Ajutor cu licenta! URGENT!

Random_user
Posts: 2
Joined: Mon Aug 07, 2017 5:41 pm

Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby Random_user » Mon Aug 07, 2017 5:49 pm

Salutari!

Am nevoie de ajutor in legatura cu o situatie mai particulara. Anul acesta, ni s-a cerut de 2 ori sa depunem niste cereri la secretariat in care trebuia sa trecem si titlul lucrarii noastre de licenta. Al meu are ceva mai multe cuvinte si este posibil sa il fi trecut diferit in respectivele cereri. Problema este acum ca nu stiu care din respectivele cereri va fi folosita pentru inregistrarea oficiala in examenul de licenta si nu stiu ce varianta de titlu sa folosesc pentru teza propriu-zisa, pe care as fi dorit sa o trag la imprimanta saptamana asta.

Stie cineva ce implicatii ar exista in cazul asta si cum as putea sa rezolv situatia? Unde ma pot duce sa verific? Au mai existat astfel de cazuri?

Va multumesc!

Edit: Bucuresti, Medicina Generala
Last edited by Random_user on Mon Aug 07, 2017 5:58 pm, edited 2 times in total.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby mihai_525 » Mon Aug 07, 2017 5:50 pm

licentele nu se printeaza la editura umf din curte?
sau nu esti din bucuresti?
America first

Random_user
Posts: 2
Joined: Mon Aug 07, 2017 5:41 pm

Re: Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby Random_user » Mon Aug 07, 2017 5:57 pm

Nu e problema de printat. Stiu ca se face la editura umf. Problema mea este ca e posibil sa fi scris 2 titluri diferite pe 2 cereri depuse la secretariat, iar una din aceste cereri (cea care ma intereseaza pe mine) va fi folosita pentru inscrierea oficiala la examenul de licenta. Momentan nu stiu daca titlul tezei scrise de mine, inca neprintata, corespunde cu cel de pe cererea corecta, pentru ca eu nu mai am respectivele cereri, sunt deja depuse de luni bune.
Last edited by Random_user on Mon Aug 07, 2017 6:05 pm, edited 1 time in total.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby mihai_525 » Mon Aug 07, 2017 6:01 pm

in bucuresti asa e
https://umfcd.ro/news/anunt-referitor-l ... ol-davila/
cat despre titlu nu are importanta f mare, doar la doctorat e putin mai reglementata chestia
ca veni vorba, imediat cum ai adeverinta de ansolvire nu mai astepta diploma si cauta un prof de care ti-a placut si inscrie-te la doctorat.
America first

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby andy gavrilescu » Mon Aug 07, 2017 6:25 pm

vad ca schimbi discursul, pana acum ziceai ca imediat dupa absolvire sa plece in SUA. acum ii pui sa faca doctorat. care e planul tau?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby mihai_525 » Mon Aug 07, 2017 6:34 pm

m-a enervat scârba de kooksee ca a zis ca in romania e rau si saracie asa ca mi-am propus sa fac primul milion in tara ca sa ii arat eu lui.
dupa aia o sa plec.
jesus christ in pana mea tu asa crezi ca se invata 3400 de pag pentru step 1 ??
si nici nu pay attention, imediat dupa absolvire pleci doar daca ai dat deja step 1 si 2 dar pana mea daca traiesti in fundul gorjului macar deschide si tu internetul CITESTE INFORMEAZA-TE
in pana mea
America first

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Ajutor cu licenta! URGENT!

Postby mihai_525 » Mon Aug 07, 2017 6:41 pm

asa deci pt random_user doar pe diploma de doctor scrie pe spate titlul tezei, pe diploma de licenta nu scrie decat ce note o sa iei la examen.
dar eu nu va, inteleg totusi la acest moment teza de licenta trebuia sa fie gata din anul 5 si focusul trebuia sa fie pe examenul de rezidentiat sau dupa caz pe step 3/interviuri us/casatoria cu un us citizen, eu asa consider ca ar fi normal pt un tanar cu viziune.
America first


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests