Admitere 2020

Voi ce intrati lasati orice speranta
HoneyBunny23
Posts: 2
Joined: Sun Feb 10, 2019 9:35 am

Admitere 2020

Postby HoneyBunny23 » Sun Feb 10, 2019 8:04 pm

Hello board,

Eu sunt studenta la o alta facultate, intr-o tara vestica, unde voi termina curand. Profilul facultatii actuale nu are treaba cu medicina, insa am invatat multe lucruri folositoare si care pot constitui o cariera, pe langa faptul ca am obtinut un nivel academic in engleza + a 3-a limba germanica la nivel conversational. Dorinta mea este sa imi iau aici cetatenia, pentru a pleca catre USA si/sau Canada cu usurinta, nu as fi putut face medicina aici deoarece nu cunosteam limba cand am venit.

Vreau sa imi iau cartile pentru admitere 2020 si sa ma apuc de invatat. Voi aplica la UMF cat si la Titu Maiorescu. Va citesc forumul de cateva zile si am vazut faptul ca cei de la UMF sunt foarte pragmatici in legatura cu materia predata la TM. Pe de alta parte, am vazut si recenziile celor de la Titu M care au ajuns sa aiba rezidentiate in Occident si sa profeseze, avand o cariera respectabila, dar cam putine, ce-i drept.

In cazul in care nu intru la UMF, voi intra la TM. Sunt persoane care imi pot spune cum s-au descurcat pe mai departe, terminand aceasta facultate ? Recenzii din partea lor nu sunt prea multe, ci cateva, cred ca tocmai din cauza faptului ca sunt tot timpul aspru criticati.

Alta intrebare ar fi, e cineva care a dat examenele USMLE de la Titu si le-a luat cu un punctaj care sa le garanteze macar un rezidentiat de medicina generala in Statele Unite? Dar de la UMF ?

Va multumesc daca cititi acest mesaj si aveti sa-mi dati vreun sfat. :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2020

Postby Chingachgook » Wed Feb 13, 2019 4:36 pm

TM e o petarda de facultate, nu inveti nimic
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: Admitere 2020

Postby Boss » Fri Feb 15, 2019 3:35 am

Exagereaza. Daca tm, cj, is, ct (mai mari, non buc) sunt petarde umf gl de ex la ce categorie intra?

Si tm e importanta dar overall mai slaba ca buc.

De craiova nu zicem ca ne vede andy.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Admitere 2020

Postby andy gavrilescu » Fri Feb 15, 2019 10:24 am

I don't care
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2020

Postby Chingachgook » Wed Feb 20, 2019 1:21 pm

Boss wrote:Exagereaza. Daca tm, cj, is, ct (mai mari, non buc) sunt petarde umf gl de ex la ce categorie intra?

Si tm e importanta dar overall mai slaba ca buc.

De craiova nu zicem ca ne vede andy.


tm inseamna titu maiorescu domnule coleg
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests