Cardiologie

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Cardiologie

Postby aztecul_dilit » Sat Oct 02, 2010 6:49 pm

Stie cineva cum e cardio in Colentina? multam anticipat

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cardiologie

Postby Sz11 » Sat Oct 02, 2010 8:38 pm

e ok..depinde de asistent. Daca ai norocu' sa faci cu dr Mihaela Dobranici (e tipa cu paru cret :) ) sau cu dr adrian Buzea stagiul va fi frumos...altfel.... :?
la cursuri vor veni pe rind, fie profu dr Dan (care e o placere de om),fie asistentii. la inceput se face prezenta la cursuri si e bine sa va duceti.
la stagiu nu se face prezenta decit la inceput dar va vor invata repede numele deci e bine sa nu chiuliti (conteaza la examen prezenta la stagiu!).
examenul e oral cu profu' + asistentii de grupa...fiecare din voi, in ordine alfabetica, va avea cite un subiect. de ex: cei cu numele de fam care incepe cu litera A vor avea un anume caz, si tot asa. cazul respectiv (imaginar sau nu) va fi de genul: anamneza, examen obiectiv, ceva analize, ekg...voi va trebui sa scrieti posibile diagnostice, tratament..si sa raspundeti in scris la alte citeva intrebari pe baza cazului.
de obicei intr-o grupa pica in jur de 3-4 cazuri, destul cit sa va plimbe prin toata materia.
atentie!! cazul respectiv NU il rezolvati cu "liniute", scrieti totul ca si cum ati povesti, ca si "nenea gica de pe strada" (vorba profului) sa priceapa ce ati scris.

all in all stagiu foarte ok, note mari, dar invatati! pt ca profu da mult si cere pe masura

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Cardiologie

Postby aztecul_dilit » Sat Oct 02, 2010 11:48 pm

multumesc de raspuns! :allright:

viomed
junior
junior
Posts: 34
Joined: Fri May 16, 2008 2:58 pm

Re: Cardiologie

Postby viomed » Tue Oct 05, 2010 6:17 pm

dar despre cardio floreasca ce stiti?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby Riley » Tue Oct 05, 2010 7:01 pm

Este fooarte bine (de evitat dr Erena care chiar nu facea NIMIC cu studentii dar oricum restul asistentilor primeau si alti studenti la grupa).
Chiar se face, cursuri foarte bune, up to date, evidence-based, ultimele medicamente, ultimele tendinte. Toti cei care predau la curs au si spirit pedagogic si explica foarte bine (mai ales la aritmii unde e nitel mai greu de inteles dr Balanescu-nota 10).
Se invata dupa cartea profei (am inteles ca acum e o noua editie-eu am avut una rosie se gaseste la editura UMF sau la xerox :D). Cursurile sunt bune dar insuficiente-trebuie aprofundat din carte.
Ireprosabil asistentii (cu exceptia mai sus numita)-noi am avut-o pe dna dr Fruntelata- :allright: explica foarte bine, integreaza informatia cu datele de medicina interna, va ajuta sa invatati cum sa prezentati un caz-nota 10.

In schimb daca se face bine si pretentiile sunt pe masura.
Examenul este greu, se da mai intai lp-ul, fiecare cu cate un pacient si dati fie cu profa fie cu conful Balanescu fie cu conf Bartos. EKG obligatoriu (fie al pacientului fie altul). Este bine sa stii EKG-ul intrucat se pot supara daca nu recunosti ditamai IMA dar pot cere si lucruri de finete. Daca stapanesti materia nu ai cum sa nu faci bine. In cele 8 sapt ai timp sa aprofundezi si EKG-ul si patologiille :allright:
Urmeaza ex grila-el conteaza la nota, cazuri clinice, EKG-uri in cascada si intrebari de teorie. Destul de greu examenul, trebuie invatat bine dar cardiologia este frumoasa si logica si la Floreasca se face foarte bine-din nou de citit din carte pt asta. Se mai poate sopti dar nu va bazati pe asta pt ca nici nu prea ai timp.
Prezenta se face la secretara, se mai poate semna pt altcineva dar oricum asistentii invata repede grupa si observa daca lipseste cineva.
Bafta!!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Cardiologie

Postby Velvet Underground » Wed Oct 06, 2010 7:48 am

Nu face nimeni cardio la Bagdasar? :)
H3h3h3h3 :devil:

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Cardiologie

Postby ionutz_1185 » Wed Oct 06, 2010 12:43 pm

Velvet Underground wrote:Nu face nimeni cardio la Bagdasar? :)
H3h3h3h3 :devil:

eu am facut anul trecut.daca ai nevoie de detalii dai pm

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Cardiologie

Postby Velvet Underground » Wed Oct 06, 2010 2:10 pm

Nu am nevoie de detalii, prefer sa nu-mi mai amintesc :D

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Cardiologie

Postby ionutz_1185 » Wed Oct 06, 2010 5:04 pm

Velvet Underground wrote:Nu am nevoie de detalii, prefer sa nu-mi mai amintesc :D

:))))))) mare senior, mare caracter :mrgreen: :mrgreen:

Johny
Posts: 3
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:17 pm

Re: Cardiologie

Postby Johny » Mon Nov 08, 2010 8:46 pm

ionutz_1185 wrote:
Velvet Underground wrote:Nu face nimeni cardio la Bagdasar? :)
H3h3h3h3 :devil:

eu am facut anul trecut.daca ai nevoie de detalii dai pm


Cum a fost la examen la cardio?Sunt suficiente cursurile?
Te rog sa pui si cursurile daca le ai.

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Cardiologie

Postby ionutz_1185 » Sun Nov 14, 2010 10:56 am

Johny wrote:
ionutz_1185 wrote:
Velvet Underground wrote:Nu face nimeni cardio la Bagdasar? :)
H3h3h3h3 :devil:

eu am facut anul trecut.daca ai nevoie de detalii dai pm


Cum a fost la examen la cardio?Sunt suficiente cursurile?
Te rog sa pui si cursurile daca le ai.

Pff faci la bagdasar?
sunt bunicele cursurile dar sa citesti din cartea lu Sineasca de cardio..
ex.practic ala e buba mare: daca ai "noroc" sa dai cu Prof-a. Sinescu te poti astepta la orice...legat de intrebari...sau orice altceva...pune intrebari in cascada...nu stii tu,raspunde urmatorul si tot asa,
ai un caz clinic care l pregatesti pe sectie.si acolo tragi un plic(ekg+RX+-o anamneza)
e bine sa le stii k lumea,mai ales plicul...
daca nu dai cu Prof. Sinescu ti-a pus Dumnezeu mana in cap...iei nota mare asigurat..atmosfera relaxata
cei drept dureaza mai mult...dar asa e la ambele situatiii

E un examen...daca l dai cu Sineasca...pe care nu mai vrei sa-l dai in viata ta...si de aici intelegi tu multe...
Succes.
P.s: cu cine ai facut la lp? vezi ca unii asistenti te pregatesc spiritual

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Cardiologie

Postby aztecul_dilit » Thu Dec 02, 2010 11:03 pm

Sz11 wrote:e ok..depinde de asistent. Daca ai norocu' sa faci cu dr Mihaela Dobranici (e tipa cu paru cret :) ) sau cu dr adrian Buzea stagiul va fi frumos...altfel.... :?
la cursuri vor veni pe rind, fie profu dr Dan (care e o placere de om),fie asistentii. la inceput se face prezenta la cursuri si e bine sa va duceti.
la stagiu nu se face prezenta decit la inceput dar va vor invata repede numele deci e bine sa nu chiuliti (conteaza la examen prezenta la stagiu!).
examenul e oral cu profu' + asistentii de grupa...fiecare din voi, in ordine alfabetica, va avea cite un subiect. de ex: cei cu numele de fam care incepe cu litera A vor avea un anume caz, si tot asa. cazul respectiv (imaginar sau nu) va fi de genul: anamneza, examen obiectiv, ceva analize, ekg...voi va trebui sa scrieti posibile diagnostice, tratament..si sa raspundeti in scris la alte citeva intrebari pe baza cazului.
de obicei intr-o grupa pica in jur de 3-4 cazuri, destul cit sa va plimbe prin toata materia.
atentie!! cazul respectiv NU il rezolvati cu "liniute", scrieti totul ca si cum ati povesti, ca si "nenea gica de pe strada" (vorba profului) sa priceapa ce ati scris.

all in all stagiu foarte ok, note mari, dar invatati! pt ca profu da mult si cere pe masura




examenul oral e cel final sau cel practic?
exista vreo carte din care se invata sau numai din cursuri?

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: Cardiologie

Postby gea » Fri Dec 03, 2010 5:32 pm

Examenul oral e cel final. E bine sa stiti ce cazuri ati avut in grupa pentru ca nu intreaba pe fiecare doar din cazul lui. O carte a catedrei nu exista, cursurile sunt baza. Succes!

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Cardiologie

Postby aztecul_dilit » Fri Dec 03, 2010 10:34 pm

ok :allright: si examenul practic cum este?daca se da

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: Cardiologie

Postby gea » Sun Dec 05, 2010 10:08 am

Nu exista examen practic la patul pacientului. Examenul practic e de fapt cazul pe care il primiti fiecare si la care o sa aveti mai multe cerinte. In primul rand sa puneti diagnosticul si o sa mai aveti cateva cerinte de genul factori care au condus la patologia respectiva, putina fiziopatologie si la sfarsit tratamentul.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby dr.tm » Sun Dec 05, 2010 5:41 pm

gea wrote:Nu exista examen practic la patul pacientului. Examenul practic e de fapt cazul pe care il primiti fiecare si la care o sa aveti mai multe cerinte. In primul rand sa puneti diagnosticul si o sa mai aveti cateva cerinte de genul factori care au condus la patologia respectiva, putina fiziopatologie si la sfarsit tratamentul.

Multumim pentru raspunsuri :) :allright:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: Cardiologie

Postby gea » Mon Dec 06, 2010 6:30 pm

Cu placere. Bafta!

mihaela.georgiana
Posts: 2
Joined: Mon Dec 13, 2010 4:14 pm

Re: Cardiologie bagdasar

Postby mihaela.georgiana » Mon Dec 13, 2010 4:18 pm

adica nu da toata seria practicul cu sinescu?

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Cardiologie bagdasar

Postby ionutz_1185 » Wed Dec 15, 2010 7:35 am

mihaela.georgiana wrote:adica nu da toata seria practicul cu sinescu?

Exista zile in care nu sta la practic are cate o problema si pleaca si ii lasa pe Dr.Popa si Dr. Ovricenko sau Dr.Calin.
Daca ai norocul asta, examenul e super lejer,intrebari simple la subiect. si note mari
In rest :? :?

mihootza
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Oct 25, 2010 4:05 pm

Re: Cardiologie bagdasar

Postby mihootza » Tue Jan 04, 2011 7:50 pm

ionutz_1185 wrote:
mihaela.georgiana wrote:adica nu da toata seria practicul cu sinescu?

Exista zile in care nu sta la practic are cate o problema si pleaca si ii lasa pe Dr.Popa si Dr. Ovricenko sau Dr.Calin.
Daca ai norocul asta, examenul e super lejer,intrebari simple la subiect. si note mari
In rest :? :?

pffff...nasol...si eu sunt din prima grupa din serie.deci la noi vine sigur sinescu

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Cardiologie

Postby mihai_525 » Tue Jan 04, 2011 7:52 pm

sinescu e o doamna, mie mi-a placut foarte mult de ea.
America first

mihootza
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Oct 25, 2010 4:05 pm

Re: Cardiologie

Postby mihootza » Thu Jan 06, 2011 11:33 am

mihai_525 wrote:sinescu e o doamna, mie mi-a placut foarte mult de ea.

este intr-adevar desteapta si explica la cursuri...dar se zvoneste ca e afurisita la practic...toata seria are oroare sa dea cu ea examenul

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Cardiologie

Postby ionutz_1185 » Thu Jan 06, 2011 5:07 pm

mihootza wrote:
mihai_525 wrote:sinescu e o doamna, mie mi-a placut foarte mult de ea.

este intr-adevar desteapta si explica la cursuri...dar se zvoneste ca e afurisita la practic...toata seria are oroare sa dea cu ea examenul

Bai lasa-ne cu cat de bine explica la cursuri,compara cursurile ei care sunt din cartea catedrei cu cartea Prof.Dorobantu de la Floreasca. Afurisita e mult spus.Dupa un examen practic cu ea, nu ti mai trebuie nimic altceva decat sa ti bagi picioarele.
Nu stiu daca faptul ca nu ai invatat sau nu poti invata are vreo legatura cu ce liceu ai terminat sau daca ai parinti sau cum te au educat ei.Insa pentru unii conteaza.
Eu sunt de parere daca stii iti dau 10 daca nu ai invatat iei 4,pici si dai la toamna dar sa te lase in pace in viata personala.

P.S. Cu riscul de a lua Warm/Suspend,rog pupincuristii, scuzati expresia, sa-si vada de alte "zone aplicabile" si sa posteze doar ce i adevarat.

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Cardiologie

Postby aztecul_dilit » Mon Jan 17, 2011 12:10 am

cum e pana la urma cu proful de cardio de la Colentina, "Gadan", de e asa de strict cu notiunile pe care trebuie sa le invatam, gen fiziopat, anatomie, ekg? nu am nimic impotriva lor, adica "jos palaria" in fata intelectualului din prof, dar e cam fixist. ne-a dat seminar din ekg in care ne-a chemat in fata tuturor si ne-a cam facut "cu ou si cu otet". asa va fi si la examen? mi-e cam teama de outcome-ul lui, adica de note, desi am inteles ca notele sunt mari.

viomed
junior
junior
Posts: 34
Joined: Fri May 16, 2008 2:58 pm

Re: Cardiologie

Postby viomed » Tue Jan 25, 2011 3:42 pm

ceva "ponturi" pentru examenul practic la cardio floreasca? am avut norocul de a extrage ziua 1...inca nu stim cu care dintre cei 3 (prof Dorobantu, conf Balanescu sau dr Ana Fruntelata) vom da.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby Riley » Wed Jan 26, 2011 8:32 am

Hai ca o sa fie ok. Doar sa fiti atenti si sa stiti EKG-ul. Practic va imparte la unul din cei trei (sa nu fi fost asistentul vostru la grupa). La noi a mai fost si dna dr Bartos. Fiecare are pacientul lui, anamneza,examen clinic, EKG, RxCP. Dupa va duceti undeva si va ia pe fiecare la intrebari-prezinta cazul, interpreteaza EKG-ul pacientului (am inteles ca daca EKG-ul nu e cine stie ce atunci va mai da unul). De aici incepe discutia care poate fi despre caz sau poate aluneca si spre alte patologii. E un examen lung dar nu imposibil. Sa nu mergeti foarte stresati, doar sa fiti siguri si sa invatati. O sa va descurcati ;). Bafta multa!
Later edit: cel mai ok este la dna dr Fruntelata ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

viomed
junior
junior
Posts: 34
Joined: Fri May 16, 2008 2:58 pm

Re: Cardiologie

Postby viomed » Sat Jan 29, 2011 7:40 pm

multumesc mult, Riley. sper sa fie ok :)

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby Lysthenon » Thu Jul 14, 2011 7:15 am

Eu am facut cardio la SUUB catedra prof. Cinteza si chiar mi-a placut stagiul.Cursurile sunt bine facute in special cele de EKG tinute de Dr.Siliste(aritmologul spitalului) , un om extraordinar, si daca aveti posibilitatea sa intrati alaturi de el in sala cand monteaza pacemakere o sa aveti ce vedea.La fel si cu angiograful, oamenii de acolo sunt dispusi sa va arate tehnica.La LP am avut asistent pe dr. Florescu Maria care s-a ocupat serios de noi.Aveam fiecare student un pacient la care trebuia sa urmarim evolutia.Am vazut si multa ecocardiografie pentru ca Dr. Florescu avea competenta pe asa ceva.La examenul practic ai un pacient caruia ii faci anamneza si ex.obiectiv, apoi ceri analizele pe care le consideri tu necesare in a stabili un diagnostic, iar apoi ai de recunoscut 2 ekg-uri.examenul teoretic este scris cu 10 subiecte.

viomed
junior
junior
Posts: 34
Joined: Fri May 16, 2008 2:58 pm

Re: Cardiologie

Postby viomed » Wed Aug 24, 2011 10:32 am

salutare! mai vin si eu cu o intrebare: are sens sa incerc o marire la cardio (floreasca)?
am inteles ca vom fi destul de multi si se tinde spre organizarea unui examen grila

User avatar
dana.fatu
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Oct 29, 2008 11:11 pm

Re: Cardiologie

Postby dana.fatu » Sat Sep 03, 2011 4:34 pm

buna!

Am si eu nevoie de un sfat legat de examenul de marire Cardio la Fundeni. A dat cineva? Are rost sa ma duc la marire de la 9 la 10?
Ms anticipat pentru raspuns! :help:

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Cardiologie

Postby Cactus » Mon Sep 05, 2011 4:49 pm

dana.fatu wrote:buna!

Am si eu nevoie de un sfat legat de examenul de marire Cardio la Fundeni. A dat cineva? Are rost sa ma duc la marire de la 9 la 10?
Ms anticipat pentru raspuns! :help:

depinde si cu cine dai marirea. anul trecut au marit si de la 9 la 10 la cei care chiar au invatat de 10. La prof ginghina sunt cele mai mari sanse.

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby deena01 » Tue Sep 13, 2011 9:42 am

In caz ca vrea cineva sa se duca la marire la cardio SUUB:
Examen scris, 10 subiecte foarte asemanatoare cu cele anterioare. In principiu nu se poate vorbi, nu se poate copia. Nu se scade nota. Se mareste (in general) cu 2 puncte. Se ia si 10. Mi s-a parut mai lejera corectarea fata de examenul initial.

Ex de subiecte: Tratament HTA, Tratament/diagnostic TEP, Tratamentul unei stenoze/insuficiente valvulare, Tratament soc cardiogen, Tratament RAA, Fiziopat stenoza de artera renala, Tratament artimie (FIA, FIV, etc), Diagnostic TVP, Tratament insuficienta cardiaca.
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

User avatar
dogtagdesign
Posts: 4
Joined: Tue Sep 20, 2011 8:32 pm
Contact:

Re: Cardiologie

Postby dogtagdesign » Tue Sep 20, 2011 8:53 pm

Lysthenon wrote:Eu am facut cardio la SUUB catedra prof. Cinteza si chiar mi-a placut stagiul..La LP am avut asistent pe dr. Florescu Maria care s-a ocupat serios de noi.Aveam fiecare student un pacient la care trebuia sa urmarim evolutia.Am vazut si multa ecocardiografie pentru ca Dr. Florescu avea competenta pe asa ceva.

Recomand cu incredere pe dr. Florescu Maria. Am fost pe mana ei ca pacient internat in SUUB si am avut ocazia sa fac o ecografie transesofagiana cu un grup de studenti, foarte explicita, nu se grabeste si este o persoana foarte amabila . In SUUB la cardio studentii primesc in grupuri mici unul sau mai multi pacienti la care le urmaresc evolutia, stau de vorba cu pacientii si incearca sa stabileasca diagnostice . Diagnosticul din SUUB ulterior a fost confirmat de alti 2 medici, am fost operat la Fundeni si recuperarea decurge bine.

User avatar
Virgin.Black
junior
junior
Posts: 79
Joined: Sun Sep 14, 2008 10:09 am
Contact:

Re: Cardiologie

Postby Virgin.Black » Thu Sep 22, 2011 7:34 am

A facut cineva cardio la elias? Si daca da, ar putea sa impartaseasca niste impresii? :?
You know, we're living in a SOCIETY!!!

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby deena01 » Thu Sep 22, 2011 10:13 am

Virgin.Black wrote:A facut cineva cardio la elias? Si daca da, ar putea sa impartaseasca niste impresii? :?


In urma cu doi ani cand eram anul IV cardio la Elias s-a dovedit a fi cardio la SUUB (Vinereanu&Cinteza) pe motiv ca suntem serie mare si nu au loc pentru noi. :lol: Asa ca fiti pregatiti pentru orice. ;)
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

barbiedoll25
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Feb 04, 2008 9:32 pm

Re: Cardiologie

Postby barbiedoll25 » Mon Sep 26, 2011 12:48 pm

Si nu putem afla dinainte daca chiar facem acolo sau nu? :roll:

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Cardiologie

Postby deena01 » Tue Sep 27, 2011 3:31 pm

barbiedoll25 wrote:Si nu putem afla dinainte daca chiar facem acolo sau nu? :roll:


Noi am aflat vineri, inainte sa incepem stagiul. :))
Puteti intreba secretara de an daca anul trecut a facut cineva cardio acolo (pana in urma cu 2 ani nu a facut nimeni, din cate stiu eu).
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Cardiologie

Postby De3a » Fri Sep 30, 2011 11:31 am

despre cardio la fundeni poate sa ne impartaseasca cineva idei? ( in special ce asistenti sunt buni)

User avatar
dana.fatu
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Oct 29, 2008 11:11 pm

Re: Cardiologie

Postby dana.fatu » Fri Sep 30, 2011 12:59 pm

De3a wrote:despre cardio la fundeni poate sa ne impartaseasca cineva idei? ( in special ce asistenti sunt buni)


Eu am facut cu dr Calin Andreea si a fost f ok. Si sotul ei este de treaba, chiar mi-a imprumutat o carte de cardio. Popescu insista mult pe eco cu studentii lui si da note mici la practic celor care pica cu el. Ei sunt pe etajul 5. pe etajul7 nu prea se face treaba, dar trebuie sa fi prezent ca sa semnezi condica.
Bafta

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Cardiologie

Postby De3a » Mon Oct 03, 2011 6:05 am

stie cineva cum e dr. Carmen Beleadan la cardio fundeni?


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests