spitale anul 4

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby Sz11 » Wed Sep 30, 2009 3:19 pm

este cineva din seria 6 pe aici? :)

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: spitale anul 4

Postby gea » Thu Oct 01, 2009 12:19 pm

da , eu sunt din seria 6 :)

Dr.DiGi
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:28 pm

Re: spitale anul 4

Postby Dr.DiGi » Thu Oct 01, 2009 12:42 pm

din seria 12 cineva?... :?: ... noi la ce ora mergem luni?..pe cine cautam la Fundeni?...si...un detaliu...cine este seful/sefa de serie? :)

CataH
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Oct 26, 2006 10:47 am

Re: spitale anul 4

Postby CataH » Thu Oct 01, 2009 9:05 pm

Dr.DiGi wrote:din seria 12 cineva?... :?: ... noi la ce ora mergem luni?..pe cine cautam la Fundeni?...si...un detaliu...cine este seful/sefa de serie? :)



O sa se anunte maine mai multe detalii cand se definitiveaza cataloagele si orar-ul probabil

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: spitale anul 4

Postby deena01 » Fri Oct 02, 2009 12:00 pm

din seria 11 e cineva ? hello.gif
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

nitro
junior
junior
Posts: 77
Joined: Tue Jul 25, 2006 9:20 pm
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby nitro » Fri Oct 02, 2009 12:04 pm

si eu sunt in seria 12
cand se definitiveaza orarul?

Dr.DiGi
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:28 pm

Re: spitale anul 4

Postby Dr.DiGi » Fri Oct 02, 2009 1:39 pm

nitro wrote:si eu sunt in seria 12
cand se definitiveaza orarul?


am inteles ca azi...

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby Sz11 » Fri Oct 02, 2009 11:21 pm

gea wrote:da , eu sunt din seria 6 :)


seria 6 ...la 8 la colentina...nu?
cine e sef de serie? exista vre-un yahoo grup al seriei?
merci :)

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: spitale anul 4

Postby gea » Sat Oct 03, 2009 1:25 pm

ti-am trimis mesaj :)

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: spitale anul 4

Postby durere de cap » Sat Oct 03, 2009 2:58 pm

daca are cineva orarul il rog frumos sa-l posteze aici.multumesc!

CataH
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Oct 26, 2006 10:47 am

Re: spitale anul 4

Postby CataH » Sat Oct 03, 2009 5:26 pm

Dr.DiGi wrote:din seria 12 cineva?... :?: ... noi la ce ora mergem luni?..pe cine cautam la Fundeni?...si...un detaliu...cine este seful/sefa de serie? :)


Luni la Fundeni la ora 8-8:30 la pavilionul de cardiologie in dreptul intrarii unde scrie Ambulatoriu, e un fel de rond cu o parcare... Si sef de serie e Fabiana Curea.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul 4

Postby b3 » Sat Oct 03, 2009 5:32 pm

cardio fundeni dr. costel matei
digestiv fundeni dr. carmen preda
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby Sz11 » Sat Oct 03, 2009 7:19 pm

durere de cap wrote:daca are cineva orarul il rog frumos sa-l posteze aici.multumesc!


asta e tot ce exista deocamdata....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Cristina1887
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Oct 15, 2008 7:45 pm

Re: spitale anul 4

Postby Cristina1887 » Sun Oct 04, 2009 8:17 pm

rox wrote:Hello
Cum se ajunge la Budimex in afara de "cu metroul pina la Brincoveanu"?
De la Liberty Center, de exemplu...
multumesc


te duci pana la unirii cu 32 si apoi iei 116 din statia aia mare de autobuze:P si te lasa exact in fata spitalului.

Cristina1887
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Oct 15, 2008 7:45 pm

Re: spitale anul 4

Postby Cristina1887 » Sun Oct 04, 2009 8:38 pm

Cristina1887 wrote:
rox wrote:Hello
Cum se ajunge la Budimex in afara de "cu metroul pina la Brincoveanu"?
De la Liberty Center, de exemplu...
multumesc


te duci pana la unirii cu 32 si apoi iei 116 din statia aia mare de autobuze:P si te lasa exact in fata spitalului.


scuze, cred ca ai pus intrebarea asta acum f mult timp dar nu am fost atenta si m-am trezit sa-ti raspund acum. sorry :P

Dr.DiGi
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:28 pm

Re: spitale anul 4

Postby Dr.DiGi » Mon Oct 05, 2009 4:44 pm

:?: cine-si poate da cu parerea despre Calin Dan Cosmin de la cardio Fundeni?
Thanx anticipat :)

Keira
junior
junior
Posts: 29
Joined: Wed Sep 24, 2008 6:46 pm

Re: spitale anul 4

Postby Keira » Tue Oct 06, 2009 5:47 pm

cum e dr. gabriel constantinescu gastro floreasca? cam cum se desfasoara examenul? se iau note mari?

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby Sz11 » Tue Oct 06, 2009 8:22 pm

Keira wrote:cum e dr. gabriel constantinescu gastro floreasca? cam cum se desfasoara examenul? se iau note mari?


e un tip super, o bomboana, inveti "meserie", notele nu sint foarte stralucite, examenul e grila din cursuri (evident) insa trebuie sa stii pina la ultimul detaliu ce va preda

Keira
junior
junior
Posts: 29
Joined: Wed Sep 24, 2008 6:46 pm

Re: spitale anul 4

Postby Keira » Tue Oct 06, 2009 8:33 pm

merci mult :)

broscuta
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Sun Feb 15, 2009 9:09 pm

Re: spitale anul 4

Postby broscuta » Thu Oct 22, 2009 2:26 am

Keira wrote:cum e dr. gabriel constantinescu gastro floreasca? cam cum se desfasoara examenul? se iau note mari?





notele sunt bune daca va vede la cursuri in numar mare ! eu am facut anul trecut acolo gastro si au fost note super bune !bafta!

broscuta
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Sun Feb 15, 2009 9:09 pm

Re: spitale anul 4

Postby broscuta » Thu Oct 22, 2009 3:06 am

Anul trecut am avut culoarul cu interne la floreasca. Cateva impresii:
1. Digestiv: Cele mai frumoase cursuri, destul de mari ce-i drept unele, dar cu multe informatii care va vor fi de folos! Vedeti endoscopii la greu daca vrea asist sa va duca si daca mergeti pe langa profu Constantinescu intrati la ercp. Ex grila si pentru nota mare, va trebui sa stiti multe detalii, nota mare ma refer de la 8 in sus! Am avut colegi care au citit 3 zile si au luat 9 , altii nu au citit nimic si au venit la ex cu ce auzisera la curs si ce au vazut in stagiu si au luat 6-7.Mergeti la cursuri pentru ca va poate da un punct in plus la nota finala!Ex practic: cu proful formal. Ex scris, Gauss
2. Cardio:Teroare placuta!:))Inveti fff multe lucruri si sunt cerintele destul de mari dar pe masura celor predate! Ex practic e crunt cu Dorobantu!Poate sa va si pice : la noi a picat vreo 3 oameni care nu au rec BRS pe EKG!Aceeasi situatie si cu Prof. Bartos!Dar la dumneaei e atmosfera mult mai relaxanta la examen, tre sa spui timpenii prea mari ca sa pici! Dr Balanescu intreaba la ex indicatii si contraindicatii la medicamente, nu pica si e ok!Dr Badila: e medicina interna la examen :))eu am dat ex la cardio si am rasp si la intreb din respirator si nu facusem stagiul inca. Alti colegi tot la ex de cardio au vb despre modif pe EAB. Daca stii e super de treaba ! Si fiti atenti la examenul clinic obiectiv daca va va asista ! Sa il faceti complet si sa dezbracati pacientul!!!!!Dr Fruntelata: lejer, de vara!:P:D Ex practic:pacient , discutie, EKG pacient, alt EKG si rx pacient si un altul tras dintr-un plic! Ex scris e grila ! Multe grile urite! Gauss!
3.Respirator: Recomand dr Bazac este o femeie deosebita care chiar se lupta sa invatati si sa intelegeti!!ESTE SINGURUL PNEUMOLOG DIN FLOREASCA!!!!Ex practic: prof Bartos: super om , super examinare, si aceasi chestii la prostii mult prea mari se supara!prof Badila: idem cardio.p.s la ex de pneumo am dat tot cu dr Badila si am vb despre anticoagulante si infarct pe langa patologia primita:P:D:))dr Fruntelata: lejer. Ex practic : pacient, rx plus inca un rx extras din plic. ex scris :grila, multe cazuri clinice, cam aceleasi care sunt in spital , si alte intrebari din cursuri. Gauss
4. Chiru Bagdasar: stagiu ok! dr Ben ca nu mai stiu cum naiba il chema ,toata lumea din spit il stie daca intrebati de el , daca vreti, chiar se ocupa de voi sa inv!Ex practic:formal. Ex mare: cu profu subiecte;examinare ok si e de treaba proful chiar dc are fatza ed fioros si fumeaza non-stop cat va asculta (p.s cine e fumator...moama ce pofta iti face:P:D)! Note ok dar tre sa cititi ceva!
5. Chiru pedi: Budimex: o porcarie de stagiu. Daca faceti cu Dr Burnei va pica multe grile care se gasesc pe net , cu Ionescu pondere mai mica.Note de toate felurile si cu multe surprize.
6. Onco: dormi cu spor. E intuneric in sala , profii vb cu spatele la voi. Ex dupa cum va e norocul : la unele serii se copiaza in masa la altele nu! Mergeti in nr mare la curs si va lasa sa miscati ca pe bulevard la ex, nu mergeti , stau ca politzistii:))
7.Radio Coltea: dragute cursurile dar e nasol la practic ca va cere mult pentru nota mare! Daca luati 10 la practic nu mai dati scrisul ! E greu sa iei 10 dar nu imposibil! Scrisul e groaznic : o mare porcarie de grila! Si trebuie citit si primul capitol!Recomand ca asist Dr Popa- Floreasca
8. Igiena: ehe.....multa apa mai curge pe Dunare pana va deveni aceasta materie una interesanta ! E plictisitoare rau si naspa la ex la unele profe!
9.Farma clinica :ok, destul de greu de inv daca nu citesti si la stagiile resp medicamentele si ajung cursurile lor la ex!Note de toate felurile!
10. MCS:Mult succes in viata va doresc!!!!!!Veti invata la sfarsitul ex care este probabilitatea ca proful sa isi gaseasca masina zgariata de o armata de studenti picati la un ex de 1 credit!!! Ca sa va fie cat de cat ok si sa intelegeti materia mergeti la curs! E mai sociabil la ex daca are audienta la cursuri! Mai tarziu o sa realizati ca e fff importanta aceasta materie pt a fi un medic modern si in pas cu noul!
11.Orto Sp Foisor:e naspa ex practic cu proful tre sa stii nu gluma anatomie , scrisul e mai sociabil dar conteaza f mult nota de la practic!!!!
p.s : E un culoar cu spitale unde chiar inveti carte !!!!!!
Multa bafta!

medeea
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sat Apr 19, 2008 12:08 am

Re: spitale anul 4

Postby medeea » Fri Oct 23, 2009 4:54 pm

buna! are cineva grilele de tbc de la filaret?

bebeeeblu
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jun 09, 2009 10:38 pm

Re: spitale anul 4

Postby bebeeeblu » Mon Nov 30, 2009 7:15 pm

subiecte digestiv FUNDENI plzzzzz help!!!! :help: :help: :help: :( :( :(

ruxic
Posts: 1
Joined: Tue Oct 20, 2009 7:14 pm

gastro fundeni

Postby ruxic » Tue Dec 01, 2009 2:05 am

Imi puteti spune si mie cum este examenul la gastro fundeni? Intrebari de la examen mai stie cineva?:D

Multumesc!

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby Enemy » Fri Dec 04, 2009 12:34 am

bebeeeblu wrote:subiecte digestiv FUNDENI plzzzzz help!!!! :help: :help: :help: :( :( :(



relaxeaza-te, le face pe loc, ia toata lumea note mari, Prof. Diculescu pe cat de bun este ca medic pe atat de naspa e sa-l ai ca examinator. Promoveaza toate ragaliile existente

Keira
junior
junior
Posts: 29
Joined: Wed Sep 24, 2008 6:46 pm

Re: spitale anul 4

Postby Keira » Fri Dec 04, 2009 11:14 pm

Stiti cumva in ce consta stagiul de o saptamana de chirurgie cardio vasculara de la fundeni (din cadrul stagiului de cardio)? Se face si curs si lp? se pun absente?
Multumesc

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul 4

Postby b3 » Sat Dec 05, 2009 3:48 am

acum 2-3 ani a fost UN curs la care a venit un chirurg plictisit si ne-a aratat poze pe mobil. n-a fost nici un subiect la examen.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

mieuxquelavie
Posts: 1
Joined: Thu Dec 10, 2009 6:42 pm

chirurgie anul 4 cantacuzino

Postby mieuxquelavie » Thu Dec 10, 2009 6:57 pm

Hello! Stie cineva ceva despre examenul de chirurgie anul 4 de la Cantacuzino? grile? Mc anticipat!

bebeeeblu
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jun 09, 2009 10:38 pm

Re: spitale anul 4

Postby bebeeeblu » Sat Dec 12, 2009 1:10 am

HELP!!! cum e cardio la SUUB Vinereanu, ce subiecte au picat pana acum?
Stiu : ghinionista serie. :( :( :help: :help:

moksha
junior
junior
Posts: 99
Joined: Fri Nov 02, 2007 5:18 pm

Re: spitale anul 4

Postby moksha » Sat Dec 12, 2009 3:32 pm

bebeeeblu wrote:HELP!!! cum e cardio la SUUB Vinereanu, ce subiecte au picat pana acum?
Stiu : ghinionista serie. :( :( :help: :help:


A trecut mult timp de atunci si nu imi amintesc exact subiectele din pacate, dar stiu ca au fost 10 si cel putin jumatate din tratamente. Se da pe 2 numere.

Importante sunt cursurile lui Vinereanu. Un subiect e sigur un criteriu de ekg - noi am avut hipertrofia ventriculara stanga. Am avut si ceva din cardiomiopatia hipertrofica, raa. Din aritmii nimic.

Oricum, nu e chiar asa greu cum se zvoneste.
Multa bafta!

Atenutza
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Jun 27, 2008 12:09 am

orto

Postby Atenutza » Tue Dec 29, 2009 6:13 pm

ce puteti sa mi spuneti despre examenul de ortopedie de la pantelimon?
aveti idee cam pe ce subiecte(ma refer la practic) se pune accent?
ms frumos

Keira
junior
junior
Posts: 29
Joined: Wed Sep 24, 2008 6:46 pm

Re: spitale anul 4

Postby Keira » Fri Jan 22, 2010 3:32 pm

cum e MCS la parhon? trebuie sa facem vreun proiect?

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul 4

Postby anncush » Fri Jan 22, 2010 3:40 pm

Keira wrote:cum e MCS la parhon? trebuie sa facem vreun proiect?


se face proiect individual. Citeste la pagina 17 a topicului asta ca am mai povestit eu la momentul respectiv cum a fost la noi, acum 2 ani.

bafta multa :allright:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: spitale anul 4

Postby rox » Fri Jan 22, 2010 9:05 pm

Keira wrote:cum e MCS la parhon? trebuie sa facem vreun proiect?

Nu e atat de rau pe cat o sa para dupa ce zic aia acolo.... eu una nu am inteles nimci din cursurile si lp-urile alea, am renuntat sa ma mai duc la un mom dat, si la final eram relativ disperata ce fac cu proiectul ala.
Pana la urma mi-am ales o tema relativ de interes pt mine, am cautat pe net despre asta, am gasit cateva articole si am facut un fel de "mix" din ele, urmand schema stricta a unuia dintre ele care mi s-a parut cel mai profi. Pana la urma a iesit ceva ce parea traducerea in romana a unui studiu de prin 2005 si am zis ca "asta e". Am luat 10 cu mentiunea ca rezultatele studiului meu nu sunt tocmai ok ( era un studiu comparativ intre 2 medicamente antiastmatice si era condus de una din firmele producatoare :P ). La o adica as fi putut sa iau eu un lot "imaginar" de pacienti din spitalul unde faceam respirator si sa extrapolez rezultatele la ei, dar marturisesc ca mi-a fost prea lene sa-mi bat capul cu prelucrarea statistica a datelor si sa folosesc datele din studiul ala nu prea mergea ca erau 4000 de pacienti totusi :)
Am avut colegi care si-au batut capul sa faca ei un studiu, super de apreciat, dar care au luat 9 pentru ca nu au facut prelucrarea statistica a datelor in mod real, cu testele alea ( Student, chi patrat, ce naiba mai e).

Ideea e ca ei acolo zic multe dar de fapt nu zic nimic. Tre' sa gasesti un plan al unui studiu si sa-l urmezi pe ala si de aici se simplifica mult. La prezentare dureaza 1 miliard de ani, Badiu ne-a chemat la 9 dimineata si eu personal am prezentat la 9 fara un sfert seara, in conditiile in care jumate de serie plecase acasa si alesese sa dea a doua zi. Eu am facut prezentarea in fata unei doamne ( care a dat numai note micute si a pus intrebari naspa, dar la final notele cred ca le-a pus tot Badiu pt ca au fost numai 9 si 10) pt ca el plecase...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

Atenutza
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Jun 27, 2008 12:09 am

Re: spitale anul 4

Postby Atenutza » Fri Jan 22, 2010 10:35 pm

despre mcs la filantropia stiti cva?

Laura_libelula
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 25, 2009 5:46 pm

Re: spitale anul 4

Postby Laura_libelula » Mon Jan 25, 2010 7:39 pm

stie cineva cum e stagiul de ortopedie la SUUB? tare mi-e ca se aseamana cu celelalte mizerii de stagii care se pot face acolo.... :hate: si la chirurgie la fundeni are cineva vreo recomandare didactica. stiu ca e mare centru de chirurgie but still i have my doubts :D

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul 4

Postby b3 » Tue Jan 26, 2010 1:08 am

moderator: Acum ca avem sectiuni noi si frumoase, puteti face topicuri noi pentru stagii. De exemplu "Radiologie", si in el sa puneti pareri si intrebari despre cum se face radio in diversele spitale. Cred ca e mai bine asa decat topic pt fiecare stagiu din fiecare spital, dar astept pareri.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

noidoipunctcom
junior
junior
Posts: 88
Joined: Thu Oct 16, 2008 6:22 pm

Re: spitale anul 4

Postby noidoipunctcom » Tue Jan 26, 2010 4:13 pm

Laura_libelula wrote:stie cineva cum e stagiul de ortopedie la SUUB? tare mi-e ca se aseamana cu celelalte mizerii de stagii care se pot face acolo.... :hate: si la chirurgie la fundeni are cineva vreo recomandare didactica. stiu ca e mare centru de chirurgie but still i have my doubts :D



hmmm,personal iti pot oferi feed-back numai in ceea ce priveste stagiul de ortopedie de la SUUB:
LP: aici depinde foarte mult de asistentul cu care faci, unii fiind foarte pretentiosi pe parcursul stagiului [activitate, prezenta etc], altii mai ingaduitori, important este ca daca tii neaparat sa "aprofundezi" nu te refuza nimeni in principiu.all in all, merita sa mergi si la camera de garda macar de cateva ori ca ai ocazia sa vezi numeroase cazuri/manevre etc si sa le corelezi cu materia si in plus e interesant fie si numai pt cultura ta medicala. Ca recomandare, cine-l prinde pe Dr. Huszar ca asistent "s-a scos" :peace: pt ca nu numai ca face niste LP-uri foarte-foarte mishto, cu explicatii, cu imagini, cu muuuulta "rabdare" dar inainte de examen, cu noi cel putin, a facut si un fel de "simulare" in care ne-a oferit multe lamuriri/indicatii cu privire la modul de prezentare per ansamblu, ce sa [nu]spui, cum sa gandesti/retii unele lucruri etc si iti marturisesc, asta a contat mult la final.
Curs:din cate imi amintesc, majoritatea au fost date pe suport electronic, numai ca alta e sa ai power-pointu' acasa si sa le "rasfoiesti" doar inainte de examen si alta e sa frecventezi si cursul, caz in care afli fie si numai 2-3 notiuni in plus dar in mare parte iti explici anumite chestii urmand ulterior doar sa revezi materia [cu "alti ochi" evident]. prezenta era obligatorie si chiar am facut 2 garzi ca sa recuperez niste absente [1 garda=2 absente parca?! asa ziceau] ulterior am aflat ca oricum cele 2 garzi trebuiau facute [si "parafate" pe o foaie pe care o primiti de la secretara] nu stiu cum mai e acum, cert e ca prezenta seriei mele la curs a facut o impresie buna si eu zic ca asta e un lucru in favoarea tuturor deci recomand cu caldura frecventa macar in efectiv de 50% ca sa nu atrageti atentia :wink: .
Examen: Cel practic cu asistentul de grupa decurge super-lejer [am tras 2 subiecte parca, am vorbit vreo 2 minute si am luat toti 10] de aceea nici nu ma obosesc cu detalii, important fiind cel cu profu"mare",examen care consta intr-o discutie libera pe baza unei Rx pe care ti-o alegi de pe masa. in general, se ajunge in decurs de cateva minute la subiectul "tratament" [pe cazul respectiv] subiect foarte sensibil de altfel, trebuie sa stii bine ce-i faci cand are nu-stiu-ce/complicatii/evolutie etc, per total, dl profesor a fost oarecum ingaduitor si nu se alarmeaza daca disctuia nu decurge chiar shnur si daca "inceputul" cu prezentarea radiografiei e cu elan si vede ca ai citit, nu are intentia sa incurce sau sa umileasca. Grilele au fost de foarte mult bun-simt,s-au luat muuuulti de 10, nu-i un examen imposibil, daca ai citit materia de 2 ori, ai fost atent la LP si ai mai si fost pe la cursuri, poti spera linistit la nota maxima.

Mult succes! :allright:

User avatar
Lysithea
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Oct 01, 2009 11:35 am

Re: spitale anul 4

Postby Lysithea » Fri Jan 29, 2010 12:43 pm

:puppydogeyes: Are cineva grile de digestiv Cantacuzino?
No chance for fate, it's Unnatural selection

bebeeeblu
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jun 09, 2009 10:38 pm

Re: spitale anul 4

Postby bebeeeblu » Mon Feb 01, 2010 7:58 pm

subiecte radio suub din anii trecuti plzzzzzz!!! :cry:


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests