Germania - rezidențiatul (arhivă)

toytoy83
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Apr 07, 2010 12:21 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby toytoy83 » Sat Jun 19, 2010 12:36 am

E cineva in Idar Oberstein?
Eu am interviu acolo luni pe unfallchirurgie as vrea sa stiu cum e cu interviurile,se pune intrebare din domeniu sau pur si simplu o conversatie/sunt romani acolo si cam cum sunt spitalele?

E cineva la unfallchirurgie sa ma poata ajuta cu mai multe detalii ?

Multumesc anticipat.

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby wolu » Sat Jun 19, 2010 10:36 am

zubenelgenubi wrote:Propun ca de acum inainte fiecare post pe acest topic sa contina cuvantul "Germania".

Voi incepe eu printr-un exemplu de post, care asteapta si un raspuns, evident:

"In Germania, la interviul de angajare, se uita cineva peste nota obtinuta la licenta, sau, conteaza in vreun fel aceasta nota sau notele trecute in foaia matricola? Multumesc anticipat tuturor celor care vor sari sa dea raspuns."



Nu se uita nici drequ la notele alea,nici nu intreaba de ele....doar la Cv !! cam atat...
Last edited by wolu on Sat Jun 19, 2010 10:40 am, edited 1 time in total.

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby wolu » Sat Jun 19, 2010 10:39 am

toytoy83 wrote:E cineva in Idar Oberstein?
Eu am interviu acolo luni pe unfallchirurgie as vrea sa stiu cum e cu interviurile,se pune intrebare din domeniu sau pur si simplu o conversatie/sunt romani acolo si cam cum sunt spitalele?

E cineva la unfallchirurgie sa ma poata ajuta cu mai multe detalii ?

Multumesc anticipat.



dude, ai mai pus o data intrebarea asta,si ti-a raspuns cineva....daca nu-i deajuns raspunsu ala,inseamna ca nu-i nimeni din zona aia...who's the faz??

toytoy83
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Apr 07, 2010 12:21 pm

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby toytoy83 » Sat Jun 19, 2010 11:09 am

asa de manelist esti??
acum nu mai cu dude sti sa vb??

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Cum e rezidentiatul in Germania?

Postby ciresar1988 » Sat Jun 19, 2010 11:43 am

OK, intreci masura ! Intai urli ca descreieratul, de parca era cineva obligat sa sara sa iti raspunda tie. Ti se raspunde la un moment dat, in limita in care detinem informatii, tu ignori, si dai copy-paste propriului post, de parca noi nu stim sa citim decat daca vedem ceva in triplu exemplar.

Alooo, colegii din DE, sariti sa scoateti omul din necaz ! Care il cazeaza, care ii plateste avionul, care trenul, care se ofera sa mearga la interviu cu el? Raducu are C1, sper sa aiba bunul simt sa isi ia cateva zile de concediu fara plata si sa insoteasca omul. Vmc facuse ceva unfall, parca, ar face bine sa sta in conexiune live sa ii sufle. Eu ma ofer sa ii acord suport psihologic. Manolo, esti mai recent trecut prin asta, pune mana si pune la punct traseul exact , si orarul trenurilor.

Gata, prietene, te-am ajutat !

P.S. nu credeam sa regret vreodata ca nu are Trident acces la imed.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests