Anul I, semestrul II

User avatar
Ioana22
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:49 pm

Anul I, semestrul II

Postby Ioana22 » Thu Feb 25, 2016 1:18 pm

Buna,am si eu cateva intrebari despre materiile din anul I,semestrul II:
1. Cum este fiziologia?Cum este examenul dar si cursurile? De unde invatam(adica ajung doar cursurile sau trebuie sa cautam prin carti)?Sincer,despre aceasta materie am auzit numai de rau :lol: deci sunt cam speriata.
2.Anato:cum este pe semestrul 2? De ce carti avem nevoie (fac cu domnul prof. Filipoiu)?
3.Biofizica:cum este(ca materie,in primul rand,dar si examenul)? Am fost jalnica la fizica in liceu,deci...imi este teama. :(
As fi recunoscatoare daca ar reusi cineva sa imi raspunda la intrebari.M-ar ajuta sa imi fac o impresie despre ceea ce ma asteapta,intrucat semestrul 1 mi-a pus cateva probleme deja. :( Multumesc.

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: Anul I, semestrul II

Postby Crisskat » Thu Feb 25, 2016 7:38 pm

1. fiziologia e draguta, e o carte a catedrei din care trebuie sa invatati, au si o carte cu grile. ocazional se bat cap in cap unele chestii in carte, dar nu e nimic extraordinar. notele sunt mari, se face curba lui gauss. ce ai auzit tu e valabil pt anul 2
2. la anato mi s-a parut cel mai acceptabil semestru, la fel ca sem 1 din anul 2. nu stiu sa iti raspund la partea cu cartile pt ca am facut cu altcineva
3. biofizica e acceptabila, notele corecte, examenul nu e nici usor, nici greu. eu n-am facut fizica in liceu aproape deloc si am avut 9 la biofizica, deci nu e cazul sa te sperii. cursurile sunt un pic mai lungi decat cele cu care esti obisnuita din sem 1, dar atata timp cat stai ceva pe ele sa le intelegi, nu e panica
bafta :D
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests