UMF Carol Davila asistenta medicala

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
erikthephantom
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 08, 2016 1:49 pm

UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby erikthephantom » Tue Nov 08, 2016 1:58 pm

Buna ziua. Facultatea ofera locuri de cazare la camine si pentru studentii de asistenta medicala si moase ?
Stiu ca sunt un pic stupid, dar, care este bugetul minim al unui student medicinist ? Multumesc.

User avatar
erikthephantom
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 08, 2016 1:49 pm

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby erikthephantom » Tue Nov 08, 2016 2:19 pm

Ati avut timp sa munciti in timpul facultatii (medicina generala) ?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby Chingachgook » Tue Nov 08, 2016 3:42 pm

nu prea ai timp decat de munci ocazionale

bugetul e variabil. fumezi?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
erikthephantom
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 08, 2016 1:49 pm

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby erikthephantom » Tue Nov 08, 2016 3:57 pm

Nu, nu fumez.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby Chingachgook » Tue Nov 08, 2016 4:41 pm

sub 100 de euro pe luna
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
erikthephantom
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 08, 2016 1:49 pm

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby erikthephantom » Tue Nov 08, 2016 6:05 pm

Pentru mancare banuiesc. Nu stau in Bucuresti, nu am parinti. In momentul de fata am 22000 de ron si la anul vreau sa dau admitere (medicina generala cel mai probail, nu functie de cata chimie o sa devorez in timpul ramas - cartea de biologie am invatat-o intr-o luna si un pic) si vreau sa-mi fac un calcul estimativ.
Am inteles ca 2000 ron/an se duc pe carti apoi mai e cazarea, mancarea, igiena... 100 de euro ar fi de vis. :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby Chingachgook » Tue Nov 08, 2016 6:24 pm

daca te ambitionezi putin nu o sa trebuiasca sa iei decat cateva carti toata facultatea (la catedrele unde sunt nesimtiti care nu te trec altfel). in rest e biblioteca, te duci la cursuri, mai ceri öa unul si la altul si te descurci. 2000 e enorm.
oricum cartile din facultate nu iti vor mai trebui niciodata toata viata ta, nu mai e ca acum 30 de ani cand reveneai la cursurile din facultate cand dadeai de o chestia deosebita in practica medicala.

nu cred sa iti ajunga 22000 daca trebuie sa iti asiguri si cazarea si ceva de imbracat.
cati ani ai?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
erikthephantom
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 08, 2016 1:49 pm

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby erikthephantom » Tue Nov 08, 2016 6:26 pm

20

User avatar
erikthephantom
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 08, 2016 1:49 pm

Re: UMF Carol Davila asistenta medicala

Postby erikthephantom » Sun Nov 13, 2016 8:05 pm

in orice caz o sa incep la anul. mi-am facut un calcul estimativ iar daca muncesc ocazinal in timpul facultatii imi permit sa acoper 5 ani. pentru ultimul deschid credit daca e nevoie. :P


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests