Igiena.

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Igiena.

Postby roxitzu » Tue Oct 16, 2012 12:25 am

Si as mai avea o intrebare :oops: ... dr. Lupulescu chiar tine cont de prezenta la curs? ... sau e doar o strategie de a tine plin amfiteatrul :))) ... ne-a zis ca cei care au prezenta vor avea un bonus de 1 pct la examen :lol:

carmen.ella22
Posts: 2
Joined: Mon Oct 29, 2012 3:55 pm

Re: Igiena.

Postby carmen.ella22 » Sat Jan 05, 2013 3:34 pm

Stiti cumva cum e dr. Lupulescu la examen la lp? trebuie sa-i stii toate experimentele, valorile..? are vreun subiect preferat?:D

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Igiena.

Postby roxitzu » Sun Jan 06, 2013 12:38 am

Da si daca ati putea sa ne dati mai multe informatii despre cam cum se desfasoara examenul practic am aprecia :) . Fac cu dr. Simona Parvu

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Igiena.

Postby Alfa_omega » Sun Jan 06, 2013 9:16 pm

roxitzu wrote:Da si daca ati putea sa ne dati mai multe informatii despre cam cum se desfasoara examenul practic am aprecia :) . Fac cu dr. Simona Parvu


Noi am dat cate un examen practic dupa fiecare din cele 3 module. La primele doua(mediu si alimentatie) a fost proba orala, fiecare a extras cate un biletel pe care erau 2 subiecte mi se pare. Iar la modulul de copil, dat fiind ca erau doar 3 lp-uri, iar noi eram 4 grupe...ne-a dat o lucrare.
La noi au fost note in general mari(multi de 9 si 10), insa examenul practic conteaza putin la nota finala(mi se pare ca 1 punct).
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

ellena03
Posts: 3
Joined: Mon Jan 14, 2013 9:18 am

Re: Igiena.

Postby ellena03 » Mon Jan 14, 2013 9:28 am

am dat eu examenul practic cu dna dr lupulescu. pune intrebari ok si nu insista prea mult pe experimente. eu trebuia sa-i descriu ceva cu medii de insamantare pe-acolo si chiar a spus ca nu e important sa ramanem doar cu asta de la igiena, ca mai bine e sa stim la ce ne foloseste acea determinare, ce urmarim cu ea si tot asa. a dat in general note mari, multi de 10, 9, iar daca nu stiai subiectul te chema in alta zi.

VSN
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Feb 01, 2013 6:18 pm

Re: Igiena.

Postby VSN » Sun Feb 17, 2013 9:34 pm

Stie cineva cum evalueaza dr. Lupulescu lucrarile la examen? Cat de usor da 10?
Eu am avut-o la lp si la colocviu si mi s-a parut foarte OK, maj notelor date au fost de 10, 9 si doar cativa de 8 daca studentul nu prea stia, dar am auzit ca altfel este exigenta. Anyone care to share? :D

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Igiena.

Postby dr.tm » Sun Feb 17, 2013 11:06 pm

este exigenta. nu prea da 10. multi de 9 si 8. cativa picati care au dat cu urmatoarea serie si pana la urma a fost ok pt toata lumea.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

XaphanDeumos
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sat Jan 16, 2010 5:11 pm

Re: Igiena.

Postby XaphanDeumos » Wed Sep 04, 2013 5:18 pm

a dat cineva marire la igiena cu dr Moldoveanu? Notele au fost mai mult decat dubioase la examen, de aceea intreb. Cheers! :allright:
Greşeala oamenilor a fost că niciodată nu s-au priceput să se uite lângă ei. Li s-a părut că dacă fericirea există, ea trebuie să fie inaccesibilă sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizonturile lor.

rexed
Posts: 4
Joined: Mon Jun 17, 2013 5:22 pm

Re: Igiena.

Postby rexed » Wed Oct 02, 2013 5:18 pm

si eu anul asta o am la curs pe dr. Moldoveanu. primul curs nu l-a dat, nu stiu daca le va da pe urmatoarele. concluzia este: de pe ce se invata? cum se desfasoara examenul si mai ales, daca s-a lamurit cineva de ce sunt notele atat de haotic date?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Igiena.

Postby Doddy » Mon Nov 24, 2014 3:41 pm

Salut!

Cei care faceti igiena cu dna. Zugravu, cand aveti curs sau cand o pot gasi la facultate? Mersi!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests