Chirurgie Pediatrica

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Chirurgie Pediatrica

Postby Dmndash » Tue Nov 27, 2012 5:47 pm

Pentru Marie Curie/Budimex sunt de ajuns cursurile sau am nevoie sa invat si din carte(pentru o nota cat mai mare poate chiar si 10 :D )? Stiu ca umbla grile pe net, dar cativa din alte serii au nimerit grile necunoscute :lol: .
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby Cactus » Tue Nov 27, 2012 8:01 pm

Dmndash wrote:Pentru Marie Curie/Budimex sunt de ajuns cursurile sau am nevoie sa invat si din carte(pentru o nota cat mai mare poate chiar si 10 :D )? Stiu ca umbla grile pe net, dar cativa din alte serii au nimerit grile necunoscute :lol: .

da umbla grilele pe net, dar nu toate. invata ce e in cursuri, nu te baga prin alte carti ca e inutil. 100% vei avea si grile din materie nepredata, grile care nu sunt pe net. asa e in fiecare an si sunt aceleasi grile an de an. Nu sta fix in fata pt ca se poate comunica. Asa era acum 2 ani, sunt convinsa ca domnu' dr burnei n-a schimbat nimic.

User avatar
razvv
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:19 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby razvv » Wed Nov 28, 2012 3:05 am

Nu citi din carti ca e INUTIL! :lol: Buna asta... Ba mai mult, nu te aseza in fata ca sa poti comunica! :(

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby Cactus » Wed Nov 28, 2012 11:42 am

razvv wrote:Nu citi din carti ca e INUTIL! :lol: Buna asta... Ba mai mult, nu te aseza in fata ca sa poti comunica! :(

calmeaza-te. e un examen cretin si care nu iti evalueaza nimic. daca era un examen serios, corect, dat din materia predata, intelegeam. este inutil sa citesti din alte carti pt examenul asta pt ca nu te ajuta la nimic. sigur, daca te pasioneaza, citesti cat vrei tu, dar nu trebuie sa explic eu asta.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby dr.tm » Wed Nov 28, 2012 5:55 pm

Dmndash wrote:Pentru Marie Curie/Budimex sunt de ajuns cursurile sau am nevoie sa invat si din carte(pentru o nota cat mai mare poate chiar si 10 :D )? Stiu ca umbla grile pe net, dar cativa din alte serii au nimerit grile necunoscute :lol: .


din ce stiu eu, s-au schimbat grilele acum 2 ani. daca le-a postat cineva intre timp, pe undeva, norocul vostru :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby Dmndash » Tue Dec 11, 2012 8:55 pm

nu te-am ascultat. M-am apucat constiincioasa sa invat din cursuri, sa parcurg toata programa + toate cursurile chiar si cele nepredate.....si dintr-o carte...ca sa ma trezesc ca grilele nu se "pupa" in totalitate cu nimic. O frectie de stagiu in final :lol:
mersi de sfaturi oricum, sa fie invatatura de minte pentru cei care vor face stagiu pe viitor :lol:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby choux » Sat Dec 15, 2012 6:02 pm

a terminat vreo serie din anul acesta chir. pediatrica la grigore alexandrescu? daca da, imi poate spune titlurile cursurilor? multumesc anticipat

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby choux » Tue Dec 18, 2012 1:03 pm

nimeni? :(

tudorel
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Fri Sep 24, 2010 10:30 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby tudorel » Fri Jan 04, 2013 7:50 pm

salut! are cineva cuma in varianta pdf Pediatric Surgery de Coran ?

Nerdkittyy
Posts: 3
Joined: Sun Dec 21, 2014 10:05 pm

Re: Chirurgie Pediatrica

Postby Nerdkittyy » Sun Dec 21, 2014 10:49 pm

Hello! Poate cineva șa imi ofere vreun sfat pt lucrarea de licenta pe chirurgie pediatrica? Va rog frumos. Multumesc !!!


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests