psihologie medicala

User avatar
ex_nunc
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Jan 29, 2009 7:48 pm

psihologie medicala

Postby ex_nunc » Sat Oct 09, 2010 2:36 pm

si in leg cu psihologia..fac cu dl popa velea (nu stiu ce asistent am la lp) n-am facut decat cursul pana acum. primul curs a fost introductiv dar mi se pare o materie cam bizara(sper sa mi se mai schimba parerea la cursurile viitoare :D ) am luat cartea recomandata (de fapt 2 carti,si cea a dlui prof iamandescu) si am incercat sa citesc primul capitol.ce pot sa spun e ca m-am incurcat si mai rau.mi se pare ca unele lucruri de acolo n-o sa le inteleg niciodata.
ce puteti sa-mi spuneti cei care ati facut cu dumnealui? examenul va fi dificil ? ca m-am cam speriat ... :mrgreen:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: anatomie

Postby Riley » Sat Oct 09, 2010 3:23 pm

Eu am facut cu Iamandescu si da, am avut aceeasi senzatie ca si tine. Oricum la examen stiu ca au fost intrebari din "cazuri clinice" grile cu variante de la A la G iar cand am iesit de acolo eram sigur pe 1 intrebare :shock: . Totusi notele au fost mari si nu am auzit de picati la psiho med! Nu te stresa foarte tare, oricum psiho med mi s-a parut o gargara de umplutura UMF-istica (acum am inteles totusi ca la OPV-Ovidiu Popa-Velea a fost mult mai misto-dar eu nu am facut cu dumnealui). Bafta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
ex_nunc
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Jan 29, 2009 7:48 pm

Re: anatomie

Postby ex_nunc » Sat Oct 09, 2010 4:05 pm

Riley wrote:Eu am facut cu Iamandescu si da, am avut aceeasi senzatie ca si tine. Oricum la examen stiu ca au fost intrebari din "cazuri clinice" grile cu variante de la A la G iar cand am iesit de acolo eram sigur pe 1 intrebare :shock: . Totusi notele au fost mari si nu am auzit de picati la psiho med! Nu te stresa foarte tare, oricum psiho med mi s-a parut o gargara de umplutura UMF-istica (acum am inteles totusi ca la OPV-Ovidiu Popa-Velea a fost mult mai misto-dar eu nu am facut cu dumnealui). Bafta!



ok.multumesc muuult pt raspuns.si mie mi-a placut la curs.adica am inteles cat de cat ce ne-a predat.dar cand am incercat sa citesc din carte... :help:
sper sa mai inteleg pe parcurs cum stau lucrurile la psiho.. :allright:

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: anatomie

Postby ionutz_1185 » Sat Oct 09, 2010 5:12 pm

ex_nunc wrote:ceva sfaturi despre mihai enyedi(anato lp) la seria 3 ?
si in leg cu psihologia..fac cu dl popa velea (nu stiu ce asistent am la lp) n-am facut decat cursul pana acum. primul curs a fost introductiv dar mi se pare o materie cam bizara(sper sa mi se mai schimba parerea la cursurile viitoare :D ) am luat cartea recomandata (de fapt 2 carti,si cea a dlui prof iamandescu) si am incercat sa citesc primul capitol.ce pot sa spun e ca m-am incurcat si mai rau.mi se pare ca unele lucruri de acolo n-o sa le inteleg niciodata.
ce puteti sa-mi spuneti cei care ati facut cu dumnealui? examenul va fi dificil ? ca m-am cam speriat ... :mrgreen:

Pfff psiho med cu Ovidiu Popa-Velea....la curs e cam straniu si materia cam aiurea...ma rog anumite chestii sunt logice din cursurie lui. sa ai cartea lui. iar la examen e mai nasol ca la bradu.iamandescu...se si pica...am colegi de ai mei care au avut psiho med si scu-ce faci in anul 2, pana in decembrie...oricum examenul e o mare nebuloasa,iar la primele momente post-examinare ti se pare ca nu ai facut nimic... vezi ca el are si grila de 7 si grila de 10..adica notele maxime sunt 7 si 10.sa iei pe cea de 10 totdeauna, nu se stie niciodata cum va fi..
bafta si confirm spusele lui Riley o materie inutila a UMF ului: ca si marketing si multe altele...

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: psihologie medicala

Postby Dmndash » Sun Oct 10, 2010 6:31 am

la psihomed mai mult ca sigur o sa va dea asistentul teancuri de foi de citit
eu asa am avut anu trecut..ca n-am scris niciodata nimic la cursurile domnului Iamandescu...incepea o fraza de predat apoi se lua cu povestiri si mereu pierdeam siru :shock:
am invatat din foile acelea pentru lucrare(o sa aveti una prin decembrie daca imi amintesc bine)iar cu o zi inainte de examen am citit toata cartea lui Iamandescu
nu te stresa foarte mult cu examenu.am avut colegi care au venit cam plop la el si au luat note bune.bine, acum nu stiu cum noteaza Popa Velea....
iar la marketing sa nu-ti iei carte :lol: .fii prezent la cursuri sa te recunoasta la notare si cu o seara/2 inainte de examen citeste de cateva ori ce ai scris(asa am luat 10)
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
ex_nunc
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Jan 29, 2009 7:48 pm

Re: psihologie medicala

Postby ex_nunc » Sun Oct 10, 2010 6:29 pm

multumesc pt raspunsuri :D


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests