Lucrare de diploma

Medicul
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2014 6:00 pm

Lucrare de diploma

Postby Medicul » Fri Nov 21, 2014 6:07 pm

Buna! Sunt in anul 5 si tot ma gândesc unde sa fac lucrarea de diploma.
Sunt interesata in chirurgie pediatrica, pediatrie sau endocrinologie, poate cineva sa imi ofere vreun sfat? Sau cum sunt comisiile? Oricine contribuție ar fi apreciat. Si la pedi e mai bine la Grigore alexandrescu sau la spitalul Marie Curie?

Multumesc mult! :D

Medicul
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2014 6:00 pm

Re: Lucrare de diploma

Postby Medicul » Fri Nov 21, 2014 8:39 pm

Va rog frumossssss :'(

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Lucrare de diploma

Postby Chingachgook » Fri Nov 21, 2014 10:47 pm

sunt o gramada de topicuri la anii mai mici in care sunt intrebari
raspunde intai pe acolo, ajuta cu ceva, si pe urma vino si cere.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Medicul
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2014 6:00 pm

Re: Lucrare de diploma

Postby Medicul » Fri Nov 21, 2014 11:30 pm

Merci pt sfat dar deja m-am uitat in detaliu la topicurile din anii trecuți.
Ce am înțeles eu este ca la chir ped ar fi relativ lejer (grigore alexandrescu?) iar alții spun ca la Marie Curie ar fi ceva mai dur, ceva mai mult de muncit pentru a lua o nota gen"10". Nu este aceeași comisie pt ambele spitale???
Si am înțeles ca, la endo la Elias ar fi relativ lejer, iar alții spun ca comisia la endo ar fi mai strict, comparabil cu cea de la cardio. Deci cum este de fapt?!?!??
As aprecia orice sfat sau informație mai recenta, (nu tocmai din 2008), având in vedere ca lucrurile se schimba mereu.
Orice ajutor ar fi de mare folos!!!!!!! :)

Medicul
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2014 6:00 pm

Re: Lucrare de diploma

Postby Medicul » Sat Nov 22, 2014 12:03 am

Si între pedi (medical) sau pedi (chirurgical) este vreo diferența? Diferă comisiile? Sau dificultatea e același? Sunt un pic confusa.

Orice fel de ajutor e bine venit!!!!!!!!!!!!!! :)

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Lucrare de diploma

Postby Doddy » Mon Nov 24, 2014 4:17 pm

Comisia de endocrine a fost foarte foarte ok anul asta. Au fost numai note de 10, inclusiv la lucrari care nu meritau 10. Au fost foarte permisivi si degajati, nu au pus intrebari incuietoare, nu au certat pe nimeni... singurele intrebari sau comentarii erau legate strict de studiul din lucrare. E comisie comuna endocrine cu diabet, deci sunt foarte multe lucrari la ei.
Singura chestie e ca, in comparatie cu alte specializari, la endocrine / diabet trebuie sa-ti muncesti lucrarea (nu merge deja luata de undeva sau facuta la repezeala, dar de asta oricum se ocupa indrumatorul). In final dna. Fica (sefa de comisie) a spus ca chiar daca nu a iesit perfect la toti lucrarea, s-a vazut ca am muncit la ele.
Este o optiune buna endocrine / diabet pentru licenta, si sincer nu cred ca are importanta la ce spital / centru faci, important e sa ai un indrumator care sa se ocupe.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

Medicul
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2014 6:00 pm

Re: Lucrare de diploma

Postby Medicul » Mon Nov 24, 2014 10:11 pm

Hey Doddy,
multumesc multtt de tot pentru informatia impartasita!!!!! Aproape ca m-ai convins sa fac lucrarea de licenta la endo!!! mi-a placut la endo foarte mult anul asta si sunt dispusa sa muncesc din greu la ea, ma bucur sa aud ca totul a decurs bine anul asta:D sa speram ca ramane asa! Unde a fost anul asta prezentarea, la parhon sau la elias? si cine a fost indrumatorul tau, daca imi permiti sa te intreb:D

merci din nou :D :allright:


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests