Parazitologie

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Parazitologie

Postby Ciprian_90 » Wed Mar 07, 2012 8:34 pm

Salut!
Stie cineva ceva despre dr.Ionela Neagoe?

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: Parazitologie

Postby yutthyra » Wed Mar 07, 2012 10:12 pm

Destul de pretentioasa.
Lp-urile sunt lungi,la practic pune o gramada de intrebari,vrea sa-i recunosti lamele etc.
Partea buna este ca nu pica pe nimeni(cel putin asa a fost la noi).

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Parazitologie

Postby Ciprian_90 » Wed Mar 07, 2012 11:21 pm

Da, LP-ul a fost foarte luuuuung si plictisitor...

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Parazitologie

Postby Dmndash » Thu Mar 08, 2012 11:36 am

despre Codreanu Radu? mie una mi s-a parut foarte ok dar na...cum va fi examenul practic/notele ma intereseaza (Daca se poate lua 10 )
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Parazitologie

Postby dr.tm » Sat Mar 17, 2012 5:15 pm

:))))codreanu e ok. nu-ti face probleme.btw sunt pe cursuri medicina pozele care va pica la examenul practic.te uiti de cateva ori peste ele,citeste lp-urile (care sunt extrem de lungi dupa cum probabil ti-ai dat deja seama) si o sa iei cu brio ex practic. mai nasol e la grila, dar... nu-i dracu' asa negru cum pare :) daca nu te descurci deloc la practic, te cheama in alta zi sa mai dai1data. pana la urma trece toata lumea, multi cu note mari.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

gigimacelaru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 20, 2010 11:51 pm

Re: Parazitologie

Postby gigimacelaru » Sun Apr 08, 2012 3:43 pm

Salut!
Stie cineva cum este cu doamna Cilievici la LP si la curs?
Cum e la lucrari/examen?

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Parazitologie

Postby Dmndash » Mon Apr 09, 2012 12:46 am

cum zbuciumul intern parazitologic a lipsit cu desavarsire, maine ma voi duce cam cu materia necitita la lucrare :lol: . Ma intereseaza doar daca se "pica" in sensul de a nu ma lasa sa intru in examen.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Parazitologie

Postby dr.tm » Mon Apr 09, 2012 5:07 pm

Dmndash wrote:cum zbuciumul intern parazitologic a lipsit cu desavarsire, maine ma voi duce cam cu materia necitita la lucrare :lol: . Ma intereseaza doar daca se "pica" in sensul de a nu ma lasa sa intru in examen.

buna asta:))) la mine in serie a fost un fel de mini-catrastofa la acea celebra lucrare si grilele au fost mult mai grele decat cele din ziua examenului (incomparabil mai grele ). pana la urma nu a contat la nimic. e doar ca sa-ti dea un "shut" si sa te puna cu "cartea pe burta".
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Parazitologie

Postby Ciprian_90 » Wed Apr 11, 2012 2:08 pm

Am dat si eu lucrarea si a fost destul de ok...Profa a spus ca nu se pune problema de intrat in examen daca o pici, doar ca daca iei putin, nu poti sa iei o nota mare.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Parazitologie

Postby dr.tm » Wed Apr 11, 2012 6:57 pm

Ciprian_90 wrote:Am dat si eu lucrarea si a fost destul de ok...Profa a spus ca nu se pune problema de intrat in examen daca o pici, doar ca daca iei putin, nu poti sa iei o nota mare.

not true. daca faci ok ,poti sa iei si 10 indiferent de nota avuta la lucrare.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Parazitologie

Postby Ciprian_90 » Wed Apr 11, 2012 11:32 pm

Sunt convins ca asa e :D

gigimacelaru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 20, 2010 11:51 pm

Re: Parazitologie

Postby gigimacelaru » Thu Jun 07, 2012 6:15 pm

A picat cineva examenul mare cu Cilievici? Ca am pus cam la nimereala 40 de raspunsuri din 50...

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Parazitologie

Postby roxitzu » Thu Nov 08, 2012 6:52 pm

Examenul cu dr. Lidia Lazar e la fel ca lucrarea? la lucrare au fost 25 de grile ... 25 de min si muuulti paraziti :))) sooo , speram ca poate va fi ceva mai mult timp per grila la examen ... ne-a cam speriat ce-i drept :o

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Parazitologie

Postby dr.tm » Sun Nov 11, 2012 10:15 pm

roxitzu wrote:Examenul cu dr. Lidia Lazar e la fel ca lucrarea? la lucrare au fost 25 de grile ... 25 de min si muuulti paraziti :))) sooo , speram ca poate va fi ceva mai mult timp per grila la examen ... ne-a cam speriat ce-i drept :o

grilele de la examen sunt mai usoare. strict din cursuri. nu mai stiu cate erau. multe note de 5,6,7, cativa picati. daca citesti de cateva ori toate cursurile , nu vei avea probleme.daca vrei si o nota mare, trebuie sa inveti mai serios. multa bafta !
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

ina09
junior
junior
Posts: 82
Joined: Thu Feb 05, 2009 7:58 pm

Re: Parazitologie

Postby ina09 » Tue Mar 12, 2013 7:58 pm

A facut cineva curs sau/si lp cu dr. Cilievici? Pentru examen e de ajuns ce preda ea sau exista o anumita carte?


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests