Intrebari anul 3

User avatar
furnicuta
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Oct 09, 2006 6:56 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby furnicuta » Tue Aug 25, 2009 3:25 pm

dr. dragos dorin e super! nu am facut cu el dar pot spune de la colegii care au facut ca se ocupa intradevar de studenti. tipul e pasionat de meserie, stie multe si stie si cum sa-ti explice ca sa intelegi cat mai bine!

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby rhodoet » Sat Aug 29, 2009 9:43 am

Cu Dr. Stanciu am facut si eu, e un superprof explica fff bine (intr-adevar deseneaza pe cearsafuri mecanisme) si isi da interesul pentru grupa, stiu ca de la lp plecam cu maxim 5 minute inainte de inceperea cursului........et13-et1...RPD
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
somebody_else
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:03 am

Re: Intrebari anul 3

Postby somebody_else » Tue Sep 01, 2009 1:40 pm

stie cineva cand se da marire la farmacologie ? dc nu, cand aflati ceva postati si aici, pls :D

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby durere de cap » Tue Sep 01, 2009 7:24 pm

se poate da marire doar la o materie?

User avatar
somebody_else
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:03 am

Re: Intrebari anul 3

Postby somebody_else » Tue Sep 01, 2009 7:30 pm

durere de cap wrote:se poate da marire doar la o materie?


da

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Re: Intrebari anul 3

Postby j1mmy » Wed Sep 02, 2009 12:20 am

rhodoet wrote:Cu Dr. Stanciu am facut si eu, e un superprof explica fff bine (intr-adevar deseneaza pe cearsafuri mecanisme) si isi da interesul pentru grupa, stiu ca de la lp plecam cu maxim 5 minute inainte de inceperea cursului........et13-et1...RPD



f tare Dr Stanciu de la SUUB, chiar explica prea simplist anumite chestii, trebuia sa fii complet adormit sa nu le intelegi:))


pacat ca nu am prea avut mereu pacienti interesanti, spital de urgenta aproape numai cu bolnavi cronici, ca sa mai vrei...


marirea la farmacologie se da odata pt toate seriile presupun, nu?

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby durere de cap » Thu Sep 03, 2009 9:45 am

somebody_else wrote:
durere de cap wrote:se poate da marire doar la o materie?


da


multumesc!

Karmencita
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sat Aug 15, 2009 10:39 am

Re: Intrebari anul 3

Postby Karmencita » Thu Sep 03, 2009 10:14 am

Examenul de marire la farmacologie va fi dupa 25 septembrie. Data exacta va fi anuntata saptamana viitoare.

Toti cei care vor sa dea marire la farma vor sustine examenul in aceeasi zi si la aceeasi ora.

Examenul de marire la farma este examen integral din toata materia.

Nu se poate da marire doar pentru nota obtinuta la partial pe semestrul I sau semestrul II.
"E mai bine pentru renumele de filozof sa inventezi o eroare noua decat sa repeti un adevar exprimat deja de altii." R.G.

oana13
Posts: 1
Joined: Thu Sep 03, 2009 4:59 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby oana13 » Thu Sep 03, 2009 5:04 pm

buna.as dori sa stiu si eu cate ceva despre asistentii de la sf.ioan.ceva noutati daca mai sunt aceiasi despre care vorbeati voi sau sunt altii.as vrea ceva recomandari.am auzit lucruri bune despre dr strachinaru si despre dr cuiesdeanu dar totusi as vrea daca se poate sa le faca cineva care a fcaut acolo de curand o mica descriere.stiu ca este foarte importnat ce asistent avem de acea va raman recunoscatoare.multumesc :)

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby geo_micutza » Tue Sep 08, 2009 3:21 pm

in ceea ce priveste marirea doar la o materie.am fost sapt asta sa imi depun cererea de marire la semio(am facut la suub) si m a intrebat secretara ca de ce nu dau marire la 2 materii? i am spus ca nu am timp sa invat si totusi semio are 21 de credite ! deci se poate da la 2 materii sigur marire..timp si vointa sa ai :)! bafta!

User avatar
somebody_else
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:03 am

Re: Intrebari anul 3

Postby somebody_else » Tue Sep 08, 2009 7:31 pm

durere de cap wrote:
somebody_else wrote:
durere de cap wrote:se poate da marire doar la o materie?


da


multumesc!



cred k am interpretat gresit intrebarea (am crezut k vrei sa dai doar la una din cele 2). mii de scuze. :oops:

adibuha
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Thu Jan 01, 2009 5:23 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby adibuha » Tue Sep 08, 2009 8:25 pm

oana13 wrote:buna.as dori sa stiu si eu cate ceva despre asistentii de la sf.ioan.ceva noutati daca mai sunt aceiasi despre care vorbeati voi sau sunt altii.as vrea ceva recomandari.am auzit lucruri bune despre dr strachinaru si despre dr cuiesdeanu dar totusi as vrea daca se poate sa le faca cineva care a fcaut acolo de curand o mica descriere.stiu ca este foarte importnat ce asistent avem de acea va raman recunoscatoare.multumesc :)

strachinaru e de aur dar e plecat de 2 ani in franta

cuiesdean e f buna profesional si didactic dar e cam nervoasa asa din fire(e ne....casatorita)

baboi recomand, f bun

dina oana stie , dar nu se ocupa deloc de studenti

dina ion , e f bun

omer e bun

oprea nu se ocupa

baltog -nu

gongu are multa bunavointa se ocupa dar nu e stralucita

stefan roxana exrem de buna cu un talent didactic exceptional

Karmencita
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sat Aug 15, 2009 10:39 am

Re: Intrebari anul 3

Postby Karmencita » Mon Sep 14, 2009 6:36 pm

Restante farma:

15 si 28 septembrie 2009 ora 8

Ex. marire nota farma:

30 septembrie 2009 ora 8
"E mai bine pentru renumele de filozof sa inventezi o eroare noua decat sa repeti un adevar exprimat deja de altii." R.G.

healthy1
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Feb 09, 2009 6:05 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby healthy1 » Mon Sep 14, 2009 9:16 pm

buna. am o intrebare...la semio (suub) fiecare asistent are cate 1 grupa sau cate 2?

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari anul 3

Postby Sz11 » Mon Sep 14, 2009 9:32 pm

adibuha wrote:
oana13 wrote:buna.as dori sa stiu si eu cate ceva despre asistentii de la sf.ioan.ceva noutati daca mai sunt aceiasi despre care vorbeati voi sau sunt altii.as vrea ceva recomandari.am auzit lucruri bune despre dr strachinaru si despre dr cuiesdeanu dar totusi as vrea daca se poate sa le faca cineva care a fcaut acolo de curand o mica descriere.stiu ca este foarte importnat ce asistent avem de acea va raman recunoscatoare.multumesc :)

strachinaru e de aur dar e plecat de 2 ani in franta

cuiesdean e f buna profesional si didactic dar e cam nervoasa asa din fire(e ne....casatorita)

baboi recomand, f bun

dina oana stie , dar nu se ocupa deloc de studenti

dina ion , e f bun

omer e bun

oprea nu se ocupa

baltog -nu

gongu are multa bunavointa se ocupa dar nu e stralucita

stefan roxana exrem de buna cu un talent didactic exceptional


asistenti la ce materie?

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

asistenti suub

Postby geo_micutza » Tue Sep 15, 2009 11:06 am

la suub fiecare asistent are cate 2 grupe..sau majoritatea asistentilor din cate stiu eu ! bafta!

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby geo_micutza » Tue Sep 15, 2009 11:13 am

eu am facut cu dr bach (semio suub) si e ff ok..nu vb doar despre semio adica ne mai si destindeam sa zicem asa.. intr adevar dr dragos dorin face cam toate grilele pt examen.doua asistente f bune sunt iar dr tanasescu si dr ochescu (sper ca i am scris corect numele:tanara,satena, f creata cu parul pana la umeri si ochii albastrii)! dr radu nu ne a facut o impresie buna la curs. multa bafta !

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 3

Postby dr.tm » Tue Sep 15, 2009 11:52 am

se poate trece in anul 3 cu fizio restanta sau exista o mare posibilitate sa se repete anul 2 ? presupun ca se va "prelungiiiiii" perioada in care se poate da ex de rest?
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby geo_micutza » Tue Sep 15, 2009 3:43 pm

se va face o sesiune prelungita .stiu ca la noi trebuia sa il iei pana in decembrie daca nu repetai anu.si daca nu il iei pana la 1 oct intrii automat la taxa.stiu ca se poate da de 2 ori in restante. :)

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 3

Postby dr.tm » Tue Sep 15, 2009 3:46 pm

suna dureros partea cu "repetai anu' "...sper sa nu fie dureros de adevarat :|
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby geo_micutza » Tue Sep 15, 2009 3:55 pm

mai nu stiu..acum depinde si de tine cat de pregatit esti ce noroc ai! dar sa ai grija la grile ca daca le iei nu te pica la oral.la noi asa a fost. daca s a mai schimbat ceva de acum un an..:-s! mult succes!

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 3

Postby dr.tm » Tue Sep 15, 2009 4:01 pm

mda..ms pt rasp...la grile e problema...sau..poate problema e la nivel de catedra...din cate am inteles anul asta au picat 70% la grile..no comment :!:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
somebody_else
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:03 am

Re: Intrebari anul 3

Postby somebody_else » Tue Sep 15, 2009 4:06 pm

healthy1 wrote:buna. am o intrebare...la semio (suub) fiecare asistent are cate 1 grupa sau cate 2?


unii asistenti au cate 2 grupe. eu am facut cu dr radu care avea o singura grupa pe serie (probabil se mai schimba de la an la an situatia). tin sa mentionez ca desi spunea cineva ca nu a lasat o impresie buna la curs, ca asistenta este f buna si se ocupa de studenti. noi am fost f multumiti si nu am avut timp sa ne plictisim sau sa facem orele "pe la 14"(pt cunoscatori :wink: ). pt varianta a 2-a am alta recomandare :mrgreen:

andry_ann
Posts: 4
Joined: Fri Sep 18, 2009 9:51 am

Re: Intrebari anul 3

Postby andry_ann » Fri Sep 18, 2009 10:02 am

Salutare!
As avea si eu o intrebare pentru colegii care au terminat deja anul3. Stiti cumva din experienta proprie sau din auzite ceva despre examenul de marire de nota la Imunologie( Dr. Bara) si Semiologie (la pantelimon)???
Orice amanunt...oricat de mic...
Multumesc!

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby geo_micutza » Fri Sep 18, 2009 12:07 pm

andry_ann wrote:Salutare!
As avea si eu o intrebare pentru colegii care au terminat deja anul3. Stiti cumva din experienta proprie sau din auzite ceva despre examenul de marire de nota la Imunologie( Dr. Bara) si Semiologie (la pantelimon)???
Orice amanunt...oricat de mic...
Multumesc!


la bara tre sa stii perfect la marire! eu am facut fiziopat cu el si a fost fff exigent la examen..colegi care au scris 3 4 pagini au picat ! dar...am inteles ca vor fi tot grilele din cartea aiia de imunologie si patru subiecte ! eu zic ca se poate mari nota..da chiar se merita pt 4 credite atata timp irosit.mai bine altceva cu mai multe.. iti doresc mult succes !

andry_ann
Posts: 4
Joined: Fri Sep 18, 2009 9:51 am

Re: Intrebari anul 3

Postby andry_ann » Fri Sep 18, 2009 12:58 pm

ms mult de tot. nu e vb de credite. doar la aceste 2 materii am nevoie de marire si nu stiam daca se marita sa merg sau nu...

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby durere de cap » Fri Sep 18, 2009 5:06 pm

geo_micutza wrote:
andry_ann wrote:Salutare!
As avea si eu o intrebare pentru colegii care au terminat deja anul3. Stiti cumva din experienta proprie sau din auzite ceva despre examenul de marire de nota la Imunologie( Dr. Bara) si Semiologie (la pantelimon)???
Orice amanunt...oricat de mic...
Multumesc!


la bara tre sa stii perfect la marire! eu am facut fiziopat cu el si a fost fff exigent la examen..colegi care au scris 3 4 pagini au picat ! dar...am inteles ca vor fi tot grilele din cartea aiia de imunologie si patru subiecte ! eu zic ca se poate mari nota..da chiar se merita pt 4 credite atata timp irosit.mai bine altceva cu mai multe.. iti doresc mult succes !


dr.bara mi-a spus in vara ca o sa dea doar subiecte;3 sau 4, fara grile.

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby geo_micutza » Fri Sep 18, 2009 5:34 pm

durere de cap wrote:
geo_micutza wrote:
andry_ann wrote:Salutare!
As avea si eu o intrebare pentru colegii care au terminat deja anul3. Stiti cumva din experienta proprie sau din auzite ceva despre examenul de marire de nota la Imunologie( Dr. Bara) si Semiologie (la pantelimon)???
Orice amanunt...oricat de mic...
Multumesc!


la bara tre sa stii perfect la marire! eu am facut fiziopat cu el si a fost fff exigent la examen..colegi care au scris 3 4 pagini au picat ! dar...am inteles ca vor fi tot grilele din cartea aiia de imunologie si patru subiecte ! eu zic ca se poate mari nota..da chiar se merita pt 4 credite atata timp irosit.mai bine altceva cu mai multe.. iti doresc mult succes !


dr.bara mi-a spus in vara ca o sa dea doar subiecte;3 sau 4, fara grile.


ok..atunci imi cer scuze daca te am indus in eroare :).. spor la invatat!

Atenutza
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Jun 27, 2008 12:09 am

Re: Intrebari anul 3

Postby Atenutza » Sun Sep 20, 2009 2:10 pm

aveti idee cum e restanta la imuno la bara?adik se da tot ca in vara grile si subiecte de sinteza sau se dau doar subiecte de sinteza?

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby durere de cap » Sun Sep 20, 2009 5:50 pm

Atenutza wrote:aveti idee cum e restanta la imuno la bara?adik se da tot ca in vara grile si subiecte de sinteza sau se dau doar subiecte de sinteza?


doar sinteza;fara grile.

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Re: Intrebari anul 3

Postby j1mmy » Thu Sep 24, 2009 2:14 am

probabil ca fiecare percepe diferit, dar Bara la fiziopat la examen n-a cerut sa-i stii perfect, a cerut doar sa-i stii, mai degraba greselile majore le-a sanctionat

din punctul meu de vedere a dat usor 10, ideea e ca nu a tinut cont de greselile marunte, deci du-te cu incredere la marire

e posibil sa fie ceva mai sever la imunologie, dar ma indoiesc ca e vreo diferenta


iar aia de au scris 4 pagini si au picat, no comment :lol:

supergirl
Posts: 1
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:54 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby supergirl » Thu Sep 24, 2009 2:00 pm

andry_ann wrote:Salutare!
As avea si eu o intrebare pentru colegii care au terminat deja anul3. Stiti cumva din experienta proprie sau din auzite ceva despre examenul de marire de nota la Imunologie( Dr. Bara) si Semiologie (la pantelimon)???
Orice amanunt...oricat de mic...
Multumesc!


si eu as vrea sa stiu despre examenul de marire la pantelimon

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 3

Postby deena01 » Mon Sep 28, 2009 7:17 pm

Cum e la marire la semio la Coltea? Si la farmaco?
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

Dr.DiGi
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:28 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby Dr.DiGi » Tue Sep 29, 2009 2:48 pm

:?: Cam cat se "preconizeaza" ca ar fi ultima medie de buget pt trecere din 3 in 4? :?

Dr.DiGi
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:28 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby Dr.DiGi » Tue Sep 29, 2009 2:50 pm

deena01 wrote:Cum e la marire la semio la Coltea? Si la farmaco?

la semio am vazut azi...47 cazuri clinice..o ora la dispozitie...

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 3

Postby deena01 » Tue Sep 29, 2009 3:31 pm

Dr.DiGi wrote::?: Cam cat se "preconizeaza" ca ar fi ultima medie de buget pt trecere din 3 in 4? :?



Anul trecut restantierii au putut da mariri iar ultima medie la buget a fost 7.55 . Anul acesta restantierii nu au putut da mariri dar sunt note FOARTE mari. Eu cred ca media va depasi 8. :?
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

User avatar
wanda
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Tue Mar 06, 2007 8:20 pm
Location: p-aci

Re: Intrebari anul 3

Postby wanda » Tue Sep 29, 2009 4:51 pm

Stie cineva cum este marirea la morfopat cu Ardeleanu? :?

veronika19
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Jul 18, 2008 12:15 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby veronika19 » Tue Sep 29, 2009 9:35 pm

Deena, nu se stie.. In fiecare an se zvoneste ca vor creste f mult mediile (anul trecut ziceam ca va fi cam 8 si a fost 7.53). Ceea ce e nou anul asta fata de anul trecut e ca nu mai pot da marire 400 oameni (bine acum, cati din cei 400 restantieri ar fi dat marire dupa restanta?). Din acestia mai sunt si cei care vor avea ceva pe credit si cei care au renuntat.. Si anul trecut au fost 465 locuri la buget (sau ceva asemanator).

Dr.DiGi
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:28 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby Dr.DiGi » Wed Sep 30, 2009 1:02 pm

veronika19 wrote:Deena, nu se stie.. In fiecare an se zvoneste ca vor creste f mult mediile (anul trecut ziceam ca va fi cam 8 si a fost 7.53). Ceea ce e nou anul asta fata de anul trecut e ca nu mai pot da marire 400 oameni (bine acum, cati din cei 400 restantieri ar fi dat marire dupa restanta?). Din acestia mai sunt si cei care vor avea ceva pe credit si cei care au renuntat.. Si anul trecut au fost 465 locuri la buget (sau ceva asemanator).



465 pt cei care treceau anul 4?...

Cristina1887
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Oct 15, 2008 7:45 pm

Re: Intrebari anul 3

Postby Cristina1887 » Wed Sep 30, 2009 7:10 pm

deena01 wrote:
Dr.DiGi wrote::?: Cam cat se "preconizeaza" ca ar fi ultima medie de buget pt trecere din 3 in 4? :?



Anul trecut restantierii au putut da mariri iar ultima medie la buget a fost 7.55 . Anul acesta restantierii nu au putut da mariri dar sunt note FOARTE mari. Eu cred ca media va depasi 8. :?


eu nu cred ca trebuie sa ne luam dupa cei care au fost acum anul 4. e irelevant. trebuie sa ne gandim la anul nostru si la mediile care au fost anul trecut la noi. si cred ca media o sa fie mare, dar in niciun caz nu cred ca depaseste 8.


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 16 guests