lucrari de diploma

alexamed
Posts: 1
Joined: Mon Feb 24, 2014 12:30 am

Re: lucrari de diploma

Postby alexamed » Mon Feb 24, 2014 12:33 am

Buna!imi puteti spune va rog ce este mai bine de ales pentru LD intre : reumatologie , endocrinologie, pediatrie gomoiu si oftalmologie?Si daca se poate si niste indrumatori?multumesc anticipat!

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby Doddy » Mon Feb 24, 2014 10:25 pm

La LD e important (asta iti spun din experienta) sa iti dea o tema realizabila si sa se ocupe de tine coordonatorul. Mai bine intereseaza-te de coordonatori care se ocupa. Am colegi de ex care au si teme grele si care nici nu prea dau de coordonator, se chinuie mereu, si colegi care au facut / inca fac lucrarea din mers pentru ca sunt ajutati. Incearca sa iti alegi ceva usor, care sa gasesti in carti si in articole, ca sa nu pierzi f mult timp cu ea :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

VSN
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Feb 01, 2013 6:18 pm

Re: lucrari de diploma

Postby VSN » Mon Feb 24, 2014 11:30 pm

Buna!

Ma poate informa si pe mine cinva cum sta treaba cu LD pe medicina legala? Sunt f pasionat de domeniu si as vrea sa-mi fac o lucrare pe bune dar as vrea sa stiu si cum e comisia, eventual daca si cunoasteti cine este un coordonator mai bun... Stie cinva cm este conf Curca?
De asemenea cum este comisia pe nefro?
Multumesc! :)

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Thu Feb 27, 2014 10:33 pm

VSN wrote:Buna!

Ma poate informa si pe mine cinva cum sta treaba cu LD pe medicina legala? Sunt f pasionat de domeniu si as vrea sa-mi fac o lucrare pe bune dar as vrea sa stiu si cum e comisia, eventual daca si cunoasteti cine este un coordonator mai bun... Stie cinva cm este conf Curca?
De asemenea cum este comisia pe nefro?
Multumesc! :)

s-a luat numa 10 anu trecut. vorbeste cu dr sorin hostiuc, sigur o sa te indrume si apoi o sa te bata la cap pana iese mai mult ca perfect :P
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

VSN
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Feb 01, 2013 6:18 pm

Re: lucrari de diploma

Postby VSN » Sat Mar 01, 2014 4:04 pm

[/quote] s-a luat numa 10 anu trecut. vorbeste cu dr sorin hostiuc, sigur o sa te indrume si apoi o sa te bata la cap pana iese mai mult ca perfect :P[/quote]

Asta-i o veste f buna, multumesc!! :D
Am insa o mica nelamurire: eu sunt acum in anul 4 si as dori ca pana la sfarsitul anului 5 sa termin LD, mai ales ca si stiu tema pe care vreau s-o abordez. Semestrul acesta voi incepe optionalul de bioetica pe care-l voi face cu conf. Curca. Daca dr Hostiuc este mai dedicat muncii cu studentii dekt dr Curca atunci cum pot face ca sa-l abordez? Ma duc pur si simplu la IML si il caut? Mi se pare asa o lume inchisa si nu stiu de unde sa incep cautarea. Sau poate ca ar fi mai bine sa ii caut adresa de e-mail si sa ii scriu direct?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Sat Mar 01, 2014 6:39 pm

te duci pur si simplu si il cauti :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby Riley » Mon Mar 03, 2014 4:28 pm

Poti sa ii cauti adresa de mail, eu asa am facut si a raspuns foarte prompt. Succes!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

VSN
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Feb 01, 2013 6:18 pm

Re: lucrari de diploma

Postby VSN » Tue Mar 11, 2014 3:20 pm

dr.tm wrote:te duci pur si simplu si il cauti :)



Riley wrote: Poti sa ii cauti adresa de mail, eu asa am facut si a raspuns foarte prompt. Succes!


Va multumesc ptr sfaturi si urare! :) :D

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby Doddy » Tue Mar 11, 2014 8:19 pm

Cel mai bine te duci intr-o dimineata si-i cauti, intreaba la secretariat (cum intri pe dreapta) cum dai de ei. Daca nu dai de dr. Hostiuc sau nu poate sa te ajute poti incereca la dr. Perde Filip, e si el foarte de treaba... "mai marii" catedrei (Curca, Popescu), sunt si ei de treaba, dar sunt mai ocupati, deci mai bine incerci la Hostiuc sau la Perde.
Oricum ei asa toti sunt de treaba si domeniul e foarte interesant, pacat insa ca e cam inchis, avand in vedere ca in fiecare an se dau 1, maxim 2 posturi pentru fiecare centru universitar, si astea la cate un serviciu judetean de ML. Fara post nu merita sa iei legala la rezi ca risti ff mult cand termini sa nu ai unde sa muncesti, posturile se iau cu note mari, iar conditiile de lucru din unele judete nu sunt ca in Buc (am auzit ca unele nu au lab de anatomie patol sau de toxicologie, basca citisem un articol cum ca vreo cateva nu au nici macar sala de autopsie proprie sau autovehicule si multe autopsii le fac unde gasesc cadavrul... iti dai seama). E pacat ca domeniul e f interesant (eu abia acum dupa ce am facut stagiul mi-am dat seama cat de mult imi place), dar foarte greu de patruns.

In fine, bafta cu ld, e bine ca o faci din timp, si poate pana la tine se mai schimba lucrurile.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

GossipGirl
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu Apr 24, 2008 10:22 pm

Re: lucrari de diploma

Postby GossipGirl » Sun Mar 16, 2014 3:04 am

Hello, as vrea sa va intreb cum sa incep, eu vreau sa fac LD pe dermato la colentina dar nu cunosc pe nimeni, doar am auzit de dna prof Simionescu ca este f buna, cum sa procedez? Sa ma duc direct la dansa sau sa caut un as univ dragut si dispus sa ma indrume si eventual sa vorbeasca cu dansa?? Am inteles ca trebuie sa fie conf sau prof coordonatorul pt licenta. Imi puteti recomanda pe cineva de treaba?Si credeti ca mai gasesc loc acum? Sunt anul 5 :( la noi in serie nu s-a apucat nimeni (sau cel putin asa zic :) ) merci mult si spor la invatat/treaba/copy-paste etc :-D

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Sun Mar 16, 2014 11:34 am

GossipGirl wrote:Hello, as vrea sa va intreb cum sa incep, eu vreau sa fac LD pe dermato la colentina dar nu cunosc pe nimeni, doar am auzit de dna prof Simionescu ca este f buna, cum sa procedez? Sa ma duc direct la dansa sau sa caut un as univ dragut si dispus sa ma indrume si eventual sa vorbeasca cu dansa?? Am inteles ca trebuie sa fie conf sau prof coordonatorul pt licenta. Imi puteti recomanda pe cineva de treaba?Si credeti ca mai gasesc loc acum? Sunt anul 5 :( la noi in serie nu s-a apucat nimeni (sau cel putin asa zic :) ) merci mult si spor la invatat/treaba/copy-paste etc :-D

poti merge la prof tiplica. o sa ti dea el o tema si lucrezi direct cu dansul. :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Sun Mar 16, 2014 11:36 am

alexamed wrote:Buna!imi puteti spune va rog ce este mai bine de ales pentru LD intre : reumatologie , endocrinologie, pediatrie gomoiu si oftalmologie?Si daca se poate si niste indrumatori?multumesc anticipat!


la reumato a fost ok comisia anul trecut, cu note doar de 10. acum 2 ani au fost si note de 8,9. deci..depinde cine e in comisie. poti merge sa vb cu dr. baicus de la colentina sau cu dr. ionescu de la sf maria.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby Doddy » Mon Mar 17, 2014 9:26 pm

La diabet / endocrine cum a fost comisia (pentru lucrarile pe diabet) ?

Si la ortopedie?

Intreb pentru doua "surse" :))
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

GossipGirl
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu Apr 24, 2008 10:22 pm

Re: lucrari de diploma

Postby GossipGirl » Tue Mar 18, 2014 7:21 pm

dr.tm wrote:
GossipGirl wrote:Hello, as vrea sa va intreb cum sa incep, eu vreau sa fac LD pe dermato la colentina dar nu cunosc pe nimeni, doar am auzit de dna prof Simionescu ca este f buna, cum sa procedez? Sa ma duc direct la dansa sau sa caut un as univ dragut si dispus sa ma indrume si eventual sa vorbeasca cu dansa?? Am inteles ca trebuie sa fie conf sau prof coordonatorul pt licenta. Imi puteti recomanda pe cineva de treaba?Si credeti ca mai gasesc loc acum? Sunt anul 5 :( la noi in serie nu s-a apucat nimeni (sau cel putin asa zic :) ) merci mult si spor la invatat/treaba/copy-paste etc :-D

poti merge la prof tiplica. o sa ti dea el o tema si lucrezi direct cu dansul. :)


Merci! :allright: e o singura comisie la dermato?

namelache
junior
junior
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 8:42 pm

Re: lucrari de diploma

Postby namelache » Tue Mar 18, 2014 9:17 pm

Se folosesc programe pentru verificarea autenticitatii LD (de ex, SafeAssign)?

„În cazul în care procentul este mai mare sau egal decât 40%, dar și în celelalte cazuri, profesorul va accesa raportul pentru a studia sursele de copiere a textului din lucrare.”
nu înțeleg ce înseamna aceste procente

si aici „În cazul în care procentul de copiere este de 100% și la referințe apare o singură referință, profesorul va investiga cine este autorul lucrării din care s-a plagiat. În cazul în care nu are acces la acea lucrare va apela la Departamentul e-Learning pentru investigații suplimentare.” vrea să spună că nu a pus ghilimele???

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Wed Apr 09, 2014 10:59 pm

namelache wrote:Se folosesc programe pentru verificarea autenticitatii LD (de ex, SafeAssign)?

„În cazul în care procentul este mai mare sau egal decât 40%, dar și în celelalte cazuri, profesorul va accesa raportul pentru a studia sursele de copiere a textului din lucrare.”
nu înțeleg ce înseamna aceste procente

si aici „În cazul în care procentul de copiere este de 100% și la referințe apare o singură referință, profesorul va investiga cine este autorul lucrării din care s-a plagiat. În cazul în care nu are acces la acea lucrare va apela la Departamentul e-Learning pentru investigații suplimentare.” vrea să spună că nu a pus ghilimele???


la legala am inteles ca ar avea un program de genu' asta
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Wed Apr 09, 2014 11:01 pm

GossipGirl wrote:
dr.tm wrote:
GossipGirl wrote:Hello, as vrea sa va intreb cum sa incep, eu vreau sa fac LD pe dermato la colentina dar nu cunosc pe nimeni, doar am auzit de dna prof Simionescu ca este f buna, cum sa procedez? Sa ma duc direct la dansa sau sa caut un as univ dragut si dispus sa ma indrume si eventual sa vorbeasca cu dansa?? Am inteles ca trebuie sa fie conf sau prof coordonatorul pt licenta. Imi puteti recomanda pe cineva de treaba?Si credeti ca mai gasesc loc acum? Sunt anul 5 :( la noi in serie nu s-a apucat nimeni (sau cel putin asa zic :) ) merci mult si spor la invatat/treaba/copy-paste etc :-D

poti merge la prof tiplica. o sa ti dea el o tema si lucrezi direct cu dansul. :)


Merci! :allright: e o singura comisie la dermato?

DA. e o singura comisie. si tiplica si simionescu sunt membrii. practic dermatologia de la colentina se uneste cu cea de la elias :P
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

AnaMaria1390
Posts: 1
Joined: Thu Apr 10, 2014 2:46 pm

Re: lucrari de diploma

Postby AnaMaria1390 » Thu Apr 10, 2014 2:48 pm

Buna! Poate sa imi ofere cineva cateva detalii si indrumari despre LD pe Ginecologie?
Sunt anul 5 si inca nu am facut acest stagiu...
Multumesc :)

andymed
Posts: 1
Joined: Thu Apr 10, 2014 9:23 pm

Re: lucrari de diploma

Postby andymed » Thu Apr 10, 2014 9:25 pm

Buna!Imi poate recomanda cineva un asistent bun pentru LD pe oftalmologie si cateva informatii eventual despre comisie?Multumesc

namelache
junior
junior
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 8:42 pm

Re: lucrari de diploma

Postby namelache » Fri Apr 11, 2014 1:21 am

dr.tm wrote:
namelache wrote:Se folosesc programe pentru verificarea autenticitatii LD (de ex, SafeAssign)?

„În cazul în care procentul este mai mare sau egal decât 40%, dar și în celelalte cazuri, profesorul va accesa raportul pentru a studia sursele de copiere a textului din lucrare.”
nu înțeleg ce înseamna aceste procente

si aici „În cazul în care procentul de copiere este de 100% și la referințe apare o singură referință, profesorul va investiga cine este autorul lucrării din care s-a plagiat. În cazul în care nu are acces la acea lucrare va apela la Departamentul e-Learning pentru investigații suplimentare.” vrea să spună că nu a pus ghilimele???


la legala am inteles ca ar avea un program de genu' asta


Multumesc de raspuns!

mihap
Posts: 2
Joined: Wed Apr 30, 2014 11:46 pm

Re: lucrari de diploma

Postby mihap » Wed Apr 30, 2014 11:49 pm

Buna!Imi puteti spune cum este comisia la chirurgie?Am vazut ca anul trecut au fost 2.Exista vreo diferenta de atitudine intre cele 2?Multumesc!

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Tue May 13, 2014 6:19 pm

mihap wrote:Buna!Imi puteti spune cum este comisia la chirurgie?Am vazut ca anul trecut au fost 2.Exista vreo diferenta de atitudine intre cele 2?Multumesc!


cea de la suub a fost ff ok. au pus cateva intrebari, numai note de 10.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
santa_sangre
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Jan 13, 2009 11:05 am

Re: lucrari de diploma

Postby santa_sangre » Tue Jul 08, 2014 11:50 am

Este o alegere buna sa fac LD pe pediatrie sau neuropediatrie la Gomoiu?
Do you think i have God complex? I am God!

dreamerN
Posts: 3
Joined: Mon Sep 23, 2013 1:40 pm

Re: lucrari de diploma

Postby dreamerN » Wed Jul 09, 2014 5:30 pm

Buna!
Stie cineva daca se mai poate modifica titlul lucrarii de licenta daca o faci cu acelasi indrumator, la aceeasi materie? Adica se mai pot adauga cuvinte la titlul?
Multumesc!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: lucrari de diploma

Postby Chingachgook » Thu Jul 10, 2014 9:30 am

adauga un subtitlu.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ex_nunc
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Jan 29, 2009 7:48 pm

Re: lucrari de diploma

Postby ex_nunc » Tue Jul 15, 2014 7:40 pm

A facut cineva LD cu dr Ileana Constantinescu? imunologia transplantului? puteti sa imi spuneti daca e ok/ se ocupa?

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: lucrari de diploma

Postby roxitzu » Sun Jul 20, 2014 2:32 am

Buna! Sunt anul 4 si as vrea sa incep cate putin de pe acum cu LD. Am cam citit ce s a scris pe forum si oscilez intre reumato si ginecologie. Ce indrumatori mi ati recomanda? Dr. Florin Anca la gineco cum este ?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby Doddy » Mon Jul 21, 2014 11:25 pm

Buna!
Tu acum termini anul 4, sau treci in anul 4. Daca de-abia treci in el, mai asteapta un an, nu are sens sa te apuci de acum.
Daca treci in anul 5, atunci e ok, nu iti pot spune care e mai ok intre gineco si reumato, dar iti dau un sfat care dupa mine e mai important decat toate... Indiferent pe ce iei lucrarea, cauta-ti un indrumator care sa mai fi facut lucrari de licenta pana acum cu studentii, si care sa se ocupe de tine. Nu iti pot descrie nervii colegilor mei ca "nu le raspunde proful la mail de 3 saptamani" si alte astfel de situatii. Apoi, dupa ce ai gasit indrumator, alege-ti o tema usurica, comuna, cu o patologie care exista. Nu-ti lua cine stie boala rara, despre care nu prea sunt cazuri, si care are foarte putine date in literatura. Nu are rost sa te chinui. I-ati ceva pentru care ai pacienti cu care poti lucra (sau care au fise suficiente in arhiva spitalului), si despre care gasesti date in literatura / articole etc. Este foarte important, iti scuteste mult timp, licenta nu e chiar atat de big deal pe cat ti se pare. Si e ok sa faci in ceva in ce ti-ai dori sa faci... sau ce ai vrea sa vezi cum e... Eu mi-am ales licenta din comoditate si acum imi doresc sa urmez specializarea respectiva, desi inainte nu prea voiam sa aud de ea ;).

Bafta! :D
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: lucrari de diploma

Postby dr.tm » Tue Jul 22, 2014 7:26 pm

roxitzu wrote:Buna! Sunt anul 4 si as vrea sa incep cate putin de pe acum cu LD. Am cam citit ce s a scris pe forum si oscilez intre reumato si ginecologie. Ce indrumatori mi ati recomanda? Dr. Florin Anca la gineco cum este ?

Anca e super om. O alegere f buna !
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

leonardooo
Posts: 1
Joined: Tue Aug 05, 2014 1:13 am

Re: lucrari de diploma

Postby leonardooo » Wed Aug 06, 2014 1:58 pm

Salut tuturor, am si eu nevoie de ajutor.. este cineva care si-a facut lucrarea de diploma pe chirurgie plastica sau ma poate ajuta cineva cu idei de teme pentru o lucrare de diploma pentru chirurgie plastica?astept raspuns,va multumesc anticipat.

rosey
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Jul 25, 2014 12:50 am

Re: lucrari de diploma

Postby rosey » Wed Aug 06, 2014 2:02 pm

leonardooo wrote:Salut tuturor, am si eu nevoie de ajutor.. este cineva care si-a facut lucrarea de diploma pe chirurgie plastica sau ma poate ajuta cineva cu idei de teme pentru o lucrare de diploma pentru chirurgie plastica?astept raspuns,va multumesc anticipat.


Daca tu nu stii sa propui o tema, iti poate indica indrumatorul/coordonatorul.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: lucrari de diploma

Postby Jerome » Wed Aug 06, 2014 6:45 pm

...sau poate nu ti-ai ales bine domeniul.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: lucrari de diploma

Postby mihai_525 » Wed Aug 06, 2014 8:00 pm

anastomoze si microanastomoze vasculonervoase in amputatia de membru superior la om
reconstructia peniana in sectiunea cvasicompleta de penis
reconstructia sanului postmastectomie utilizand lambou musculocutanat si proteza
transplantul facial
tehnici de abord chirurgical al tumorilor benigne de parti moi de mari si foarte mari dimensiuni

si lista ar putea continua, astea sunt cazurile care l-au facut cunoscut si foarte cunoscut pe domnul profesor lascar
ca idee, intra pe pubmed si da un search cu ioan lascar care este nr1 in who's who in plastic surgery in romania (sau oricine te intereseaza, for that matter)
vezi ce articole are si care sunt cele mai citate
alea ras-ras-f pardon citate inseamna ca pe patologia respectiva are cea mai mare experienta adica numar de cazuri

iti fixezi o tema, cauti condicile, foile, iti scoti cazurile (20,30 pana in 100 in general)
si iti faci teza
partea generala cu introducere, importanta problemei, up-to-date in problema
si partea speciala, cu cazurile, ipoteza de lucru, material si metoda si concluzii care sa zica ca ce tare e tehnica chirurgicala respectiva, etc
nu o sa ti-o faci cu lascar, o sa ti-o faci cu cineva din clinica lui

succes!

p.s. nu sunt chirurg plastician sunt rezident de chirurgie generala, eventual sa posteze un coleg de pe plastica care se pricepe mai bine
nu o nimeni in drum ca jeromekjerome care habar nu are pe ce lume se afla alo aici planeta pamant catre jeromekjerome ROFL
mda
America first

rosey
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Jul 25, 2014 12:50 am

Re: lucrari de diploma

Postby rosey » Wed Aug 06, 2014 8:25 pm

Licenta nu se face cu o tema aleasa dupa net, cu dr. Lascar sigur nu.

Jerome are dreptate, daca nu stii sa propui nici macar o tema, este evident ca nu ai citit nimic din acest domeniu.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: lucrari de diploma

Postby mihai_525 » Wed Aug 06, 2014 8:32 pm

este Prof dr Lascar
esti foarte agresiva sper sa se ia masuri in cazul tau
vai de mine dragi colegi
poate vrei sa public pm pe care mi le-ai trimis
dati-i ban
afara!
America first

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: lucrari de diploma

Postby mihai_525 » Wed Aug 06, 2014 8:33 pm

de unde ai iesit si tu nu stiu
dupa net
America first

rosey
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Jul 25, 2014 12:50 am

Re: lucrari de diploma

Postby rosey » Wed Aug 06, 2014 8:35 pm

daca ti se pare normal sa indici teme precise deja folosite, ok.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: lucrari de diploma

Postby mihai_525 » Wed Aug 06, 2014 8:40 pm

daca ti se pare normal sa nu iei ban ok atunci
mie insa mi se pare normal
ban
1 luna cel putin
pana vin eu din vacanta si ma dedic stiintei si nu mai intru pe imed sa vad cum se lafaie in posturi toate agresivele fara cunostinte elementare de alfabet al limbii romane

dar spune-ne te rog draga catastrofa
ce legatura ai tu cu medicina?
America first

rosey
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Jul 25, 2014 12:50 am

Re: lucrari de diploma

Postby rosey » Wed Aug 06, 2014 8:45 pm

:hammer:

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: lucrari de diploma

Postby mihai_525 » Wed Aug 06, 2014 8:49 pm

haha foarte amuzant
America first


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests