intrare la camine

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

intrare la camine

Postby jhonny123 » Sat Sep 28, 2013 6:02 pm

Buna!m-am documentat oarecum pe internet,dar am ceva nelamuriri privind cazarea in caminele UMF-ului;am inteles ca cele mai ok sunt U-urile din Regie,unde insa studentii in anul I nu apuca locuri deloc.Totusi,foarte multa lume vorbeste de spaga,si am devenit curios... in primul rand cui sau cu cine trebuie sa vorbesti pentru a prinde un loc acolo,si cam cat ajunge "cotizatia"?de asemenea,asta se plateste doar la inceput sau tre' sa dau lunar vreo suma,si exista riscul sa poata sa ma dea cineva afara?Nu am o conditie financiara grozava,prefer locul la camin si o investitie ceva mai mare la inceput e ok...poate ma ajutati cu sfaturi sau informatii despre camine,nu prea cunosc;unica mea dorinta e sa am baie in camera :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: intrare la camine

Postby Chingachgook » Mon Sep 30, 2013 12:52 am

stai in anul 1 in E sau p20. te inveti cu viata.
daca incepi sa dai de acuma spaga peste 6 ani o sa ti se para normal sa ceri.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Vladimir101
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:17 pm

Re: intrare la camine

Postby Vladimir101 » Mon Sep 30, 2013 7:59 am

kooksee wrote:stai in anul 1 in E sau p20. te inveti cu viata.
daca incepi sa dai de acuma spaga peste 6 ani o sa ti se para normal sa ceri.

^ ce a zis kooksee
si eu stau in E si conditiile nu mi se par chiar atat de rele. un gandac pe ici, pe colo, dar pana la urma trebuie sa le fim recunoscatori ca ne accepta drept musafirii lor :mrgreen:

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: intrare la camine

Postby jhonny123 » Tue Oct 01, 2013 3:13 pm

Ideea e ca nu ma deranjeaza colegii de camera(indiferent de numarul de picioare,se pot rezolva problemele astea),sau neaparat starea camerelor,tot ce doresc e sa aiba toaleta in camera,am un fix cu chestia asta...cat despre spaga,recunosc ca nu e moral,si n-as face-o niciodata cand e vorba de merite,dar sunt dispus sa dau sa intru undeva cu conditii mai bunicele

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: intrare la camine

Postby Chingachgook » Wed Oct 02, 2013 10:20 am

da ma si mai incolo o sa fii dispus sa ceri.
daca dai spaga sper sa te dea afara din camin
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests