Dermato

zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Dermato

Postby zunthor » Sun Jan 30, 2011 6:06 pm

are cineva detalii despre dermato la elias?

bloodrayne20
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:17 pm
Location: bucharest
Contact:

Re: Dermato

Postby bloodrayne20 » Tue Feb 01, 2011 6:47 pm

Dermato Colentina II

- prof Tiplica
- prezenta zilnica la lp- incepand cu ora 11,se intra in examen cu max 1 absenta nerecuperata
- cursurile se gasesc pe site-ul facultatii
- examenul : - practic - de obicei miercuri - la pacient cu asistentul + o intrebare obligatorie din sifilis si apoi practic cu profu' o poza- dg, modificari histopatologice daca e cazul si tratament
- scris - vineri- 50 de grile - 25 CS si 25 CM grupat, dificultate medie
- note- toata gama, un singur picat
- un stagiu per ansamblu dragutz- adik am avut ce vedea
ana

maryus.iordache.me
Posts: 3
Joined: Sat Jun 18, 2011 12:57 pm

Re: Dermato

Postby maryus.iordache.me » Sat Jun 18, 2011 1:12 pm

Buna Ziua,

As dori sa intreb daca are cineva cursurile in format electronic la Dermatologie, Reumatologie, Ginecologie deoarece voi pleca cu bursa ERASMUS si la intoarcerea din tara voi sustine aceste examene aici, acolo realizand doar cursurile si stagiile.

Ma puteti contacta si la adresa de email.

Va Multumesc
Marius Iordache
maryus_iordache@msn.com

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Dermato

Postby Cactus » Thu Oct 06, 2011 12:03 pm

Cum este Dermato la elias? Mersi anticipat

andreea_2007_med
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Oct 11, 2011 11:11 am

Re: Dermato

Postby andreea_2007_med » Tue Jan 24, 2012 2:14 pm

buna.ce stiti de prof olga simionescu?
cat de mare e problema cu absentele la derma I?

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Dermato

Postby pinkobsession » Tue Jan 24, 2012 2:52 pm

Olga Simionescu nu era la curs la dermato?
La lp depinde cu cine faci la grupa. La unii nu se poate lipsi deloc, la altii e lejer.

andreea_2007_med
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Oct 11, 2011 11:11 am

Re: Dermato

Postby andreea_2007_med » Tue Jan 24, 2012 3:14 pm

pinkobsession wrote:Olga Simionescu nu era la curs la dermato?
La lp depinde cu cine faci la grupa. La unii nu se poate lipsi deloc, la altii e lejer.

dap ,la curs este. la lp fac cu virginia chitu,o tanti micuta ,tunsa scurt.ai idee daca tine cont de abs?

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Dermato

Postby pinkobsession » Tue Jan 24, 2012 3:23 pm

haha, da. e cam singura la care nu poti sa lipsesti. eu am avut 2 absente (dintre care una invoita!!!) si la ultimul lp mi-a zis ca n-am prea venit la stagiu. absentele la ea trebuie recuperate.
la curs e lejer.

andreea_2007_med
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Oct 11, 2011 11:11 am

Re: Dermato

Postby andreea_2007_med » Tue Jan 24, 2012 3:36 pm

pinkobsession wrote:haha, da. e cam singura la care nu poti sa lipsesti. eu am avut 2 absente (dintre care una invoita!!!) si la ultimul lp mi-a zis ca n-am prea venit la stagiu. absentele la ea trebuie recuperate.
la curs e lejer.

:shock:
super.la noi sunt vreo 5 daca nu si mai multi care au minim 3 abs.pe mine ma int doar sa ne bage in exam,sper sa nu faca vreo ,, aroganta,,.mersi mult pt rasp.

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Dermato

Postby pinkobsession » Tue Jan 24, 2012 4:21 pm

daca nu v-a zis nimic... de obicei spunea sau le zicea colegilor sa va transmita

domeafavour
Posts: 2
Joined: Fri Jul 23, 2010 11:13 am

Re: Dermato

Postby domeafavour » Fri Feb 03, 2012 9:26 pm

Profa Simionescu e f draguta.
Examenul destul de lejer. La practic intreaba din pozele pe care de obicei le vedeti la recapitulare, asa ca daca mergi cu o zi inainte sa le vedeti nu o sa aveti probleme. Examenul scris este grila(ce-i drept are o metoda speciala-grile proiectate care te zapacesc putin),intrebari de bun simt si notele la final sunt foarte mari. Plus ca, daca nu iei 10 poti sa ceri sa ti se mai puna cateva intebari la finalul examenului si poate mari de la 7-8 la 10:)

andreea_2007_med
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Oct 11, 2011 11:11 am

Re: Dermato

Postby andreea_2007_med » Mon Feb 06, 2012 4:12 pm

domeafavour wrote:Profa Simionescu e f draguta.
Examenul destul de lejer. La practic intreaba din pozele pe care de obicei le vedeti la recapitulare, asa ca daca mergi cu o zi inainte sa le vedeti nu o sa aveti probleme. Examenul scris este grila(ce-i drept are o metoda speciala-grile proiectate care te zapacesc putin),intrebari de bun simt si notele la final sunt foarte mari. Plus ca, daca nu iei 10 poti sa ceri sa ti se mai puna cateva intebari la finalul examenului si poate mari de la 7-8 la 10:)

asa e.am dat si io exam si a fost super ok.10 toti exceptand 2 de 8 si vreo 3 de 9.cu abs nu a fost nici o probl,eu am av 6,altii si mai multe.multam pt rasp

mrs.doktor
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:01 am

Re: Dermato

Postby mrs.doktor » Wed Apr 04, 2012 1:26 am

link-urile pt CURSURI nu mai merg?...am tot incercat, da nimik! voi stiti ceva? merci

yoana
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Sep 10, 2008 7:32 pm

Re: Dermato

Postby yoana » Sat Oct 06, 2012 6:28 pm

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un rook textbook of dermatology format electronic- pleeeeaase! :D

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Dermato

Postby aztecul_dilit » Tue Feb 05, 2013 1:00 am

stie cineva cum este examenul practic cu dr. Anca Teodor la Colentina II?
Thnx!

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Dermato

Postby durere de cap » Tue Feb 05, 2013 10:46 pm

aztecul_dilit wrote:stie cineva cum este examenul practic cu dr. Anca Teodor la Colentina II?
Thnx!


va da cate un pacient caruia tb sa-i scrieti o reteta! atentie mare cum scrieti concentratiile, respectiv compozitia pt creme, unguente. daca nu stiti sa scrieti corect va face de cacao intr-un mod discret,evident, dupa aia va lasa in pace si toata lumea intra la examenul scris (presupunand ca esti la prof.tiplica). in anul VI se roaga profii de studenti sa vina la examen!!

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Dermato

Postby dr.tm » Wed Feb 06, 2013 1:38 pm

durere de cap wrote:
aztecul_dilit wrote:stie cineva cum este examenul practic cu dr. Anca Teodor la Colentina II?
Thnx!


va da cate un pacient caruia tb sa-i scrieti o reteta! atentie mare cum scrieti concentratiile, respectiv compozitia pt creme, unguente. daca nu stiti sa scrieti corect va face de cacao intr-un mod discret,evident, dupa aia va lasa in pace si toata lumea intra la examenul scris (presupunand ca esti la prof.tiplica). in anul VI se roaga profii de studenti sa vina la examen!!


si grila cum e ?
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Dermato

Postby durere de cap » Wed Feb 06, 2013 7:10 pm

dr.tm wrote:
durere de cap wrote:
aztecul_dilit wrote:stie cineva cum este examenul practic cu dr. Anca Teodor la Colentina II?
Thnx!


va da cate un pacient caruia tb sa-i scrieti o reteta! atentie mare cum scrieti concentratiile, respectiv compozitia pt creme, unguente. daca nu stiti sa scrieti corect va face de cacao intr-un mod discret,evident, dupa aia va lasa in pace si toata lumea intra la examenul scris (presupunand ca esti la prof.tiplica). in anul VI se roaga profii de studenti sa vina la examen!!


si grila cum e ?

de dificultate medie. multe intrebari nici nu sunt din cursuri. per ansamblu nu conteaza (pui la nimereala)! note f mari.


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests