Microbiologie

ina09
junior
junior
Posts: 82
Joined: Thu Feb 05, 2009 7:58 pm

Microbiologie

Postby ina09 » Thu Oct 13, 2011 3:10 pm

Eu fac cu Anda Baicus cursul. Imi puteti spune ce asteptari are? Cum e la examen, e foarte exigenta?

crissu83
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:39 pm

Re: Microbiologie

Postby crissu83 » Thu Jan 19, 2012 4:02 pm

la cat timp dupa un tratament pt mycoplasma (care tine de microbiologie), se reface analiza sa vad daca mi-a disparut??
e bine la 5 zile dupa ce termin tratamentul??
vreau ca imediat dupa ...sa prind ovulatia, poate raman insarcinata..e tot ce imi doresc...
nu afecteaza cu nimik daca ar fi sa nu o mai am, daca abia am terminat antibioticul si apoi si ramana gravida, nu??
va rog , astept raspuns!

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Microbiologie

Postby Dmndash » Fri Jan 20, 2012 12:31 pm

erm...asta e forum in mare mare majoritate de studenti. Topicul se refera la materia predata in anul II la facultatea de medicina generala.
Nu intrebi pe un forum (mai ales nu unu de Studenti) cum si cand sa ramai insarcinata dupa tratament, dute la doctor pentru asa ceva :roll: :lol: frate.....
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

crissu83
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:39 pm

Re: Microbiologie

Postby crissu83 » Sat Jan 21, 2012 11:30 pm

Dmndash wrote:erm...asta e forum in mare mare majoritate de studenti. Topicul se refera la materia predata in anul II la facultatea de medicina generala.
Nu intrebi pe un forum (mai ales nu unu de Studenti) cum si cand sa ramai insarcinata dupa tratament, dute la doctor pentru asa ceva :roll: :lol: frate.....


stiu ca e doar un forum;)
dar pana ajung la medic mai am..si acum ma gandeam ca orice informatie mi-ar fi buna.. de curiozitate macar:))orcum nu am intrat pe 'studenti la fizica' ci pe cei de la 'medicina' viitori medici;))ar trebui sa am nitica incredere nu?:))

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Microbiologie

Postby pinkobsession » Sun Jan 22, 2012 12:09 am

ar trebui sa stii ca microbiologia se face in anul 2 de facultate, an preclinic. gineco se face in anul 6, endocrinologia in 5 (parca). un student de anul 2 nu poate sa iti raspunda la aceasta intrebare, chit ca e viitor medic, pentru ca nu poate sa ghiceasca in viitor, sau sa stie de inainte toata medicina de 6 ani. imi pare rau pentru tine, imi dau seama ca esti foarte interesata, dar aveai mai mari sanse sa primesti un raspuns daca intrebai pe un forum de medici (actuali medici, nu medici peste 6 ani).

crissu83
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:39 pm

Re: Microbiologie

Postby crissu83 » Sun Jan 22, 2012 6:14 pm

offf:(
si forumul cu medici, de unde il iau?:(

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Microbiologie

Postby Dmndash » Sun Jan 22, 2012 8:35 pm

offfff :( daca dadeai un simplu search google cu "forum medical" gaseai offfff
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: Microbiologie

Postby începătorul » Sun Jan 22, 2012 8:40 pm

Frate, dar ce-i cu tâmpenia asta? Crissu, mergi la ginecolog, nu mai căuta răspunsuri pe forumuri...
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

crissu83
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:39 pm

Re: Microbiologie

Postby crissu83 » Wed Jan 25, 2012 5:01 pm

am mers. gata. stau 7 zile si refac analiza;
antibioticul luat cu 10 zile inainte de conceptie nu are nici o legatura... deci m-am linistit. acum sper doar sa negativa analiza.

thx guys!


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests