Cat de grele sunt examele de admitere?

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Mon Mar 12, 2007 12:59 am

aalleezzaa wrote:Eu m-am prins de figura dar simteam nevoia sa o vad scrisa .


adica io mi-am racit gura degeaba?
nu mai bine iti faceai tu un jurnal daca tot simteai nevoia sa o vezi scrisa?
Slowly getting less stupid :)

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Mon Mar 12, 2007 1:17 am

da corect!
Dar acum l-am pus cap la cap odata ce am urmarit toate discutiile.
Nu tre sa te sup pe mine!
Mersi pt ce mi-ai spus si nu stiam!
Maine ma duc sa-mi iau o agenda sa ma apuc iar de jurnale!

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Mon Mar 12, 2007 12:20 pm

aalleezzaa
deci faza e ca la noi nu e ca la mg si nu inteleg ce nu ai reusit tu sa nu intelegi ca era totu foarte simplu te duci la toate colocviile/lucrarile/ cum s e mai cheama le iei si gata intri in examenu teoretic dupa ce ai luat si practicele
si daca la tine au intrat in teoretic fara sa aiba luate la anato alea la mine in serie nu au intrat asa ca e diferita organizarea si pe serii
alte intrebari d'astea mai ai? :D

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Mon Mar 12, 2007 5:56 pm

Monicutza in ce serie esti? Si in ce grupa?.....si.....esti anul I si tu ?
Cine mai e de la stoma pe aici? :?:

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Mon Mar 12, 2007 9:38 pm

bai nene e clar k tu nu citesti p'aici deloc
dap stoma anu 1 cealalta serie din cate vad eu ce ai scris tu p'aici

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Mon Mar 12, 2007 9:41 pm

ok deci esti in seria 2 .
Scuze ca te-am intrebat ....din nou.
Ok alte subiecte mai aveti?

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Mon Mar 12, 2007 10:44 pm

asha da de ce vb noi aici dp stoma knd exista topic de stoma aalll....?

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Mon Mar 12, 2007 11:42 pm

las'o m, ti am zis ca pricepe greu

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Tue Mar 13, 2007 12:30 am

cosmina-gabriela wrote:las'o m, ti am zis ca pricepe greu

mda avuseshi shi tu dreptate o dat cosy :D

lu'
Posts: 2
Joined: Thu Apr 12, 2007 5:29 pm

Postby lu' » Thu Apr 12, 2007 6:28 pm

hello!sunt noua pe aici...am stat si am citit discutiile voastre..interesante!sunt clasa a 11a si as vrea s dau la stomatologie.dar dupa ce am citit ce discutati voi :? ........totusi e chiar atat de inspaimantator???aa app aleza intrebai la inceput dk admiterea este grea,acum am inteles ca esti studenta.deci e grea admiterea sau nu???

User avatar
medic_pagan
senior
senior
Posts: 357
Joined: Tue Jul 25, 2006 10:38 am
Location: camin B

Postby medic_pagan » Thu Apr 12, 2007 8:36 pm

Depinde ... Pt mine a fost usoara.

1. Nu da la medicina dentara, da la medicina generala!

2. Ia ti cartile cu teste grila de admitere!

3. Daca esti bata la chimie apuca te URGENT de meditatie cu o profesoara - de preferabil una e blestemata de toti elevii ei! Aia o sa scoata untu' din tine !

4.Du te la olimpiade si califica te mai departe ! Deja e cam tarziu - daca n ai facut o anu asta. Stiai deja materia + excursie moca + luni de chiul + cativa banuti + cunosti lume buna !

5. Ai timp berechet sa intrii si cu bursa daca te apuci de acum - de treaba (treaba insemnand citit de placere la anatomie si tras rau pe perioara de vara la chimie) ! Garantat !

6 si 7 F IMPORTANT ! Nu asculta sfaturile celor mai mari de pe forum ca te vor deceptiona ! Ignora i ! Multi zic ca si au blestemat ziua cand s au gandit sa dea la medicina, etc - o sa ti bage tot felu de povesti lacrimogene, nervi pe sistem, etc ! D fapt... citeste pe ici pe forum si ti dai seama.
morti la tava

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Thu Apr 12, 2007 9:56 pm

NU da la medicina da la ce vrei tu dar NU la medicina
Life's not fair, get used to it

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Apr 12, 2007 10:33 pm

io-mi aduc aminte cind , cu vreo ...luna asa inainte de admitere, un prieten trecut prin asta si care tocmai terminase medicina mi-a zis , simplu si la obiect, " iti doresc sa nu iei, sa fii deceptionata si sa dai in alta parte". la inceput am zis ca e nebun si m-am bucurat ca "i-am aratat eu lui". asta doar la inceput.... :D
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Thu Apr 12, 2007 11:45 pm

pagan de ce nu la stoma?
mie mi se pare mai usor daca iti place meseria asta d ain fine

si nu e atat de grea facultatea de intrat s eintra
e lunga cu deficiente da mie imi place asa cum e ca nah nimic nu e perfect :)
un avantaj pt stoma ar fi ca nu tre sa mai faci rezi ala luuuung :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Apr 13, 2007 9:29 am

dezavantajul la stoma e ca esti dentist nu doctor.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

lu'
Posts: 2
Joined: Thu Apr 12, 2007 5:29 pm

Postby lu' » Fri Apr 13, 2007 10:12 am

pagan mc mult pt sfaturi.sper ca pana voi ajunge la admitere s fiu destul d pregatita si s intru.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Apr 13, 2007 12:12 pm

mie imi plac dentistii din reclamele la pasta de dinti.
Red Apple

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Fri Apr 13, 2007 1:05 pm

aha foarte tare iesi medic dentist si care e problema ca iar incepem sa ne certam
in fine fiecare cum vrea :)

ps: visu in viata al dentistilor e sa ajunga in reclame clar :twisted: 8)

User avatar
medic_pagan
senior
senior
Posts: 357
Joined: Tue Jul 25, 2006 10:38 am
Location: camin B

Postby medic_pagan » Fri Apr 13, 2007 1:37 pm

Dentist , Urolog, Ginecolog - tot aceeasi toothy5.gif branza pt mine !
morti la tava

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Fri Apr 13, 2007 7:01 pm

ia sure, daca pt pagan dentinstu e la fel ca urologu ia-te dupa el

stoma faci daca ai cabinet
Life's not fair, get used to it

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Fri Apr 13, 2007 7:30 pm

mda... iar o luam pe aratura :roll:

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Sun Apr 15, 2007 9:59 pm

si, continuand,cei mai tari sunt mefishtii..any problem?

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Sat Apr 21, 2007 1:08 am

Buna!
Pentru lu'.
Ce sa-ti zic........a fost usor de intrat ....adika nu prea usor...incearca sa-ti cumperi cartile cu grilele care se vor da la examen(le poti cumpara de la facultate) si invata klumea ce scrie prin cartile alea si sigur intrii.DAAAARRR problema acum intervine....de intrat intri dar e mai greu pe parcurs ...am observat ca multi au renuntat la facultatea asta.....ca era prea greu.....ca nu mai aveau timp liber(ceea ce e foarte adevarat)....sau alte motive.
Si acum chiar daca pici partiale sau colocviile sau examenele(ca iar revin la vecha dilema, intre timp elucidata :P), ai multe sanse sa refaci acele lucrari iar in final vei lua aceste lucrari......poate nu pe toate.
Banii ies bine si stii de ce ......asa cum spunea un prof. cand te doare un picior sau ficatul mai inghiti si mai suporti pana te duci la medic, dar cand te doare o masea nu stii cum sa ajungi mai repede la doctor.
Sper ca te-am lamurit....daca nu poti sa ma mai intrebi .......ce vrei!
Dupa cum am zis e usor de intrat dar e greu de ramas pana la capat!

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Apr 27, 2007 11:48 am

aalleezzaa wrote:Banii ies bine si stii de ce ......asa cum spunea un prof. cand te doare un picior sau ficatul mai inghiti si mai suporti pana te duci la medic, dar cand te doare o masea nu stii cum sa ajungi mai repede la doctor.


tot timpul ma voi feri de astia pe care i-ai caracterizat mai sus. Ii miros de la departare, ii citesc din priviri, si le simt caracterul in atmosfera. Acestia nu ar fi trebuit sa ajunga medici.
Sper sa nu ajung NICIODATA ca ei.

Parerea mea

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Mon Apr 30, 2007 10:32 pm

DOAMNE I-TI PROMIT CA DUPA CE TERMIN FACULTATEA O SA MANANC NUMAI IARBA SI O SA MUNCESC PE GRATIS SI NICIODATA NU O SA MA INTERESEZE BANII, DE ORIUNDE AS PUTEA SA-I PRIMESC!!!!!!
Sa fim seriosi ........
Am discutat si acest aspect pentru ca e un subiect foarte la moda si foarte necesar si unul chiar foarte interesant si stii de ce? ........ptr ca nu vine nimeni sa-ti bage banii in buzunar doar pentru ca existi!!!!!!!!!!!!
As vrea sa aud pe cineva care sa zica lucrul asta : "EU FAC MEDICINA DOAR CA SA AJUT OAMENII, SA FIE SANATOSI SAU SA-I AJUT SA PREVINA O BOALA SI TOATE ASTEA LE VOI FACE PE GRATIS" daca zice cineva fraza asta si chiar sa creada ce spune imi plec capul in fata lui si chiar nu mai zic nimic.Pana atunci ......Sa fim seriosi............si realisti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Tue May 01, 2007 12:14 am

Dap, eu sunt ala. incantat d cunostinta aalleezzaa :D

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Tue May 01, 2007 12:51 am

Inseamna ca ai o afacere, ceva, din care scoti bani sau o sa te intretina parintii pana la adanci batraneti. Pai ce sa-ti zic te felicit, dar din pacate realitatea e alta, adika pe langa faptul ca vrem sa ajutam oamenii si sa-i scapam de bolile pe care le au sau sa-i ajutam sa le previna vrem sa mai facem si bani pentru ca dupa cum am zis nu vine nimeni sa ne bage bani in buzunar doar pentru ca existam.......Nu vreau sa ma intelegeti gresit ca fac STOMA doar pentru bani, o fac pentru ca-mi place si pentru ca sunt pasionata de ce fac si de ce o sa fac pe viitor!
Si cu asta eu am incheiat acest capitol, felicitand persoanele care fac Medicina doar din pasiune!

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Tue May 01, 2007 11:02 pm

ca si facem acuma stoma cu adevarat hai zau

chiquita_zandibell
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Apr 27, 2007 9:58 pm

mda....

Postby chiquita_zandibell » Thu May 03, 2007 9:48 am

buna.....m-am bagat si eu de curand pe site-ul asta ca sa vad si eu ce gandesc astia d p la med....ma incumet si eu sa dau la anu`, vreau sa spun ca nimeni dintre toti cunoscutii mei nu ma sustine , nici macar parintii si tot la fel de multi spun ca am sa invat degeaba atatia ani de zile pentru ca dupa-aia sa am o nimiva toata de salariu.....atunci de ce sunt atatia medici si atati studenti la med?[/list]

chiquita_zandibell
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Apr 27, 2007 9:58 pm

Postby chiquita_zandibell » Thu May 03, 2007 9:50 am

pasiunea e totul , iar ceilalti nu stiu asta....

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Thu May 03, 2007 9:45 pm

dc am dat la medicina? dc suntem atatia? pt k ne place (unora). dak vroiam bani dadeam la ase sau la alta facultate la care nu trebuie sa inveti k tampitul 6 ani d zile. asa k dak vrei sa ai portofelul gros te duci la o fac particulara, poate te si angajezi p perioada studiilor. cert e k nimeni n-a dat la med pt bani

User avatar
superSKy
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Apr 20, 2007 8:08 pm
Location: Pitesti
Contact:

Postby superSKy » Thu May 03, 2007 9:53 pm

Dupa parerea mea dak nu ar mai exista doctori(k de nu mai da copilul k nu e sustinut)s-ar duce draq tot pe lumea asta :lol: ar murii toti pe capete.Si cei care au o "problema"cu stoma ar trebui sa se gandesca de 2 ori inainte de a vb..pt k stomatologia este chiar o facultate grea si trebuie sa te duca si capu si sa fi inzestrat cu o mare indemanare si rabdare.Oricine pe lumea asta are nevoie de un dentist!Daca rezista cineva cu o durere de masea ..sau poate o infectie f grava sa ridice mana sus..si eu jur k nu mai dau la stoma.Acu la bun.Sa fi stomatolog ..da trebuie sa ai cabinet, trebuie sa -ti faci un nume..trebuie sa fi DOCTOR. :wink:
Passion pour Chocolat

chiquita_zandibell
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Apr 27, 2007 9:58 pm

Postby chiquita_zandibell » Fri May 04, 2007 2:29 pm

e greu , ce-i drept , da si cand termini facultatea si ai avut primii tai pacienti cat de mare poate sa fie satisfactia ca ai facut si tu un bine pe lumea asta?tatal meu vrea sa ma deporteze in Canada sa dau la alta facultate poate n-oi mai da la med , eu vreau la chirurgie si tre sa spun ca-mi creste inima cand vad o operatie pe cord deschis

chiquita_zandibell
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Apr 27, 2007 9:58 pm

Postby chiquita_zandibell » Fri May 04, 2007 2:40 pm

apropo....va rog tare mult , care aveti niste subiecte de admitere la chimie si biologie mi le trimiteti si mie?adresa e baiceanu_denise@yahoo.com

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Fri May 04, 2007 11:15 pm

exista carte de admitere... poti sa le cumperi ;)


LA inceput toti vor chirurgie...
Over&Out

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Mon May 07, 2007 5:38 pm

superSKy wrote:Dupa parerea mea dak nu ar mai exista doctori(k de nu mai da copilul k nu e sustinut)s-ar duce draq tot pe lumea asta :lol: ar murii toti pe capete.Si cei care au o "problema"cu stoma ar trebui sa se gandesca de 2 ori inainte de a vb..pt k stomatologia este chiar o facultate grea si trebuie sa te duca si capu si sa fi inzestrat cu o mare indemanare si rabdare.Oricine pe lumea asta are nevoie de un dentist!Daca rezista cineva cu o durere de masea ..sau poate o infectie f grava sa ridice mana sus..si eu jur k nu mai dau la stoma.Acu la bun.Sa fi stomatolog ..da trebuie sa ai cabinet, trebuie sa -ti faci un nume..trebuie sa fi DOCTOR. :wink:



Bine zis!!!!!!!!!!!

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Mon May 07, 2007 5:50 pm

chiquita_zandibell wrote:apropo....va rog tare mult , care aveti niste subiecte de admitere la chimie si biologie mi le trimiteti si mie?



Dupa cum am mai zis exista la facultate "carte" pe care [color=red] le poti cumpara.
Au si de chimie si de bio si de fizica in caz ca vrei sa dai la fizica.
V-am zis invatati ....impropriu spus invatati....rezolvati grilele de acolo si sunteti ca si asigurati. Eu una ma oftic ca nu am avut cartile alea poate intram chiar la buget.....din pacate am aflat de ele dupa ce am dat admiterea!
Oricum pentru cine vrea sa dea la stoma Multa Bafta!!!Si puneti mana pe carte ca altfel e de rau...!!!:P

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

pt chiquita_zandibell

Postby durere de cap » Thu May 17, 2007 10:18 pm

Daca stai in bucuresti pot eu sa-ti dau cartea de probleme de chimie, din care 100% iti da din ea.
Majoritatea grilelor de la chimie erau din cartea asta si din manualul de chimie

chiquita_zandibell
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Apr 27, 2007 9:58 pm

ms

Postby chiquita_zandibell » Fri May 18, 2007 2:47 pm

Ajung in bucuresti in iulie, dak tu stai acolo sau inca o sa mai fii poate mi-o poti da .

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Fri May 25, 2007 4:01 pm

Am vazut la intrarea in facultate, mai exact la doamna care face "gura" la studenti ca rup frunzele de nuc, amenintandu-i ca o sa cheme politia :) -adika la "portareasa"-....ce ziceam aa, ca am vazut ca a aparul cartea de chimie pt admiterea din 2007...si cea de fizica.


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests