SCU

User avatar
razvv
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:19 pm

SCU

Postby razvv » Sat Mar 19, 2011 2:11 pm

Cum se desfasoara examenul la SCU? Exista vreo carte scoasa de catedra?

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: SCU

Postby De3a » Sat Mar 19, 2011 2:25 pm

da' exista si o bibliografie parca..sunt unele capitole din iamandescu si unele din popa velea, examenul este grila, un caz clinic,un subiect de teorie si un subiect din endocrin parca

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SCU

Postby Dmndash » Sun Mar 20, 2011 1:24 am

nu prea am inteles clar cu cine facem noi scu (am fost mutati de la iamandescu la popa velea, dar la noi cica ar fi doctorul Coculescu, insa primul curs a fost tinut de Chirculescu de anato care a spus ca va tine mai multe cursuri :lol: )
dar noua ni s-a zis clar...carte nu exista, cursurile nu se dau..si la examen... :mrgreen:

...vreun sfat?

p.s. fac la parhon daca are vreo relevanta
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: SCU

Postby dr.tm » Sun Mar 20, 2011 8:24 am

Dmndash wrote:nu prea am inteles clar cu cine facem noi scu (am fost mutati de la iamandescu la popa velea, dar la noi cica ar fi doctorul Coculescu, insa primul curs a fost tinut de Chirculescu de anato care a spus ca va tine mai multe cursuri :lol: )
dar noua ni s-a zis clar...carte nu exista, cursurile nu se dau..si la examen... :mrgreen:

...vreun sfat?

p.s. fac la parhon daca are vreo relevanta

faci la parhon doar partea de endocrin. dupa ce terminati , va mutati la sahia :) si continuati cu scu. chirculescu vine doar la primul curs..in rest o sa aveti parte de glumele lui coculescu si spre final o tanti tare draguta. insistati sa va dea cursurile, pana la urma o sa faceti rost de ele pe stick(nu ca ar avea mare importanta). carte nu exista la parhon.teoretic ar tb sa faceti si 1lp..eu personal nu am avut parte de el..alti colegi au fost incantati sa vada anumite cazuri destul de interesante(cate2 grupe pe sapt sunt programete sa aiba acest asa zis lp; va plimbati prin saloane si vedeti oaresce lucruri); la psiho avea iamandescu o carte micuta, draguta care costa 10 lei. puteti sa l intrebati..pe el sau pe popa velea de ea.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
freaky_criss
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:04 pm

Re: SCU

Postby freaky_criss » Tue Jun 07, 2011 2:56 pm

poate sa-mi spuna si mie cineva in ce consta cazul de endocrin la examen??

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SCU

Postby Dmndash » Wed Sep 21, 2011 1:19 pm

dat fiind faptul ca seria mea a facut cu "distinsul" Ovidiu Popa-Velea, jumatate din noi ne-am procopsit cu o frumoasa restanta la aceasta minunata si sublima materie.
Imi puteti da niste sfaturi va rog? Stiu ca suna absurd dar, baga in re? Cum sunt grilele (De nota 10, de nota 7 sau nu mai e impartirea asta?)
Si....are cumva cineva materialu de endocrin de la parhon? Noua nu au vrut sa ni-l dea, iar in vara s-au facut subiecte din acel material
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: SCU

Postby daby » Wed Sep 21, 2011 1:53 pm

anul trecut s-a dat grila de 10, iar pentru 5 trebuia sa iti alegi tu 3 sub
eu as zice sa alegi grila de 10 ca are din ce sa-ti scada, asa din 5... poate nu scrii la sub ce vrea el
a facut in asa fel incat sa nu se pice, a dat un punct in plus la fiecare, dar parca tot au fost vreo 2-3 care au picat
bafta!

ina09
junior
junior
Posts: 82
Joined: Thu Feb 05, 2009 7:58 pm

Re: SCU

Postby ina09 » Wed May 02, 2012 9:14 pm

Cursul de la Sahia se face numai cu Popa-Velea pentru toate seriile?

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: SCU

Postby Alfa_omega » Fri May 04, 2012 11:49 pm

ina09 wrote:Cursul de la Sahia se face numai cu Popa-Velea pentru toate seriile?


Se mai poate face si la Colentina cu d-ul Iamandescu...dar banuiesc ca cel de la Sahia doar cu Popa-Velea.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: SCU

Postby roxitzu » Fri Sep 14, 2012 9:00 pm

A dat cineva marire la SCU? si daca da cum a fost? :mrgreen:


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests