir fanden heraus, dass in einer Stichprobe von jungen Erwachsenen während einer 15-jährigen Periode, diejenigen, die an einer starken Depression erkrankten, schneller Gewicht zunahmen als andere in der Studie“, sagte Needham.

So war im Jahr fünf der Taillen-Umfang der Gruppe mit starken depressiven Episoden um ungefähr 1,6 Zentimeter größer als bei den Teilnehmern, die nur an einer schwachen Depression litten.

Im Gegensatz dazu würden ein hoher anfänglicher BMI und der Taillen-Umfang die Rate von symptomatischen Änderungen der Depression nicht beeinflussen, so die Forscher. © hil/aerzteblatt.de
nicht wahr?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Phat Skidz » Fri Jun 18, 2010 7:52 am

Rose, du reiner Wiederspruch, Lust niemandes Schalf zu sein unter so viel Lidern.
Geschichte der Kukurigu un die grosse Kotkodak.
Nu, Seietz, nu, Pagady.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby sunny2012 » Fri Jun 18, 2010 8:09 am

:arrow: Deja topicul asta a devenit un fel de joaca,inainte mai aflai una alta,acum vad ca se inmultesc cuvintele care nu isi au rostu.Ma gandesc ca de munca este,adik peste tot se munceste in afara de Romania,dar in acelasi timp ma gandesc si cum de se face timp pentru a te certa pe un forum,sau asta este in timpul liber? :help: Mi se pare ridicol sa intri si sa dai o replica(sa te certi) pe forum iar administratorului sa i se ceara sa faca pe arbitru.Multi au uitat cum se numeste topicul asta,asa ca scrieti cum a facut ala,cum a procedat ala,ce tre sa faci cu aia,unde tre sa mergi.Iar asta nu ca ma trezesc dimineata si imi iau doza de informatii de pe acest forum,ci uneori iti mai da o idee,o varianta. :allright:

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby vmc » Fri Jun 18, 2010 9:54 am

nicht reden, wenn du keine Ahnung hast
 
s-a pus o intrebare: e mai usor pe radiologie din punctul de vedere al limbii decat pe alte specialitati? s-a argumentat clar ca NU, e mult mai greu, iar camish a subliniat ca el nici nu citeste un Befund care nu e intr-o germana curata. dupa care a urmat circul: nu si nu, mp stie mai bine cum e la nemti. i-au raspuns cel putin 5 useri ca nu are dreptate, moment in care m-am simtit datoare sa intervin, nu de alta, dar nu mai aveam loc de PM-uri ("la naiba, tu ne-ai zis ca pe radio se cere mai mult si uite ca userita in cauza te contrazice") fara ca acei useri, care frecventeaza forumul doar la sectiunea "cum sa scapam de romania" sa stie ca MP e prin tari calde, care n-au legatura cu Nemtia.
 
nu pot lasa pe tarlaua mea lucrurile in deriva. multi sunt in situatii absolut disperate, mai ales dupa aceasta scadere brusca de salariu, care sunt la un nivel de a2-b1 si ar incerca sa vina pe orice specialitate numai sa aiba sansa la o viata decenta. de aceea multi incearca suntarea b2, cautarea unor specialitati permisive, mai ales din punctul de vedere al limbii (care, sa recunoastem, nu e chiar floare la ureche). a interveni si a contrazice ceea ce oamenii deja au experimentat (si ma refer desigur la Doftoroiu, care i-a dat un raspuns clar) mi se pare trecut de limita bunului simt si, in plus, derutant pentru multi.
 
da, vlade, e povestea lui kukurigu, stii tu alta metoda de a motiva oamenii sa invete la 25-30 ani o limba ca germana? mai faci o gluma, mai dai un copy-paste dintr-un articol si nu-i lasi la mijlocul drumului in disperare de cauza. ca psihiatru ma asteptam sa le faci psihoterapie, mie nu-mi iese decat asa (se pare totusi ca imi iese bine dupa numarul de romani emigrati in germania datorita forumului). si era si un mod de a pune punct unor discutii fara sens.
nicht wahr?

camish
senior
senior
Posts: 104
Joined: Wed Sep 13, 2006 4:13 am
Location: ???

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby camish » Fri Jun 18, 2010 10:15 am

Ce-i cu skriptu?

Io cunosc (de fapt am avut onoarea sa-i pup mana) un mare medic barcelonez, Jose Baselga. Din pacate e omul industriei, dar este in acelasi timp unul dintre pionierii oncologiei unitare in Europa.

Pt. Sanyi3018401 - si eu ce sa ma fac? Daca se reduce topicul la intrebari de genu' "Dar la Fides ce intrebari se pune" sau "da' si in Sylt iti trebuie Approbation" nu intra destula lume. Am nevoie de lectura de calitate.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby vmc » Fri Jun 18, 2010 10:41 am

Sa inteleg ca te-au retrogradat auf normaler Station ca ai timp de postat? Skriptu isi reface nervii stand pe varfuri sa vada Franta, revine el curand...
nicht wahr?

camish
senior
senior
Posts: 104
Joined: Wed Sep 13, 2006 4:13 am
Location: ???

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby camish » Fri Jun 18, 2010 10:48 am

As vrea io. M-o parasit nevasta (pentru inca o saptamana)...n-am somn.

toytoy83
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Apr 07, 2010 12:21 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby toytoy83 » Fri Jun 18, 2010 11:36 am

E cineva in Idar Oberstein?
Eu am interviu acolo luni pe unfallchirurgie as vrea sa stiu cum e cu interviurile,se pune intrebare din domeniu sau pur si simplu o conversatie/sunt romani acolo si cam cum sunt spitalele?

E cineva la unfallchirurgie sa ma poata ajuta cu mai multe detalii ?

Multumesc anticipat.

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby ciresar1988 » Fri Jun 18, 2010 12:04 pm

Dar raspundeti careva, nu vedeti ca urla omul ???
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

toytoy83
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Apr 07, 2010 12:21 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby toytoy83 » Fri Jun 18, 2010 12:49 pm

nu am urlat

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby ciresar1988 » Fri Jun 18, 2010 1:01 pm

Acum nu. Inainte insa, da. Pe un forum, scrisul cu caractere mari si colorate are semnificatia unui ton ridicat.

Nu stiu ce sa iti spun de unfall, eu am dat interviuri pe psihiatrie. M-au intrebat cu ce patologie am lucrat, cat de mare e sectia din care vin, ce adresabilitate are, de ce am ales psihi, de ce Germania, cum am aflat de locul liber de la ei, si cam atat.
Spitalele sunt cam la fel peste tot.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

raul007
junior
junior
Posts: 62
Joined: Wed May 26, 2010 10:44 am

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby raul007 » Fri Jun 18, 2010 3:05 pm

Cei care v-ati certat in ultimele 2 pagini de pe forum....ati cam uitat de unde ati plecat!!!Deja va certati in salarii....care lucra mai putin sau care lucra mai mult...unde e mai bine....la mine sau la tine....cineva zicea ca nu accepta un act medical daca nu e scris corect...bine ca le accepta nemtii....si nu le accepta romanii plecati in germania...
E ca si raspunsul la intrebarea: care e cea mai buna masina??? A TA!!! ca degeaba iti place masina lu altu....cu atat ramai!cu placutu... :lol:
Asa ca nu va mai certati unde e mai bine...cine castiga mai bine...cine lucra mai mult...CEL MAI BINE E ACOLO UNDE ESTI TU!!!
everybody lies...

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby sunny2012 » Fri Jun 18, 2010 5:57 pm

raul007 wrote:Cei care v-ati certat in ultimele 2 pagini de pe forum....ati cam uitat de unde ati plecat!!!Deja va certati in salarii....care lucra mai putin sau care lucra mai mult...unde e mai bine....la mine sau la tine....cineva zicea ca nu accepta un act medical daca nu e scris corect...bine ca le accepta nemtii....si nu le accepta romanii plecati in germania...
E ca si raspunsul la intrebarea: care e cea mai buna masina??? A TA!!! ca degeaba iti place masina lu altu....cu atat ramai!cu placutu... :lol:
Asa ca nu va mai certati unde e mai bine...cine castiga mai bine...cine lucra mai mult...CEL MAI BINE E ACOLO UNDE ESTI TU!!!


ai dreptate,doar suntem un popor de manelisti,asa ca suntem manelizati pana in dinti. :(

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Fri Jun 18, 2010 6:19 pm

raul007 wrote:Deja va certati in salarii....care lucra mai putin sau care lucra mai mult...unde e mai bine....la mine sau la tine....
sunny20102 wrote:Ai dreptate,doar suntem un popor de manelisti,asa ca suntem manelizati pana in dinti.

Nu mi se pare normal sa vorbesi asa urat de vmc. Pana la urma ea chiar pune suflet pentru topicul asta.
Doar pentru ca se lauda tot timpul cu salariul ei nu mi se pare un motiv s-o numim manelista.

User avatar
Stewie
junior
junior
Posts: 44
Joined: Thu Mar 25, 2010 4:50 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Stewie » Fri Jun 18, 2010 6:24 pm

apropos de atacuri la persoana...

MumaPadurii wrote:Nu mi se pare normal sa vorbesi asa urat de vmc. Pana la urma ea chiar pune suflet pentru topicul asta.
Doar pentru ca se lauda tot timpul cu salariul ei nu mi se pare un motiv s-o numim manelista.


MP, poti sa te dai putin mai incolo? sa ne mai intelegem si noi om cu persoana... prea te ai bagat in sufletul nostru
Deja te exagerezi cu posturi inutile, ce nu intereseaza pe nimeni.... sper ca ti dai seama ca nu intereseaza pe nimeni de aici parerea ta despre Germania, tu neavand nicio treaba practica cu tara asta..
Multumesc

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Fri Jun 18, 2010 6:29 pm

Din pacate pentru voi este un forum public si oricine isi poate spune parerea despre rezidentiatul din Germania.
Puteti sa va faceti blog in schimb.

User avatar
Stewie
junior
junior
Posts: 44
Joined: Thu Mar 25, 2010 4:50 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Stewie » Fri Jun 18, 2010 6:33 pm

pe principiul : daca voi nu ma vreti, eu va vreau
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


MumaPadurii wrote:Din pacate pentru voi este un forum public si oricine isi poate spune parerea despre rezidentiatul din Germania.
Puteti sa va faceti blog in schimb.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Fri Jun 18, 2010 6:38 pm

exact

User avatar
Stewie
junior
junior
Posts: 44
Joined: Thu Mar 25, 2010 4:50 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Stewie » Fri Jun 18, 2010 6:42 pm

MumaPadurii wrote:Din pacate pentru voi este un forum public si oricine isi poate spune parerea despre rezidentiatul din Germania.


din pacate tu nu ti ai spus nicio parere despre rezidentiatul in germania, tu doar scrii sa te afli in treaba, habar n am de fapt de ce scrii daca tot n ai absolut nimic interesant de zis... si oricum nu conteaza parerea ta pentru nimeni... pentru cei ce facem deja rezidentiatul aici in niciun caz nu conteaza, iar pt cei ce vor sa l faca sper sa conteze parerea celor ce sunt deja aici si care sunt cat de cat informati...
tu doar iti dai cu parerea despre o limba pe care nici macar nu o vorbesti....

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Fri Jun 18, 2010 6:43 pm

Stewie, daca vrei sa continuam discutia iti stau la dispozitie pe PM sau la Diverse. La fel si pentru ceilali care au probleme cu prezenta mea pe acest topic.

User avatar
Stewie
junior
junior
Posts: 44
Joined: Thu Mar 25, 2010 4:50 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Stewie » Fri Jun 18, 2010 6:45 pm

MumaPadurii wrote:Stewie, daca vrei sa continuam discutia iti stau la dispozitie pe PM sau la Diverse. La fel si pentru ceilali care au probleme cu prezenta mea pe acest topic.


Da, multumim, pa!

toytoy83
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Apr 07, 2010 12:21 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby toytoy83 » Fri Jun 18, 2010 6:55 pm

Rog vreau rasp la intrebare de mai sus ms

mariusel86
junior
junior
Posts: 52
Joined: Tue Nov 10, 2009 10:16 pm
Location: ro

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby mariusel86 » Fri Jun 18, 2010 8:21 pm

MumaPadurii e la concursul cine are mai multe posturi cumva??? ... daca e asa ...sa stim si noi :allright:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby Calico » Fri Jun 18, 2010 8:29 pm

V-am spus ca va dau la dispozitie pe pm sau sectiunea de diverse pentru discutii de genul asta.
Daca insistati pe acest topic, inseamna ca ma dorititi aici. :)

Ce chef de offline si mistouri aveti.

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby zubenelgenubi » Fri Jun 18, 2010 11:13 pm

Propun ca de acum inainte fiecare post pe acest topic sa contina cuvantul "Germania".

Voi incepe eu printr-un exemplu de post, care asteapta si un raspuns, evident:

"In Germania, la interviul de angajare, se uita cineva peste nota obtinuta la licenta, sau, conteaza in vreun fel aceasta nota sau notele trecute in foaia matricola? Multumesc anticipat tuturor celor care vor sari sa dea raspuns."
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby sunny2012 » Fri Jun 18, 2010 11:17 pm

zubenelgenubi wrote:Propun ca de acum inainte fiecare post pe acest topic sa contina cuvantul "Germania".

Voi incepe eu printr-un exemplu de post, care asteapta si un raspuns, evident:

"In Germania, la interviul de angajare, se uita cineva peste nota obtinuta la licenta, sau, conteaza in vreun fel aceasta nota sau notele trecute in foaia matricola? Multumesc anticipat tuturor celor care vor sari sa dea raspuns."


te referi la 10 pe care l-au obtinut toti,adik toti,fara prea mare efort sau un efort minim?


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests