Respirator/Pneumo

Proteus
Posts: 2
Joined: Wed Mar 23, 2011 11:14 am

Re: Respirator/Pneumo

Postby Proteus » Wed Mar 23, 2011 9:00 pm

Merci mult.

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Lysthenon » Thu Jul 14, 2011 6:58 am

Stagiul si examenul respirator sp. Panduri ( prof.Nanea)
stagiul este lejer (cel putin la noi..pentru ca erau ocupati cu mutatul din caritas in panduri), examenul practic se da cu conferentiarii iar ex teoretic este oral si se da cu profesorul Nanea, 10 subiecte, din abces pulmonar, TEP, pneumonii, insuf. respiratorie, pleurezii, tumori..

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Respirator/Pneumo

Postby aztecul_dilit » Tue Jul 19, 2011 1:58 pm

marirea la andronescu in suub e ok sau nu prea?stiu ca a mai scris lumea pe aici, dar poate sunt si impresii mai recente.TIA!

dyana88ro
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Oct 21, 2007 7:33 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Respirator/Pneumo

Postby dyana88ro » Thu Jul 28, 2011 1:09 pm

Marire la pneumo la Vinereanu? Grila/scris? Exista sanse reale de marire?:))

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby deena01 » Tue Sep 13, 2011 10:10 am

dyana88ro wrote:Marire la pneumo la Vinereanu? Grila/scris? Exista sanse reale de marire?:))


E ok la marire la pneumo la SUUB. E scris, 10 subiecte. Ca la examenul initial. Se da in sala de raport de la etajul 10. Se mai poate comunica. E mai lejer fata de cardio. Eu am luat cu 3 puncte mai mult. :d Am un coleg care a luat cu 4. Asa ca se poate. Corectarea e foaaarte lejera.

Ex de subiecte: tratament pneumonie (oricare. nu se cer doze), TNM cancer pulmonar (trebuie stiut asa, in mare), diagnostic pleurezia TBC, diagnostic pleurezia neoplazica, tratament criza astm bronsic, manifestari clinice in sarcoidoza.
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

zukunft24
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Aug 29, 2010 5:12 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby zukunft24 » Wed Sep 21, 2011 4:53 pm

Greetings people! Imi poate spune cineva va rog cum este stagiul de respirator la fundeni ?

crazy neverland
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Sep 01, 2011 9:53 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby crazy neverland » Sat Nov 12, 2011 12:25 am

Salutare! Eu fac stagiul de respirator la colentina, avem examen peste o saptamana si am cautat prin sutele de pagini de pe forum o informatie legata de acest exam si nu am gasit nimic. A facut cineva acolo?? Se dau grile cu cazuri clinice sau din teorie? Cum este practicul? Trebuie sa inveti pe branci ca sa treci examenul? Oamenii sunt cat de cat de treaba sau balauri? La stagiu a fost chiar lejer dar tare mi-e sa nu ne dea in cap la grile si la practic,baicus mi s-a parut tare de tot. E primul exam din anul 4 si orice informatie ar fi folositoare si daca are cineva exemple de grile, do not hesistate please! Mii de multumiri si plecaciuni anticipate

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby gea » Sun Nov 13, 2011 9:54 am

Examenul practic se da cu alt asistent, nu cu cel din timpul stagiului. Pe noi ne-a dus la o pacienta si am vorbit toti cu ea. Apoi vine asistentul si intreaba pe fiecare cate ceva in legatura cu acel caz. In general e ok la exam practic si se dau note mari. La exam mare se dau grile. La noi au fost cam grele, dar notele surprinzator de mari. Probabil se face curba lui Gauss. Bafta!

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby De3a » Thu Jan 12, 2012 7:18 pm

hey..imi poate spune si mie cineva cum e examenul la resp la SUUB etaj 10? si ce carti recomandati ptr invatat? ms

dyana88ro
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Oct 21, 2007 7:33 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Respirator/Pneumo

Postby dyana88ro » Fri Jan 13, 2012 1:36 am

De3a wrote:hey..imi poate spune si mie cineva cum e examenul la resp la SUUB etaj 10? si ce carti recomandati ptr invatat? ms



Examenul- dubios:) 10 subiecte de redactat...corectate nu am idee cum...note de toate tipurile- la marire se mareste- dar tot 10 subiecte de redactat sunt...
Carti- poate pneumologia de Miron Bogdan, dar invata tot ce se poate din cursuri- cartea sa fie doar pt ce e predat rau rau rau:)

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby deena01 » Fri Jan 13, 2012 7:20 pm

dyana88ro wrote:
De3a wrote:hey..imi poate spune si mie cineva cum e examenul la resp la SUUB etaj 10? si ce carti recomandati ptr invatat? ms



Examenul- dubios:) 10 subiecte de redactat...corectate nu am idee cum...note de toate tipurile- la marire se mareste- dar tot 10 subiecte de redactat sunt...
Carti- poate pneumologia de Miron Bogdan, dar invata tot ce se poate din cursuri- cartea sa fie doar pt ce e predat rau rau rau:)


Cand am dat eu nu a fost deloc dubios. A fost chair foarte ok. :) Invata din cursuri. Sunt suficiente. Exact de acolo vor fi si subiectele. Mai sus am scris niste subiecte. Multa bafta!
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby De3a » Sat Jan 14, 2012 2:26 pm

pai si daca nu am acele cursuri? am fost de cateva ori la curs dar era imposibil de scris ceva si nici nu ne dau cursurile. oare daca inv din cartea aia a lu andronescu ?? :roll:

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby deena01 » Sat Jan 14, 2012 2:32 pm

Le ceri colegilor.
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby De3a » Sat Jan 21, 2012 4:49 pm

si la practic cum e?:-S conteaza la ceva? profa noatra a venit de 2 ori :-S si am vazut un singur caz cu patologie respiratorie

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby deena01 » Sat Jan 21, 2012 6:29 pm

De3a wrote:si la practic cum e?:-S conteaza la ceva? profa noatra a venit de 2 ori :-S si am vazut un singur caz cu patologie respiratorie


Nici noi nu am vazut mai multe. :roll: La examenul practic va repartizeaza cate 2 sau 3 studenti la un asistent. Eu si un coleg am fost la o doamna doctor (Siliste ??). A fost lejer. Pentru ca nu prea aveau pacienti cu patologie respiratorie ne-a adus o radiografie si am discutat. Nota nu conteaza la nimic.

Pentru examenul scris sa stii bine tratamentul pneumoniilor si cancerul. Va fi sigur cate un subiect din fiecare.
Alte subiecte: sidromul de vena cava superioara, tratament criza de astm, tratament cord pulmonar cronic.
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby De3a » Sat Jan 21, 2012 7:07 pm

ms mult:*

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby De3a » Wed Feb 01, 2012 7:00 pm

deena...la resp s-a dat si din cursu cu explorari functionale?

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby deena01 » Thu Feb 02, 2012 1:46 am

De3a wrote:deena...la resp s-a dat si din cursu cu explorari functionale?


Imi pare rau, dar nu-mi mai amintesc sigur. Am avut un subiect ... cu ceva modificari in BPOC, parca. :?
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

bimbambum
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Mar 23, 2011 3:51 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby bimbambum » Tue Sep 25, 2012 10:28 pm

hello! stie careva cum e stagiul de respirator la FLOREASCA? care sunt asistentii ok? ms :)

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby madaaa » Mon Oct 01, 2012 7:01 pm

Salut! Stiti cum e respirator la SUUB etajul 12 cu prof. Carmen Fierbinteanu si lp cu Corina Pop?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby dr.tm » Mon Oct 01, 2012 9:25 pm

madaaa wrote:Salut! Stiti cum e respirator la SUUB etajul 12 cu prof. Carmen Fierbinteanu si lp cu Corina Pop?

Pai nu prea e respirator. O sa vezi mai mult cazuri de digestiv. Rar mai apare pe sectie o pneumonie, daca ai noroc vezi si o toracocenteza, poate si cateva cazuri de neo pulmonar. La examen, note destul de mici. atentie, se si pica !
Last edited by dr.tm on Mon Oct 01, 2012 9:28 pm, edited 1 time in total.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

ioanai
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Jan 09, 2012 9:55 am

Re: Respirator/Pneumo

Postby ioanai » Mon Oct 01, 2012 9:27 pm

Foarte ok, doamna dr. Pop nu o sa aiba foarte mult timp de voi, dar o sa inveti foarte multe de la rezidentele dumneaei, asta daca va si intereseaza. Iar examenul a fost scris, dar am auzit ca de anul asta o sa se schimbe. note mari daca inveti.

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Doddy » Mon Oct 01, 2012 10:18 pm

madaaa wrote:Salut! Stiti cum e respirator la SUUB etajul 12 cu prof. Carmen Fierbinteanu si lp cu Corina Pop?

E cam naspa sincer. A fost cel mai plictisitor si prost facut stagiu din anul 4 pt noi.
La LP sunt vreo 2 profe care se ocupa (printre care si rezidenta dnei Pop), si dl. Busegeanu mai face ceva cu studentii (e cel care face primele cursuri); in rest liniste si pace, nu face nimeni nimic.
Cursurile sunt extrem de plictisitoare, dar macar vi le da pe stick. Pentru examen trebuie sa inveti cursurile, ppt-urile adica, insa "par coeur", inclusiv tabelele cu scoruri, valori ca poate sa dea si din ele. Subiectele intr-adevar sunt greute, insa sunt toate din cursuri. Vezi ca da si din ultimele cursuri si de obicei da chestii la care nu te astepti... dar daca stii ppt-urile bine si scrii ca in ele iei 10 fara probleme... noi n-am avut nimic din tratament la examen, dar nu poti conta pe asta.
Prezenta la noi se facea inainte de curs, pe la 11:00... dar unii asist faceau prezenta si dimineata... daca vezi ca nu se face si nu faceti nimic... intelegi tu.
Notele de la TBC si de la Med Muncii nu conteaza deloc, dar nu te primeste in examen daca nu promovezi lucrarile (la TBC se pune problema de asa ceva).

E pacat ca incepi anul 4 cu acest stagiu, fiindca sincer, din tot ce am facut pana acum, a fost cel mai slab din toate punctele de vedere.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby madaaa » Thu Oct 04, 2012 7:50 pm

Mersi pt raspuns!
Mda, noi cica o sa dam examenul doar oral si sincer, m-a cam speriat cu cerintele pe care le are.
Sper sa supravietuim :(

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Doddy » Sat Oct 06, 2012 10:01 pm

madaaa wrote:Mersi pt raspuns!
Mda, noi cica o sa dam examenul doar oral si sincer, m-a cam speriat cu cerintele pe care le are.
Sper sa supravietuim :(

Ah, se zvonea de anul trecut ca va fi oral... de fapt, si noua ne zisese la inceput ca dam oral, dar in final a ramas scris.
Incearca sa inveti ppt-urile ei si aia e, mai mult de atat nu cred ca cere. Nu le lasa pe toate pe ultima saptamana, ca n-ai timp, pneumo e ok (comparativ cu cardio cel putin), insa sunt multe notiuni pe care daca le inveti intr-un timp prea scurt ajungi sa le incurci ;)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby madaaa » Sun Oct 07, 2012 8:02 pm

Doddy wrote:
madaaa wrote:Mersi pt raspuns!
Mda, noi cica o sa dam examenul doar oral si sincer, m-a cam speriat cu cerintele pe care le are.
Sper sa supravietuim :(

Ah, se zvonea de anul trecut ca va fi oral... de fapt, si noua ne zisese la inceput ca dam oral, dar in final a ramas scris.
Incearca sa inveti ppt-urile ei si aia e, mai mult de atat nu cred ca cere. Nu le lasa pe toate pe ultima saptamana, ca n-ai timp, pneumo e ok (comparativ cu cardio cel putin), insa sunt multe notiuni pe care daca le inveti intr-un timp prea scurt ajungi sa le incurci ;)


Da, din fericire, ne tot bate rezidenta la cap sa invatam si deci invatam :)). Mersi mult pt raspuns! :allright:

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Doddy » Mon Oct 08, 2012 9:58 pm

madaaa wrote:
Doddy wrote:
madaaa wrote:Mersi pt raspuns!
Mda, noi cica o sa dam examenul doar oral si sincer, m-a cam speriat cu cerintele pe care le are.
Sper sa supravietuim :(

Ah, se zvonea de anul trecut ca va fi oral... de fapt, si noua ne zisese la inceput ca dam oral, dar in final a ramas scris.
Incearca sa inveti ppt-urile ei si aia e, mai mult de atat nu cred ca cere. Nu le lasa pe toate pe ultima saptamana, ca n-ai timp, pneumo e ok (comparativ cu cardio cel putin), insa sunt multe notiuni pe care daca le inveti intr-un timp prea scurt ajungi sa le incurci ;)


Da, din fericire, ne tot bate rezidenta la cap sa invatam si deci invatam :)). Mersi mult pt raspuns! :allright:

Daca rezidenta profei e o tipa Petruta, atunci du-te la stagiu cat de mult poti, ca chiar se ocupa, inveti fff multe de la ea. Am mai "aterizat" si eu de vreo 2x pe la ea si explica super, ii punea pe studenti sa faca manevre... eu am avut o profa care nu venea mai deloc pe la noi, iar cand o prindeam ne expedia rapid la un pacient dupa care se facea nevazuta. Eu am prins stagiul 'taman cand erau zapezile alea interminabile, asa ca pe la jumatate somnul a cam invins prezenta la stagiu.
Si app, vezi ca Petruta, pe cat pare de dragutza, pe atat e de exigenta, cei care au facut cu ea au dat LP-ul cu ea si i-a cam frecat, iar la examenul scris ea era cam singura care facea politie si nu ne lasa sa vb (mai era o profa, dar mai temperata), in timp ce restul stateau la taclale si nici nu ne observau (a venit la supraveghere toata catedra in amfiteatrul ala mic, 3 parca, unde se face engleza, din facultate :lol: )
Dar ai mare noroc daca o ai pe Petruta, ca chiar o sa inveti multe cu ea ;)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
freaky_criss
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:04 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby freaky_criss » Thu Oct 11, 2012 7:52 pm

are cumva cineva grile tbc Marius Nasta(ex filaret) :D

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby madaaa » Fri Oct 12, 2012 7:38 pm

Daca rezidenta profei e o tipa Petruta, atunci du-te la stagiu cat de mult poti, ca chiar se ocupa, inveti fff multe de la ea. Am mai "aterizat" si eu de vreo 2x pe la ea si explica super, ii punea pe studenti sa faca manevre... eu am avut o profa care nu venea mai deloc pe la noi, iar cand o prindeam ne expedia rapid la un pacient dupa care se facea nevazuta. Eu am prins stagiul 'taman cand erau zapezile alea interminabile, asa ca pe la jumatate somnul a cam invins prezenta la stagiu.
Si app, vezi ca Petruta, pe cat pare de dragutza, pe atat e de exigenta, cei care au facut cu ea au dat LP-ul cu ea si i-a cam frecat, iar la examenul scris ea era cam singura care facea politie si nu ne lasa sa vb (mai era o profa, dar mai temperata), in timp ce restul stateau la taclale si nici nu ne observau (a venit la supraveghere toata catedra in amfiteatrul ala mic, 3 parca, unde se face engleza, din facultate :lol: )
Dar ai mare noroc daca o ai pe Petruta, ca chiar o sa inveti multe cu ea ;)[/quote]


Da, cu Petruta facem si in sfarsit facem si noi semiologia pe care nu am facut-o la pantelimon :D. Din pacate am inteles ca examenul o sa fie oral cu conferentiara si asta ma cam ingrijoreaza pe mine. Ce carti ne-ar ajuta, Harrison, Merck?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Doddy » Fri Oct 12, 2012 9:11 pm

Pai... strict pentru examen cursurile, ti-am mai spus.
Asa pentru tine ca sa intelegi... Harisson poate, este o carte ok, insa nu te apuca sa o inveti pe toata, doar sa citeti din ea ca sa lamuresti unele lucruri, Georgescu pentru partea de semio, Book des Rezidentiat daca vrei sa iti faci o idee de ce se cere pentru rezi (eu n-am avut curiozitatea asta in anul 4 sincer, deci nu stiu daca te-ar ajuta la ceva sau nu). Merk am auzit ca e greu greu, n-am citit niciodata din ea, insa unii colegi s-au inhamat la ea si s-au lasat ulterior.

Ce stagii mai ai dupa (sunt curios daca ai acelasi culoar pe care l-am avut eu).
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby madaaa » Sun Oct 14, 2012 10:17 pm

Doddy wrote:Pai... strict pentru examen cursurile, ti-am mai spus.
Asa pentru tine ca sa intelegi... Harisson poate, este o carte ok, insa nu te apuca sa o inveti pe toata, doar sa citeti din ea ca sa lamuresti unele lucruri, Georgescu pentru partea de semio, Book des Rezidentiat daca vrei sa iti faci o idee de ce se cere pentru rezi (eu n-am avut curiozitatea asta in anul 4 sincer, deci nu stiu daca te-ar ajuta la ceva sau nu). Merk am auzit ca e greu greu, n-am citit niciodata din ea, insa unii colegi s-au inhamat la ea si s-au lasat ulterior.

Ce stagii mai ai dupa (sunt curios daca ai acelasi culoar pe care l-am avut eu).


Ortopedie la Spitalul Militar, Cardiovasculat Colentina, Digestiv Fundeni... :D

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Doddy » Wed Oct 17, 2012 8:08 pm

madaaa wrote:
Doddy wrote:Ce stagii mai ai dupa (sunt curios daca ai acelasi culoar pe care l-am avut eu).


Ortopedie la Spitalul Militar, Cardiovasculat Colentina, Digestiv Fundeni... :D


Ah, la mine a fost altfel... orto la Bagdasar :peace: :allright: , cv la Floreasca :hate: si gastro la Colentina :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby madaaa » Sun Oct 21, 2012 3:29 pm

Doddy wrote:
madaaa wrote:
Doddy wrote:Ce stagii mai ai dupa (sunt curios daca ai acelasi culoar pe care l-am avut eu).


Ortopedie la Spitalul Militar, Cardiovasculat Colentina, Digestiv Fundeni... :D


Ah, la mine a fost altfel... orto la Bagdasar :peace: :allright: , cv la Floreasca :hate: si gastro la Colentina :allright:



Cum e gastro la Colentina? ca se pare ca ne-au mutat acolo... :D

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Respirator/Pneumo

Postby Dmndash » Thu Nov 08, 2012 11:45 pm

Sunt programata sa dau examenul cu Dr. Irina Strambu si asistentul meu de grupa Tudor Constantinescu (respirator Filaret). Cum sunt cei doi la examen?. Pe ea n-am vazut-o decat de 2 ori iar el............e cea mai mare soacra pe care am putut-o vedea vreodata, care critica orice raspuns ii dai :lol:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Respirator/Pneumo

Postby Doddy » Fri Nov 09, 2012 11:48 pm

madaaa wrote:
Cum e gastro la Colentina? ca se pare ca ne-au mutat acolo... :D

Acum am observat ca nu ti-am raspuns :p
Vezi ca am scris pe topicul cu Asistenti de nota 10 ;).

In principiu e ok, se face cat de cat (nu cine stie ce, insa nici prost). E un spital ok in opinia mea pentru gastro :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

Ruxandra22
Posts: 1
Joined: Tue Nov 20, 2012 10:28 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby Ruxandra22 » Tue Nov 20, 2012 10:31 pm

Hello. Eu sunt noua pe aici, dar am urmarit acest forum cu mult interes.:D Am si eu niste intrebari legate de examenul de respirator de la colentina. Stiu ca e grila, dar cum, mai exact, sunt aceste grile? Cu detalii care tin de toceala sau sunt grile logice? Unele banuiesc ca se pot lua si prin excludere...Exista grile care circula pe net? Multumesc anticipat. :D

gigimacelaru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 20, 2010 11:51 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby gigimacelaru » Mon Mar 11, 2013 7:30 pm

Are cineva idee cum e respiratorul la fundeni? Sau idee despre vreun manual?

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby choux » Thu Apr 18, 2013 1:39 pm

chiar nu stie nimeni nimic despre respirator fundeni? anything would help..

aneurisma
junior
junior
Posts: 34
Joined: Sun Jun 23, 2013 9:04 am

Re: Respirator/Pneumo

Postby aneurisma » Mon Sep 23, 2013 11:27 am

salutare. la prof. fierbinteanu suub purteti sa dati un hint despre cum face? am inteles ca e oral practic si teorie...dar mareste? cam ce vrea?...merci
bethechangeuwannaseeintheworld

XaphanDeumos
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sat Jan 16, 2010 5:11 pm

Re: Respirator/Pneumo

Postby XaphanDeumos » Sat Sep 28, 2013 2:02 pm

Buna! Respirator SUUB II la ce etaj se face si ce prof se ocupa de acest stagiu? Niste detalii despre stagiu? Merci frumos!
Greşeala oamenilor a fost că niciodată nu s-au priceput să se uite lângă ei. Li s-a părut că dacă fericirea există, ea trebuie să fie inaccesibilă sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizonturile lor.


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests