alocatii copii

roxy85
Posts: 1
Joined: Tue Sep 28, 2010 2:10 pm

alocatii copii

Postby roxy85 » Thu Aug 06, 2015 4:47 pm

Pentru cei care au venit impreuna cu copiii in Germania exista posibilitatea sa primeasca de la statul German alocatiile si pentru anii cand locuiau in Romania. Sotul meu lucreaza ca si consilier financiar in Paderborn si poate sa-i ajute pe cei interesati sa obtina acesti bani. Pentru mai multe detalii puteti sa-l contactati prin email: iurie_ro@yahoo.com

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: alocatii copii

Postby Iepurita » Thu Aug 06, 2015 9:01 pm

nu prea inteleg de ce s-ar face asa ceva...
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: alocatii copii

Postby Chingachgook » Fri Aug 07, 2015 4:02 am

Se cheama contabilitate creativa si daca se prinde statul german iti ia banii inapoi, iti da amenda si daca ai noroc si niste parnaie
Doamna ne spameaza cu alt scop. Te duci pentru chestia asta (ca pare atractiva) si apoi te agatza cu altele (calcularea impozitului, credite etc)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests