Carti anatomie an I semestrul II

andxro
Posts: 3
Joined: Tue Oct 11, 2011 11:40 am

Carti anatomie an I semestrul II

Postby andxro » Fri Feb 10, 2012 11:53 pm

Se intampla sa aibe careva cartea de "cap si gat" a lui Niculescu? am inteles ca nu se mai editeaza si nu am gasit-o nici la xerox-uri. Sunt dispus sa o cumpar de la cine e dispus sa o vanda :D
La fiziologie ce manual e cel mai bun? sau cum se invata? are profesorul un manual al lui sau ceva? am vazut la sala de lectura majoritatea invatau dintr-o cartulie imensa in engleza.
Si o ultima intrebare: daca am o restanta am voie sa dau marire la alta materie?
Multumesc anticipat!

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Carti anatomie an I semestrul II

Postby Alfa_omega » Sat Feb 11, 2012 10:34 am

andxro wrote:Se intampla sa aibe careva cartea de "cap si gat" a lui Niculescu? am inteles ca nu se mai editeaza si nu am gasit-o nici la xerox-uri. Sunt dispus sa o cumpar de la cine e dispus sa o vanda :D
La fiziologie ce manual e cel mai bun? sau cum se invata? are profesorul un manual al lui sau ceva? am vazut la sala de lectura majoritatea invatau dintr-o cartulie imensa in engleza.
Si o ultima intrebare: daca am o restanta am voie sa dau marire la alta materie?
Multumesc anticipat!


La fiziologie exista cartea catedrei, e una albastra scoasa de editura Carol Davila. Pentru examen ajunge sa inveti din ea si/sau din cursuri(cel putin la d-na Badarau...nu stiu la d-na Artino). In rest, ca si carti straine, Guyton sau Boron(per total Boron e mai detaliat si mai complex). Guyton exista si in limba romana, Boron doar in limba engleza.
Teoretic nu...daca ai o restanta nu mai poti da marire.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests