interviu

ana irina
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Jan 06, 2016 1:00 pm

interviu

Postby ana irina » Mon Jan 11, 2016 11:34 pm

salut! dintre cei care au sustinut pana acum interviuri pe ramurile chirurgicale sau nu neaparat....ati putea sa scrieti ce intrebari ati primit la interviu...intrebari mai mult sau mai putin comune...multumesc! :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: interviu

Postby Chingachgook » Tue Jan 12, 2016 12:48 pm

ce ai facut pana acum, cum de ai ales chirurgie, cum de ai ales clinica lor.medicina nu prea intreaba.
e mult mai important sa vada ce personalitate ai decat ce stii, astea se invata.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ana irina
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Jan 06, 2016 1:00 pm

Re: interviu

Postby ana irina » Tue Jan 12, 2016 4:28 pm

multumesc!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: interviu

Postby Chingachgook » Tue Jan 12, 2016 4:49 pm

in ce land te duci la interviu?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: interviu

Postby peyton » Tue Jan 12, 2016 6:05 pm

Chestii de luat in considerare:
- 3 calitati ale tale
- 3 defecte ale tale
- relatia cu fostul sef
- de ce vrei sa iti schimbi locul de munca
- atitudinea ta fata de contestarea superiorilor sau a unor reguli.
- impartirea timpului intre familie si munca.

ana irina
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Jan 06, 2016 1:00 pm

Re: interviu

Postby ana irina » Thu Jan 14, 2016 7:34 pm

mersi peyton!

in baden merg.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: interviu

Postby Iepurita » Mon Jan 18, 2016 2:49 pm

Vezi ce spui la defecte, nu te apuci s ainiri ce stiu eu :)) incearca sa gasesti ceva care sa se incadreze de fapt la lucruri pozitive.
Si spune/ne cum a fost, ca sa stiu si eu la ce sa ma astept :)) Bafta!
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: interviu

Postby peyton » Mon Jan 18, 2016 3:39 pm

Da, defecte de genul "pun munca pe primul loc si uit de viata mea personala" sau "am asteptari mari de la oamenii cu care lucrez".

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: interviu

Postby Chingachgook » Mon Jan 18, 2016 4:17 pm

pe mine daca ma intreaba acum unul la interviu 3 defecte ma ridic si plec. asta e intrebare de angajat secretara in cubicle.
pe de alta parte inteleg ca la primul job nu prea iti permiti sa ai principii (am trecut si eu prin asta si stiu)

oricum nu am auzit prea des de astfel de intrebari la interviurile pentru medici. noua nu ni prea se aplica ce scrie in cartile alea despre pregatirea unui interviu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: interviu

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 18, 2016 4:52 pm

bine ca nu m-am angajat pe baza de interviu, ca inca imi cautam de lucru in astia 3 ani, la ce ma pricep sa zic.
Iepurila, da tu pleci de la spitalul tau?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: interviu

Postby Iepurita » Tue Jan 19, 2016 4:16 pm

Cand am facut pregatirea pt interviu s-a insistat mult pe intrebarile de grnul asta. De ce Germania, de ce specialitatea X, spitalul respectiv, ce calitati si defecte avem, ce asteptari, unde te vezi in x ani, de ce sa te angajeze samd.
Nu am avut decat un interviu si ala in Ro, cand stiam germana de A2 dar s-a bucurat atunci neamtul ca am stiut de spitalul lor si ca am vizitat siteul lor.


Andy, da, mi-a zis seful ca daca vreau cariera tre sa plec. Nu stiu ce vreau asa ca mai stau 2 ani, fac unul cadou ca nu imi va fi recunoscut. Dar se merita :)))))
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests