Admitere 2008

Voi ce intrati lasati orice speranta
Production
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Sep 22, 2008 2:43 pm

Re: Admitere 2008

Postby Production » Tue Sep 23, 2008 2:25 pm

am si eu 2 inrebari:
1) la examene ne da din ce ne preda la cursuri si din cartile pe care ne pun sa le citim, sau ne mai da si ce ne amintim de prin liceu
2) la sport se dau probe? adik am o problema medicala: un genunchi instabil, si nu pot sa dau proba de viteza, dak nu reusesc sa m inscriu la ping-pong imi fac scutire, oricum imi fac dak se dau probe (gen viteza, sarituri)

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby lazarosa » Tue Sep 23, 2008 4:26 pm

daca ai probleme te baga la gimnastica medicala, nu poti fi scutit de orele de sport.
cat despre examene, e suficient sa citesti din cursuri si cartea catedrei.
.

meme
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Sep 03, 2008 9:45 pm

Re: Admitere 2008

Postby meme » Tue Sep 23, 2008 5:45 pm

si eu sunt la taxa... :D

cobi
Posts: 3
Joined: Wed Aug 16, 2006 11:45 pm

Re: Admitere 2008

Postby cobi » Tue Sep 23, 2008 5:57 pm

la basket e cel mai lejer, cu conditia sa fii prezent...in rest joaca

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Tue Sep 23, 2008 6:31 pm

bun venit printre noi meme :D
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

mia madalina
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sat Aug 02, 2008 7:46 pm

Re: Admitere 2008

Postby mia madalina » Tue Sep 23, 2008 7:26 pm

ooo..colegi noi...bine ai venit

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Admitere 2008

Postby daby » Tue Sep 23, 2008 7:49 pm

am si eu o intrebare:d daca am intrat pe locurile la buget,trebuie sa mai fac ceva inainte de 1 oct? k eu imediat dupa examen am plecat,a doua zi am vazut ierarhia si gata.nici macar nu am sunat la secretariat dar diploma am lasat-o la inscriere.
am si eu o intrebare:d daca am intrat pe locurile la buget,trebuie sa mai fac ceva inainte de 1 oct? k eu imediat dupa examen am plecat,a doua zi am vazut ierarhia si gata.nici macar nu am sunat la secretariat dar diploma am lasat-o la inscriere.


yza si eu tot la buget sunt si am inteles k trebuie sa mai completam o fisa dar asta in prima zi

YZA
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Jul 13, 2008 10:14 pm

Re: Admitere 2008

Postby YZA » Tue Sep 23, 2008 7:51 pm

ok,merci

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby cosmina-gabriela » Tue Sep 23, 2008 8:29 pm

cobi wrote:la basket e cel mai lejer, cu conditia sa fii prezent...in rest joaca


eu n as da basketul pe ping-pong, cu toate ca te mai alearga aia pe acolo

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Tue Sep 23, 2008 10:30 pm

Production wrote:am si eu 2 inrebari:
1) la examene ne da din ce ne preda la cursuri si din cartile pe care ne pun sa le citim, sau ne mai da si ce ne amintim de prin liceu
2) la sport se dau probe? adik am o problema medicala: un genunchi instabil, si nu pot sa dau proba de viteza, dak nu reusesc sa m inscriu la ping-pong imi fac scutire, oricum imi fac dak se dau probe (gen viteza, sarituri)


auzisem ca vor sa bage cursuri teoretice la sport pt cei scutiti :peace: :peace:
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby lazarosa » Wed Sep 24, 2008 12:15 am

mi se pare corect :lol: :lol:
.

User avatar
ali_s
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon Sep 01, 2008 9:22 pm

Re: Admitere 2008

Postby ali_s » Wed Sep 24, 2008 11:09 am

mai in legatura cu acea hartie ce trebuie completata...am intrebat si eu secretara si nu neaparat in rpima zi...a zis ca nu ne inghesuim ca nu e asa graba..e timp in prima saptamana d toate

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 24, 2008 11:58 am

ce hartie? contractu? sau ce?
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

mia madalina
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sat Aug 02, 2008 7:46 pm

Re: Admitere 2008

Postby mia madalina » Wed Sep 24, 2008 12:07 pm

stie careva pe unde anume vin caminele de la umf si cu ce se ajunge acolo?
:help:

yoana
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Sep 10, 2008 7:32 pm

Re: Admitere 2008

Postby yoana » Wed Sep 24, 2008 1:28 pm

in principal, sunt in grozavesti-regie ( U-urile, P20), poti sa iei 601 de la universitate. stiu ca mai sunt in Splai, la Izvor, dar nu stiu cum se ajunge acolo.

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby Doddy » Wed Sep 24, 2008 4:45 pm

Hai ca va mai "stresez" si eu putin (is anu' I, ce sa fac... :lol: ) :
asaaa...

1. La avizierul ala zicea ca pe I e deschiderea la 9 si dup'aia se fac cursuri... Pe bune, chiar se face ceva dupa deschidere sau ne da drumu acasa?
2. Am auzit de la cineva cum ca joi si vineri nu se fac cursuri? Pe bune?
3. Daca nu vin in prima saptamana (adica pe 1,2 si 3) cu halat la mine e vro problema? Nu vreau sa supar vreun prof, nu de alta, n-am chef sa ma ia vreunu' in obiectiv...
4. Chiar asa, cu sportul... daca e prezenta buna la ora si daca ma agit pe acolo trec? Adica se tine cont de proba, se puncteaza la secunda, chestii d'astea (in speta, se da vreun examen de an la sport la viteza? ) Si la sport se da note sau calificativ (admis/respins) ?

Cam atat, daca imi mai vine vreo idee va mai intreb! :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Wed Sep 24, 2008 5:40 pm

Doddy bine ai venit printre noi... Si eu stiu ca este tot la ora 9 in amf mare :D. Cred ca la restul intrebarilor pot sa-ti raspunda cei mari:D
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Admitere 2008

Postby durere de cap » Wed Sep 24, 2008 5:41 pm

Doddy wrote:Hai ca va mai "stresez" si eu putin (is anu' I, ce sa fac... :lol: ) :
asaaa...

1. La avizierul ala zicea ca pe I e deschiderea la 9 si dup'aia se fac cursuri... Pe bune, chiar se face ceva dupa deschidere sau ne da drumu acasa?
daca n-ai nici un lp,probabil ca plecati acasa.
2. Am auzit de la cineva cum ca joi si vineri nu se fac cursuri? Pe bune?
3. Daca nu vin in prima saptamana (adica pe 1,2 si 3) cu halat la mine e vro problema? Nu vreau sa supar vreun prof, nu de alta, n-am chef sa ma ia vreunu' in obiectiv...
nu e nici o problema,ca in zilele astea va face instructajul.
4. Chiar asa, cu sportul... daca e prezenta buna la ora si daca ma agit pe acolo trec? Adica se tine cont de proba, se puncteaza la secunda, chestii d'astea (in speta, se da vreun examen de an la sport la viteza? ) Si la sport se da note sau calificativ (admis/respins) ?
in principiu la sport conteaza prezenta,probele mai putin ( acum depinde si de care sport) si se dau note.

Cam atat, daca imi mai vine vreo idee va mai intreb! :)

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Admitere 2008

Postby durere de cap » Wed Sep 24, 2008 5:42 pm

durere de cap wrote:
Doddy wrote:Hai ca va mai "stresez" si eu putin (is anu' I, ce sa fac... :lol: ) :
asaaa...

1. La avizierul ala zicea ca pe I e deschiderea la 9 si dup'aia se fac cursuri... Pe bune, chiar se face ceva dupa deschidere sau ne da drumu acasa?
daca n-ai nici un lp,probabil ca plecati acasa.
2. Am auzit de la cineva cum ca joi si vineri nu se fac cursuri? Pe bune?
3. Daca nu vin in prima saptamana (adica pe 1,2 si 3) cu halat la mine e vro problema? Nu vreau sa supar vreun prof, nu de alta, n-am chef sa ma ia vreunu' in obiectiv...
nu e nici o problema,ca in zilele astea va face instructajul.
4. Chiar asa, cu sportul... daca e prezenta buna la ora si daca ma agit pe acolo trec? Adica se tine cont de proba, se puncteaza la secunda, chestii d'astea (in speta, se da vreun examen de an la sport la viteza? ) Si la sport se da note sau calificativ (admis/respins) ?
in principiu la sport conteaza prezenta,probele mai putin ( acum depinde si de care sport) si se dau note.

Cam atat, daca imi mai vine vreo idee va mai intreb! :)

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Admitere 2008

Postby daby » Wed Sep 24, 2008 6:41 pm

in principal, sunt in grozavesti-regie ( U-urile, P20), poti sa iei 601 de la universitate. stiu ca mai sunt in Splai, la Izvor, dar nu stiu cum se ajunge acolo


la izvor poti sa iei de la eroilor din statia fata in fata cu spitalul 104 iar pe colt la metrou 123 si cobori la pod izvor statia e fata in fata cu caminele

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: Admitere 2008

Postby daby » Wed Sep 24, 2008 6:44 pm

ali_s wrote:

mai in legatura cu acea hartie ce trebuie completata...am intrebat si eu secretara si nu neaparat in rpima zi...a zis ca nu ne inghesuim ca nu e asa graba..e timp in prima saptamana d toate
mai in legatura cu acea hartie ce trebuie completata...am intrebat si eu secretara si nu neaparat in rpima zi...a zis ca nu ne inghesuim ca nu e asa graba..e timp in prima saptamana d toate


da ma rog in prima saptamana asa am aflat eu:D

User avatar
ali_s
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon Sep 01, 2008 9:22 pm

Re: Admitere 2008

Postby ali_s » Wed Sep 24, 2008 7:23 pm

bebitza ziceam d acea cerere d inscriere in anul scolar..si de contrract in faza urmatoare.pupz
sa incepem cu bineee anul scolar ca eu cel putin m-am aprovizionat in acest scop :mrgreen: ...

User avatar
nyah
Posts: 3
Joined: Fri Sep 26, 2008 12:25 am

Re: Admitere 2008

Postby nyah » Fri Sep 26, 2008 1:04 am

salut :) eu am intrat la buget si..din cate vad nu trebuie sa fac nimic pana dupa 1. dupa examen si afisarea punctajelor am plecat direct in vacanta :D nu am mai intrebat nimic. si va intreb, sunteti siguri ca nu trebuie completat nimic pana dupa 1, pt ca am citit mai devreme ca cineva a fost intrebat de secretara in ce grupa vrea sa fie la anatomie?

daca, sa zicem, se fac cursuri in prima zi, de unde stim? ne anunta cineva? ce se intampla daca nu gasim sala sau... ne pierdem pe acolo:D?

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Admitere 2008

Postby i_love_chipmunks » Fri Sep 26, 2008 3:55 am

Nu ai nimic de completat pana pe 1 si oricum chit ca ar fi ceva de completat, crezi ca te dau aia afara din facultate ca nu ai ajuns sa completezi ? :))) Pe 1 afli orarul, nu cred ca te pierzi, nu este atat de complicata facultatea, mai intrebi in stanga in dreapta si te descurci ;)
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Fri Sep 26, 2008 9:30 am

nyah wrote:salut :) eu am intrat la buget si..din cate vad nu trebuie sa fac nimic pana dupa 1. dupa examen si afisarea punctajelor am plecat direct in vacanta :D nu am mai intrebat nimic. si va intreb, sunteti siguri ca nu trebuie completat nimic pana dupa 1, pt ca am citit mai devreme ca cineva a fost intrebat de secretara in ce grupa vrea sa fie la anatomie?

daca, sa zicem, se fac cursuri in prima zi, de unde stim? ne anunta cineva? ce se intampla daca nu gasim sala sau... ne pierdem pe acolo:D?


buucre-te de ultimele zile de vacantza... pt a ajunge la un anumit prof de anato... trebe sa te duci/agiti... dar daca nu ai nicio preferintza... atunci te relaxezi in continuare
in prima zi nu prea se fac cursuri... desi te poti duce pt a identifica sali si eventual colegi...
nu te anuntza nimeni... nu mai esti la liceu... aici e facultate... si facultativ!
nu te pierzi... poti sa intrebi... si poate gasesti o harta a facultatii :rightblinky:
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby bebitza » Sat Sep 27, 2008 6:05 pm

s-a lasat linistea..... pe aici
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Sun Sep 28, 2008 1:12 am

bebitza wrote:s-a lasat linistea..... pe aici

probabil pentru ca s-au terminat marile dileme legate de admitere... mai aveti 3 zile si puteti trece la topicul de anul I

enjoy the silence!
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
uana
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 29, 2008 4:11 pm

Re: Admitere 2008

Postby uana » Mon Sep 29, 2008 5:14 pm

buna.am si eu o intrebare . La ce s-a dat admitere pt MG? biologie ,chimie ,fizica? sau biologie si una dintre chimie / fizica?
:D :?


:B-fly:
Destinul e scuza celor slabi ÅŸi opera celor tari.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby cosmina-gabriela » Mon Sep 29, 2008 5:29 pm

uana wrote:buna.am si eu o intrebare . La ce s-a dat admitere pt MG? biologie ,chimie ,fizica? sau biologie si una dintre chimie / fizica?
?




chiar atat de penibil suntem?


:B-fly:

User avatar
ars medicina
junior
junior
Posts: 51
Joined: Thu Aug 28, 2008 10:23 pm
Location: cuc clandestin la mă-ta-n intestin

Re: Admitere 2008

Postby ars medicina » Mon Sep 29, 2008 5:33 pm

cosmina-gabriela wrote:
uana wrote:buna.am si eu o intrebare . La ce s-a dat admitere pt MG? biologie ,chimie ,fizica? sau biologie si una dintre chimie / fizica?
?




chiar atat de penibil suntem?


:B-fly:

"La Facultatile de Medicina si Medicina Dentara examenul va include doua discipline (Biologie obligatoriu, respectiv Fizica sau Chimie la alegere) totalizand un numar de 100 intrebari, dintre care 60 pentru proba obligatorie si 40 pentru cea la alegere."
sursa: UMFCD

ce-i atata "vrajba"-ntre voi? :lol:
Medicină ”bazală” pe dovezi

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby cosmina-gabriela » Mon Sep 29, 2008 5:38 pm

mi se pare jenant sa stii sa postezi pe un forum de medicina, dar sa nu stii cu ce sa mananca admiterea ( na, poate ca intreba pt altcineva :P )

User avatar
ars medicina
junior
junior
Posts: 51
Joined: Thu Aug 28, 2008 10:23 pm
Location: cuc clandestin la mă-ta-n intestin

Re: Admitere 2008

Postby ars medicina » Mon Sep 29, 2008 5:48 pm

pai vezi? daca pentru unii nu exista google, asta e.

later edit: sau search
Medicină ”bazală” pe dovezi

User avatar
Cammy88
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:11 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby Cammy88 » Mon Sep 29, 2008 7:07 pm

www.umf.ro...enjoy :D Ce poate fi mai simplu de atat? :lam:

User avatar
Cammy88
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:11 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby Cammy88 » Mon Sep 29, 2008 7:08 pm

doar www.umf.ro :) greseala

User avatar
uana
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 29, 2008 4:11 pm

Re: Admitere 2008

Postby uana » Mon Sep 29, 2008 7:33 pm

nu inteleg care e problema voastra pana la urma ..mai am cativa ani pana o sa ajung sa dau admiterea la medicina.mi se pare corect sa ma interesez.:|
Destinul e scuza celor slabi ÅŸi opera celor tari.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Admitere 2008

Postby monicutza » Mon Sep 29, 2008 7:43 pm

eh sunt rai :twisted:
lasati fata in pace ca intreaba de unde sa stie cum e la admitere :D
in general ca si sfat mai intai dai un google search :wink:

User avatar
uana
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Sep 29, 2008 4:11 pm

Re: Admitere 2008

Postby uana » Mon Sep 29, 2008 7:55 pm

sincer ...nu vi se pare ca subestimati o persoana pe care nici macar nu o cunoasteti?
si care e problema daca nu am vrut sa "dau search pe google"?ma gandeam ca pe un forum poti afla mult mai multe informatii.oricum ..sunt total dezamagita de reactia voastra.
sfat:incercati sa fiti oarecum mai sociabili.va ajuta mult in viata. pa :D. o seara placuta.
Destinul e scuza celor slabi ÅŸi opera celor tari.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby cosmina-gabriela » Mon Sep 29, 2008 8:59 pm

google first.
cu placere.


aia cu sociabilitatea mi a placut.( poate doar mefistii)

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Admitere 2008

Postby dr.ruxy » Mon Sep 29, 2008 9:02 pm

uana wrote:sincer ...nu vi se pare ca subestimati o persoana pe care nici macar nu o cunoasteti?
si care e problema daca nu am vrut sa "dau search pe google"?ma gandeam ca pe un forum poti afla mult mai multe informatii.oricum ..sunt total dezamagita de reactia voastra.
sfat:incercati sa fiti oarecum mai sociabili.va ajuta mult in viata. pa :D. o seara placuta.


dar ai incercat sa dai search pe forum??
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Admitere 2008

Postby lazarosa » Mon Sep 29, 2008 9:26 pm

haoleu, lasati fata'n pace
.


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests