farmacologie

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

farmacologie

Postby De3a » Wed Feb 23, 2011 11:47 am

Ne poate spune cineva si noua cateva impresii despre partialul de farmaco?:-S

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Wed Feb 23, 2011 2:47 pm

Sustin completarea acestui topic! :lol:

Cum sunt dr. Segarceanu si dr. Paunescu la examenul de LP, si cum decurge examenul de LP (ca nu am inteles) ?
Sunt anumite capitole din care pica preferential grile, sau sunt aprox egale din toate (primele doua cursuri, cu farmacocinetica si farmacodinamie mi se par cam ... m'eh, cam prea matematice pentru gusturile mele, pica in general un numar extraordinar de mare de grile din ele, sau mai mult din medicamente) ? Cate grile avem in total?

Mersi anticipat! :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: farmacologie

Postby daby » Wed Feb 23, 2011 5:31 pm

Doddy, si eu fac cu dr.Paunescu si am inteles ca ne va da o reteta si un subiect ce va consta intr-o forma farmaceutica... oricum din toate lp-urile ne-a zis ca intra: forme farmaceutice, etape anestezie, farmacodinamie.. in rest din lp cu soricei, cel cu descoperire, farmacocinetica si graficele alea a zis ca nu da
Spor! :)

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: farmacologie

Postby ionutz_1185 » Wed Feb 23, 2011 10:06 pm

De3a wrote:Ne poate spune cineva si noua cateva impresii despre partialul de farmaco?:-S

Acu 2 ani am dat eu.hmm destul de serios adica trebuia sa stii bine materia.Insa e o smecherie se dau aceleasi grile pe acelasi rand 1 da 1 ba,deci e bine sa te asezi cu cineva care stie si intre voi un loc liber.Cel de langa tine are alt numar dar aceleasi grile in alta ordine.E bine sa nu stati sus ca va muta in fata daca s locuri libere, in amf mare vorbesc.
Notele sunt destul de ok,insa unele grile sunt destul de aiurea si e bine sa stii k lumea materia..APP nu e toata cartea lui Fulga sunt doar anumite capitole, asistentii deobicei spun.
Notele se dau dupa cateva ore si se trec in carnet,va cer asistentii carnetele.asa a fost la seria mea..Legat de notele maxime destul de mult subiectivism..
Bafta. E bine sa luati partialul in vara e mult mai nasol; materie multa si trebuie stiuta k lumea.

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: farmacologie

Postby ionutz_1185 » Wed Feb 23, 2011 10:09 pm

Doddy wrote:Sustin completarea acestui topic! :lol:

Cum sunt dr. Segarceanu si dr. Paunescu la examenul de LP, si cum decurge examenul de LP (ca nu am inteles) ?
Sunt anumite capitole din care pica preferential grile, sau sunt aprox egale din toate (primele doua cursuri, cu farmacocinetica si farmacodinamie mi se par cam ... m'eh, cam prea matematice pentru gusturile mele, pica in general un numar extraordinar de mare de grile din ele, sau mai mult din medicamente) ? Cate grile avem in total?

Mersi anticipat! :allright:

Nu stiu. eu am facut cu dr.mihnea costescu,destul de nasol.E o singura asistenta de lp.mai ciudata ea asa..imi scapa numele ea e cea mai ok si lejer va mai zice si modele de grile.in rest e nasol la ceilalti treb sa stii retetele alea bine

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Thu Feb 24, 2011 10:53 am

Mersi!
La treaba cu capitolele, presupun ca nu sunt alea simple si frumoase (medicatia la varstnici, la gravide etc., sunt p'acolo cateva capitole de povesti... alea banuiesc ca nu intra, ca d'eh).
Cat despre faza cu subiectivismul la note... presupun ca din momentul din care e grila... ar trebui sa fie cea mai obiectiva notare... la Ispas ii spuneai tot si iti dadea 7, fara drept de apel, dar acolo era oral, aici macar e grila, nu cred ca daca ai punctajul de 9-10 sa-ti dea mai putin "ca asa vor ei"... in fine, nu e cazul meu de nota mare la farmaco, vreau doar sa-l iau cu cat o fi... mi se pare cea mai plictisitoare materie din anul 3, la fiecare 3 pagini citite ma ia un somn imbatabil.

Mai tii minte, ponderea grilelor cam care a fost? Sunt mai mult grile din medicamente sau mai mult din farmacodinamie, cinetica, toxicologie etc?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Riley » Thu Feb 24, 2011 2:22 pm

Doddy wrote:Mersi!
La treaba cu capitolele, presupun ca nu sunt alea simple si frumoase (medicatia la varstnici, la gravide etc., sunt p'acolo cateva capitole de povesti... alea banuiesc ca nu intra, ca d'eh).
Cat despre faza cu subiectivismul la note... presupun ca din momentul din care e grila... ar trebui sa fie cea mai obiectiva notare... la Ispas ii spuneai tot si iti dadea 7, fara drept de apel, dar acolo era oral, aici macar e grila, nu cred ca daca ai punctajul de 9-10 sa-ti dea mai putin "ca asa vor ei"... in fine, nu e cazul meu de nota mare la farmaco, vreau doar sa-l iau cu cat o fi... mi se pare cea mai plictisitoare materie din anul 3, la fiecare 3 pagini citite ma ia un somn imbatabil.

Mai tii minte, ponderea grilelor cam care a fost? Sunt mai mult grile din medicamente sau mai mult din farmacodinamie, cinetica, toxicologie etc?


La subiectivism se referea la altceva (cel putin asa cred eu si asa am si observat la ex de farmaco cand l-am dat eu). Ideea e ca la grila tu ai un anumit punctaj care fie se transforma direct in nota fara drept de apel fie "se face Gauss". Ca sa fiu mai explicit: ai 50 de puncte maxim, faci de 45 de puncte sunt 2 variante: fie iti trece 9 (cat inseamna 45 din 50) fie, daca notele sunt mai mici sau daca doreste sa dea note mai mari transforma punctajul ala de 45 in 10.
Din profii pe care i-am avut eu in cei 6 ani de facultate doar la farmaco si la genetica (Albu) se trece nota exact cat ai facut in grila, nu cred ca au stat la discutii vreodata. De aici si notele frecvent mai mici in sensul ca nu ploua cu 9 si 10 ca la alte materii cu grile (si asta o sa vedeti mai ales in anii clinici).
Si cand va fi sa va faca media intre partial si ex din vara, daca 9.49 iese media ai 9 (eventual sa te fi remarcat asistentul la lp si sa vorbeasca cu proful sa ii zica altfel nu se discuta).
Succes si spor la citit! :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: farmacologie

Postby ionutz_1185 » Thu Feb 24, 2011 3:10 pm

Doddy wrote:Mersi!
La treaba cu capitolele, presupun ca nu sunt alea simple si frumoase (medicatia la varstnici, la gravide etc., sunt p'acolo cateva capitole de povesti... alea banuiesc ca nu intra, ca d'eh).
Cat despre faza cu subiectivismul la note... presupun ca din momentul din care e grila... ar trebui sa fie cea mai obiectiva notare... la Ispas ii spuneai tot si iti dadea 7, fara drept de apel, dar acolo era oral, aici macar e grila, nu cred ca daca ai punctajul de 9-10 sa-ti dea mai putin "ca asa vor ei"... in fine, nu e cazul meu de nota mare la farmaco, vreau doar sa-l iau cu cat o fi... mi se pare cea mai plictisitoare materie din anul 3, la fiecare 3 pagini citite ma ia un somn imbatabil.

Mai tii minte, ponderea grilelor cam care a fost? Sunt mai mult grile din medicamente sau mai mult din farmacodinamie, cinetica, toxicologie etc?

Legat de subiectivism: ti-o zic pe bune: Am dat examen cu un coleg care are tatal sef de catedra la UMF. Carol Davila, facem grilele identice il las sa copie de la mine.eu iau 7 el ia 10. eu sunt un no name in umf. el este si intelegi tu ca esti baiat destept.
Au mai fost de 10 in serie dar s a facut discriminare pe fata. si nu se face Gauss.cate grile ai atat ramane nota.Am avut colegi care au invatat farmaco f bine si stiau tot si au luat 9, ca sunt no name.
Si cam atat.
Vacanta placuta si spor la invatat la farmaco!

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: farmacologie

Postby De3a » Thu Feb 24, 2011 3:49 pm

stiti cumva cum este la practic dna dr. Stanciu Liliana?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Thu Feb 24, 2011 10:05 pm

ionutz_1185 wrote:Legat de subiectivism: ti-o zic pe bune: Am dat examen cu un coleg care are tatal sef de catedra la UMF. Carol Davila, facem grilele identice il las sa copie de la mine.eu iau 7 el ia 10. eu sunt un no name in umf. el este si intelegi tu ca esti baiat destept.
Au mai fost de 10 in serie dar s a facut discriminare pe fata. si nu se face Gauss.cate grile ai atat ramane nota.Am avut colegi care au invatat farmaco f bine si stiau tot si au luat 9, ca sunt no name.
Si cam atat.
Vacanta placuta si spor la invatat la farmaco!


De ce nu ma mira randurile astea? :lol: :lol: :lol:

Mersi mult pentru sfaturi, sper sa fie bine. :allright:
Bafta! :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby dr.tm » Sat Feb 26, 2011 9:44 am

De3a wrote:stiti cumva cum este la practic dna dr. Stanciu Liliana?

Nu o sa ai probleme :) e foarte ok . Ai 2 retete de scris + ce te mai intreaba..la final notele sunt bune. bafta
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: farmacologie

Postby laleaua neagra » Sat Feb 26, 2011 7:59 pm

dr segaarceanu e super ok,numa sa stii si u sub alea;nu cere chestii fantastice,eu am luat 3 pct(nush dc asa mai e si akum...st anul 5) f usor..si alti colegi la fel;cred ca cei care habar nu aveau d nmk i-a kemat a 2-a zi cu alte grupe...si tot i-a trecut;mie mi-a placut f mult tanti segarceanu,a facut maeria mai usor d invatat,si am inteles d la lp

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: farmacologie

Postby De3a » Mon Feb 28, 2011 7:30 pm

la nota finala de farmacologie conteaza mai mult examenu din vara? sau 50%? ca astazi sincer la farmacologie notele au fost date cam la alandala. Ma rog, nu imi imaginez cum au corectat ei la 2 serii lucrarile intr-o ora :-S

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Mon Feb 28, 2011 7:42 pm

De3a wrote:la nota finala de farmacologie conteaza mai mult examenu din vara? sau 50%? ca astazi sincer la farmacologie notele au fost date cam la alandala. Ma rog, nu imi imaginez cum au corectat ei la 2 serii lucrarile intr-o ora :-S

Din ce ati avut mai multe grile? Medicamente sau structuri, receptori, formule alea alea?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: farmacologie

Postby De3a » Mon Feb 28, 2011 11:33 pm

am avut ceva din receptori, am avut si medicamente, dar nu mecanisme de actiune, nu am avut deloc anestezice, si un grafic de pe la pagina 20, si o singura intrebare din glucocorticoizi

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Sun Jun 19, 2011 10:12 pm

Ziceti-mi si mie va rog, la examenul de pe semestrul 2 (doar semestrul 2, am luat partialul), din ce capitole se da mai mult? Nu am timp sa invat tot, si pe ce ar fi mai bine sa ma axez? In general au fost mai multe grile din medicatia cardiovascularului, renalului, digestivului, antibiotice?

Mersi anticipat! :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: farmacologie

Postby durere de cap » Mon Jun 20, 2011 12:28 pm

Doddy wrote:Ziceti-mi si mie va rog, la examenul de pe semestrul 2 (doar semestrul 2, am luat partialul), din ce capitole se da mai mult? Nu am timp sa invat tot, si pe ce ar fi mai bine sa ma axez? In general au fost mai multe grile din medicatia cardiovascularului, renalului, digestivului, antibiotice?

Mersi anticipat! :allright:


acum 2 ani s-au dat mai mult(din cate imi amintesc) din CV,apoi AB(clase),antiemetice:RA,Indicatii,CI.

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Lysthenon » Thu Jul 14, 2011 7:33 am

Doddy wrote:Sustin completarea acestui topic! :lol:

Cum sunt dr. Segarceanu si dr. Paunescu la examenul de LP, si cum decurge examenul de LP (ca nu am inteles) ?
Sunt anumite capitole din care pica preferential grile, sau sunt aprox egale din toate (primele doua cursuri, cu farmacocinetica si farmacodinamie mi se par cam ... m'eh, cam prea matematice pentru gusturile mele, pica in general un numar extraordinar de mare de grile din ele, sau mai mult din medicamente) ? Cate grile avem in total?

Mersi anticipat! :allright:

Nasol cu dr.Segarceanu...trebuie sa stii TOT..asta o spun din proprie experienta...avand in vedere ca la practicul din vara am trecut doar 2 persoane dintr-o grupa :D

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Thu Jul 28, 2011 2:39 pm

Ziceti-mi si mie va rog, cum este la marire la farmaco? Am auzit tot felul de pareri, daca e cineva aici care a incercat sau care stie de la cineva concret, sa-mi spuna.

De marit maresc, sau mai bine sa-mi vad de treaba? Grilele sunt asemanatoare cu cele de la examen?

Mersi anticipat! :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby dr.tm » Fri Jul 29, 2011 7:37 pm

Doddy wrote:Ziceti-mi si mie va rog, cum este la marire la farmaco? Am auzit tot felul de pareri, daca e cineva aici care a incercat sau care stie de la cineva concret, sa-mi spuna.

De marit maresc, sau mai bine sa-mi vad de treaba? Grilele sunt asemanatoare cu cele de la examen?

Mersi anticipat! :allright:

da grilele seamana f mult cu cele din vara.si n am auzit pe nimeni care s a dus la marire sa ia mai putin :D deci DA maresc !
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Sun Jul 31, 2011 11:10 pm

dr.tm wrote:da grilele seamana f mult cu cele din vara.si n am auzit pe nimeni care s a dus la marire sa ia mai putin :D deci DA maresc !


Pai de scazut la marire oricum nu se scade, fie iei 1-5 (teoretic 5, nu cred ca mareste nimeni de la 5 la 10) puncte in plus, fie ramane nota la fel.
Voiam sa stiu mai exact daca din cei care au dat marire pana acum, au fost multi carora li s-a marit nota sau nu. Pentru ca daca au fost putini, nu are sens sa ma duc.
Sunt unii profesori care maresc si doar daca faci act de prezenta la marire, sunt unii profesori corecti care maresc sau nu in functie de examenul de marire, si sunt alti profesori care fac tot posibilul sa nu iti dea nimic in plus :). Domnul Fulga in ce categorie e?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby dr.tm » Tue Aug 02, 2011 5:56 am

am avut colegi care de la 5 au luat 8, sau de la 8-10 sau.. au avut 8 si au ramas tot cu 8.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby Doddy » Tue Aug 02, 2011 3:32 pm

dr.tm wrote:am avut colegi care de la 5 au luat 8, sau de la 8-10 sau.. au avut 8 si au ramas tot cu 8.

Asta voiam sa aflu!

Multumesc! :allright:
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

enoon
Posts: 2
Joined: Sun Sep 11, 2011 5:58 am

Re: farmacologie

Postby enoon » Sun Sep 11, 2011 6:09 am

Buna.
Stie cineva care este data pt. restante/absente la aceasta materie?
Multumesc.

Karmencita
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sat Aug 15, 2009 10:39 am

Re: farmacologie

Postby Karmencita » Sun Sep 11, 2011 3:00 pm

Restante
Joi - 15 Septembrie
sau
Marti 27 Septembrie.

Este afisat la Catedra.
"E mai bine pentru renumele de filozof sa inventezi o eroare noua decat sa repeti un adevar exprimat deja de altii." R.G.

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: farmacologie

Postby Ciprian_90 » Mon Oct 31, 2011 3:50 pm

dr.tm wrote:
De3a wrote:stiti cumva cum este la practic dna dr. Stanciu Liliana?

Nu o sa ai probleme :) e foarte ok . Ai 2 retete de scris + ce te mai intreaba..la final notele sunt bune. bafta


Nu cumva e o tipa blonda si sasaita? :)

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby dr.tm » Mon Oct 31, 2011 4:21 pm

hmmm..nu mi amintesc sa fie sasaita. poate confunzi. oricum e o tanti la vreo 40 si de ani, micuta de inaltime, care isi prinde parul intr un coc simpatic si n plus, rade mai tot timpul
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: farmacologie

Postby Ciprian_90 » Mon Oct 31, 2011 5:29 pm

dr.tm wrote:hmmm..nu mi amintesc sa fie sasaita. poate confunzi. oricum e o tanti la vreo 40 si de ani, micuta de inaltime, care isi prinde parul intr un coc simpatic si n plus, rade mai tot timpul


Se cam potriveste descrierii, bine ar fi sa fie ea. Oricum, mi se pare foarte de treaba.

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: farmacologie

Postby Ciprian_90 » Sat Nov 12, 2011 3:34 pm

Asistenta mea cred ca se numeste Alina Proca. Pareri...?

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: farmacologie

Postby ionutz_1185 » Sun Nov 13, 2011 12:04 am

Ciprian_90 wrote:Asistenta mea cred ca se numeste Alina Proca. Pareri...?

Nevasta celebrului Iulica Proca :D :D :D :D :D

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: farmacologie

Postby Ciprian_90 » Sun Nov 13, 2011 1:45 am

Probabil :green: Ai facut cu ea sau ai auzit de ea?

User avatar
alexa_umf
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:31 pm
Location: Bucuresti

Re: farmacologie

Postby alexa_umf » Thu Feb 16, 2012 2:33 pm

Ce capitole din carte intra la partial? Tot pana la glucocorticoizi si mineralocorticoizi inclusiv? Sper ca nu intra si ceilalti hormoni (tiroidieni....) si medicatia metabolica :?

User avatar
andreiumf
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Jul 20, 2009 3:25 pm

Re: farmacologie

Postby andreiumf » Mon Feb 20, 2012 3:14 pm

Ceva despre examenul practic cu dna dr. Sef Lucr. Cristina Isabel Ghită?

Allesya
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Feb 06, 2008 3:48 pm

Re: farmacologie

Postby Allesya » Mon Feb 20, 2012 7:57 pm

Cum este exam practic cu dr.Zugravu???

aaab
Posts: 2
Joined: Sun Feb 26, 2012 2:34 am

Re: farmacologie

Postby aaab » Mon Feb 27, 2012 12:27 pm

Ciprian_90 wrote:Asistenta mea cred ca se numeste Alina Proca. Pareri...?

voi cand aveti practicul? si noi facem tot cu ea . daca afli ceva sa ne zici si noua! multumesc

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: farmacologie

Postby Ciprian_90 » Mon Feb 27, 2012 1:53 pm

Joi avem.

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: farmacologie

Postby choux » Mon Feb 27, 2012 7:03 pm

la examenul lp cu dr. ghita intra si experimentul cu soricei si probleme de farmacocinetica?

aaab
Posts: 2
Joined: Sun Feb 26, 2012 2:34 am

Re: farmacologie

Postby aaab » Tue Feb 28, 2012 1:50 pm

Ciprian_90 wrote:Joi avem.

joi si noi. Ai auzit ceva despre ea?

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: farmacologie

Postby Ciprian_90 » Tue Feb 28, 2012 8:05 pm

Nu am auzit nimic despre ea, dar dupa cum s-a comportat pana acum, nu cred ca vor fi probleme.

User avatar
doctora.
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Apr 04, 2012 8:19 pm

Re: farmacologie

Postby doctora. » Tue May 22, 2012 3:59 pm

dragi cititori, voi stiti ceva despre schimbarea grilelor din vara????!!! am auzit de la proful meu de lp.
BE THE CHANGE YOU WANNA SEE IN THE WORLD


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests