Camine

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Camine

Postby bianca03 » Tue Jun 12, 2012 7:35 pm

Buna! In primul rand, imi cer scuze daca am creat un topic deja existent, dar am cautat ceva timp si nu am gasit, desi stiam sigur ca exista. Intrebarea mea pentru voi este: se merita sa stati la camin? Am citit pe net niste descrieri are caminelor studentesti de la medicina care efectiv m-au lasat masca :D. Poate ca intre timp s-au renovat pentru ca ceea ce am citit era postat de cativa ani. Va dau cateva exemple. Am citit cum ca baia este la comun, camerele nu au bucatarie si in plus, sunt foarte mici, aprox. 8 metri patrati :shock:. Va rog sa-mi oferiti cateva informatii. Care sunt celelalte variante? Inchiriatul unui apartament? Cam cat mai este o chirie in Bucuresti? Multumesc mult! :)

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Camine

Postby Dmndash » Tue Jun 12, 2012 10:20 pm

Daca te-ai fi uitat mai jos pe pagina principala ai fi vazut un mare topic numit "Info campus"

Depinde de cati bani au ai tai. Daca isi permit sa-ti dea 100/200 pe luna pe chirie + cheltuielile aferente stai in chirie. Oricum sansele sa stai in camin in anul I sunt foarte mici. Decat daca nu faci niste "artificii"

Daca vii cu figuri de "ca la mamica acasa" n-o sa rezisti la camin. Important nu e ca baile sunt pe hol ci cum arata ele. Daca sunt gandaci etc.
Pe forumul de la SSMB gasesti descrierile caminelor in detaliu.
Depinde foarte mult si cu cine stai. Eu am stat in Splai 48. In doua persoane e lejer. Cantina la parter. Dar colega de camera ma facea sa imi doresc sa imi pun latu de gat si sa ma spanzur de lustra.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Camine

Postby Jerome » Wed Jun 13, 2012 8:25 pm

Dmndash wrote: Dar colega de camera ma facea sa imi doresc sa imi pun latu de gat si sa ma spanzur de lustra.
si cum de ai scapat? :D


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests