spitale anul VI

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby doareu_mm » Tue Jan 05, 2010 1:38 pm

E foarte greu. Mi-a zis azi proful ca cine nu a dat pe stagiu nu trece sigur examenul!
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: spitale anul VI

Postby Enemy » Tue Jan 05, 2010 3:45 pm

asa zice in fiecare an:)

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: spitale anul VI

Postby Doktorita » Wed Jan 06, 2010 5:22 pm

Este serie care face acum acolo??? Ciudat n-am vazut pe nimeni pe sectii :D

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby doareu_mm » Wed Jan 06, 2010 7:28 pm

Zau?!? Lasa ca noi am vazut niste papagali care veneau in fiecare dimineatza.
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

drel
senior
senior
Posts: 121
Joined: Tue Apr 22, 2008 10:01 pm

Re: spitale anul VI

Postby drel » Fri Jan 08, 2010 12:12 pm

Ina_M wrote:stie cineva cate ceva de stagiul de gineco de la cantacuzino?
cursurile de la urgente - floreasca exista in format electronic? m-ar interesa in special primele 2 la care nu am ajuns

Stagiul e destul de ok, acum depinde si de asistent, e bine sa fiti destui la cursuri, noi ne roteam astfel din 40 in serie sa fin mereu cam 25 prezenti, ca daca ne vedea prea putini ne facea crize ''doana'' profesor, am avut colegi pe care i-a amanat cu examenul din cauza absentelor, noi ne semnam si intre noi cand puteam. Cursurile sunt destul de bune, foarte stufoase si obositoare cele ale d-nei prof.

Doktorita wrote:Ai inceput gineco la Cantacuzino?...imi poti spune te rog daca ai observat cum sunt tratati rezidentii?...ii vedeti facand ceva practic pe acolo?...Merci frumos si bafta:)


Si aici depinde cred de rezidentul cui esti, ca doamna profesor am vazut-o destul de critica si cu rezidentii, ca pe noi ne facea direct praf cu teoriile cand o apuca,dar am ramas cu impresia ca rezidentii erau stimulati sa faca treaba, pareau bine pregatiti, acuma am zis ca asa am ramas eu impresia, nu-ti pot spune 100 la 100 ca asa e, oricum bafta multa.

drel
senior
senior
Posts: 121
Joined: Tue Apr 22, 2008 10:01 pm

Re: spitale anul VI

Postby drel » Fri Jan 08, 2010 12:15 pm

La Panait Sarbu imi amintesc ca ziceau colegii mei, atunci cand am fost eu anul 6, ca era cel mai leger dintre stagiile de gineco, plus ca aparent erau si niste grile care circulau pe aici, deci ma mir ca intrebi asa speriat. Daca te uiti mai atent in topicul asta cred ca o sa gaseti comentarii despre stagiul asta,dar asta presupune sa citesti tot topicul....

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Sun Jan 10, 2010 1:31 pm

Intrebare: de la gura de metrou de la Titan pana la policlinica Titan e mult de mers? Mai trebuie luat si RATB-ul? Si daca da, ce masina? Sa stiu cum ma organizez maine...

Multumesc anticipat :D
Slowly getting less stupid :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: spitale anul VI

Postby rox » Sun Jan 10, 2010 1:42 pm

pana vine autobuzul ai ajuns pe jos. e o statie, parca.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Sun Jan 10, 2010 1:48 pm

rox wrote:pana vine autobuzul ai ajuns pe jos. e o statie, parca.


Well, autobuzul ala (btw, care?) m-ar fi orientat si intr-o directie pt ca eu practic habar n-am unde tre' sa ajung :)) Oricum, e bine ca e doar o statie. Ma descurc eu cumva.

Multam frumos pt raspuns si pt promptitudine, Rox :D
Week-end placut in continuare!
Slowly getting less stupid :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Sun Jan 10, 2010 2:20 pm

ma abtin cu greu sa nu fac o harta :D

presupun ca vii cu metroul dinspre Unirea sau Dristor. Cobori pe la coada metroului si iesi pe scarile cele mai apropiate. Ajunsa sus traversezi bd Liviu Rebreanu spre dreapta (spre Posta Titan, care de fapt este magazinul Romtelecom acum) si vezi statia de autobuz pe Bd Nicolae Grigorescu. Iei orice autobuz care vine pt 1 statie si vezi peste drum policlinica. Sau poti merge pe jos pe directia autobuzului. Si intreaba cu incredere pe oricine pe strada de Policlinica Titan.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Sun Jan 10, 2010 2:27 pm

Multumesc frumos pt explicatii, b3. Nu te obosi cu harta, sunt o cauza pierduta, m-am uitat deja pe harta si nu ma ajuta ca atare :lol: . Explicatiile insa imi sunt foarte de folos :)

O zi excelenta in continuare!
Slowly getting less stupid :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Sun Jan 10, 2010 2:57 pm

mi-am amintit ca exista asta http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rd3pz7 ... vl=2&sty=b

:D policlinica este mai jos, pe dreapta, in spatele ei este parcul Prisaca Dornei si terenuri de tenis, fotbal..

daca prindeti o zi cu soare, sa va duceti prin parcul IOR, este foarte frumos :) si la curs sa o intrebati pe secretara cand vine prof Restian si sa va duceti la cursurile lui, e un prof old school ;)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Sun Jan 10, 2010 3:11 pm

b3 wrote:mi-am amintit ca exista asta http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rd3pz7 ... vl=2&sty=b

:D policlinica este mai jos, pe dreapta, in spatele ei este parcul Prisaca Dornei si terenuri de tenis, fotbal..

daca prindeti o zi cu soare, sa va duceti prin parcul IOR, este foarte frumos :) si la curs sa o intrebati pe secretara cand vine prof Restian si sa va duceti la cursurile lui, e un prof old school ;)


Moooaaa... in sfarsit o harta pe care sa o inteleg si eu :lol:
Surprinzator, asa imi imaginasem si eu ca este zona, dupa descrierea ta f amanuntita ;)

10x again si pt sfaturi :allright:
Slowly getting less stupid :)

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Re: spitale anul VI

Postby drabducens » Mon Jan 11, 2010 12:52 am

hello. stie cineva cum este dermato la colentina si recuperare la filantropia? Merci

mir08
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jun 25, 2008 7:34 pm

Re: spitale anul VI

Postby mir08 » Mon Jan 11, 2010 3:10 pm

Salut! Cat dureaza epidemiologia la Cantacuzino?
Multumesc!

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Mon Jan 11, 2010 5:13 pm

drabducens wrote:hello. stie cineva cum este dermato la colentina si recuperare la filantropia? Merci


Recuperarea la Filantropia e destul de lejera. Singura problema ar fi ca nu poti avea mai mult de 2 abs nerecuperabile, asa ca va cam trebui sa faci act de prezenta si e destul de obositor sa mai stai de la 2 la 5 (cred ca au fost zile cand am stat si pana la 6) :? .

Acum depinde si cine va tine cursul ... la noi a venit profa Nica (sper sa nu gresesc numele) doar de 2 ori, care are un stil foarte interactiv de predare a cursului (intrebare tintita pt cate o persoana din sala), in urma caruia intr-adevar ramai cu ceva notiuni intelese si fixate, insa este cumplit de obositor sa-ti mentii atentia vie atatea ore... In rest a venit dna dr Murgu care e foarte ok, are cursuri in format ppt pe care le da la sfarsitul stagiului ca sa aveti ce sa cititi pt eaxmen, mai aduce si pacienti in sala de curs si va mai arata astfel cateva cazuri. Prin saloane noi am mers doar de 2 ori - o data cand ni s-a facut prezentarea initiala a sectiei, la inceput, si alta data cand am facut niste anamneze scurte. Cam in asta consta stagiul.

Examenul este grila si notele sunt maxime.

Bafta multa :)
Slowly getting less stupid :)

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Re: spitale anul VI

Postby drabducens » Mon Jan 11, 2010 10:09 pm

multumesc

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby doareu_mm » Tue Jan 12, 2010 1:07 pm

Salut! Stie cineva (sigur stiu mai multi chiar), cum este examenul de URGENTE MEDICALE LA COLTEA???? :shock:
Va multumesc anticipat!

p.s: practicul la gineco la Giulesti nu mi-a placut deloc ! brrr....
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Bogdan_DD » Tue Jan 12, 2010 1:34 pm

doareu_mm wrote:p.s: practicul la gineco la Giulesti nu mi-a placut deloc ! brrr....


detaliaza...

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby doareu_mm » Tue Jan 12, 2010 3:25 pm

Tu stai pe fotoliu si citesti presa iar eu sa dau raportul? Nu te supara dar...
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Tue Jan 12, 2010 4:29 pm

Riley wrote:E ok stagiul si ex de MF. La ex 10 sub de sinteza de genul FR c-v, dispensarizarea gravidei de catre MF, Functiile MF, Rolurile MF, etc.
Rugati proful sa va mai zica subiecte, va spune de obicei.
Niste cursuri am atasat aici:

http://dl.transfer.ro/MEDICINA_FAMILIE-60a35b68b.rar (expira in 10 zile de la data de azi). Dar le poti gasi si pe net dupa!


Riley, mai poti pune inca o data cursurile alea de MF pe transfer.ro? Pleaseee :)

In alta ordine de idei, reiterez si eu intrebarea lui doareu_mm: se indura cineva sa posteze ceva detalii despre examenul de urgente de la Coltea?

Multumesc anticipat :wink:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Tue Jan 12, 2010 5:40 pm

http://dl.transfer.ro/Curs_MF-Transfer_ ... 4cd53a.rar

Cu multa placere! :D
Aici sunt si subiecte posibile (neoficial), cursuri in format word si ppt de anul asta, link catre cartea catedrei.
Nu merita sa mergeti la cursuri, pe unele le aveti deja aici, la celelalte puteti sa faceti cu schimbul :D
Mult succes si bafta!
P.S Daca nu merge linkul sa imi spui, scria pe site ca s-ar putea sa fie probleme la transfer.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Bogdan_DD » Tue Jan 12, 2010 5:54 pm

doareu_mm wrote:...sa dau raportul?...

Gladium reconde !


La Coltea scria cineva pe topicul de "cursuri, grile" la pagina 2 ca nu pica nimeni si s-au dat note peste 8.

Riley wrote:Nu merita sa mergeti la cursuri


Am inteles ca se mai face prezenta :?

In alta ordine de idei cum este dermato la v.i.p.ane cu gipane de la ELIAS?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Tue Jan 12, 2010 6:00 pm

Bogdan_DD wrote:

Riley wrote:Nu merita sa mergeti la cursuri


Am inteles ca se mai face prezenta :?


Da, la noi s-a facut o pseudoprezenta-cred ca de vreo 3 ori a citit catalogul si asta in primele 2 sapt de stagiu-nu s-a tinut cont de ea. Sa vada ca sunteti un numar rezonabil (15-20) si nu mai face prezenta (de-aia am zis sa faceti cu schimbul :D)
;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Tue Jan 12, 2010 6:03 pm

Riley wrote:http://dl.transfer.ro/Curs_MF-Transfer_RO-12Jan-4cd53a.rar

Cu multa placere! :D
Aici sunt si subiecte posibile (neoficial), cursuri in format word si ppt de anul asta, link catre cartea catedrei.
Nu merita sa mergeti la cursuri, pe unele le aveti deja aici, la celelalte puteti sa faceti cu schimbul :D
Mult succes si bafta!
P.S Daca nu merge linkul sa imi spui, scria pe site ca s-ar putea sa fie probleme la transfer.


Mersi fruuumos :) A mers perfect download-ul, n-au fost probleme. Cat despre cursuri, asa avem si noi de gand sa facem cu schimbul dar ramane de vazut cum va fi acceptata initiativa noastra pt ca, asa cum scrie mai sus si Bogdan_DD, se face prezenta si au fost foarte incisivi la inceput de stagiu, cu fel de fel de amenintari printre care si cea cu neintrarea in exam la 3 abs de curs, cica dupa ce ar fi fost calcati pe coada de seria anterioara... acum, nah, cum o fi o fi, eu sper ca asa avertizeaza toate seriile si este doar speech-ul prin care isi fac datoria sa ne anunte urmand ulterior sa mai inchida si ochii. Sper.

Oricum, bafta multa si tie!
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Tue Jan 12, 2010 6:43 pm

anncush wrote:
Riley wrote:http://dl.transfer.ro/Curs_MF-Transfer_RO-12Jan-4cd53a.rar

Cu multa placere! :D
Aici sunt si subiecte posibile (neoficial), cursuri in format word si ppt de anul asta, link catre cartea catedrei.
Nu merita sa mergeti la cursuri, pe unele le aveti deja aici, la celelalte puteti sa faceti cu schimbul :D
Mult succes si bafta!
P.S Daca nu merge linkul sa imi spui, scria pe site ca s-ar putea sa fie probleme la transfer.


Mersi fruuumos :) A mers perfect download-ul, n-au fost probleme. Cat despre cursuri, asa avem si noi de gand sa facem cu schimbul dar ramane de vazut cum va fi acceptata initiativa noastra pt ca, asa cum scrie mai sus si Bogdan_DD, se face prezenta si au fost foarte incisivi la inceput de stagiu, cu fel de fel de amenintari printre care si cea cu neintrarea in exam la 3 abs de curs, cica dupa ce ar fi fost calcati pe coada de seria anterioara... acum, nah, cum o fi o fi, eu sper ca asa avertizeaza toate seriile si este doar speech-ul prin care isi fac datoria sa ne anunte urmand ulterior sa mai inchida si ochii. Sper.

Oricum, bafta multa si tie!

Nimic mai adevarat, si noua ne-a tinut acelasi speech. Dar dupa s-a dat pe brazda. Totul e sa nu o enervati prea tare pe secretara! ;) In rest lejereanu, un fel de minivacanta (asta daca nu sunt examene si stagii supraadaugate :( )!.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Tue Jan 12, 2010 7:03 pm

Revin si eu cu cateva intrebari pentru cine a facut psihiatrie. Exista cursuri in format ppt?
Eu fac cu dna dr Trifu, care ne-a facut ieri si azi prezenta la lp. Tine cont de ea? Face prezenta chiar in fiecare zi?
La examen e ok? Exista vreo lista cu subiecte posibile?
Cam multe intrebarfi dar nu am prea vazut discutii despre acest subiect!
Multumesc frumos! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Tue Jan 12, 2010 7:15 pm

Eu doar ce am dat luni examenul la psihiatrie 8) . Iti trimit cursurile pe mail, cu toate ca vi le vor da si voua la sfarsitul cursurilor daca le cereti. Si, da, exista si subiecte posibile (deh, toata materia in speta :P). Despre dr Trifu nush ce sa zic, eu am facut in sectia 3 cu dr Ladea si a fost foarte fain & interesting. Veti face si o saptamana de psihiatria copilului si sfatul meu este sa va duceti si sa vedeti copiii pentru ca e o experienta in adevaratul sens al cuvantului, parerea mea. Chiar a fost un stagiu si interesant si putin solicitant, foate ok per ansamblu :D

Examenul practic este o formalitate, cu toate ca am dat la patul pacientului :). Cat despre examenul scris - 4 subiecte sinteza (3 adult, 1 copil), timp de o ora. Noi am avut sdr de automatism mental, definitia ideii delirante & exemple, halucinatiile psihosenzoriale si tulburarea de opozitie. Supravegherea este ... ultralaxa :P

Bafta multa :allright:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Bogdan_DD » Sun Jan 17, 2010 10:15 am

Bogdan_DD wrote:In alta ordine de idei cum este dermato la v.i.p.ane cu gipane de la ELIAS?
, unde e Conf Dr. GIURCANEANU sef de catedra? Am inteles ca e fosta Dermato III de la Colentina...

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Re: spitale anul VI

Postby alexxxandru » Sun Jan 17, 2010 1:30 pm

Bogdan_DD wrote:
Bogdan_DD wrote:In alta ordine de idei cum este dermato la v.i.p.ane cu gipane de la ELIAS?
, unde e Conf Dr. GIURCANEANU sef de catedra? Am inteles ca e fosta Dermato III de la Colentina...


e ok. examen lejer.

User avatar
er-surgeon
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:53 pm

Re: spitale anul VI

Postby er-surgeon » Sat Jan 23, 2010 2:11 pm

stie cineva cum este examenul de ATI-FLOREASCA ?
:help:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Sat Jan 23, 2010 3:19 pm

grila si destul de grele intrebarile, adica trebuie invatat
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Sat Jan 23, 2010 6:30 pm

Ca tot veni vorba de ATI- examenul in Fundeni-pareri mai "proaspete"?-ultimele informatii sunt de acum cativa ani :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
maalex
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed May 21, 2008 1:49 am

Re: spitale anul VI

Postby maalex » Sat Jan 23, 2010 11:56 pm

Aveti cumva ancarul volumul de obstetrica scanat?

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Sun Jan 24, 2010 3:56 pm

@ Riley - voi sunteti pe cale sa terminati deja stagiul de ATI-Fundeni, sau abia urmeaza sa-l incepeti?

Si inca o intrebare, ca sa imi aduc si eu contributia la lista cu intrebari fara raspuns de mai sus: se mai aude ceva despre minunatele optionale (exceptandu-l pe cel de bioetica despre care stiu ca s-a tinut deja, dar la care n-am fost)? Cand incep? Cat dureaza? Orice info e bine venita :D
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Sun Jan 24, 2010 6:38 pm

Maine dau examenul (asa ca cel mai probabil imi voi rapsunde eu la propria intrebare maine seara :)-cu pareri proaspete).
Optional din cate am inteles e numai medicina fetala la Elias (nu stiu cum il cheama pe prof). Din ce am inteles de la sefa de serie ar incepe in martie (sau oricum in sem 2), sunt cateva cursuri (4 daca nu ma insel dar nu stiu sigur) si ca le-ar tine la o ora imposibila (11:30-12) cand avem evident alte stagii. Te las sa tragi singura concluziile unui nou eveniment semnat marca UMFCD :(. Daca mai are cineva si alte informatii despre acest minunat curs sau altele, please share ;). Oricum cum aflu ceva sigur o sa postez si pe forum :D.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Sun Jan 24, 2010 6:57 pm

la cel de medicina fetala a fost o colega si era foarte multumita.

de ATI la fundeni nu stiu nimic
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Sun Jan 24, 2010 6:58 pm

Riley wrote:Maine dau examenul (asa ca cel mai probabil imi voi rapsunde eu la propria intrebare maine seara :)-cu pareri proaspete).

Bafta multa, in cazul asta ! :allright:
Sa vii cu vesti proaspete despre examen & stagiu (si noi tot in Fundeni urmeaza sa facem, de aici interesul meu :green: )

Riley wrote:Optional din cate am inteles e numai medicina fetala [...] Te las sa tragi singura concluziile unui nou eveniment semnat marca UMFCD :(


Pfuuua ... Concluziile mele sunt incredibil de suculente :devil: , tinand cont ca eu am facut cerere pt neonat si tot auzeam zvonuri ca e posibil totusi sa nu se tina, ca s-ar face doar med fetala pana la urma, in fine, vad ca pe masura ce se apropie debutul optionalelor par a se adeveri si zvonurile :x Astept totusi si varianta oficioasa a informatiilor despre optionale ca sa ma oftic cum se cuvine :hate:

Mersi de reply. Bafta maine!
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Sun Jan 24, 2010 7:19 pm

b3 wrote:la cel de medicina fetala a fost o colega si era foarte multumita.

Asa sa fie! :)
@Anncush: multumesc frumos, sa fie si revin maine cu detalii ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Mon Jan 25, 2010 7:29 pm

A fost foarte ok la ATI.
Stagiul si cursurile ok (adica lp nu prea am facut, am mers o data pe sectie), iar la curs am mers de cateva ori. Oricum gasesti toata informatia in carte.
Grilele sunt medii ca dificultate,copmplement multiplu negrupat dar cu punctaj intermediar, unele f simple, mai sunt si cateva mai de detaliu. Supravegherea mai mult decat laxa :D. Bafta si sa nu fie un stres ATI-ul ;).
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests