chirurgie carol davila

adina2941
Posts: 2
Joined: Sat Jul 02, 2011 1:23 pm

chirurgie carol davila

Postby adina2941 » Thu Sep 29, 2011 1:15 pm

nu am vazut pe nicaieri impresii stagiu chirurgie- carol davila...ne poate ajuta cineva? multumesc anticipat!

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: chirurgie carol davila

Postby Lysthenon » Thu Sep 29, 2011 1:35 pm

adina2941 wrote:nu am vazut pe nicaieri impresii stagiu chirurgie- carol davila...ne poate ajuta cineva? multumesc anticipat!

Esti anul 5?De anul asta s-a introdus chirurgia ca stagiu in spitalul davila, ca inlocuitor al chirurgiei in pantelimon.

adina2941
Posts: 2
Joined: Sat Jul 02, 2011 1:23 pm

Re: chirurgie carol davila

Postby adina2941 » Thu Sep 29, 2011 1:50 pm

da, sunt anul 5...sa inteleg ca nu a mai facut nimeni acolo ? ....sper sa nu avem parte de surprize neplacute...

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: chirurgie carol davila

Postby Lysthenon » Thu Sep 29, 2011 5:29 pm

adina2941 wrote:da, sunt anul 5...sa inteleg ca nu a mai facut nimeni acolo ? ....sper sa nu avem parte de surprize neplacute...

Noi sa fim sanatosi.

dyana88ro
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Oct 21, 2007 7:33 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: chirurgie carol davila

Postby dyana88ro » Thu Sep 29, 2011 9:31 pm

Lysthenon wrote:
adina2941 wrote:da, sunt anul 5...sa inteleg ca nu a mai facut nimeni acolo ? ....sper sa nu avem parte de surprize neplacute...

Noi sa fim sanatosi.



De luni se deschide sectia de Chirurgie de la C.Davila. Totul e nou- chiar e superb- dar sper sa se poata intra si in sali. Asistentii sunt cei de la Sf.Pantelimon- si nu stiu mare lucru despre ei. Trebuie sa cauti detalii despre Chirurgia de la Sf.Pantelimon- pt ca sunt toti asistentii univ. de acolo- doar ca acum lucreaza la Davila.

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: chirurgie carol davila

Postby Lysthenon » Fri Sep 30, 2011 7:00 am

Asa e.Cand am facut chirurgia la pantelimon se vorbea despre mutarea asta.Uitasem.Eu am avut o parere foarte proasta despre chirurgia cu cei din pantelimon.Si nu numai eu.Nu prea iti arata nimeni nimic pe acolo doar asa daca iti arunca o vorba peste umar.Grilele de examen sunt mai mult decat oribile.Formulare ciudata, raspunsuri si mai ciudate, notele nu mai zic...

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: chirurgie carol davila

Postby deena01 » Sat Oct 01, 2011 10:08 am

Lysthenon wrote:Asa e.Cand am facut chirurgia la pantelimon se vorbea despre mutarea asta.Uitasem.Eu am avut o parere foarte proasta despre chirurgia cu cei din pantelimon.Si nu numai eu.Nu prea iti arata nimeni nimic pe acolo doar asa daca iti arunca o vorba peste umar.Grilele de examen sunt mai mult decat oribile.Formulare ciudata, raspunsuri si mai ciudate, notele nu mai zic...


Si eu sunt de aceeasi parere. Poate se va schimba modul de evaluare. :)
Lucrarile, la Pantelimon cel putin, au fost corectate de asistentul grupei asa ca notele au fost in consecinta. :roll: Incercati sa faceti impresie buna. (dr. Balalau si dr. Constantin dau note mari, dr. Strambu la noi a picat toata grupa, dr. ,cat de cat ok, dar da maxim 8)
Bafta multa!
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

studentalamedicina
Posts: 4
Joined: Wed Oct 26, 2011 9:26 am

Re: chirurgie carol davila

Postby studentalamedicina » Thu Oct 27, 2011 7:46 pm

despre Dr Bratucu puteti sa spuneti ceva? sau Dr Iorga? Ei corecteaza?

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: chirurgie carol davila

Postby Lysthenon » Fri Oct 28, 2011 6:43 pm

studentalamedicina wrote:despre Dr Bratucu puteti sa spuneti ceva? sau Dr Iorga? Ei corecteaza?

Faci cu dr Iorga?

crazy neverland
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Sep 01, 2011 9:53 pm

Re: chirurgie carol davila

Postby crazy neverland » Sun Feb 19, 2012 7:46 pm

a facut cineva chirurgie la agrippa ionescu? m-ar interesa date legate de examenul practic si de dificultatea subiectelor grila...

User avatar
Virgin.Black
junior
junior
Posts: 79
Joined: Sun Sep 14, 2008 10:09 am
Contact:

Re: chirurgie carol davila

Postby Virgin.Black » Sat Sep 22, 2012 8:58 pm

daca a facut cineva chirurgia la carol davila, rog sa lase cateva impresii despre stagiu :)
You know, we're living in a SOCIETY!!!

Snoopy13
Posts: 2
Joined: Thu Sep 26, 2013 11:38 am

Re: chirurgie carol davila

Postby Snoopy13 » Thu Sep 26, 2013 12:41 pm

Chirurgia la Carol Davila in anul 5 a fost unul dintre stagiile despre care poti spune ca la final a fost ok. Spitalul arata foarte bine, salile de operatie super ok, colectivul profesoral foarte de treaba, prietenosi si de gasca... insa, la stagiu nu veti vedea mare lucru..patologia in sine nu e spectaculoasa. Grupa mea,cel putin, a cam sprijinit peretii. Va sfatuiesc sa mergeti in sala de operatii, va fi singurul lucru cu care veti ramane... La stagiu am facut cu dr. Iorga si cu minunata lui sotie (care btw e foarte idioata :D ), insa el e un om de nota 10, foarte accesibil pt noi ca studenti, lp-ul era o discutie libera si se desfasura cel mai des in sala de eco sau la colonoscopii. Prezenta tine de fiecare asistent in parte...la noi dr. Iorga nu tinea la prezenta, insa se mai trezea draguta lui sa mai scoata agenda din cand in cand. Oricum, la sfarsit nu a contat la nimic prezenta.
Cursurile in format electronic nu le veti primi, insa exista carte de chirurgie (vol 2 cred), continuare din anul 4. Examenul este grila (cam naspa), insa noi am putut vorbi si notele au fost destul de mari.

User avatar
Atyna
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:28 pm

Re: chirurgie carol davila

Postby Atyna » Sat Apr 19, 2014 7:55 pm

Salut! pentru cei care au facut in anu 5 chirurgia la Carol Davila...exista exemple de grila ceva ? :D
He who has a why to live can bear almost any how.
-Friedrich Nietzsche-

User avatar
Atyna
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:28 pm

Re: chirurgie carol davila

Postby Atyna » Wed Jun 18, 2014 5:54 pm

A dat cineva marire la chirurgie Carol Davila?:D
He who has a why to live can bear almost any how.
-Friedrich Nietzsche-

yvonne
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Jan 11, 2012 10:53 pm

Re: chirurgie carol davila

Postby yvonne » Fri Feb 03, 2017 2:14 am

Bună! A reușit cineva sa intre în posesia unor exemple de grile? Va rooog!


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests