Admitere 2008

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
ars medicina
junior
junior
Posts: 51
Joined: Thu Aug 28, 2008 10:23 pm
Location: cuc clandestin la mă-ta-n intestin

Re: Admitere 2008

Postby ars medicina » Tue Sep 02, 2008 9:15 pm

nu numai pentru medicina au scazut cerintele.
referitor la ce ai zis, fiecare trebuie sa manance cate o maslina. problema este cu aia care mananca un butoi.
eu am intrat la taxa, ma simt dezamagit de mine, pentru ca mi s-a povestit ce insemna sa intrii la medicina acum multi ani. 3 examene, in zile diferite. asta dupa ce s-a scos si examenul oral. in fine, dupa cum am zis, fara sa ofensez pe nimeni, pentru taxa 50 sau >50 mi se pare rezonabil, insa 32... nu stiu. in fond, asta este doar parerea mea.
lasand totul la o parte, succese pe viitor tuturor celor care au fost declarati admisi, fie pe locurile bugetate, fie nu.
Medicină ”bazală” pe dovezi

User avatar
Cron0s
junior
junior
Posts: 59
Joined: Wed Apr 30, 2008 9:48 pm

Re: Admitere 2008

Postby Cron0s » Tue Sep 02, 2008 10:57 pm

Nu cred ca e posibil ca pentru cineva care e determinat sa intre la medicina, sa ia mai putin de 50. Inteleg ca mai e stresul, gandul ca toate orele de studiu se reduc la acel examen de admitere, dar totusi...acel 50(nota 5) demonstreaza ca sti macar esentialul, iar daca nu poti sa inveti atata dintr-o carte, atunci e destul de clar ca o sa ai probleme pe viitor

Si eu stiu am auzit cum erau examenele pe vremuri, si am respect pentru cei care au dat atunci, pentru ca erau totusi mai multe probe, si foarte putine locuri.Dar vremurile se mai schimba, iar cei care au trecut deja de anul I probabil ca stiu ca admiterea era doar un simplu criteriu de alegere al studentilor. Pentru ca in facultate se schimb drastic datele, elevi care au luat note mari la admitere nu inseamna ca o sa se descurce fara probleme la facultate. Sunt o groaza de studenti care au tocit cartea de biologie pentru admitere, iar la facultate nu fac fata. Unii nu fac corelatii logice si se blocheaza la simple manevre de tocit, avand note de 9 si 10 dar cand vine vorba sa iti explice ce a repetat, se blocheaza la propozitiile din carte. Iar un elev care a invatat de un 8 la admitere, poate ca e mai constiincios si trece pe la bibleoteca in timpul semestrului sa isi invete, si nu va avea probleme, ba din contra, poate sa fie bursier fara griji.(Intr-un final totul se reduce la cel care munceste mai mult,degeaba te duce capul si retii mai usor daca nu il antrenezi,si te bazezi pe ultimele sapt de sem)

Conteaza enorm de mult sa-ti placa facultate, sa gasesti o satisfactie din ceea ce faci,pentru ca altfel e un chin care se reduce la terminarea celor 6 ani si lovirea de marele zid care se numeste rezidentiat.

Bafta celor care au intrat atat la taxa sau buget, si trageti tare sa va ridicati nivelul.Celor cu punctaj sub 5, le recomand sa se gandeasca serios daca medicina e ceea ce vor sa faca si daca sunt in stare sa faca fata.

User avatar
ars medicina
junior
junior
Posts: 51
Joined: Thu Aug 28, 2008 10:23 pm
Location: cuc clandestin la mă-ta-n intestin

Re: Admitere 2008

Postby ars medicina » Tue Sep 02, 2008 11:12 pm

ma bucur ca nu sunt singurul care impartaseste aceste pareri.
succese tuturor!
Medicină ”bazală” pe dovezi

farasens
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Aug 16, 2008 7:49 pm

Re: Admitere 2008

Postby farasens » Tue Sep 02, 2008 11:55 pm

ma introduc si eu ca musca in lapte..dar si eu va impartasesc parerile..eu mi-am dorit foarte mult sa intru la medicina insa aveam o mare problema...nu stiam nimic la CHIMIE...si m-am chinuit o gramada sa fac macar jumatate de intrebari...cautam pe internet..nu gaseam..in fn..a fost greu:(..am facut si meditatii...nu mai zic de culegerea aia de chimie.si acum pot spune ca am baza si ca ma descurc chiar bn...in fn..vroiam sa ajung la faptul ca eu mereu ma gandeam ca daca nu iau 5 sunt pierduta ..ca daca nu fac la chimie...si cand am vazut ca se intra si cu 3:|:|..de exemplu, am fosti colegi care au dat la stoma...si nu stiu pic de chimie ptr ca noi nu am facut chimie la sc deloc si au dat la fizica..dar nu prea si-au mai dat interesu..si mereu ma intrebam cum o sa faca fatza dak nu stiu pic de chimie..nici macar simbolurile chimice..eu macar stiam chimia anorganica:|. si chiar nu mi se pare normal sa se intre cu note sub 5. oricum eu va doresc bafta si poate aveti ambitie. sper ca nu am fost rautacioasa:(

BigJohn
junior
junior
Posts: 60
Joined: Fri Feb 15, 2008 6:55 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby BigJohn » Wed Sep 03, 2008 4:24 am

farasens .. in loc sa te bagi ca musca in lapte, teai bagat ca tantarul in "fundu" calului!

cr0nos si ars medicina ...

in primul rand: generalizati prea mult !
In al doilea rand: Ce am dedus eu din tot giberishul zis de voi, e ca ii considerati "prosti" pe cei ce sunt admisi cu punctaj mic si cel mai grav, sunteti individiosi pe ei ! Voi ati invatat un an poate ca sa luati punctaj mare, si uite o sa fiti colegi cu "dalde dastia" care sau strofocat putin innainte de examen ...

eu am invatat o saptamana si ceva pentru admitere, din care nu in fiecare zi si nu toata ziua. cateva ore acolo, cat mia permis timpul liber...cat despre liceu ? a fost profil tehnic, nici urma de anatomie. nu sunt mandru de cele 32 de puncte, dar nici rusinat! it's the best i could do in such a short notice !

Hai sa nu deviem de la esenta topicului, flamand la adresa altora, e urat.
Keep on walking ... or talk to the hand !!

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 03, 2008 7:53 am

Eu nu pot decat sa spun ce am mai zis o data: nu nota de la admitere ne face ci cei 6 ani si cum ii parcurgi. Poti foarte bine cu 95 de puncte sa nu fii capabil sa treci de examen, sa nu-ti iei restantele si sa realizezi ca nu esti bun de asa ceva. Nu vreau sa fiu rea ptr ca nu e genul meu, dar cei cu 45 de puncte sau 50 isipermit sa comenteze in schimb..... ceilalti. E rea vointa si nu asa ar trebui sa gandeasca un viitor doctor.
Ma bucur pentru toti care au intrat dar va rog nu sunteti in masura sa comentati ca sub limita nu sunt buni ca si medicii. De multi ani incoace cei de la Facultate isi permit sa bage si cei cu note sub 5 si e totul ok stiu cazuri care au invatat au ajuns la stat si sunt foarte fericiti.
Sunt alte specializarii la aceasta facultate unde s-a intrat cu medie sub 5 de aceea de ce nu comentati. Parca v-am manca painea. Si eu am facut meditatii la chimie si sincera sa fiu chiar am inteles ceva insa nu deajuns stiu sieu simbolurile stiu sa fac probleme si asa mai departe nu m-am descurcat iar la biologie am invatat din toate cartile Tiplic Ardelea si compedium si in fata foi de examan am avut trac vb cat se poate de serios. M-am panicat si am uitat tot.
Eu una sunt mandra de mine ca am incercat si stiu ce am invatat imi pare rau ca nu am putut sa trec peste momentul de panica si de aici si nota mica :(. Siva rog frumos nu mai faceti afirmatii gratuite ca nu e frumos. Eu sunt mandra de fiecare copil ce intra si ma bucur pentru el.
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

dea
junior
junior
Posts: 25
Joined: Wed Jul 16, 2008 4:38 pm

Re: Admitere 2008

Postby dea » Wed Sep 03, 2008 10:26 am

Bebitza, felicitari ca ai invatat chimia si biologia din toate manualele alternative, dar trebuia sa inveti doar din cel de la Corint (Cristescu, Niculescu...).... poate ar fi fost mai bine.
In ceea ce priveste chimia observ ca aceasta a fost o piatra de incercare pentru toata lumea. Eu nu stiam nici macar grupele, nimic, nimic atunci cand m-am apucat sa invat chimia, dar am inceput din clasa a 11-a si am muncit inzecit ca sa recuperez golurile acumulate pe parcursul anilor. Am intrat la buget si pot spune cu mana pe inima ca nu am nimic sa-mi reprosez in ceea ce priveste pregatirea pentru admitere, am facut tot ceea ce am putut. Si inca ceva: am avut si eu un moment de panica in timpul examenului si am incurcat 2 notiuni, dar asta nu inseamna k mi-am compromis astfel examenul.Sunt de acord k examenul de admitere nu reprezinta adevarata valoare a candidatilor si ca exista posibilitatea ca in spatele unui elev care a obtinut 30 de puncte sa se ascunda un mic geniu, dar de cele mai multe ori nu este asa, deci nu fi ofensata de observatiile colegilor mai mari.Sunt convinsa ca stiu bine ce vorbesc atunci cand spun ca admiterea nu reprezinta nimic in comparatie cu ceea ce ne asteapta! :wink:

farasens
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Aug 16, 2008 7:49 pm

Re: Admitere 2008

Postby farasens » Wed Sep 03, 2008 12:00 pm

eu nu am vrut sa jignesc pe nimeni si nu am mentionat in nici un caz ca nu veti face fata la medicina..chiar va doresc bafta...insa toata lumea stie ca la orice examen esti declarat admis daca iei minim nota 5

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 03, 2008 12:06 pm

Felicitari Dea ca ai intrat! Ai perfecta dreptate in ceea ce ai spus si ma bucur ca intalnesc oamenii care totusi inteleg si stiu sa si vb frumos/. Mie una mi-a compromis examenul. Oricum asta este suntinscrisala o alta facultate de medicina si am sansa sama transfer asa ca... Am decis de astazi sa nu ma mai agit. Vad un an cum este aici iar apoi pot sa ma transfer la carol asa ca... :DTot am iesit bine. Bafta tuturor incontinuare
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 03, 2008 12:12 pm

farasens facultatea de medicina generala carol davila renumita accepta de cativa ani si pei cei cu note sub 5 si nu mai este absolut nici un secret. :d
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
ars medicina
junior
junior
Posts: 51
Joined: Thu Aug 28, 2008 10:23 pm
Location: cuc clandestin la mă-ta-n intestin

Re: Admitere 2008

Postby ars medicina » Wed Sep 03, 2008 3:08 pm

n-a fost niciodata un secret. se recurge la asta ca sa se ocupe numarul de locuri pentru a-si amortiza cheltuielile, sau de ce nu, pentru a face profit.
lumea nu mai da la medicina fiindca nu mai are motivatie. este un drum lung si anevoios, iar beneficiile vin o data cu varsta. dar daca ne gandim mai bine, asa se intampla peste tot. unii sunt impinsi de la spate, unii se lasa influentati, unii nu vor sa invete, altii nu se gandesc bine inainte, iar o parte dezvolta o pasiune.
Medicină ”bazală” pe dovezi

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 03, 2008 3:11 pm

dap ai dreptate.
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
ali_s
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon Sep 01, 2008 9:22 pm

Re: Admitere 2008

Postby ali_s » Wed Sep 03, 2008 3:54 pm

oricum sistemul incurajeaza "neinvatatul"...ca sa zic asa...imi pare foarte rau pentru cei ce nu au intrat si si-au dorit...in cazul meu...totusi aceste multe locuri cu plata mi-au oferit o sansa sa fac aceasta facultate(adik sa intru cu un punctaj mai mik)..mi-am dorit enorm..am mai incercat acum 4 ani si eram la limita si in consecinta am abandonat de rusine:( si uite ca acum termin politehnica(ing.medicala).sunt de criticat intradevar cei ce se culca pe o ureche si zic"lasa ca intru oricum ca uite se intra cu 20"..asa nu imi pare rau.fiind la a doua facultate va zic...conteaza si cum intri ca..porti o anumita eticheta si pana se te cunoasca lumea apar pareri multe.oricum trebuie sa fii serios ca sa faci treaba buna ..ma bucur pentru toti cei care au intrat by the way si numai bine sa fie d acum incolo

User avatar
ali_s
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon Sep 01, 2008 9:22 pm

Re: Admitere 2008

Postby ali_s » Wed Sep 03, 2008 4:03 pm

aa si inca ceva..nu are rost cine si cum a intrat..ca pana la urma cine nu e in stare si nu e capabil...e lenes..whatever..se pierde pe parcurs sau..ramane slab..deci nici macar nu intra in discutie :) asa ca fiecare sa profite de sansa lui

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 03, 2008 6:05 pm

adevarat ali_s
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 03, 2008 6:14 pm

Pana una alta care e media cea mai mica la cu taxa acum? Eu stiu ca este 45....
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

farasens
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Aug 16, 2008 7:49 pm

Re: Admitere 2008

Postby farasens » Wed Sep 03, 2008 7:10 pm

daca nu s-a retras nimeni ar trebui sa fie 42..ca al 800-lea are 42:P..dar sigur s-au retras

YZA
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Jul 13, 2008 10:14 pm

Re: Admitere 2008

Postby YZA » Thu Sep 04, 2008 1:24 am

vom vedea ce va fi. eu st la stoma,la buget. oricum,ce am eu de zis nu e in concordanta cu topicul dar...nu am gasit nicaieri informatia aceasta. stie cineva dak exista vreo vacanta inainte de craciun sau in feb,dupa sesiune,inainte de pasti? si k sa nu vad comentarii rautacioase,nu astept cu nerabdare urmatoarea vacanta ci chiar e o urgenta(v-am scutit de cateva post-uri aiurea poate)

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Admitere 2008

Postby i_love_chipmunks » Thu Sep 04, 2008 3:22 am

YZA, exista vacanta de sarbatori cum aveam si la liceu, de 2 sapt si dupa sesiune, in februarie, in jur de 17 februarie.
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
Cron0s
junior
junior
Posts: 59
Joined: Wed Apr 30, 2008 9:48 pm

Re: Admitere 2008

Postby Cron0s » Thu Sep 04, 2008 10:55 am

As mai adauga ca nu exista vacanta ca cea dupa sesiune :)
Senzatia de a scapa cu bine si de ultimul examen, priceless.

User avatar
ore_ciudate
junior
junior
Posts: 72
Joined: Tue Apr 10, 2007 12:24 pm
Location: Onesti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby ore_ciudate » Thu Sep 04, 2008 11:13 am

parerea mea e ca va afceti mult prea multe probleme. ati intrat la taxa, ati intrat la buget. felicitari! ne vedem colegi la anu si cu asta basta. de acum conteaza sa invete cei de la taxa sa treaca la buget la anu, iar cei de la buget sa invete sa isi pastreze locul. inca mai e vacanta! putina dar mai e :D asa ca bucurati-va de ea, asa putina cat mai e, si lasati discutiile astea dealtfel inutile pentru ca oricat ati discuta voi nu rezolvati nimic :D

YZA
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Jul 13, 2008 10:14 pm

Re: Admitere 2008

Postby YZA » Thu Sep 04, 2008 12:19 pm

merci de raspuns :D

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Thu Sep 04, 2008 12:24 pm

pana una alta care sunt sansele sa mai bage cei din comisie si pe cei sub 42 de puncte? intreb si eu
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
ars medicina
junior
junior
Posts: 51
Joined: Thu Aug 28, 2008 10:23 pm
Location: cuc clandestin la mă-ta-n intestin

Re: Admitere 2008

Postby ars medicina » Thu Sep 04, 2008 3:12 pm

aflii intre 10 si 25.09, din ce stiu eu. mai suna si tu pe la secretariat.
sansele ar fii sa se retraga mai multi, ca sa prinzi loc pana in cele 800 de locuri disponibile.
Medicină ”bazală” pe dovezi

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Thu Sep 04, 2008 3:30 pm

din cate stiu eu.. in general sunt multi dintre cei care au intrat pe locuri la taxa care se retrag
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Thu Sep 04, 2008 6:32 pm

multumesc mult! dap am sa sun :D
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Thu Sep 04, 2008 6:42 pm

cu placere si mult succes :wink:
Nu exita esec, exista feedback!

BigJohn
junior
junior
Posts: 60
Joined: Fri Feb 15, 2008 6:55 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby BigJohn » Thu Sep 04, 2008 7:48 pm

Proasta informare e o moda in universitatile din Romania ... in special in Ovidius Constanta si Cd Bucuresti .....

Romania !? Trezirea !!!!
Keep on walking ... or talk to the hand !!

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Thu Sep 04, 2008 8:46 pm

BigJohn wrote:Proasta informare e o moda in universitatile din Romania ... in special in Ovidius Constanta si Cd Bucuresti .....

Romania !? Trezirea !!!!


te referi la ceva concret?
Nu exita esec, exista feedback!

BigJohn
junior
junior
Posts: 60
Joined: Fri Feb 15, 2008 6:55 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby BigJohn » Thu Sep 04, 2008 10:06 pm

la ... "proasta informare" !???
Keep on walking ... or talk to the hand !!

User avatar
ali_s
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon Sep 01, 2008 9:22 pm

Re: Admitere 2008

Postby ali_s » Thu Sep 04, 2008 10:18 pm

nu e vorba neaparat de proasta informare...e vb de neinformare..asta e trebuie sa intrebam tot ce ne trece prin cap..de mai multe ori..pana cand se pupa raspunsurile caci altfel ne lovim de proasta informare mai sus mentionata:P

Gigikul
Posts: 2
Joined: Wed Sep 10, 2008 11:33 am

Re: Admitere 2008

Postby Gigikul » Wed Sep 10, 2008 11:36 am

Poate sa-mi spuna cineva exact care e urmatorul pas dupa ce am platit taxa? :) Cand trebuie/putem sa ne inscriem?

User avatar
ali_s
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon Sep 01, 2008 9:22 pm

Re: Admitere 2008

Postby ali_s » Wed Sep 10, 2008 1:14 pm

dap:)in prima saptamana de scoala se vor completa cererile si se vor duce la secretariat si dupa aia semnezi contractul de studii.

curcubeu
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Sep 10, 2008 4:43 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby curcubeu » Wed Sep 10, 2008 5:19 pm

Cunoaste cineva sistemul in care se fac grupele la med dent? adik e ca la mg unde sunt unele "proaste" in fct de profi in special si altele mai putin proaste:) (serii)? si daca da ce recomandati serii profi colegi...? si daca da cand se da spaga la secretara:))

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby monicutza » Wed Sep 10, 2008 8:55 pm

grupele in ordine alfabetica seriile sunt la fel adica aceasi profi la ambele serii :)
nu iti aranjezi grupa ca n-ai de ce ca nu sunt grupe mai bune mai rele etc la fel:)

User avatar
Ventriloquist
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sat Mar 29, 2008 2:35 am

Re: Admitere 2008

Postby Ventriloquist » Fri Sep 12, 2008 12:33 am

hmm ma indoiesc...chiar sunt grupe mai bune si mai rele..peste tot e asa. n au cum sa fie aceeasi profi peste tot. daca ar putea cineva sa ne recomande de ce profi (de anato in special) sa ne ferim si cam cand se da spaga la secretara ar fi sublim. eu sigur o sa vreau sa ma schimb cel putin daca nu o sa-mi placa colegii..si sansele sunt mari ca sunt cam sociofob grav

era sa uit: cand naiba incepe anul universitar la anul 1?
anul trecut aveam niste prieteni anul 2 care incepeau mai tarziu decat restul
Toy-town medicine don't make a change if you want your head rearranged
GET SOME SERIOUS DRUGS

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Admitere 2008

Postby i_love_chipmunks » Fri Sep 12, 2008 3:16 am

[quote="curcubeu"]Cunoaste cineva sistemul in care se fac grupele la med dent? adik e ca la mg unde sunt unele "proaste" in fct de profi in special si altele mai putin proaste:) (serii)? si daca da ce recomandati serii profi colegi...? si daca da cand se da spaga la secretara:))[/quote

Ma refer la stoma acum..in seria 1 intra in ordine alfabetica cei cu numele A-I ( cam asa) restul in seria 2. Seria 1 are sef de catedra la anatomie pe podoleanu care cik este mai de treaba, iar seria a 2a il are pe galie care este infect. Vei studia o materie, citologie pe sem 1 iar pe al 2lea histologie, la care ar fi bine la laborator sa o ai pe doamna lascu ( da note mai mari la examene practice si da mai putine diapozitive de invatat decat toma, care este tipa de la curs ). Asta este de spus la stoma, in rest profesorii sunt la fel, totul depinde de tine pana la urma, adica sa-i dai bice sa inveti :))
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby monicutza » Fri Sep 12, 2008 11:31 am

nu poti sa te muti dupa o anumita perioada gen 3 sapt ca deja esti inscris in an la o anumita grupa
legat de anatomie e absolut la fel pt ca asistentii sunt aceeiasi deci nu cont proful de curs:) ca nu cu el stai toata ziua
la citologie nu sunt numai doamnele mai e si un domn asistent radu eugen care este cel mai bun :D dar oricum ei nu iau la fel grupele la cito/histo
nu sunt grupe mai bune sau mai rele pt ca fiind alfabetic e inevitabil sa nu nimeresti 2 mai buni 2 mai asa 3 mai asa deci eu nu am vazut diferente
e adev ca pe parcurs o sa se vada altfel dar in primu sem chiar anul 1 nu prea o sa se diferentieze
mai mult oameni decat grupe u'll see
si nu va stresati cu grupele asa mult ca un an aveti timp sa va cunoasteti si sa vedeti ce si cum in 2 puteti sa faceti schimb intre voi si in 3 oricum se refac grupele deci :)

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Admitere 2008

Postby i_love_chipmunks » Fri Sep 12, 2008 11:38 am

Legat de anatomie, ma referam la examenul de semestru, undei cei din seria 1 primesc degrevare si iar cei din seria 2 NU :(((...
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby monicutza » Fri Sep 12, 2008 11:44 am

e si la seria 2 dar daca nu ati invatat ce sa va fac :D
la noi a dat :)) :twisted:
deci depinde doar de cum invata elevii
oricum si la s1 trebuia sa iei notele respective ca sa iei degrevarea
:twisted:


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests